PlayStation telefon oldu konuşturuyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

PlayStation telefon oldu konuşturuyor

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
34
İspanya'nın Barselona kentinde başlayan Mobil Dünya Kongresi'nde mobil teknolojinin devleri yeni ürünlerini tanıtıyor. PlayStation'ın telefon olup konuşturan modeli Xperia Play, Samsung'un yeni tablet bilgisayarı Galaxy Tab 2 ve LG'nin üç boyutlu telefonu fuarda ilk gün en çok ilgi gören ürünler oldu.Dünya GSM Birliği tarafından (GSMA) düzenlenen Mobil Dünya Kongresi İspanya'nın Barselona kentinde başladı. 17 Şubat'a kadar devam edecek fuarda, mobil endüstrinin devleri yeni ürün ve hizmetlerini tanıtıyor. 1300 şirket ve 50 bin kişinin katıldığı fuarda, mobil teknolojilerin geleceğine yönelik toplantılar da gerçekleştiriliyor. Fuarda Samsung, yeni tablet bilgisayarı Galaxy Tab 2'yi duyuruken, ilk üç boyutlu telefonla da LG dikkatleri üzerine çekti. Fuarda PlayStation telefonu olarak bilinen Xperia Play de ilk kez duyuruldu.


SAMGUNG YENİ TABLETİYLE İDDİALI

Apple'ın tablet bilgisayarı iPad'e en sıkı rakip olan Samsung Galaxy Tab'in yeni versiyonu ilk kez Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldı. Daha önceki modeli 7 inçlik ekrana sahip olan Galaxy Tab bu kez 10.1 inçlik daha geniş bir ekrana terfi etmişti. Google'ın tablet bilgisayarlar için ürettiği yeni işletim sistemi Android 3.0'ı (Honeycomb) kullanan Galaxy Tab 2, ön tarafında 2, arka tarafında da 8 megapiksellik kamerasıyla HD fotoğraf ve video kaydetme özelliği sunuyor. Ürünün 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı seçenekle piyasada olması bekleniyor.


PLAYSTATION TELEFON OLDU KONUŞTURUYOR

Sony Ericsson, Mobil Dünya Kongresi'nde adı daha önce PlayStation Phone olarak bilinen Xperia Play telefonunu duyurdu. Google'ın Android işletim sistemi kullanan Xperia Play, önümüzdeki aylarda Amerika'da Verizon Wireless şirketi tarafından satışa sunulacak. Oyunseverleri hem taşınabilir PlayStation hem de cep telefonu taşımaktan kurtaracak ürün, akıllı telefon pazarında yeni bir alternatif olarak şimdiden dikkatleri üzerine çekti.


ÜÇ BOYUTLU İLK TELEFON ÇIKTI

Mobil Dünya Kongresi'nde LG şirketi, dünyanın ilk üç boyutlu (3D) cep telefonuyla dikkatleri üzerine çekti. LG Optimus 3D adlı bu teknoloji harikası telefon, 3D içerikler oluşturmayı mümkün kılıyor, çift kamerasıyla 3D fotoğraf ve videoları çekebiliyor ve ekranında da gözlüksüz olarak 3D görüntüleri izleme imkanı veriyor. Android işletim sistemi kullanan LG Optimus 3D, diğer cihazlara görüntü aktarımı için de HDMI ve DLNA teknolojisinden yararlanıyor.


BU İTTİFAKIN AMACI GOOGLE'I BİTİRMEK

Mobil Dünya Kongresi'ne günler kala teknoloji dünyası, Nokia ve Microsoft'un sürpris ittifakıyla sarsılmıştı. Symbian işletim sistemiyle akıllı telefon pazarında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Nokia, herkes 'Android'e geç, kurtul' derken, Windows 7 Phone işletim sistemini seçerek büyük bir sürpriz yapmıştı. Mobil Dünya Kongresi'nde Nokia CEO'su Stephen Elop, bu ittifakın amacının Google'ın Android'le yakaladığı başarıya büyük bir darbe vurmak olduğunu itiraf etti. Nokia, halen dünyanın en çok tercih edilen cep telefon markası, ancak akıllı telefon pazarında bu liderliğini sürdürme başarısını yakalayamadı.


Melih Bayram Dede - Yeni Şafak
 
Üst