PKK BİTTİ Batı'ya Yalvarıyor : Ne Olur Bize Silah Verin | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

PKK BİTTİ Batı'ya Yalvarıyor : Ne Olur Bize Silah Verin

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63


Terör örgütünün Kandil’deki sözde sorumlusu Cemil Bayık, resmen Batı’ya “bittik bize silah verin” diye yalvardı.


Alman Bild ** Sonntag gazetesi, terör örgütü PKK’nın Kandil’deki sözde lideri Cemil Bayık ile yaptığı bir röportajı yayımladı.

Gazetenin bugünkü sayısında Maximilian Kiewel imzasıyla yer alan röportajda Bayık’tan itiraf gibi açıklamalar geldi…

İşte röportajdan öne çıkan bazı başlıklar:

“BEN VE ÖRGÜT TELEFONU KULLANMIYORUZ”

Cemil Bayık, Alman muhabirinin bir sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:
“Ben grubum ile dağlarda yaşıyorum. Biz köyden köye hareket ediyoruz. Bir sığınakta nadiren bir geceden fazla kalıyoruz. Bazen geceleri yola çıkıp yer değiştiriyoruz. Bazen yürüyerek, bazen de otomobille hareket ediyoruz. Hatta birbirimizle iletişimimizde de çok dikkatliyiz. Çok nadiren cep telefonu kullanıyoruz.”

“BATI BİZE SİLAH YARDIMINDA BULUNSUN”

Cemil Bayık, resmen Batı’ya “bittik bize silah verin” diye yalvardı. Biz bağışlarla aldığımız kendi silahlarımızla savaşıyoruz bize silah versinler"

http://www.medyagundem.com/pkknin-sozde-lideri-batiya-yalvardi-bize-silah-verin/
 

Dut_agaci

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
7,219
Puanları
83
Web sitesi
www.Menzil.Net
inlerine girelim inşallah
 

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,416
Puanları
113
israil haması bunca yıldır bitiremedi ise , Türkiye PKK yı hiç bitiremez ....
bu iş silahla bitmez ....
bıçakla direnen insanları görüpte hala vur vur inlesin cemil bayık dinlesin demek pek akıl karı değil ...
 

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,416
Puanları
113
Duanurlarda bitmez antiparantez :eek:leyo:
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
pkaka için BİTTİ demek bizi kandırmaca olur, kendimizi kandırmaca olur ve tehlikelidir.

BİTTİ vs. demeden vurmak lazım bu hainlerin kafasına.
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
pkaka için BİTTİ demek bizi kandırmaca olur, kendimizi kandırmaca olur ve tehlikelidir.

BİTTİ vs. demeden vurmak lazım bu hainlerin kafasına.
Vuruyor devlet zaten. Bitti gözüyle bakmak lazım artık, bir şey kalmadı. Putin destekli bir takım girişimleri olabilir, ama nereye kadar ? Uzatmaları oynuyorlar artık.
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Vuruyor devlet zaten. Bitti gözüyle bakmak lazım artık, bir şey kalmadı. Putin destekli bir takım girişimleri olabilir, ama nereye kadar ? Uzatmaları oynuyorlar artık.
Aylardır yıllardır DEVLET vatandaşı hep bitti, perişan ettik vs. der, ama bitmedi maalesef.

Gaza gelmeyin.
 

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
7 Şub 2012
Mesajlar
11,751
Puanları
83
Gaza zaten gelinmiyor ki, lakin yerinde duramaman, heyacanlanip iftira yetistirmen senin "GAZ"lik alametinin yansimasi!!!

Siskinlik yapti sanirim actir ve sakinles...
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
İsrail Hamas'ı bitiremediyse PKK bitmez diyen arkadaşa sesleniyorum. İsrail'in Hamas'ı bitirmek istediğinden çok eminmişsin gibi yazmışsın!.. İsrail için Hamas gibi örgütler, askeri bakımdan dinç ve dinamik kalmak için lazımdırlar. Canlı canlı tatbikat imkanı sunmaktadırlar. Büyük çerçeveyi göremiyen arkadaşlar malesef bu asırda silahla cihad etmeye inandıkları için elalemin şeyiyle gerdeğe girmeyi cihad kabul etmektedirler. Adı üstünde elalemin şeyi!.. Erkeklik, müslümanların ekmeğinden dişinden ayırdığı sermayeyi kafire silah parası olarak vermek değildir. Erkeklik, kendi silahını kendin üretmektir. Ondan öncesi, ergenlik çağına gelmemiş çocuk hükmündedir.

