PKK Tersten Çakıyor!!!

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
37
Konum
Ne fark eder ki
Apo'yu yöneten derin çevrelerin yeni oyunu...


Analiz/Aktifhaber

'EVET' çıkmasından korkan Derin Çevreler ve PKK, Hükümet ile PKK'yı yakın göstermeye çalışıyor...
Karayılan'ın açıklamaları kimin işine yarar?
Tabii ki HAYIR'cı CHP, MHP, İP ve BDP'nin işine yarar.
Boykot’un işe yaramayacağını anlayan ve Güneydoğu halkının tepkisi ile karşılaşan bölücü örgüt, anında çark ederek yeni karar aldı.
BDP ile MHP'nin birlikteliği, hem MHP tabanında ciddi kaymalara, hem de BDP içinde sorgulamalara sebep olmuştu. Son günlere EVET tercihi yapanların sayısında bariz bir artış görülmeye başlanmıştı.
Diğer yandan, bölgenin inançlı insanları, Ramazan'da kan dökülmesinden rahatsızlıklarını açıkça dile getiriyorlardı. Bu rahatsızlık Ramazan başında örgütün, ateşkes ilan etmeye mecbur kalmasına sebep oldu. Saldırılar devam etseydi uzun süredir dindarlarla barışık gözükmeye çalışan PKK önemli oranda örgüt tabanından bile desteğini kaybederdi.
DTP'nin, CHP, İP ve MHP ile ortak hareket etmesinin halkta ters tepki oluşturduğunu fark eden derin güdümlü PKK, referanduma açık destek veren AKP, BBP ve SP’nin yanında yer aldığını göstermeye çalışarak, batı illerindeki EVET tercihini budamaya çalışıyor.
Hatırlanacağı üzere, Heron skandalı üzerine PKK yine çok zor durumda kalan Askeri yetkilileri ve Ergenekoncu tabanı rahatlatacak açıklamalar yapmıştı. Aralarındaki derin ilişkiyi deşifre etme pahasına, Heronlardan sorumlu olan ve telefon kayıtları internete düşen bazı subayları temize çıkarmaya çalışmıştı. PKK’nın bu tür açıklamalarına kamuoyu yabancı değil…
Anlaşılan şu ki, EVET- HAYIR yarışında EVET tercihlerinin yükseldiğini gören derin çevreler, PKK’ya verdikleri rolü revize ederek, sanki “hükümet ile PKK anlaşmışlar” gibi gösterme gayretine girdiler. Bu propaganda maksatlı haber, PKK'nın yayın organı Fırat News üzerinden alıntı yapan AA eliyle haberi yayıldı. Devlete ait bir haber ajansı olan AA’nın, örgüte müzahir olduğu bilinen bir internet sitesinden sorgulamadan haber alıp bunu yaymış olması bile örgüte olan derin desteğin hangi noktada olduğunu gösteriyor. Derin çevrelerden talimat alarak bu propagandaya çanak tutacak olan yazarları ve haberleri yarın göreceksiniz.

KARAYILAN'IN AÇIKLAMASI

Terör örgütü PKK’nın liderlerinden Murat Karayılan, ‘tek taraflı ateşkes’ kararının Devlet ile Öcalan arasında sağlanan temaslar sonucu alındığını ileri sürdü. Karayılan, ‘Talep üzerine önderliğimiz yeniden devreye girip hareketimize mesaj gönderdi’ dedi
Fırat Haber Ajansı’na örgütün 13 Ağustos’ta ilan ettiği ‘eylemsizlik’ kararını değerlendiren Karayılan, ateşkesin devlet içerisinden bazı yetkililerin terörist Abdullah Öcalan’la sağlanan temasların ardından geliştiğini ileri sürdü. Karayılan, iddiasını şöyle gerekçelendirdi: “Artık açıklanmasında bir sakınca görmediğimiz diğer önemli bir gelişme de devletin, önderliğimizle geliştirdiği diyalog temelinde ateşkes talebinde bulunmasıdır. Aslında önderliğimiz aradan çekilmişti ancak, talep üzerine yeniden devreye girerek, çağrıları ve devletten doğru gelen istemi de dikkate alarak, bir kez daha barışa şans tanınması için hareketimize bir mesaj gönderdi.”


kaynak
 

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Bu oyunlar hepten ters tepecek Allah ın izni ile.... ben iddia ediyorum o mhp ve chp mitinginde gaza gelip haaayııır diyenlerin bile çoğu sandıkta evet diyecek! (diyene değil dedirtene bakın :) )
Bu topraklarda kimlerin mübarek kanları var... bırakmaz bizi inşaallah....
 

Ebu'l-Feth

Doçent
Katılım
6 Ocak 2008
Mesajlar
648
Tepkime puanı
114
Puanları
0
Konum
dünya
Bu kadar çaba, bu kadar çırpınış 'hayır' değil... Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Rabbim(C.C.)'in izniylen güzel günler mü'minleri bekliyor ve yine yeniliyorum %70 veya üzeri 'EVET' inşaAllah...
 

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
TUZAK

Referandum da HAYIR için her yolu deneyecekler.

ALLAH cc kurdukları tuzağa onların kendilerini düşürsün.Amin.
 
Üst