Pentagon El Kaide Kol Kola | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Pentagon El Kaide Kol Kola

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
CIA'nın hakkında ölüm kararı çıkarttığı kaçak El Kaide lideri Enver El Evlaki'nin, 11 Eylül saldırılarından hemen sonra Pentagon'da üst düzey komutanlarla yemek yediği ortaya çıktı.

CIA'nin ölü ya da diri ele geçirilmesi istenenler listesinde birinci sırada yer alan ve halen Yemen'de saklandığı sanılan El Evlaki'ye verilen ziyafet, bir Pentagon görevlisinin itirafıyla ortaya çıktı.

Telvizyonda El Evlaki'nin fotoğrafını görünce, bizzat kendisinin organize ettiği yemeğe davet edilen kişinin El Kaide lideri olduğunu anladığını söyleyen görevli,
o tarihte bu imamdan çok etkilendiğini de belirtti.

Aynı yetkiliye göre El Evlaki, yemekten hemen sonra Pentagon yetkililerine yaptığı konuşmada, El Kaide'nin eylemlerini şiddetle kınadığını belirtti.

Fox News, potansiyel teröristler hakkında bilgi toplamakla görevli FBI'ın da, ılımlı Müslüman olarak bildiği bu görüşmeyi teşvik ettiğini ileri sürdü.

Amerika, El Avlaki'yi, Müslüman bir binbaşının, Amerikalı askerlere ateş açıp 13 askeri öldürdüğü Fort Hood baskınından tanıyor. Binbaşı Nidal Malik Hasan'ın El Avlaki ile temasta olduğu ortaya çıkmıştı.

El Evlaki'nin ayrıca, Detroit uçağını havaya uçurmaya çalışan Nijeryalı canlı bomba Ömer Faruk Abdülmuttalip ile de görüştüğü öne sürülmüştü.


aktifhaber

Pentagon El kaide ABD seçimlerine yakın Obamayı zora sokacak Dünya çapında eylemler yapıp müslümanları zan altında bırakma ihtiamli çok yüksek.
 
Üst