Portakallı mercimek çorbası

efruz

Kıdemli Üye
314020100624110028535.jpg

Sizlerinde beğeneceği farklı bir tarif olduğunu düşündüğümüz portakallı mercimek çorbası, çocukların da hoşuna gidecek bir lezzet.

Malzemeler

1 su bardağı kırmızı mercimek
1/2 litre portakal suyu
1/2 litre su
1 soğan
zeytinyağ
tuz - biber
1 çay kaşığı köri

Yapılışı

Soğanları küp şeklinde doğrayıp arzu ettiğiniz kadar yağda derin bir tencerede pembeleşene kadar kavurun. Şekilleri çok önemli değil nasolsa sonunda blenderden geçecek.
Mercimekleri yıkayın ve süzün. Pembeleşen soğanlara mercimek ve köriyi ekleyip bir iki dakika daha kavurun.
Portakal suyu ve normal suyuda ilave edip karıştırın. Mercimekler yumuşayana kadar kaynamaya bırakın.
Mercimekler iyice yumuşayıp dağılmaya başlayınca tuzu ve karabiberinide ilave edip ateşten alın ve blenderden geçirin. Blenderden geçirmeden önce baktınız kıvamı hakikaten çok koyu az biraz kaynamış su ilave edebilirsiniz

cicek demeti

Sükut
karpuz kebabi ,karpuz tatlisi ,karpuz tursusu bulayimmi ne dersin kacak...

efruz tarif icin tesekkurler...

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
He valla ne güzel olurdu. Şöle ekranda alıp alıp yesek. Artanını eve götürsek. Japonların kulağını bi çeksen diyodum redyellow kardeş belki seni dinlerler. :eek:leyo:

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Ay canlarım benim nolcek hemen giderim yeterki onlar istesin. Yazık adamlar icat yapcam diye bi deri bi kemik kaldılar. ONlar bulsunlar şu makineyi ben onlarada yemek ayarlarım.
Babama yemekleri yaptırırım hooooooop bi size bi bize ışınlarım. :eek:leyo: