Pardus Dünya Liginde ilk 5'te Yazı Boyutu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Pardus Dünya Liginde ilk 5'te Yazı Boyutu

GENCAKINCI

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ağu 2009
Mesajlar
1,666
Puanları
0
Pardus dünya liginde ilk 5'teTÜBİTAK BİLGEM bünyesinde geliştirilen Pardus, özgür yazılım dünyasının en köklü ve prestijli yayınlarından olan Linux Jounal’ın verdiği Readers' Choice Awards (Okuyucu Ödülleri) 2010 ödüllerinde, üç ayrı kategoride ilk 5'e girdi.

Özgür yazılım dünyasının ülkemizdeki en önemli temsilcisi Pardus, küresel Linux topluluğunun orijinal yayını Linux Journal tarafından verilen Readers' Choice Awards’da önemli bir başarı elde etti. Pardus ödüllerde, üç farklı kategoride ilk 5 arasına girdi.

Linux Journal okurlarının 1995 yılından beri özgür yazılım dünyasının en iyilerini belirlediği Readers’ Choice Awards 2010 ödüllerinde Pardus, “Özgür yazılımla geliştirilen en iyi ürün”, “En iyi Linux dağıtımı” ve yazılım kurma, kaldırma ve güncelleme alanlarındaki performans için verilen “Paket yönetim sistemi” kategorilerinde PiSi adlı özgün tasarımıyla ilk 5 yazılım arasında yer almayı başardı.

Pardus’un tüm dünyada tanınmış ve köklü rakiplerini geride bırakarak dünyanın en önemli özgür yazılım topluluklarından Linux’da adından başarı ile söz ettirdiğine dikkat çeken Pardus proje yöneticisi Erkan Tekman şunları söyledi:

“Pardus, özgür yazılım dünyasının olanaklarından yararlanılarak sürekli geliştirilen ve yenilenen bir işletim sistemi. Pardus 2011 ve Kurumsal 2 sürümlerini yayınlamaya hazırlanırken bu haberi almak tüm ekip için heyecan verici oldu. Pardus ülkemizin yanı sıra, tüm dünyada ilgi görüyor. Ödüller de bu ilginin bir sonucu diye bakıyoruz. Readers’ Choice Awards 2010 ödüllerinde, tüm dünyadan 300 kadar Linux dağıtımını geride bırakarak ilk 5 arasında yer almayı başardı. Böylelikle dünyanın köklü ve tanınmış yazılımları arasında sıyrılarak ilk sıralara yerleşti. Pardus daha da gelişerek ve yenilenerek açık kaynak dünyasının sınırlarını zorlamaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.”

16 yıldır internette yayın hayatını sürdüren Linux Journal dergisi, küresel Linux topluluğunun en önemli buluşma noktalarından birini oluşturuyor. Linux Journal aynı zamanda tüm dünyada en çok tıklanan 15.000 site arasında yer alıyor.


http://www.anahaber.com/haber-Pardus-dunya-liginde-ilk-5te-101337.html
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
laptopları desteklemeyebaşladı mı
 

eylül

Veled-i kalbî
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
5,223
Puanları
0
Bunu duymak çok sevindirici.
 

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.gencislam.com
Çok güzel bir haber, hayırlı olsun

Not: Konu Pardus bölümüne taşınmıştır...
 

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Pardus'u daha iyi yerlere taşıyacak olumlu bir haber, başarıları ile gurur duyuyoruz.
 

GENCAKINCI

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ağu 2009
Mesajlar
1,666
Puanları
0
Yorum yapanlardan biri( CRoCoDiLE nickli)
yazmış.
Bir Amerikalıya mahkum musunuz? Yoksa özgür müsünüz? *Dört ayda bir çöken, sürekli yavaşlayan, kilitlenip kalan, paralı ve virüs bulaşan çürük, hastalıklı Windows XP, Vista vb. sistemleri kullanmaya devam edecek misin? *Pardus kullanmaya ne dersin? Rahat edersin
Yine biri (ersaycar nickli)
yazmış

Ben sahsen en az 20 kisiye Pardus kurdum kullaniyorlar kimbilir onlar kac kisi kazandirdi bu sekilde reklamlarla ilerlicez.Haydi hepberaber face te ve tweeter da reklama!
 

GENCAKINCI

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
21 Ağu 2009
Mesajlar
1,666
Puanları
0
Yardım Alınabilecek Kaynaklar


Pardus kullanmaya yeni başlayanlar ve Pardus'u daha yakından tanımak isteyenler için oluşturulan topluluk portalı Özgürlükİçin'i mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Bunun dışında Pardus ile ilgili herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa alışkanlıklarınıza ve araştırmak istediğiniz konuya en uygun alanı seçebilmeniz için aşağıdaki kaynakları ziyaret edebilirsiniz.Topluluk portalı:
Özgürlükİçin topluluk sitesinde pek çok paket incelemesi, oyun tanıtımı ve nasıl belgesi sizleri bekliyor. Buradan Pardus geliştiricilerinin ve kullanıcılarının bloglarına ulaşabilir, pek çok özgür yazıtipi ve duvar kağıdını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Forum:
Özgürlükİçin portalı içinde açılan forum, Pardus hakkında en hızlı yardım alabileceğiniz alan.E-posta Listesi:
Pardus-Kullanıcıları e-posta listesine üye olabilirsiniz.PardusWiki:
PardusWiki çeşitli donanımların Pardus'ta kullanımının yanı sıra, programlarla ilgili ipuçları, nasıl belgeleri ve Pardus ile ilgili birçok konuda bilgi ve ipucu sunar. Pardus Projesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular da PardusWiki'de almaktadır.


http://tr.pardus-wiki.org/Ana_Sayfa?title=Ana_sayfa
 
Üst