Peygamberimizden kalan hatılaralara saygısızlık

Darul_Beka

Profesör
son günlerde özellikle facebook da Müslüman kardeşlerin bir kısmı peygamberimizden günümüze bize hatıra kalan hırkai şerif gibi bir çok eşyaları küçümseyici paylaşımlarına rastlıyorum.Onlara göre o eşyalar sıradan hiç bir özelliği yok.bunları söylemeye nasıl dilleri yetiyor bilmiyorum bu nasıl bir hadsizliktir ateist dili ile konuşmadır anlamıyorum basit bir sevgilide gelen çiçek bile insan için sıradan değildir diğer çiçeklerden farklıdır.peygamberimizden gelen bir hatıraya gösterilen sevgi ve ilgi bu insanları neden rahatsız eder

abdullah birisi

Kıdemli Üye
darul beka, günaydın, forumda istemediğin kadar var..... sağdan başla.... hadi birde siyasi dokundurayım,,mehmet ali şahin...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Niyetleri batıldır. Birileri Napolyon'un ...lu donuna açık artırmalarda yüzbinlerce dolar verir bunu anlarlar. Lakin iş Resulullaha gelince kara gönüllerini başka başka ifşa ederler.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hırkaya rağbet edilmez elbet, Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet edilir.

Sadece hırkacılık oynayanların hemen hemen tamamı Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet etmediği gibi ona da karşıdır... Bunu siz de biliyorsunuz...

Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet edenler, Peygamber'in hırkasının O'na aitliğini de kabul ederler hakikat öyleyse...

Peygamberimiz hayatta olsa hırkaya karşı yığılmaları asla kabul etmez hırkasını da sanırım imha ederdi..!!!

100'de 99 ziyaretçi kesimi hırkaya rağbeti Peygamber'e rağbet gibi algılıyor...

Rezaleti "hak" diye sunamazsınız..!!! Ayıp..!!!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bu yavşaklar Monalisa, Van Gogh gibi gavur resimlerine hem de açık artırma usulü ile fahiş fiyatlarla satın aldıkları sıradan bu resimlerin hesabını niye kimse sorgulamıyor?.Gavur aşıkları hrer zaman bu mukaddes emanetlere dil uzatmayı kendilerine şiar edinmişlerdir.Bunların suratlarına tükürmek lazımdır..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
işte O hırka, dünya ve içindekilerinden hayırlı ve kıymetlidir... bunlara hürmetsizlik, kişide ne namaz bırakır ne oruç....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hırkaya rağbet edilmez elbet, Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet edilir.

Sadece hırkacılık oynayanların hemen hemen tamamı Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet etmediği gibi ona da karşıdır... Bunu siz de biliyorsunuz...

Peygamber'in Kur'an yaşamına rağbet edenler, Peygamber'in hırkasının O'na aitliğini de kabul ederler hakikat öyleyse...

Peygamberimiz hayatta olsa hırkaya karşı yığılmaları asla kabul etmez hırkasını da sanırım imha ederdi..!!!

100'de 99 ziyaretçi kesimi hırkaya rağbeti Peygamber'e rağbet gibi algılıyor...

Rezaleti "hak" diye sunamazsınız..!!! Ayıp..!!!
Tahsin bey...

Bu milletten, bu hırkaya olan hürmet ve saygıyı çok görmemeniz lazımdır.Tabiri caiz ise, bir kimse, çok sevdiği bir kimsenin geride kalan eşyasını koklayıp onu öpüyorsa ki, bunu hatıralarını bağrına basması gibidir.Kişi, çok sevdiğinin resmine bakmasını hiç yadırgama hakkınız olur mu?.Olmaz tabii ki..Ancak böyle mukaddes emanetleri görmek için onu ilahlaştırmak haramdır.Aşırılığa gitmemek şartı ile koklayabilir elleyebilirBunu demek istedim..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
"Gavur aşıklıları" cümlesini, laikçi ve çakma müslümanlar için söyledim.Kimse üzerine alınmasın.Sözüm meclisten dışarıdır.

Bilginize...