Ama anlatamazsın. Ümmetin kafası başka bir şeye basmıyor. Dolayısıyla başına gelen her belayı dirhem dirhem hak ediyor. Şu ümmetin aptal iklimi çok zoruma gidiyor. Zerre misgal akıl kalmamış.. Bakışları, tavırları, el kol hareketleri, yolda yürüyüş şekilleri, islamı tebliğ metodları, hadiseleri analiz etme şekiller falan... Çok korkunç ya, çoook!..

Ulemâya sırf bu yüzden acaip buğz ediyorum! Ümmeti sömüre sömüre ne hale getirmişsiniz. Bireyin kalitesine ve tefekkür iklimini geliştirmeye hiç odaklanmamışlar. Teb'ayı aptal bırakmak için giriştikleri işlerin sonunda kendileri de aptallaştılar. Kendi yalanlarına kendileri inandılar sonunda.. Şimdi ise bu zehir ağının içinde sürüm sürüm sürünüyoruz. Siz ne zannediyorsunuz? Bizde batılılaşma hamleleri kendiliğinden mi oluştu zannediyorsunuz? Bu kompleks ve çare arayışların hepisi ulemânın tembelliğinden olmuştur. Ulemâ hegemonyasına karşı olanlar islama düşman olmak zorunda kalmışlardır. Bu yüzden Atatürk'e kızamıyorum!.. Siz, bu işlerin evvelini hesap etmediğiniz için direk ana avrat Atatürk'e küfredebiliyorsunuz, ama bu fakir oluşum süreçlerini hesaba kattığı zaman gelişmeleri çoook doğal karşılıyor.. Kızılması gereken kişi Atatürk değildir. Çok yanlışları olmuştur elbet, lakin gökten inmedi bu adam!.. Zaten ilahi gazap, döndü dolaştı, bu ulemâyı buldu.. Her şeyi Allah'tan bilin.. Kuru kuru bir şeyi savunmayın. Sebep sonuç ilişkilerini iyi anlayın.. Sırf filin kuyruğuna bakarak hükme varamazsınız. Hortumundan başlayıp, tırnağından, gövdesinden, kalçasından dolana dolana kuyruğuna kadar gelip büyük resmin hükmünü öyle vermek zorundasınız.

Dün Cübbeliyi Teke Tek'te izledim.. NASA'nın Mars'a uydu göndermesi israftır diyor. Ne gerek var, Allah bizi rızıksız bırakmaz, kıyamete kadar suyumuz havamız olacak diyor. İşte bu anlayış, islam coğrafyasında bilimi engellemiştir. Çünkü bu kafa eskiden hakimdi. Padişah bile bu kafanın emriyle hareket ediyordu.. Osmanlının son döneminde ve cumhuriyet döneminde ki islam karşıtlığı, oluşan tepkileri siz neye bağlıyorsunuz? Bu adamlar vatan haini değillerdir. Her kopan toprak parçasıyla yürekleri yanan insanlar çare aradılar. Bu adamlar çareler ararken ulemâ bunlara tıpkı bugün olduğu gibi ''boş işlerle uğraşıyorsunuz'' diye vaazler ettiler. Hep köstek oldular!.. İslama düşman bir kesim varsa bunun sebebi kimdir? Boşuna hiiiç kızmayın. Bu kafa şu an güç bulsa ve hakim olsa siz ne olacak zannediyorsunuz? Her alanda gelişip ilerleyeceğimize inanıyorsanız sizde aptalsınız! Mesele madem namazdır o halde buna ne engel? Yasak mı var? Mesele namaz değil işte. Bütün mesele güç bulup kendi hegemonyasını kurup ümmeti avamlaştırmak, çeneyle geçimini sağlamak, oturduğu yerden itibar bulup çalışıp didinenleri kötülemek, önlerine taş koymak.. Bütün davaları bu!.. Bu ne? Bu, bildiğiniz Vatikan sistemidir.

Saksıyı işletin, sorgulayın!.. Neyden korkuyorsunuz? Niyetiniz Allah'a savaş açmak mıdır ki korkarsınız? Arayın yahu, arayın. Arayın!.. Kör olmayın. Ortada bir vakia var; bitmişiz, tükenmişiz, sürüm sürüm sürünüyoruz. Görmüyor musunuz?

Yahu bu kafa, o denli dalalete sapmış ki ''sen dinini(!) yaşa Allah sana verir. Atom bombası ne ki, düğmesi Allah'ın elinde. O, patlama deyince patlamaz olur'' gibi bir psikoloji ile mastürbasyon yapan ulemâ topluluğu.. Ulan din mi bıraktınız? Hangi din? Sizin dininiz mi? Sabah akşam çamaşır makinesi gibi secdeye inip kalkmakla din tamam mı olmuş oluyor? Bu nasıl bir anlayıştır arkadaş? 7 seçde ayeti varsa 77 ''akledin, düşünün, tefekkür edin, bakın, gezin görün'' ayeti var; sen ümmete sabah akşam neyi vaaz ediyorsun? Bir kerre de ''akledin'' dediğinizi duysak ya!.. Yok, la yok, resmen yok.. Adım gibi eminim ki şu son 300 yıldır şu gök kubbenin altında kürsülerden bir kez olsun ''akledin'' diyen hoca olmamıştır..

Yüze yüze DALALETİN VE YOK OLUŞUN kuyruğuna gelindiği vakitte ne oldu? Yunan, Polatlı'ya kadar dayandı.. İskilipli Atıf hocalar ''yunan fena bir millet değildir, onlara karşı direnmeyin, asıl kafirler Ankara'dadır'' diye bildiriler dağıtırken bu ümmet ne dedi biliyor musunuz? Aaaah ah, dedi ki: Havada bulut yok bu ne dumandır, mahlede ölüm yok bu ne figandır, giden gelmiyor acep nedendir?

O son kısımda ki ''ACEP NEDENDİR?'' kısmı bir koca dünyanın haykırışıdır aslında. Ümmet bağırıyor.. NEDEEEEEEN????? O kadar mütevazi bir ümmetmiş ki yüreği yanık yanık sessiz sessiz ''acep nedendir?'' diyor. Hale bakar mısınız? İşte siz ulemâ denilen gaflet taifesi bu kaykırışı duymadınız!... Yuh size, yuhh.. Dibbbbine kadar yuh!.. Bari bu çığlığı duyanlara küfretmeyin be!.. Zira bu çığlığı Allah duydu.. Yediğiniz tokadı Allah'tan bilin ve oturun, aynaya bir bakın. Eski hatalarınızda ısrar etmekten vaz geçin artık..
 

Kaçak

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ara 2012
Mesajlar
8,416
Puanları
113
Dostumun dostu ...
buralarda kendini heba etme ...
yazık olmasın sencagıza....
buralar bildiğin safkan yobaz kaynıyor ....
aydınlık yarınlara koş dostum , hedere etme kendini emi ....
haması da İsrail kurdu sahi o konuya girmemişsin üstadım ...
esenlikler ...
hamiş ; akşam yemekten sonra uykudan önce arada yanı rezene çayı iç şifa olur inş ...
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,905
Puanları
63
Dün Cübbeliyi Teke Tek'te izledim.. NASA'nın Mars'a uydu göndermesi israftır diyor. Ne gerek var, Allah bizi rızıksız bırakmaz, kıyamete kadar suyumuz havamız olacak diyor. İşte bu anlayış, islam coğrafyasında bilimi engellemiştir. Çünkü bu kafa eskiden hakimdi. Padişah bile bu kafanın emriyle hareket ediyordu.. Osmanlının son döneminde ve cumhuriyet döneminde ki islam karşıtlığı, oluşan tepkileri siz neye bağlıyorsunuz? Bu adamlar vatan haini değillerdir. Her kopan toprak parçasıyla yürekleri yanan insanlar çare aradılar. Bu adamlar çareler ararken ulemâ bunlara tıpkı bugün olduğu gibi ''boş işlerle uğraşıyorsunuz'' diye vaazler ettiler. Hep köstek oldular!.. İslama düşman bir kesim varsa bunun sebebi kimdir? Boşuna hiiiç kızmayın. Bu kafa şu an güç bulsa ve hakim olsa siz ne olacak zannediyorsunuz? Her alanda gelişip ilerleyeceğimize inanıyorsanız sizde aptalsınız! Mesele madem namazdır o halde buna ne engel? Yasak mı var? Mesele namaz değil işte. Bütün mesele güç bulup kendi hegemonyasını kurup ümmeti avamlaştırmak, çeneyle geçimini sağlamak, oturduğu yerden itibar bulup çalışıp didinenleri kötülemek, önlerine taş koymak.. Bütün davaları bu!.. Bu ne? Bu, bildiğiniz Vatikan sistemidir.
El insaf!Yahu üstüne basa basa söyledi!Nasıl bu kadar çarpıtabiliyorsunuz.Şu çağda bile göz göre göre bunu yapabiliyorsunuz, ya bu kafa yapısını aklım almıyor doğrusu!Dün akşam siz gerçekten ne seyrettiniz!!!!!

