Peygamberlere ıhtiyaç var mıdır?

adams77

Kanalizasyoncu
birşeyi kaybettiğim yok insanlar ile konuşunca karşı tarafı ikana etmeye çabalıyormuşum gibi algılanıyor sanırım aksine böyle bir çaba yok herşeyin bir vakti vardır.

şu bakış açın ile olaya bakarsak senin şimdilik değil uzun bir süre susman gerekiyor.

spesifik

آزادی قید و بند
Öyle bir algı düşünmedim dolayısıyla üzerime almıyorum
Kimsenin algısını değiştiremeyiz
Neyse konu bu değil canım ne zaman isterse o zaman susar
Ve canım ne zaman isterse o zaman konuşurum =)

Yüzde bir

Doçent
Sende olmayanı sana kimse veremez bu doğru. Sende olanıda sen zahire çıkaramayabilirsin, senin deyiminle okuyamazsın kendini bilemeyebilirsin.

Altın değerli bir madendir. Ama birinin çıkarıp işlemesi gerekli. Altın kendi kendine çıkıp kuyumcu raflarında yerini alamıyor.

Cemaliii, hoş gelmişsin be güzel, nasılsınız ?

Altının hikayesi uzun ve eziyet dolu be güzel. Bir kere nadir bulunuyor, nedreti ölçüsünde de bahası yüksek oluyor. Doğada, toprak ve diğer madenlerle karışık halde binbir zahmet ile çıkartılıyor. Kalbur elek eleniyor, yetmiyor türlü türlü kimyasal işlemlerden geçirilerek bünyesindeki yabancı karışımlardan arınıyor. Sonra haddehanelerde yüksek ısılarda eritilip kalıplara dökülüyor buda yetmiyor, padişah sikkesini vurmadan her yerde de geçerli olmuyor. :)

Altın saflığını belirtmek için ayar terimi kullanılır. Altının en saf olanı olanı 24 ayardır. :) Altının bahası bu kadar yüksek olunca tabi buna musallat olan sahtesi de çok olur. Altının ayarı, gerçeği veya sahtesi mihenk taşına vurulunca ortaya çıkar. Bunu da biz ne bilebiliriz be güzel anca sarrafı bilir.

Ne bileyim be güzel, Altın deyiverince paylaşmayı istedik.

Muhabbet ve saygılarımla.

cemaliii

Kıdemli Üye
Cemaliii, hoş gelmişsin be güzel, nasılsınız ?

Altının hikayesi uzun ve eziyet dolu be güzel. Bir kere nadir bulunuyor, nedreti ölçüsünde de bahası yüksek oluyor. Doğada, toprak ve diğer madenlerle karışık halde binbir zahmet ile çıkartılıyor. Kalbur elek eleniyor, yetmiyor türlü türlü kimyasal işlemlerden geçirilerek bünyesindeki yabancı karışımlardan arınıyor. Sonra haddehanelerde yüksek ısılarda eritilip kalıplara dökülüyor buda yetmiyor, padişah sikkesini vurmadan her yerde de geçerli olmuyor. :)

Altın saflığını belirtmek için ayar terimi kullanılır. Altının en saf olanı olanı 24 ayardır. :) Altının bahası bu kadar yüksek olunca tabi buna musallat olan sahtesi de çok olur. Altının ayarı, gerçeği veya sahtesi mihenk taşına vurulunca ortaya çıkar. Bunu da biz ne bilebiliriz be güzel anca sarrafı bilir.

Ne bileyim be güzel, Altın deyiverince paylaşmayı istedik.

Muhabbet ve saygılarımla.

Hoşbulduk be güzel. Nasılsınız diye sormuşsun. Ama nasıl olduğumu bende bilmiyorum. Helede bu sıralar aklımda türlü sorular cevapları yok, etrafımda yeni insanlar ama gerçekmi sahtemi elimde mihenk taşı yok.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Allahü Teala zaten Rasül'ler göndermiş, sana da sormamış, görevlerini ikmal etmişler ve Rabb'lerine iltica etmişler vefat etmeleri sebebiyle...

Soruya bak:

"Rasül'lere ihtiyaç var mı..???"

"Olum!!! Zaten Rasül'ler gönderilmiş, gönderilmiş..."

Neyin sorusu bu...???

İsveçli Hanım, Ortadoğu'da "İnfak Vakfı" adı altında, orayı inancıyla asimile eder, anadilinden çok daha Arapça'yı iyi konuşur,

Bizim müslüman da: "Rasül'leri" tartışır...

Sen bu halinle Batı'nın köpeği olmaktan kurtulamazsın ki... Batı'nın köpeklerinin yeri de sanırım cehennemdir...

Geveze müslümanlar... Geri zekalı müslümanlar... Devam edin...

Yüzde bir

Doçent
Hoşbulduk be güzel. Nasılsınız diye sormuşsun. Ama nasıl olduğumu bende bilmiyorum. Helede bu sıralar aklımda türlü sorular cevapları yok, etrafımda yeni insanlar ama gerçekmi sahtemi elimde mihenk taşı yok.

Eyvallah azizim. Zaten bilenler, nasılsın sorusuna; ben beni bilmem, beni rabbim bilir derler. :)

İnsan mevzusu derin; İnsan olabilmek, İnsan kalabilmek zor dava. Rabbim suretimizi insan yarattığı gibi siretimizi de insan eyleye.

Hem biz kimiz ki be güzel, kimi mihenge vurabilelim. Yok be güzel, bu kantar bu sıkleti tartmaz. Mihenk taşı eğer gerekirse de elbet bize lazımdır, başkasına değil be güzel. Kur’an ile İnsan tev’em dir. İkiz kardeş misali benzerdir. İş, kendi vücut nüshamızı bir kitabı natıktan okuyabilmek; bir ayna karşısında kendimizi görebilmektir. Burada bir güzel ne de güzel demişti; suret aynaları yalancıdır, solu sağ, sağı sol gösterirler diye. Gönül aynası aslan yalan söylemez çünkü solu yoktur diye.

Canımsın, muhabet ve saygılarımla …

ilke

Paylaşımcı
Bu forumdaki müdavim üyelerin birçoğunun geri zekâlılıkları zirve yapmaya doymuyor azizim ! Şu konunun absürdlüğünü anlayabilmek veya sezebilmek için arif olmaya gerek yok ! Boş, bom-boş bir konu üzerine bir o kadar da lüzumsuz bir sürü mesaj !.. Ve bu durumu sanki çok olağan bir şeymiş gibi hayranlıkla seyreden bir yönetim !

spesifik

آزادی قید و بند
Ekin soyak dönüş yapmış bir youtuber
Gençlerin zihnini kurcalayan sorunun bu olduğunu düşünmüş ki
Bu minvalde bi çekim yapmış
Hayır anlamıyorsanız bi kaç video bakarsınız
Akaide getirip saçmalamayın isterseniz =)
Ne kadar sığ bakıyorsunuz üstelik biri de imam ...
Yönetimin aklına yön vererek yoneticiyi küçümsediginizi de salık veririm

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu forumdaki müdavim üyelerin birçoğunun geri zekâlılıkları zirve yapmaya doymuyor azizim ! Şu konunun absürdlüğünü anlayabilmek veya sezebilmek için arif olmaya gerek yok ! Boş, bom-boş bir konu üzerine bir o kadar da lüzumsuz bir sürü mesaj !.. Ve bu durumu sanki çok olağan bir şeymiş gibi hayranlıkla seyreden bir yönetim !
Son cümle hariç noktasına virgülüne katılıyorum dede. Dişi dokunur tek bir söz sarf edilmemiş, riv riv de riv riv.

Hakperest

Kıdemli Üye
Nübüvvet hakkında eşari ve maturidi de görüş bildirmiş.. onlar mı boş konuşmuş..
İşin gücün sövmek.. ee ihtiyarların başka ne işi olacak

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dünyada müslümanlar ha bire kendileri arasında boş boş tartışacaklar mı ölünceye dek... ??? Dizinin dibindeki yerde, Amerika ve Avrupa Ülkeleri'nin savaş gemileri mevcut, hazır ve nazır bekliyorlar... Karada da onların askerleri... Biraz da bu çok bilmiş müslümanlar bunları tartışsın... Onları kulaklarından tutsunlar yollasınlar memleketlerine... Böyle şeyler yemeyince, gevezelik, bomboş muhabbet, ahmak ahmak konular etrafında anlamsız ve manasız konuşmak zorunlu mu oluyor..???

NOT

Geçilen video odaklı konuşmuyorum... Dünyada tüm müslümanlar ahmak ahmak konular ekseninde dırdırcı kadınlardan farkları yok... Tabi bu arada birbirlerine düşman düşman konuşanlar da işin tuzu biberi...

TRUMP diyor: "Seni ekonominle berbat ederim..." Bunu konuş, da "Aklını başına devşir" de, "Ben seni ekonominle batırırım" de... Diyemezsin değil mi..??? Çünkü bu cümlenin altındaki senin görüntün garip, sefil, aciz ve pespaye değil mi..? Rezilsin yani...

