Peygamberimizi hislendiren bir yakarış

cicek demeti

Sükut

Peygamberimizi hislendiren bir yakarış

umitozgur_dsc_0005.jpg

Ey dereceleri yükselten / bereketleri indiren Ey gökleri ve yerleri / yaratan ALLAH’ım!

Sesler, türlü türlü / dillerle gürüldeyip sana doğru yükseliyor./ Senden dileklered bulunuyor./ Benim dileğim de, / Dünya halkının / beni unuttuğu / imtihan yurdunda Senin beni hatırlamandır...

Ey ALLAH’ım! / Sen sözümü işitiyor, yerimi görüyor, / gizli açık neyim varsa biliyorsundur. / İşlerimden hiçbiri / sana gizli değildir...

Ben çaresizim, yoksulum / Senden yardım ve aman diliyorum! / Korkuyorum, kusurlarımı itiraf ediyorum.

Bir çaresiz / senden nasıl isterse, / ben de öyle istiyorum.../ Günahını bilen bir günahkâr sana nasıl yalvarırsa / ben de öyle yalvarıyorum...

Senin yüce huzurunda / boynumu bükmüş senin için / gözlerinden yaşlar boşanan, senin uğrunda / bütün varlığını yok sayan, senin için acizliğini ilan eden / bir kulun sana nasıl dua ederse, / ben de öyle dua ediyorum...

Ey Rab’bim! / Duamı kabul buyurmaktan beni mahrum kalma... / Bana Rauf ve Rahim ol.

Ey istenilenlerin / en hayırlısı! / Ve verenlerin / en cömerti!

Sana karşı kim kendisini / övebilir? / Ben ancak / kendimi kınarım!

Dilim günahlarla dolu / sana ulaşacak ne işe yarar / bir amelim / ne de ümitten başka bir şefaatcım var...

Biliyorum ki / kusurlarım yüzünden / ne huzurunda yerim / ne de senden özür dilemeye/ yüzüm kalmıştır!

Fakat sen / cömertlerin cömertisin!

Ben, rahmetine yetişebilmeye / ehliyetli değilsem / rahmetin bana yetişebilir...

Çünkü senin rahmetin / her şeyi kuşatacak kadar / geniştir...

Ben de rahmetini bekleyenlerdenim.

Benim kusurum / ne kadar büyük olsa da senin affının yanında / küçük kalır. / Sen onları bana bağışlayıver / ey kerem sahibi ALLAH!

Sen kerem sahibi / ALLAH’sın... / Ben ise, aciz bir kul’umdur. / Ben günah ve kusur işler durursam, sen de/ bağışlar durursun...

Sen ancak sana itaatlı olanlara / rahmet ve merhamet edeceksen / günahkârlar kime sığınacaklar?

alınti​