Peygamber kokusu...

cicek demeti

Sükut

yqopaton.jpg

Peygamber kokusu..

Bir gün Peygamber aleyhisselatü vesselam Efendimiz, Hazreti Ali (KVC)’ye söyle bir soru yöneltir.;

-Ya Ali Allah’ı seviyor musun?

- Severim Ya Rasulullah

- Beni Seviyor musun?

- Severim Ya Rasulullah

- Kızım Fatımayı seviyor musun?

- Severim Ya Rasulullah

- Torunum Hasan ile Hüseyni seviyor musun?

- Severim Ya Rasulullah

- Ya Ali Allah sana bir gönül vermiş bu kadar sevgiyi bir gönülde nasıl barındırıyorsun? Diye sorunca,İlmin kapısı Ali( KVC) Hazretleri suküt edip cevap veremez. Daha önce böyle bir şey aklına hiç gelmemiştir. Evet bunların hepsini seviyordur fakat sevgide ki ölçüler kendisine sorulunca cevap veremez. Ve Rasulullah aleyhisselatü vesselam hazretlerinin yanından ayrılıp eve gider. Eve geldiğinde müminlerin annesi Fatımat-üz Zehra annemiz Hazreti Ali Efendimizin durgun halini fark edip

- Ya Ali ne için durgunsun bir şey mi oldu? diye sorar, Hazreti Ali (KVC) Efendimiz Peygamber efendimizin kendisine sorduğu soruyu hanımına söyler ve bu sorunun cevabını vermediği için üzüldüğünü söyleyince, Mü’minlerin annesi şöyle cevap verir;

- Ya Ali diyemedin mi, Ya Rasul! Ben, Allah’ı Alemleri ve her şeyi yaratan, bizim Rabbimiz, bizim yaratanımız diye severim, sizi onun Habibi edibi ve göndermiş olduğu son dinin peygamberi olarak severim,hanımımı nefsimden dolayı, ailem olduğu için severim çocuklarımı da şefkat ve merhametimden dolayı severim, diyemedin mi Ya Ali! Deyince Hazreti Ali Efendimiz doğruca Hazreti Peygamberin huzuruna gelerek Ya Rasulullah! deyip cevabı söylemeye başlayınca Peygamberimiz (SAV)

- Ya Ali vi ben bu cevapta Peygamber gülünün kokusunu alıyorum diyerek cevabı Fatıma Annemizin verdiğini Ali efendimize söylemiştir.
alıntı​