Rezilliğimizi ahmak ahmak konular ekseninde tartışarak telafi edelim... Di mi..??? Gel, gel... Buyur... Ancak bunu yaparız...

Hakperest

Kıdemli Üye
Dünyada müslümanlar ha bire kendileri arasında boş boş tartışacaklar mı ölünceye dek... ??? Dizinin dibindeki yerde, Amerika ve Avrupa Ülkeleri'nin savaş gemileri mevcut, hazır ve nazır bekliyorlar... Karada da onların askerleri... Biraz da bu çok bilmiş müslümanlar bunları tartışsın... Onları kulaklarından tutsunlar yollasınlar memleketlerine... Böyle şeyler yemeyince, gevezelik, bomboş muhabbet, ahmak ahmak konular etrafında anlamsız ve manasız konuşmak zorunlu mu oluyor..???

NOT

Geçilen video odaklı konuşmuyorum... Dünyada tüm müslümanlar ahmak ahmak konular ekseninde dırdırcı kadınlardan farkları yok... Tabi bu arada birbirlerine düşman düşman konuşanlar da işin tuzu biberi...

TRUMP diyor: "Seni ekonominle berbat ederim..." Bunu konuş, da "Aklını başına devşir" de, "Ben seni ekonominle batırırım" de... Diyemezsin değil mi..??? Çünkü bu cümlenin altındaki senin görüntün garip, sefil, aciz ve pespaye değil mi..? Rezilsin yani...

Rezilliğimizi ahmak ahmak konular ekseninde tartışarak telafi edelim... Di mi..??? Gel, gel... Buyur... Ancak bunu yaparız...
Burası düşünce forumu
Siyasi konu aç orda tartış engelleyen yok

Müslümanlara iki de bir ahmak demen hoş değil, üslûbunu değiştir bence

UBEYDUN

Ordinaryus
Allahü Teala zaten Rasül'ler göndermiş, sana da sormamış, görevlerini ikmal etmişler ve Rabb'lerine iltica etmişler vefat etmeleri sebebiyle...

Soruya bak:

"Rasül'lere ihtiyaç var mı..???"

"Olum!!! Zaten Rasül'ler gönderilmiş, gönderilmiş..."

Neyin sorusu bu...???

İsveçli Hanım, Ortadoğu'da "İnfak Vakfı" adı altında, orayı inancıyla asimile eder, anadilinden çok daha Arapça'yı iyi konuşur,

Bizim müslüman da: "Rasül'leri" tartışır...

Sen bu halinle Batı'nın köpeği olmaktan kurtulamazsın ki... Batı'nın köpeklerinin yeri de sanırım cehennemdir...

Geveze müslümanlar... Geri zekalı müslümanlar... Devam edin...
Lisanı beyan aynıyla insan
Gözlerinizi kapatıp ben bir şey görmüyorum diyorsunuz adeta.
Bu sayfalarda dahi türkiyede dünyada Kuraniyyun taifesi yok artıkdiyebilirmsiniz?
Evet Müslümanlar daha lazım meseleleri konuşsalar ne güzel olurdu da hakaret neyin nesi.
Birde Tartışma seviyeleri dağarcıklar nisbetindedir. Youtubede kelimeyi şehadet soruları var. Cevab veremiyor insanlar
Son olarak siz bir konu açında müslümanalr neler konuşur görelim olmazmı

Hakperest

Kıdemli Üye
Allah cc insana peygamber göndermek zorunda değildir ancak göndermesi büyük bir lütuftur.

Melekler aslinda her insanla iletişim halindedir ancak aynı zamanda şeytanın iğvasindan da kurtulamaz. Peygamberler ise vahiy alırken bu iğvadan tamamen beri olurlar. Bu yüzden Allah cc ile iletişimde peygamberler elzemdir.

Peygamberlere ihtiyaç varmıdır soru ise gerçekte abestir zira buna insan değil Yaratıcı karar verir. Allah cc peygamber göndermeyi murad etmişir ve imtihanımızda bizi yanlız bırakmamıştır.

ahmet66

Üye
Peygambere gerek yok demek..doktora gerek yok demek gibi bisey hani bir söz var yarim doktor candan yarim imam imandan eder.ama burda önemli olan bir konu var kişi doktorunu rehberini Allahtan istemwsi gerekmektedir yoksa her doktar şifaya ulaştirmayacaği gibi her rehberde Hakka ulastiramaz..Mevlana hz leri buyururki;Yokluk ilmini yoklugua ulasandan alacaksin..