Peygamber Efendİmİzİn Dualari

eCeM

Paylaşımcı

(Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)

(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!)

(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)

(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)

(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!)

(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!)

(Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)

(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!)

(Ya Rabbi, zulmetmekten, zulme uğramaktan sana sığınırım.)

(Bize dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!)

EbRu

Paylaşımcı
Hepsine Amin Allah razı olsun ecem

eCeM

Paylaşımcı
amİn..cÜmlemİzden İnŞallah

kızılkasırga

Profesör
peygamber(s.a.v)efendımızın dualarından

-faydasız ilimden,halis olmayan ameden,kabul olmayacak duadan sana sığınıyorum allah'ım!
-fakirlikten,azlıktan,zilet ve hakaretten,zulüm yapmaktan ve zulüm görmekten
sana sığınırım (bunlardan beni muhafaza buyur ) allah'ım!
-allah'hım!dünya ve ahiretim içinafiyet ver;dinim ve dünyam için,ehlim ve malım içinsen'den af ve afiyet isterim ya rabbi!
-açığa çıkmasını istemediğim şeylerimi ört ve korktuğumdan emın eyle allah' hım...önümden, arkamdan, sağımdan ve solumdan,yukarıdan ve aşağıdan gelecek musibetlerden beni muhafaza eyle allah'ım!
-acizden,keselden,korkaklıktan,yaşlılıgın zeka ve idrak zayıflığından,ödenmesi zor veya mümkün olmayan borçtan,günaha sebeb olan şeyden,kabir cehennem azabından, azdıran zenginlik ve fakirlikten, yaşadıgım müddetde meydana gelebilecek fitnelerden sana sığınırım,(bütün bunlardan koru) ya rabbi!
-ihsan ettiğin ni'metin değişmesinden,ansızın karşılaşacagım musibetlerden sana sığınırım,(beni bunlardan muhafaza buyur) allah'ım!
-allah'ım sendenelemsiz,kedersiz,salim bir dirlik ve yaşayış; hayatımın sonunda tatlı ve rahata ermek ve ahirette de hakir ve rüsvay olmayarak huzuruna çıkmak isterim.
-allah' ım!vücudumda gözümde ve kulağımda afiyetimi daim et,küfürden, fakirlikten sana sıgınırım.ya rabbi!...allh'ım! beni kabir azbından koru! sığınacak başka ilah yok, yalnız sen varsın allah'ım!
-bana doğru yolu göster, ahlak ve kazancımı temız kıl, beni haramdan uzaklaştır ve kimseye muhtaç etme allah'ım!
-her hususta sonumuzu guzel yap ve bizi dünyanın gam ve kederinden, ahiret azabından emniyet eyle,salim kıl ya rabbi!
AMİN

gülistan

Üye
AMİN AMİN AMİN ALLAH RAZI OLSUN ALLAH C C bizi peygamber efendimizin şefaat eylediği kullarından eylesin

reyyan

Üye
Allah razı olsun ve amin amin amim....