Hoca nın söylediği kıyametin dünyada kopacağına inanıp ,kendine başka gezegenlerde yaşam arayan aklı evveller için nasa vurgusu yapıyor.Gitsinler araştırsınlar,insanlar için faydalı araştırmalar yapılmasına karşı değil.Bunu da destekliyor.Şu hale bakın ki ,bu vurguyu yapmak zorunda bırakıyorsunuz.Siz gerçekten neyi seyrettiniz!!!!
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
Dostumun dostu ...
buralarda kendini heba etme ...
yazık olmasın sencagıza....
buralar bildiğin safkan yobaz kaynıyor ....
aydınlık yarınlara koş dostum , hedere etme kendini emi ....
haması da İsrail kurdu sahi o konuya girmemişsin üstadım ...
esenlikler ...
hamiş ; akşam yemekten sonra uykudan önce arada yanı rezene çayı iç şifa olur inş ...
Mesele ben değilim. Burada birisi var, bilmiyorum kim!.. Ama dünyayı değiştireceği kesin.. Yazdırıyorlar, yazıyorum. Burada diyor burada yazıyorum.. Gerisi beni ilgilendirmiyor..

Ben, ilahi mekanizmanın içinde bir kulum. Avucuma tohumlar verilir, söylenen yerlere bu tohumları eker geçerim. Yetişecek olan fidanı sulayıp budayacak olan başkalarıdır.
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
El insaf!Yahu üstüne basa basa söyledi!Nasıl bu kadar çarpıtabiliyorsunuz.Şu çağda bile göz göre göre bunu yapabiliyorsunuz, ya bu kafa yapısını aklım almıyor doğrusu!Dün akşam siz gerçekten ne seyrettiniz!!!!!

Hoca nın söylediği kıyametin dünyada kopacağına inanıp ,kendine başka gezegenlerde yaşam arayan aklı evveller için nasa vurgusu yapıyor.Gitsinler araştırsınlar,insanlar için faydalı araştırmalar yapılmasına karşı değil.Bunu da destekliyor.Şu hale bakın ki ,bu vurguyu yapmak zorunda bırakıyorsunuz.Siz gerçekten neyi seyrettiniz!!!!
Cübbeli'yi sever sayarım. Lakin bilime çok yabancıdır. Bilim adamı olmasını beklemek olmaz elbette. Ama bilim adamı olmadan da neyin ne olduğunu araştırıp anlamaya çalışmak öyle çok zor bir şey değil. İstese olur. Mesele şu ki bilimsel işlere kendisini kapatmış durumda. Hiç merakı yok çünkü şuur altından oluşturduğu blokajdan bu anlaşılıyor.. Buna rağmen rivayetlerden bir şeyleri anlamaya çalışıyor. Hani dünyayı anlasa, bilimi anlasa o zaman rivayetlere döner bakarsın. Ama anlamadığın halde bunu yapması doğru değil..

