“portakal çiçeği karnavali kültürel bir asimilasyon girişimidir“

spesifik

آزادی قید و بند
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,861
Tepkime puanı
4,103
Puanları
113
Konum
Hayâlistan/bul
Son birkaç yıldır Adana'da Merkez ilçe belediyelerinin de desteği ile düzenlenen PORTAKAL ÇİÇEĞİ adlı karnaval etkinlikleri bugün itibarı ile maksadını aşmış ve kamuoyunu incitecek boyutlara ulaşmış bulunmaktadır.

Örf ve ananelerimizle, toplumsal değerlerimizle ve dinimizle, taban tabana zıt olarak gerçekleşen söz konusu etkinlikler duyarlı halkımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın onca tepkisine rağmen hız kesmeden inatla devam ettirilmektedir.

Adı geçen etkinliklerde, hiçbir ahlaki kurala riayet edilmemekte ve toplumun tepkileri dikkate alınmamaktadır. Bizim geleneklerimizde, örf ve adetlerimizde cenazeye saygı ve hürmet önemli bir yer işgal eder. Eğer bir ülkeyi derinden yaralayan bir olay vaki olmuş ise, meşru eğlenceler dahi iptal edilir ve bu vesile ile o acıya ortak olunmuş ve cenazeye saygı gösterilmiş olunur.

Ancak görüyoruz ki milletçe yaşadığımız acı hadiseler dahi söz konusu kepazeliklerin durmasına yetmemiş, hatta Muhafazakâr olduğu iddia edilen belediyeler bile etkinlik programlarını iptal etmemiş ve tüm bu rezalet eğlenceleri Adanamızda adeta çılgınlık boyutuna ulaşmıştır.

Bizler ASIMIN NESLİ olarak yetkilileri duyarlılığa ve değerlerimize karşı saygılı olmaya davet ediyoruz. PORTAKAL ÇİÇEĞİ adlı karnavalın mutlaka yapılması gerekiyorsa inançlarımıza ve toplumsal değerlerimize uygun olarak icra edilmesinin mümkün olduğunu hatırlatmayı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu vesile ile ülkemizin huzur ve refahı, milletimizin değerlerine olan saygı bağlamında söz konusu etkinliklerin derhal iptal edilmesinin gereğine inanıyor kamu yönetiminde söz sahibi olan yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Hacı Ali DOĞAN
Asımın Nesli Derneği Başkanı
 

Kaçak

Yeni
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,416
Tepkime puanı
896
Puanları
0
Portakallı ördeği biliriz...
Portakal çiçeğinden ne yapiyormusuz ?
 
Üst