Partilere seçim yardımı.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulan bütçe tasarısı ile birlikte partilerin alacağı yardım netleşti. Hazine, beş partiye toplam 772.3 milyon liralık yardım yapacak.

*

Allah'tan korkun, bu katrilyonları kimin cebinden alıp kime, neden veriyorsunuz?

Partiler bu kadar para alıp bu parayı ne yapıyor?

Seçim yardımı ise, seçime giren adaylar neden binlerce lira harcıyor?

Bayrak flama seçim otobüsünün masrafı katrilyon tutuyor mu?

Tutuyor olsa bile bundan millete ne?

Siz seçilmek istiyorsunuz, bu göreve siz talipsiniz, bu görevin kaymağını siz yiyorsunuz, sizi seçmek için biz neden para ödüyoruz?

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu parayı en son yapılan genel seçimlerde yüzde 10 barajını geçen AK Parti, CHP, HDP ve MHP alacak. Yasa gereği ayrıca, son seçimde yüzde 3 barajını geçtiği için İYİ Parti de yardım alacak. Bütçeden 5 siyasi partiye aktarılacak toplam destek 772 milyon 356 milyon liraya ulaşacak.

2019 yılında bütçeden AK Parti'nin kasasına 335 milyon 526 bin lira para aktarılırken CHP 178 milyon 564 bin lira alacak. HDP'ye 92 milyon 238 bin lira, MHP'ye 87 milyon 508 bin lira ödenecek. İYİ Parti'ye de 78 milyon 520 bin lira verilecek.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ekonomik kriz varrrrrrr, fedakarlık yapınnnnnn diyenler malı cukkayla götürüyor!

PARTİLERE DEVLET YARDIMI SAÇMALIĞI TÜMDEN İPTAL EDİLMELİDİR.

Bu arada akp iktidarına da acaip gülüyorum, hem rakiplerini suçlamak için "hdp terör partisiiiiii ile işbirliği yapıyorlarrrrr" diye bas bas bağırıyorlar hem terör partisine 92 TRİLYON para aktarılmasına göz yumuyorlar!

İSTESELER BİR DAKİKADA BUNU ENGELLERLER ama yapmıyorlar.

Niye acaba????