Paralee paralell aday adayları | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Paralee paralell aday adayları

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Özgürlüğü savunan gazetecilerin öteki yüzüParalel Yapı'ya sahip çıkan ve milleti hedef alan yazılarıyla dikkat çeken gazeteciler CHP'den milletvekili adayı olmak için neredeyse seferber oldu. Her fırsatta basın özgür değil diyerek Türkiye'yi dünyaya şikâyet eden sözde bağımsız gazeteciler, CHP'den aday adayı olarak, ne kadar bağımsız olduklarını kanıtlamış oldu.


A HABER- Dillerine basın özgürlüğünü dolayan ve her fırsatta Paralel Yapı'ya sahip çıkan bir kısım gazetecilerin gerçek yüzü seçimler yaklaşırken bir bir ortaya çıkıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 760 bin üyesi 45 seçim bölgesinde milletvekili adaylarını belirlemek için ön seçimde oylarını kullandı. Bir dönem Hürriyet'i genel yayın yönetmenliğini de yapan gazeteci Enis Berberoğlu İstanbul'dan, Tayfun Talipoğlu Aydın'dan ve Melda Onur da İstanbul'da aday adayı olarak ön seçime gireceğini açıklamıştı.

Her fırsatta basın özgür değil diyerek Türkiye'yi dünyaya şikâyet eden sözde bağımsız gazeteciler CHP'den aday adayı olarak ne kadar bağımsız olduklarını kanıtlamış oldu. CHP'ye adaylık için başvuran gazeteciler arasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanı Atilla Sertel, Gazeteci Çiğdem Anad, Kent Yaşam Gazetesi sahibi Umut Veli Develi, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in danışmanı Sıtkı Dinç Çoban, gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu, gazeteci Ali Öztunç, Gazeteci Necdet Saraç, Tuncay Özkan ve yazarEren Erdem de var.

CHP'den vekil olmak isteyen gazeteciler bu isimlerle de sınırlı değil. Can Ataklı, Ömer Yurtseven, Gerçek Gündem sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş, Uşak Haber Merkezi Editörü Nurullah Çavuşoğlu ve VTV-Radyo Box Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Oruçoğlu CHP milletvekili aday adayı oldu.

Yapılan ön seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Birinci Bölge'de Gerçek Gündem'in kurucusuBarış Yarkadaş listede 2. gazeteci Can Ataklı 14. İleri Haber Sitesi yazarı Necdet Saraç ise 15. sırada yer aldı. İstanbul İkinci Bölge'de Yön Radyo'nun kurucusu Yüksel Mansur Kılınç 6. Melda Onur 9. ve Çiğdem Anad da 10. sırada yer aldı. İzmir İkinci Bölge'de Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay ikinci, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel ise üçüncü olarak listede yer buldu. Ankara Birinci Bölge'de Yurt Gazetesi sahibi Durdu Özbolat listede yer alırken; Aydın'da ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu dördüncü olarak listeye girdi. Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç ise Samsun'da listeye girdi.

Listesinde bu kadar sözde bağımsız gazeteci olan CHP'nin genel sekreteri Gürsel Tekin'in basın özgürlüğüne bakış açısı ise hafızalarda yerini ise koruyor

Tekin geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada; "Şimdi de Kılıçdaroğlu için yazıyorlar. Kılıçdaroğlu cam gibidir. 8-9 Haziran'da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır" demişti..
 
Üst