Darul_Beka

Profesör
facebooka bu saygısız paket programları yapanları açıklamak istemiyordum ama açıklayayım
yanlız kuran diyen cehaletin ve bedevi kültürünün taraftarları
onların kalbinden Allah rahmeti sevgiyi aşkı aldıysa biz ne yapalım

ihvanistanbul

AkhenAton
Ne garip iş. Adama nişanlısından mektup gelir, hediye gelir bir ömür saklar. Herkes Vaayyy be ne büyük aşk der. Rasullullah sav den bize emanetler gelir, ihtiram göstermek suç olur.

Hadi gidin işinize be...

fakiri

Kıdemli Üye
Şu festivale bakın ya ! Bu forumda bir çok üye bırakın peygamberimizin hırkasına ve eşyalarına saygısızlığı, bizatihi sözlerini-hadis-i şerifleri hiç takmıyor, bunlara inanmıyor ve azılı bir hadis münkiri olarak arz-ı endam ediyor; siz kalkıp bu inançtaki insanlarla "ayın üyesi" oyununu oynuyorsuz; ondan sonra gelmiş burada peygamberin eşyalarına saygıdan ve bunları korumadan dem vuruyorsunuz ! Hiç bir insan bu kadar şuursuz-aymaz olabilir mi?

fakiri

Kıdemli Üye
Şeytanın "içine gir" dediği çuvalın içine girdiğin gibi,ağzını da sana bağlattığını öğrendiğin gün uyanmış olacaksın !

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Efendim, Osmanlı zamanında bir derviş berbere gider, saçını kazıttırır.

Tam o sırada içeri yeniçeri ağası girer, berber koltuğundaki dervişin kafasına bir şaplak patlatarak küçümseyen bir sesle, "Kalk bakalım kabak, ben traş olacağım" diye bağırır.

Zavallı cavlak derviş süklüm püklüm koltuktan kalkar, bir köşeye ilişiverir. Bu arada yeniçeri ağası traşını olur, koltuktan kalkar ve köşede oturan dervişin başına gene bir şaplak atarak "Şimdi geç otur bakalım kabak" diye alay eder onunla.

Sonra atına atlar, nedendir bilinmez at birden ürküp parlar ve deli gibi koşmaya başlar. Yeniçeri ağası dengesini kaybedip attan düşer, fakat ayağı üzengiye takıldığı için at koştukça peşi sıra yerlerde sürüklenir.

Neden sonra at tekrar koşarak gelir ve sürücüsü asılı olduğu halde berberin önünde durur.

İnsanlar yardım için dışarıya çıktığında iş işten geçmiş, yeniçeri ağasının kafası paramparça olmuştur.

Korkunç sahneye şahit olan berber bu işte bir hikmet olduğunu zannederek dervişe döner ve "Biraz fazla olmadı mı derviş ağa?" diye sorar.

Derviş bunun üzerine berbere "Kabak bundan razı ama
kabağın sahibi razı olmadı" der.

Neden anlattım bunu.

Biz hırkanın ipine, tüyüne değil o HIRKANIN SAHİBİNE, KAİNATIN EFENDİSİNE RAĞBET EDİYORUZ.

agbi

Yasaklı
son günlerde özellikle facebook da Müslüman kardeşlerin bir kısmı peygamberimizden günümüze bize hatıra kalan hırkai şerif gibi bir çok eşyaları küçümseyici paylaşımlarına rastlıyorum.Onlara göre o eşyalar sıradan hiç bir özelliği yok.bunları söylemeye nasıl dilleri yetiyor bilmiyorum bu nasıl bir hadsizliktir ateist dili ile konuşmadır anlamıyorum basit bir sevgilide gelen çiçek bile insan için sıradan değildir diğer çiçeklerden farklıdır.peygamberimizden gelen bir hatıraya gösterilen sevgi ve ilgi bu insanları neden rahatsız eder

Bir Devlet büyüğümüz haşa PEYGAMBERİMİZ de hata yaptı demişti bunun hakkında düşünceniz ?

madem bu kadar hassassınız.