Paralel yapının dinlediği 101 kişinin kayıtlarının olduğu harddisk bulundu. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Paralel yapının dinlediği 101 kişinin kayıtlarının olduğu harddisk bulundu.

menzil5453

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
11 Eyl 2014
Mesajlar
579
Puanları
0
Paralel yapının dinlediği 101 kişinin kayıtlarının olduğu harddisk bulundu.Erdoğan, Davutoğlu ve bakanlar dahil 101 kişiyi dinleyen 29 şüpheli için 12 ilde soruşturma başlatıldı. Dinlenenler listesinde bir tek dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in olmadığı görüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul merkezli 12 ilde emniyette*"paralel yapı"*iddialarına yönelik yürütülen soruşturma başlattı.

Yapılan açıklamada soruşturmaya ilişkin*"'Terör örgütü kurmak ve yönetmek', 'kurulan örgüte üye olmak', 'siyasal veya askeri casusluk', 'Türkiye Cumhuriyeti'ni, hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' suçlarından yakalanabilmeleri amacıyla 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir"*denildi.

101 İSMİ DİNLEDİLER

Edinilen bilgiye göre, operasyon, İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bir çekmecede bulunan 2 harddiskten, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve çok sayıda bakanın da aralarında bulunduğu 101 isme ait telefon konuşmalarının kaydı çıkınca başladı.

DİNLENEN BAKANLAR ARASINDA İDRİS NAİM*YOK

Dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in iste dinlenen isimler listesinde bulunmayan tek bakan olması dikkat çekti.

İŞTE O LİSTEhttp://m.ensonhaber.com/haber.php?id=344730
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Agbi Almanya dinledi diyordu iyi okusun.
 
Üst