Paralelden gençlere ‘üç nokta namazı‘

ummuhan

Kıdemli Üye
Paralelden gençlere ‘üç nokta namazı‘ kıskacıPolis koleji öğrencileri dindar geçinen paralel yapının kirli oyununu deşifre etti.

polis_koleji_ogrencilerine_yuzde_50_sarti13797489490_h1076592.jpg

Örgüt kontrolündeki öğrencilere son 5 yıldırpolis okullarında ‘Amerikan ajanı var’ diye mescitte namaz kılmayı yasaklamış. Yerine “Üç nokta namazı” kılmaları talimatı vermiş.
17 ve 25 Aralık'ta hükümete darbe planlayanparalel yapının Türkiye üzerinde oynadığı tüm oyunlar bir bir deşifre oluyor. Özellikle emniyet teşkilatının her noktasına sızan paralel yapının, polis kolejlerinden itibaren gençleri nasıl bir kıskacın ve kirli oyunun içerisine çekmek istediği artık ortaya çıktı. Paralel yapı soruşturmasını yürüten polis birimlerine tanık olarak ifade veren genç polis adayları paralel yapının polis kolejlerinde neler yaptığını bir bir anlattı. 17 ve 25 Aralık operasyonları öncesinde polis kolejlerini kendi kontrolünde tutan paralel örgüt son 5 yıldır kendilerine bağlı öğrencilerin mescitlerde namaz kılmasını yasaklamış.
DEŞİFRE OLDUN BİZDEN DEĞİLSİN!
Mescite inerek namaz kılmak isteyen öğrencilere "Mescit'te Amerikan ajanları var" diyerek yasak konulmuş. Gözlerle "Üç nokta namazı" kılmaları talimatını vermiş. Mescit'te namaz kılan öğrenciler ise "Siz artık deşifre oldunuz. Bizden değilsiniz" diyerek dışlanmış. Paralel yapının buradaki asıl hedefi kendisine bağlı polis adaylarını saklamaktı.
MUMSEMA (ÜÇ NOKTA) NAMAZI NEDİR?
Hastalık halinde ayakta namaz kılamayan bir kişinin oturarak gözleriyle kıldığı namaz anlamına gelir. Rükû veya secde etmeye gücü yetmeyen kimse ima ile namazı kılabiliyor. Namazda rükû ve secde yerine başla işaret ediliyor.

hirahos

Kıdemli Üye
Tvlerde çok anlatıldı: Elemanlarına (kendi dersanelerinde bile) tesettürünü aç, Cuma namazına gitme, gerekirse içki iç, oruç tutma, hatta karına bikini giydirip onu sahile çıkar diyebilen bir yapı. Ne uğruna, devleti ele geçirmek için.

İma ile kılın namazı denmiş. En azından kılın demişler. Ona şükür. Kılmayın da diyebilirlerdi!

can feda

Profesör
Şahsen bana çok mantıklı gelmedi...böyle olması durumunda illa ki bir şekilde yönetimin haberi olur...ya da öğrenciler arasından cemaatten olmayanların tepkisi ile durum ayyuka çıkardı...En nihayetinde kendimizi kandırmayalım akademi ve Kolejideki öğrencilerin hepsi cemaat mensubu değil...
Ben birisini tanıyorum...hakkıyla kazanmış anadolu çocuğu...akademiden mezun olmasına 2 ay kalmıştı...türlü maddi zorlukla okuyordu...şimdi mesleği elinden alındı...İİBF ye mi ne gönderecekler...Bunun vebalini kimse ödeyemez...
Bu iktidar ne özal'a kaldı ne de başka birine tabiki gün gelecek akp den de gidecek...o zaman gelen iktidar her yere yerleştirin akp liler dese...kurumları kapatmaya çalışsa ve bu şekilde haksız yere kapatsa adalet olur mu...olmaz...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Şahsen bana çok mantıklı gelmedi...böyle olması durumunda illa ki bir şekilde yönetimin haberi olur...ya da öğrenciler arasından cemaatten olmayanların tepkisi ile durum ayyuka çıkardı...En nihayetinde kendimizi kandırmayalım akademi ve Kolejideki öğrencilerin hepsi cemaat mensubu değil...
Ben birisini tanıyorum...hakkıyla kazanmış anadolu çocuğu...akademiden mezun olmasına 2 ay kalmıştı...türlü maddi zorlukla okuyordu...şimdi mesleği elinden alındı...İİBF ye mi ne gönderecekler...Bunun vebalini kimse ödeyemez...
Bu iktidar ne özal'a kaldı ne de başka birine tabiki gün gelecek akp den de gidecek...o zaman gelen iktidar her yere yerleştirin akp liler dese...kurumları kapatmaya çalışsa ve bu şekilde haksız yere kapatsa adalet olur mu...olmaz...

Paralelin, düzelteyim CAMİA'nın tedbiri "manyaklık" derecesine getirdiğini biliyorsunuz.

2015'te değil, sanki 1998 yılında yaşıyormuşçasına tedbiri abartırlar.

Tedbiri abartmakta, elde edilecek elemanın, görev alacağı devlet birimine göre değişir.

Kıytırık bir devlet memuruna üç noktalı namaz kıldırsan da olur, kılmasan da olur.

Ancak harp okulundaki öğrenciye, yada akademideki öğrenciye üç nokta ile kıldırırlar. Kritik görevdekilere namazın adı namaz değil SPOR'dur :)

Beşlik personel tedbir manyaklığıyla sürekli iki telefon kullanır, toplantı öncesi kapatılır falan filan.

Dostum bunları çok konuştuk. Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, bunlar tedbir değil, ajanlık denir.

ummuhan

Kıdemli Üye
Paralelin, düzelteyim CAMİA'nın tedbiri "manyaklık" derecesine getirdiğini biliyorsunuz.

2015'te değil, sanki 1998 yılında yaşıyormuşçasına tedbiri abartırlar.

Tedbiri abartmakta, elde edilecek elemanın, görev alacağı devlet birimine göre değişir.

Kıytırık bir devlet memuruna üç noktalı namaz kıldırsan da olur, kılmasan da olur.

Ancak harp okulundaki öğrenciye, yada akademideki öğrenciye üç nokta ile kıldırırlar. Kritik görevdekilere namazın adı namaz değil SPOR'dur :)

Beşlik personel tedbir manyaklığıyla sürekli iki telefon kullanır, toplantı öncesi kapatılır falan filan.

Dostum bunları çok konuştuk. Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, bunlar tedbir değil, ajanlık denir.

Tedbiri Cemaat alabilir duruma göre, ama bunların yaptığı ÖRGÜT çalışması olduğundan tedbir değil örgütün menfaatine uygun çalışmadır vesselam

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Tedbiri Cemaat alabilir duruma göre, ama bunların yaptığı ÖRGÜT çalışması olduğundan tedbir değil örgütün menfaatine uygun çalışmadır vesselam

Müslüman namazından ödün vermez. Tedbir, imkanı varken namaz terk etmekle olmaz. Kafirler namaz kılmaz.

Tedbir şudur. Menzil'deki mübarekte buna dikkat eder.

Uçakla hacca veya umreye gidecekken sarığını çıkartır, namaz takkesini takar. Al sana tedbir :)

hirahos

Kıdemli Üye
Devletin takibatından kurtulmak için, cemaat bağlantılarını kesin, başkasını paralel diye ihbar edin hatta Gülen'e sövebilirsiniz şeklinde fetva da verdiler. Bu derece yani.

Bunun ismi: Münafıklıktır. Göğüslerini gere gere ben haşhaşiyim diyemiyorlar. Teşhir olanları kaçacak delik arıyor. Madem temizsiniz neden inkar, neden firar? Ne haltlar çevirdiklerini aslında hepsi biliyor da bilmez gibi yapıp milleti kekleye bileceklerini sanıyorlar.

cemaliii

Kıdemli Üye
Tvlerde çok anlatıldı: Elemanlarına (kendi dersanelerinde bile) tesettürünü aç, Cuma namazına gitme, gerekirse içki iç, oruç tutma, hatta karına bikini giydirip onu sahile çıkar diyebilen bir yapı. Ne uğruna, devleti ele geçirmek için.

İma ile kılın namazı denmiş. En azından kılın demişler. Ona şükür. Kılmayın da diyebilirlerdi!

Devletin takibatından kurtulmak için, cemaat bağlantılarını kesin, başkasını paralel diye ihbar edin hatta Gülen'e sövebilirsiniz şeklinde fetva da verdiler. Bu derece yani.

Bunun ismi: Münafıklıktır. Göğüslerini gere gere ben haşhaşiyim diyemiyorlar. Teşhir olanları kaçacak delik arıyor. Madem temizsiniz neden inkar, neden firar? Ne haltlar çevirdiklerini aslında hepsi biliyor da bilmez gibi yapıp milleti kekleye bileceklerini sanıyorlar.

geçmişten beri cemaat takiyye politikası izleyerek devlete sızmaya çalışırken,sende dahil birçok kişinin pek hoşuna gidiyordu (bir mesajında geçmişte öyle sanmıştık diye itirafını kendin yapmıştın) cemaatçilerinde birçok muhafazakar kişininde bu pek hoşuna gidiyor abiler uzun saçlı top sakal bile bıkakıyorlarmış görsen abi demezsin,pek hayırlı bir iş yapıyorlardı böyle münafık olmuyorlardı o vakit değil mi? hatta vatikanda bazı kardinaller bile cemaatçiydi müslümandı ama gizliyordu:D bunu bile anlattılar bizzat duydum. peki bütün bunlar ne içindi? devletin ele geçirilmesi için münafıklık mübah görülüyordu hatta maharet sayılıp alkışlanıyordu. bu muhafazakar kitlenin pek çoğunda vardı.halada epey bir kısmında var. bakın ummuhan falan hala cemaat tedbirinden bahsediyor.dut ağacı gerçek tedbir nedir güzel örneklemiş,saolsun.tek bir noktaya dikkat çekeyim haklarını teslim edelim bu sadece refah fazilet saadet geleneğinde yoktu. erbakan hoca kanlımı olacak kansız mı vs şeriat adil düzen neyse o olan dürüst bir adamdı.allah rahmet eylesin.başkada dürüst muhafazakar kitle tanımıyorum. erbakanla en çok başta cemaatçiler forumdaki agbiler vs olmak üzere çok dalga geçildi. ama şimdi gelinen noktada dürüst müslüman olmak ne kadar önemliymiş anlaşıldı.takiyyenin münafıklığın devlete sızmanın ne demek olduğuda anlaşıldı. ama @DostunDostu hala dürüstlüğün önemini kavrayamamış,cemaatin devletteki kadrosunun öneminden,sermayeyle işbirliğinden vs söz ediyor. umarım bu olaylar muhafazakar kesimde unutulan dürüstlüğü tekrardan hatırlatır.

hirahos

Kıdemli Üye
cemaliii, 17/25 Aralıktan önce yeşil ergenekon yazılarım var idi... Demek takip etmemişsin. Ya da unuttun.