Penguen İslam'a saldırdı!

Meryem

Komplike
Penguen dergisinde Bahadır Baruter imzalı bir karikatürle İslam'ın kutsallarına hakaret edildi. İşte dehşete düşüren çizgiler...

Karikatürde “Allah yok, din yalan” ibaresi gizlice yazılmış, caminin lambaları pre.tif şeklinde tasarlanmıştı.

Dine böylesine saldıran karikatür Twitter'da büyük tepkilere neden oldu. Penguen dergisine yönelik büyük bir protesto başladı.

Yerli bir mizah dergisinin İslam'a böylesine nefret dolu biçimde saldırması şok etkisi yarattı.

Karikatür Penguen'in çizerlerinden Bahadır Baruter'in imzasını taşıyor. Twitter'da binlerce kişi Penguen'i twitleyerek tepkilerini dile getiriyorlar, boykot ve özür çağrısında bulunuyorlar.

İşte iğrenç karikatür;

38146984411.jpg

Kaynak

türkü

Kıdemli Üye
çok saldırganca evet ama adamların niyetleri de bu zaten. ben bunların ifşa ve teşhiri ile ekmeklerine yag sürmekte oldugumuzu düşünüyorum :)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Facebook ta "Lütfen" Özür dilemişler

Ayrıca avizelere dikkat edin...

Allah CC belasını versin ********lerin...

Kahhar ismiyle kahreylesin..

ibrahimi

Has Uşak
pinguini alan bu forumda çıkmaz sanırım.
ama yapılan apaçık dine saldırı,kendini ünlü etmek için mi yapmış ne :D almıyorduk şimdi asla almayız olur biter.

Meryem

Komplike
Bence aslında böyle şeyleri paylaşmamak diye birşey olmaz, diğer internet siteleri, forumlar vs. fokur fokur bu haberi kaynatıyor. Biz eksik kalamayız anlamında değil ama bunları paylaşmamak deve kuşu gibi kafasını kuma gömüp, kimsenin görmediğini sanmak kadar saçma... :)

türkü

Kıdemli Üye
böyle de herşeye burnumuzu sokmuş olmuyor muyuz :D sonra o burun kokuya karşı duyarsızlaşıyor felan herşey olabilirlilige dayanıp kalıyor, normalleşiyor..

ibrahimi

Has Uşak
Tepki verilmeli.
Verilmeli ki böyle bir hadsizliğe bir daha kalkışmasın.

cicek demeti

Sükut
Ama su da varki Rasulu ekremin bir hadisi şerifinde buyurdukları gibi " BİR KÖTÜLÜK GÖRDÜĞÜN ZAMAN ONU ELİNLE YOK GÜCÜN YETMEZSE DİLİNLE VE ONADA GÜCÜN YETMEZSE KALBİNLE BUĞZ ET BU DA İMANIN EN ZAYIF OLANIDIRR" bizde sadece tepkimizi gosteriyoruz...bu muslumanin vazifesidir...musluman bir ulkede yasiyorsa cizdiklerinede dikkat etmesi gerekir...bir de yerel bir mizah dergisi dusunun artik..

türkü

Kıdemli Üye
yaptıgına karşılık tepesine bir balyoz indirmekten başka bir yol bilmeyenlerin haricinde, sanal kınamaların ötesinde tepki nasıl veriliyor sahi? ha bir de boykot var..zaten almadıgımız dergiyi daha da almayız onlarda bir daha yapmazlar de mi abisi :p

cicek demeti

Sükut
Zamanimizda cogunluk sanal dan olmuyormu cogu isler..sanaldan oluyor elbet ..sanal dan oldugu icin bizde sanaldan tepkimizi gosteriyoruz...

ibrahimi

Has Uşak
Öyle sanal tepkiler var ki.
Anlatırdım sana ama vaktim yok.Biz organize olamıyoruz.Bir mail yağmuruna tutsak,1000-2000 tane mail gitse emin ol ses çıkardı.Ama beceremiyoruz o yüzden yavan kalıyor.

türkü

Kıdemli Üye
ancak birbirinin üzerine üstünlük kurma niyetine gidilmeyecekse kurutulur her bir aşkınlık..başka yol bilmiyorum ben erdem :)

ibrahimi

Has Uşak
Tercih etmeyebilirsin,kafan da almayabilir.
Ama bu etkisiz olduğunu ispat etmez dediğim gibi doğru dürüst organize olalım bak sen gör o zaman çark etmeyi.

Çünkü bu tarz şirketler para amacı güdüyorlar,halkın cebinden besleniyorlar.
Çark etmeleri kaçınılamaz.