NASA başka gezegenlere taşınmak için uğraşmıyor. Fatih Altaylı'da cahil; diyor ki Güneş söndüğü zaman Mars'a taşınacağız. Ula, Mars zaten Güneş sisteminde bir gezegen. Güneş sönerse ha Dünya'da kalmışsın ha Mars'ta fark etmez ki. Hem bilimel hesaplamalara göre Güneş'in takriben 500 milyon yıl daha aktif kalacağı biliniyor. Bu hesaplar, zor hesaplar değil.. Güneş'in hacmi biliniyor, enerjisini açığa çıkartan füzyon şekli biliniyor, diğer yıldızların ömürleri üzerinden kıyaslar yapılabiliyor ve bununla belli bir sonuca ulaşılıyor. Bütün bu teknikleri bilmeyen hocaların bu tür hesaplara ''yaa nerden bilecekler, yalan söylüyorlar'' şeklinde tepki vermeleri cahillik değildir de nedir? Bir insan, bir bardak rakı içtiği zaman kanında kaç promil alkol çıkacağı, ve her saat başı bu promilin 0,1 düşeceğini matematiksel olarak hesaplayabiliyorsak, ve bu hesaplamaya ''yaa nereden bilecekler'' tarzında karşı gelinemez ise bu hesaplarda böyledir. Alınan rakının hacmi içinde ki saf alkol oranını, bu hacmin ne zaman vücuda girdiğini, giren vücudun hacmini ve aradan geçen zamanı bildiğiniz zaman bunun matematiksel denklemini kurmanız Ortaokul öğrencilerinin yapabileceği seviyedir. Ki Uzay bilimi, ışık spektrumlarının kaymasından, renk frekanslarından ve benzer verilerden gök cisimlerinin mesafesini hesap etmektedir. Bütün bunların niçinini ve nasılını merak eden bir kişi, bunları araştırıp kaba hatlarıyla bir bilgi edinebilir.. Ama yok işte, merak yok.. Kullandığı cep telefonunun sinyali nedir, uydulardan nasıl geçiyor, o uydu nerede duruyor ve nasıl aşağı düşmüyor..., ...? Ya içinde yaşıyorsun be adam, sen koskoca ÂLİMSİN, insan hiç mi merak etmez yahu? Âlimlerde en kızdığım nokta, eskilerde saplanıp kalmış olmalarıdır. Resmen mental olarak Ortaçağ'da yaşıyorlar. Bugüne gelemiyorlar. Ve islam davasından anladıkları şey tamamen geriye dönmekten ibaret.. Bu ne acı bir durum aslında. İlk dönem âlimlerimiz Allah'tan böyle değildi. Eğer onlarda böyle olsaydı bu din vallahi 50 sene sürmez unutulur giderdi. Neyse, bana daha fazla söylettirmeyin!..

Bozulan şey İslam değildir. Bozulan şey tamamen kafa yapısıdır.. Ümmet topyekün bozuk düşünüyor. Ve bu bozuk düşünceden asla bir medeniyet çıkmaz.. Zaten eldekini bu kafa yapısıyla yok etmişsin, sen neyden bahsediyorsun? Önce bunu anla!.. Daha bu noktayı anlamamışlar. Delili de şudur: Dikkat edersen topyekün şunu dillerine slogan yapmışlar: ASLAN DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR.. Kafaya bak! Ula, otur bi düşün bakalım bu aslan niye düştü? Daha, haaalâaa...
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
... bir örnek daha vereyim:

Kuantum Fiziği, CERN deneylerinde maddenin aslı hakkında bazı sonuçlar elde etti. Deniyor ki atom altı parçacıkların var olması, ancak yarısının bilmediğimiz bir boyutta olmasıyla mümkündür. Bunu şöyle izah ediyorlar: Bir aynaya yarım bir halkayı tuttuğunuz zaman bu yarım halka, bir bütün olur. Atom altı parçacıkların simetrik olarak bir bütünü var etmesi ancak bu modelle anlaşılır deniyor. Öyle ya, enerji nereden geliyor? Zaman ve mekan ötesi bir boyutta bulunan bu yarım, oradan aldığını bu aleme, bu alemden aldığını gerisin geri oraya verip almakla atom altı parçacığı oluşturuyor. Bu parçacıkların birleşimiylede atom var oluyor..

Tasavvuf erbâbı yaptıkları murakabelerde bu hikmete vakıf oldukları biliniyor. Ya Rab, eşyanın hakikatini ver!.. Eşya, asliyyeti itibariyle hakikat aleminden aldığını şeriat alemine taşımakta, buradan aldığını hakikat aleminde devretmektedir. Marifet terazisinde tartılacak olan amellerde ne bir eksilme var, ne de zerre misgal artma vardır... Bütün tecelliyat, hakikat aleminden bu dünyaya.. ''A'inedir bu alem, her şey hak ile kaim; mir'atı'ı muhammedten Allah görünür daim''... Rızkımız, şifamız, imanımız, inkarımız, etimiz kemiğimiz, her şeyimiz oradan!.. Bakın, bu alemle aranız sıkı olursa ilhamlar gelir, haller yaşarsınız. Her şey ondan demesi kolay.. Her şeyin ondan olduğuna sımsıkı inanacaksın, teslim olacaksın. O vakit olur bu iş.. Gören göz, işiten kulak kiminle görüyor, kiminle işitiyor? Hepisi birbiriyle ilişki içindedir ve hiçbirisi diğerinden ayrı değil aslında.. Eğer bu noktayı etinize kemiğinize kadar kabul ettirirseniz (hakiki iman) o vakit gören her göz üzerinden, işiten her kulak üzerinden sizde görür, sizde işitirsiniz. Allah, kendi dostlarından bazılarına bu hakikat aleminin anahtarını verir..

