Payitaht Abdulhamid dizisi ne gerçeği ne kadar yansıtıyor

Hür Fikir

Paylaşımcı
bu aralar gündem olan payitaht abdulhamid dizisi yakın tarihinide doğru dürüst bilmeyen bizler içinde bir merak konusu oldu. abdulhamid dönemi resmi tarihte farklı. muhaliflerde farklı sevenlerinde ise farklılık gözetiyor bu konuyu bilgileri bir araya toparlamak için açtım dileyen yorumda bulunabilir.

spesifik

آزادی قید و بند
Aslında tarihi filmleri takip etmek lazım
görsel bilgi daha kalıcı
yalnız yanlı veriliyorsa götürüsü daha çok olabilir
çünkü bilinçaltına yerleşecek ...

ALI25

Kıdemli Üye
Payitaht Abdulhamid dizisi ne gerçeği ne kadar yansıtıyor
Ben buna bakmiyorum ve benim daha önce baktigim ertugrul dirilis idi.

Ve onun kaldirilip yerine bunun getirilip koyulmasi bilmiyorum kimler daha neler der ve benim acimdan makul ve de makbul da olmadi.

ALI25

Kıdemli Üye
bu aralar gündem olan payitaht abdulhamid dizisi yakın tarihinide doğru dürüst bilmeyen bizler içinde bir merak konusu oldu.abdulhamid dönemi resmi tarihte farklı.muhaliflerde farklı sevenlerinde ise farklılık gözetiyor bu konuyu bilgileri bir araya toparlamak için açtım dileyen yorumda bulunabilir.
Güzel bir filim kaldirildi ve yerine abdulhamid payitaht denilen filim koyuldu ve arkadasima da dedim bu baska bir gün oynayabilirdi ve sonra ertugrul dirilis devam edip insanlar da seyir edip ondan bir seyler alabilirdi kisacasi bundan ibarettir.

ALI25

Kıdemli Üye
Aslında tarihi filmleri takip etmek lazım görsel bilgi daha kalıcı yalnız yanlı veriliyorsa götürüsü daha çok olabilir çünkü bilinçaltına yerleşecek.
Evet aslinda tarihi filmleri takip etmek ve seyir etmek lazim ve misal olarak hangi film gibi denilirse ertugrul dirilis her hafta merak ile bekliyor ve seyir ediyor ve etmeye de calisiyordum ve artik o da yayindan kaldirilmis ve bunun icinde malesef diyorum.

erdemceerdem

Profesör
Sevda kuşun kanadında!

izliyordum ve izlemek istiyorumdum her bölümünü...

Türkeş bi göründü bir daha yok ortada...

Fetöyü bi soktular, hem geri çektiler...

Erbakan hoca ise, konuk oyuncu...

peki ne var?

karı, kız...

karı, kız her tarafta var....

peki fark ne?

Hür Fikir

Paylaşımcı
bu başlığı açtıktan sonra diziyi dün akşam daha dikkatle izlemeye çalıştım aslında tarihsel gerçeklik çok ön planda değil ve kurgusunun çok zayıf olduğunu şu sahneden anladım= abdulhamid han tarihtede hafiyeleri ve gizli polis teşkilatı ile bilinir ve takdir edilir hatta ingiliz sarayına casus sokması ile ünlüdür ama aynı abdulhamit payitahtta konferans verip kendisini tenkit eden mahmut paşanın ihanetini ancak bir oyunla ortaya çıkarabilir. bu ilginç bir çelişki bir de kadir mısıroğlunun haklı bulduğum şu eleştirileri var
[video=youtube_share;cfpNs-nS9Po]https://youtu.be/cfpNs-nS9Po[/video]