Meryem

Komplike
Ayrıca Rtük'e televizyonlardaki denetleme taleplerinin büyük çoğunluğu da internetten gidiyor. Artık herkes herşeyi internetten duyup, öğrenip internetten şikayette bulunuyor. Büyük büyük ulusal kanalların ciddi mi ciddi haber programlarında smsler ya da telefon bağlantıları değil, mailler vb. iletiler yer buluyor. Madem artık büyük bir sektör, hikayelerle masallarla uğraşmayı kesip bence kuralına göre oynamak gerekiyor. : )

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
yaptıgına karşılık tepesine bir balyoz indirmekten başka bir yol bilmeyenlerin haricinde, sanal kınamaların ötesinde tepki nasıl veriliyor sahi? ha bir de boykot var..zaten almadıgımız dergiyi daha da almayız onlarda bir daha yapmazlar de mi abisi :p

Tepesine balyoz indirmekten başka nasıl bir yol olabilir sizce?

O dediğiniz kişiler hiç değilse sizin gibi

böyle de herşeye burnumuzu sokmuş olmuyor muyuz :D sonra o burun kokuya karşı duyarsızlaşıyor felan herşey olabilirlilige dayanıp kalıyor, normalleşiyor..

demiyorlar.

Tepkilerini dile getiriyorlar ve getirmeliler de

Bu size neden rahatsızlık verdi anlamadım?

türkü

Kıdemli Üye
bir rahatsızlıgım yok fedai efendi..ne düşündüysem onu yazdım :)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
bir rahatsızlıgım yok fedai efendi..ne düşündüysem onu yazdım :)
Bak türkü efendi

Allah CC bir, peygamber SAV bir, din bir, kitap bir

HAŞA onun Allahı benim Allahım ya da onun peygamberi benim peygamberim diye birşey yok ...

O adam nasıl hassas bir konuda sözde kendince karikatür çizerken benim, senin onun değerlerine saldırdıysa veya biz öyle anladıysak, siz de bana alaycı gelen tavrınızla aynı şeyi yapıyorsunuz.

Ne demek burnumuzu herşeye sokmak ...

Elbette bu tür konularda burnumuzu herşeye sokacağız.

Elbette tepki vereceğiz.

Ne yapalım yani Kenara geçip oturalım isteyen istediği şekilde konuşsun, yazsın çizsin öyle mi?

Hem de böyle bir günde

Mevlid kandilinde.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Penguen'in Mizahta Özgürlük (!) Özrü

İçinde "Allah yok, din yalan" yazan ve caminin lambalarının şeklinin prezervatife benzetildiği karikatür için Penguen, mizahta özgürlüğe (!) vurgu yaparak özür diledi.

Penguen Dergisi, içinde "Allah yok, din yalan" yazan karikatürle ilgili açıklama yaptı.

Penguen dergisi, derginin son sayısında yayınlanan bir karikatürde cami duvarında yazan “Allah yok, din yalan” ibaresi ve caminin lambalarının şeklinin prezervatife benzetilmesi üzerine gelen tepkilere karşı açıklama yaptı.

Mizahta özgürlüğü savunan dergi, karikatürü saygısızlık olarak görenlerden de özür dileyerek şunları söyledi:

"Tepki gören karikatür kapak karikatürü değildir. Çizer kendi köşesinde yayınlamıştır. Sadece kapağı Penguen Dergisinin ortak görüşünü yansıtır. Köşelerdeki karikatürler çizerlerin şahsi fikirleridir.

Çizimde prezarvatife benzetme yoktur, gerçekten de böyle avizeler vardır.

Mizah dergiciliğinin geleneğinde yazarlara çizerlere karışılmaz, herkes köşesinde istediğini yazıp çizmekte özgürdür.

Tek bir karikatürü severiz sevmeyiz ama genel olarak bu özgürlük alanını korumak önemli. Eleştirilere de saygı gösteriyoruz.

Karikatüre gelen tepkilerden dolayı üzgünüz. Saygısızlık olarak görenlerden özür dileriz"

http://www.habervaktim.com/haber/170645/penguenin_mizahta_ozgurluk__ozru.html

türkü

Kıdemli Üye
Allah'ıma bin şükürler olsun şu mübarek günün hürmetine iyi geldi bu..sinirlerim bile yatıştı..geçti gitti çok şükür..:)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
İhvan Forum Ana Sayfasından Penguen'e mesaj niteliğinde bir ayet ve bir söz

İnsan görmedi mi ki; Biz kendisini bir nutfeden yarattık. Şimdi açıkça bir düşman kesiliverdi.(Yasin-77)

Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.( Conficius )