Görüldüğü gibi azmedene kabukları ölçmekten ibaret olan bilim üzerinden de olsa olsa Allah veriyor. Lakin iman olmadığı için ötelerin ötesine geçemiyorlar. Çünkü orayı ne bir alet ölçebilir ne de göz görebilir. Yaşanır ancak.. Bizde ise bir tek tasavvuf ehli azmediyor, bilimin ip uçlarını yakalıyor. Bu noktada bilim adamına düşen görev, bu ip uçundan yola çıkarak ölçülebilir işlerle şeriate menfaatler devşirmektir. Şeriate menfaat, insana menfaattir.. Bunu elin gavuru hakikati kendi kontrolüne almak gibi bir sapıklık için yapıyor da bizim bozuk kafalı müslümanlar tasavvufa savaş açıyor.. Tersinden tasavvuf ehli de bilime savaş açıyor.. Bu iç içe girmiş manyak duruşların neticesinde ise bugün ki zelil manzara meydana geliyor.. Bilime savaş açma. Bilimin niteliğine savaş aç.. De ki: Üretim ve tüketim anlayışıyla bugün ki bilim, insanlığı ve içinde yaşadığımız dünyayı yok ediyor, bozuyor. Yeşili yok ediyor, canlıların soyunu tüketiyor,... Bizim âlimlerimiz bu noktaları eleştirsinler. Ama malesef bu olmadığı için küffar, ne ilginçtir ki, etik adına gene kendi kendisini kritize etmeyi becerebiliyor.. Resmen müslümanlar nerede durması gerektiğini bilmiyor.. Aramıyor ki nereden bilsin? Kur'an nüzül oldu her şey bitti, yat aşağı, armut piş, ağzıma düş.. Hayat felsefemiz tamamen bu olmuş durumda.. Sonra da şaşırıyoruz, Allah bizden niğmeti niye aldı, diye.. Allah almadı; sen tâlip olmadığın için geldiği yere geri döndü!..

Velhasılı şu acınacak halimize güler misin ağlar mısın?

Edit: İslam algısını neyle bozdular biliyor musunuz? Politikayla.. İslam dinini her şeyden soyutlayıp politikadan ibaret bir islam anlayışı geliştirdiler. Son dönem islam kahramanlarının hepisi bu zehre hizmet ettiler. Çok büyük veballeri var!.. Dinsizler ümmeti Avrupa hayranı yaptılar, dindarlar ise mücahitliği politika yaptılar. Sonra bu iki kesimi birbiriyle çatıştırarak bütün insanlığı islamdan soğutmak istiyorlar. Sahte islam!.. İnsanların kalbi bu sahte islamdan nefret ediyor. Biz ise İSLAM BUDUUUURR diye hınca hınç inat ediyoruz. Hz. Peygamberin tebliğ ettiği İslam nasıl oldu da 1 asır içinde taa Asya steplerine kadar yayıldı, ve her alanda gelişme kaydetti? Şimdi niye öyle olmuyor? Bu basit soruyu dahi sormaktan aciz beton beyinli olmuş ümmet. Problem bizde. Ama bu problem, elimize silah alıp herkesi kılıçtan geçirmediğimiz için değildir. Bak, bu da başka bir manyaklık. Doğal manyaklık!.. Napsın manyak? Bozuk kafa yapısı, geçmişe bakınca silahı, kılıcı, kanı görüyor.. O kafanın tövbe billah başka bir şey görmesi mümmmmkün değil.. Hakikatle irtibatı olmayan kalbin keşfi kapalıdır. Dolayısıyla güncel olarak yetiştiği çevreden aldığı neyse, sorgulamadan etmeden, tepkisini ona göre geliştiriyor.. Yaşadığı çevrenin çocuğu olmak kadar büyük bir gaflet yoktur. Hakikatin çocuğu olmaya tâlip olacaksın.. Hakikatin çocuğu olmak ise perdeleri ve barikatları tırnakları ile yırtmak gibi büyük bir çilenin neticesinde olur. Estetiğimiz ve diyalektiğimizle eğer kelebek olmak istiyorsak kendi ördüğümüz ve içine kapandığımız ipek kozadan çıkmak zorundayız. Bu koza bir dönem için örülmek zorundaydı ve oluşuma hizmet etti. Hiçbir şey boşuna değildir. Lakin vaadini doldurdu. Şimdi bu kozayı yırtmanın zamanı geldi.. İslam âlimi ve aydını geçinen zevat bu noktayı bi anlasa her şey tamam olacak..
 

Yahayy

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
25 Ocak 2014
Mesajlar
4,603
Puanları
63
http://www.cubbeliahmethoca.tv/MD1141_01-12-2015-tarihli-teketek-programi-videosu-tek-parca.htm


Video kayıtının 3.15.30 dan başlayın 4.31.51 kadar seyredin en azından vicdan sahibi olun
Kusura kalmayın ama sizin asıl gerçeklerle alakanız yok, her zaman ki Cübbelinin yan yattı çamura battı kıvırma hikayeleri ile milleti suçluyorsunuz.

Sizin bahse konu orjinal "ver 100 bin doları ben sana herşeyi söyliyim salak kafir Nasa" videosunu izlediniz mi, bence izlemediniz ki buradaki kıvırmasını cevap diye veriyorsunuz, beyfendi uzaya çıkılmasına karşı ama kendisi uydudan canlı yayın yapabilyelim diye yardım topluyuyor, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, sana o uydu imkanını uzayı gezen o salak dediğin gavurlar verdi, cebindeki cel telefonunu o salak dediğin gavurlar verdi, onsuz yerinden kıpırdayamıyorsun, nereleri tutarlı ki hep yalan dolan üzerine kurulu, kafa da hemen paraya çalışıyor ama "ver bana 100 bin dolar "...Used Tapatalk
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,905
Puanları
63
Cübbeli'yi sever sayarım. Lakin bilime çok yabancıdır. Bilim adamı olmasını beklemek olmaz elbette. Ama bilim adamı olmadan da neyin ne olduğunu araştırıp anlamaya çalışmak öyle çok zor bir şey değil. İstese olur. Mesele şu ki bilimsel işlere kendisini kapatmış durumda. Hiç merakı yok çünkü şuur altından oluşturduğu blokajdan bu anlaşılıyor.. Buna rağmen rivayetlerden bir şeyleri anlamaya çalışıyor. Hani dünyayı anlasa, bilimi anlasa o zaman rivayetlere döner bakarsın. Ama anlamadığın halde bunu yapması doğru değil..

NASA başka gezegenlere taşınmak için uğraşmıyor. Fatih Altaylı'da cahil; diyor ki Güneş söndüğü zaman Mars'a taşınacağız. Ula, Mars zaten Güneş sisteminde bir gezegen. Güneş sönerse ha Dünya'da kalmışsın ha Mars'ta fark etmez ki. Hem bilimel hesaplamalara göre Güneş'in takriben 500 milyon yıl daha aktif kalacağı biliniyor. Bu hesaplar, zor hesaplar değil.. Güneş'in hacmi biliniyor, enerjisini açığa çıkartan füzyon şekli biliniyor, diğer yıldızların ömürleri üzerinden kıyaslar yapılabiliyor ve bununla belli bir sonuca ulaşılıyor. Bütün bu teknikleri bilmeyen hocaların bu tür hesaplara ''yaa nerden bilecekler, yalan söylüyorlar'' şeklinde tepki vermeleri cahillik değildir de nedir? Bir insan, bir bardak rakı içtiği zaman kanında kaç promil alkol çıkacağı, ve her saat başı bu promilin 0,1 düşeceğini matematiksel olarak hesaplayabiliyorsak, ve bu hesaplamaya ''yaa nereden bilecekler'' tarzında karşı gelinemez ise bu hesaplarda böyledir. Alınan rakının hacmi içinde ki saf alkol oranını, bu hacmin ne zaman vücuda girdiğini, giren vücudun hacmini ve aradan geçen zamanı bildiğiniz zaman bunun matematiksel denklemini kurmanız Ortaokul öğrencilerinin yapabileceği seviyedir. Ki Uzay bilimi, ışık spektrumlarının kaymasından, renk frekanslarından ve benzer verilerden gök cisimlerinin mesafesini hesap etmektedir. Bütün bunların niçinini ve nasılını merak eden bir kişi, bunları araştırıp kaba hatlarıyla bir bilgi edinebilir.. Ama yok işte, merak yok.. Kullandığı cep telefonunun sinyali nedir, uydulardan nasıl geçiyor, o uydu nerede duruyor ve nasıl aşağı düşmüyor..., ...? Ya içinde yaşıyorsun be adam, sen koskoca ÂLİMSİN, insan hiç mi merak etmez yahu? Âlimlerde en kızdığım nokta, eskilerde saplanıp kalmış olmalarıdır. Resmen mental olarak Ortaçağ'da yaşıyorlar. Bugüne gelemiyorlar. Ve islam davasından anladıkları şey tamamen geriye dönmekten ibaret.. Bu ne acı bir durum aslında. İlk dönem âlimlerimiz Allah'tan böyle değildi. Eğer onlarda böyle olsaydı bu din vallahi 50 sene sürmez unutulur giderdi. Neyse, bana daha fazla söylettirmeyin!..

Bozulan şey İslam değildir. Bozulan şey tamamen kafa yapısıdır.. Ümmet topyekün bozuk düşünüyor. Ve bu bozuk düşünceden asla bir medeniyet çıkmaz.. Zaten eldekini bu kafa yapısıyla yok etmişsin, sen neyden bahsediyorsun? Önce bunu anla!.. Daha bu noktayı anlamamışlar. Delili de şudur: Dikkat edersen topyekün şunu dillerine slogan yapmışlar: ASLAN DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR.. Kafaya bak! Ula, otur bi düşün bakalım bu aslan niye düştü? Daha, haaalâaa...
Beyefendi bakın video burada ,hamaset yapacak bir durum yok lütfen ,gerçekten ayıp oluyor,sevip sevmemek size kalmış ben orasına karışmam, lakin şu yaptığınız açıklama ile Hocaefendi nin en ufak bir alakası yok azıcık insaf!

http://www.cubbeliahmethoca.tv/MD114...-tek-parca.htm


Video kayıtının 3.15.30 dan başlayın 4.31.51 kadar seyredin en azından vicdan sahibi olun
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,905
Puanları
63
Kusura kalmayın ama sizin asıl gerçeklerle alakanız yok, her zaman ki Cübbelinin yan yattı çamura battı kıvırma hikayeleri ile milleti suçluyorsunuz.

Sizin bahse konu orjinal "ver 100 bin doları ben sana herşeyi söyliyim salak kafir Nasa" videosunu izlediniz mi, bence izlemediniz ki buradaki kıvırmasını cevap diye veriyorsunuz, beyfendi uzaya çıkılmasına karşı ama kendisi uydudan canlı yayın yapabilyelim diye yardım topluyuyor, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, sana o uydu imkanını uzayı gezen o salak dediğin gavurlar verdi, cebindeki cel telefonunu o salak dediğin gavurlar verdi, onsuz yerinden kıpırdayamıyorsun, nereleri tutarlı ki hep yalan dolan üzerine kurulu, kafa da hemen paraya çalışıyor ama "ver bana 100 bin dolar "...Used Tapatalk
Hala aynı şeyleri söylüyorsunuz..Kısa videosu aşağıda bahsettiğiniz mevzu ile alakalı ,cevap verdiğiniz video yukarıda ,gerçekten akıllara zarar neymiş salak dediği gavur vermiş uyduyu hani buradan bunu anlıyorsanız yazık!Gel gör ki onu verdi bunu verdi dediğiniz adamda iman yok !Hakikaten çok cahiller!!!Ayan beyan ne demek istediği ortada aşağıdaki video da lakin ısrarınızdan vazgeçmiyorsunuz.Cümle cümle alıp mantık yürütmeye çalışıyorsunuz.Merih te et var mı !!!!!!!!

http://www.izlesene.com/video/cubbeli-ahmet-hoca-kafirlerin-hepsi-cahil/7009122
 
Üst