Portakallı mercimek çorbası | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Portakallı mercimek çorbası

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi

Sizlerinde beğeneceği farklı bir tarif olduğunu düşündüğümüz portakallı mercimek çorbası, çocukların da hoşuna gidecek bir lezzet.

Malzemeler

1 su bardağı kırmızı mercimek
1/2 litre portakal suyu
1/2 litre su
1 soğan
zeytinyağ
tuz - biber
1 çay kaşığı köri

Yapılışı

Soğanları küp şeklinde doğrayıp arzu ettiğiniz kadar yağda derin bir tencerede pembeleşene kadar kavurun. Şekilleri çok önemli değil nasolsa sonunda blenderden geçecek.
Mercimekleri yıkayın ve süzün. Pembeleşen soğanlara mercimek ve köriyi ekleyip bir iki dakika daha kavurun.
Portakal suyu ve normal suyuda ilave edip karıştırın. Mercimekler yumuşayana kadar kaynamaya bırakın.
Mercimekler iyice yumuşayıp dağılmaya başlayınca tuzu ve karabiberinide ilave edip ateşten alın ve blenderden geçirin. Blenderden geçirmeden önce baktınız kıvamı hakikaten çok koyu az biraz kaynamış su ilave edebilirsiniz

K

Kaçak

Misafir
Litaratürde karpuzlu bir şeyler varmıdır acaba ?

cicek demeti

Sükut
İhvan Üyesi
karpuz kebabi ,karpuz tatlisi ,karpuz tursusu bulayimmi ne dersin kacak...

efruz tarif icin tesekkurler...

K

Kaçak

Misafir
Kulaga hoş geliyor ...
Olabilir neden olmasın ?

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
redyellow.besaba.com
şu teknik biraz daha ilerlese de ekrandan bunların tadına bakmak mümkün olsa:)

Bu japonlar hiç çalışmıyor canımmmm:)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
İhvan Üyesi
He valla ne güzel olurdu. Şöle ekranda alıp alıp yesek. Artanını eve götürsek. Japonların kulağını bi çeksen diyodum redyellow kardeş belki seni dinlerler. :eek:leyo:

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
He valla ne güzel olurdu. Şöle ekranda alıp alıp yesek. Artanını eve götürsek. Japonların kulağını bi çeksen diyodum redyellow kardeş belki seni dinlerler. :eek:leyo:
Alemsin Ablam :)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
İhvan Üyesi
Ay canlarım benim nolcek hemen giderim yeterki onlar istesin. Yazık adamlar icat yapcam diye bi deri bi kemik kaldılar. ONlar bulsunlar şu makineyi ben onlarada yemek ayarlarım.
Babama yemekleri yaptırırım hooooooop bi size bi bize ışınlarım. :eek:leyo: