Pazar günü yapılacak KPSS'de saate dikkat!

ismail

Yeni

Soruların sızdırıldığı iddiasıyla iptal edilen Temmuz ayındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), saatlerin bir saat geri alınacağı 31 Ekim Pazar günü yapılacak.

İptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı’nda 100 ve üstünde doğru yanıt vererek yüksek puan alan adayların sınava girecekleri yerler il bazında değiştirildi. Bu adaylar, kendileri için belirlenen yeni yerlerde sınava alınacak. ÖSYM’nin uyarıları şöyle:
- Adaylar sınava sadece kendilerine ÖSYM tarafından gönderilmiş olan sınav giriş ve kimlik belgesinin aslı, özel kimlik belgesi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile girebilecekler. Kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport kabul edilecek.
- Cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bulunmayacak.
- Adaylar sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelecekler.
- Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak.
- Adaylar yanlarında kalem, silgi, kalemtıraş, saat ve yiyecek-içecek getirmeyecek. ÖSYM, bunları öğrencilerin masasında hazır bulunduracak. Salon duvarında bir de saat olacak.

Vatan

Sessiz Vaveyla

EL Kârda Gönül Yârda
Ya çok korktuğum bir nokta şimdi saatlar değişecek tamda günü yani :(

Bakalım hayırlısı olsun... herkese başarılar dilerim..

:gul

ibrahimi

Has Uşak
valla zor iş bu sefer,saatler geri alınıyormuş dikkat etmek gerek.
ben alınmaması taraftarıyım ama beni dinlemiyorlar işte :O

türkü

Kıdemli Üye
yani devlet nasıl eleyecegini şaşırıyor da küçük bir hinlik peşinde gibi..e ümit vermek kolay da ne yapacak onca insanı..birkaç kişi düşer mi düşer bu tuzaga :)

ziruh

Kıdemli Üye
tam zamanında :)

sınava gireceklere başarılar dilerim...