Para ile İmanın Kimde Olduğu Bilinmez.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
[video]www.youtube.com/watch?v=w4IRTpBuhkY[/video]

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bir gün Gülhane parkında kiraladığımız standda islami neşriyat satıyoruz.

Standda boy boy Kuran-ı Kerim dizili üzerinde fiyatlar yazılı.

Bir hatun geldi, hatun görünüm olarak bakımlı açık bir hanım.

Başladı konuşmaya:

- Siz bunları neden para ile satıyorsunuz ? Taksim meydanında sabahtan akşama kadar bedava incil dağıtılıyor, haberiniz var mı ?

Epey bir söylendi gitti...

Sonra oturdum düşündüm.

Kadın tamamen haklı.

Selam ve dua ile...

fakiri

Kıdemli Üye
Başladı konuşmaya:
- Siz bunları neden para ile satıyorsunuz ? Taksim meydanında sabahtan akşama kadar bedava incil dağıtılıyor, haberiniz var mı ?
Sonra oturdum düşündüm.
Kadın tamamen haklı.
Selam ve dua ile...

Müslümanların zenginleri böyle küçük gördükleri işlerle uğraşmıyorlar maalesef !
Oysa, hakkaten çok önmeli...İkinci olarak bizdeki cihadçılar hep bir yerlere ve birileri için para toplamkla meşgüller ! Yani, bedava kitap satışı kimsenin işine gelmiyor! Çünkü,işin ucunda para toplamak yok !

Kaptan

Mecra Yazarı
Turkiye'yi bilmem ama selefiler avrupa'da cok faaller. Bedava Kuran meali dagitiyorlar. Alman hukumeti durumdan rahatsiz olsa da, selefiler hic tinlamiyorlar. Almanlar okumayi seven bir millettir kisa mesafelerde dahi otobuste, tramvaylarda mutlaka birsey okurlar. Okumayan ve gurultu yapan birileri varsa kesin o Türktur.

Ne diyecektim ben ya, unuttum iyi mi.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ha sunu soyleyecektim. Baslik yanlis olmus, belki paranin kimde oldugu bilinmez olabilir ama imanin kimde oldugu, olacagi cok bellidir.

ihvanistanbul

AkhenAton

Başladı konuşmaya:

Sonra oturdum düşündüm.

Kadın tamamen haklı.

Selam ve dua ile...

Bir benzerini de ben yaşadım. Sahil kentlerinden birindeyim, kitap fuarını geziyorum standlar arasında bir tane dini kitapçı var oturuyoruz sohbet muhabbet ( Neredeyse tek dini kitapçı ) derken gelen laf atıyor, giden hakaret ediyor... Neyse bi kadın geldi. Ama giyinik desem değil, çıplak desem değil. Arkadaşa döndü. ( içimden diyorum şimdi kalayı yedin ) kadın bir kitap sordu ben ömrümde duymamışım. Şaşırdım. Tadili erkanla alakalı bir iki mesele sordu. Sonra temel eserlerden istedi. Dedi ki: Bakmayın böyle açık olduğuma nefsime yeniğim, Allah affetsin. Uzun zamandır bir vakit namazımı geçirmiş değilim... Kapanacağım inşaAllah, dua edin dedi. gitti.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

Başladı konuşmaya:

Sonra oturdum düşündüm.

Kadın tamamen haklı.

Selam ve dua ile...
ihlas vakfı bedava dağıtıyor günaydın

fakiri

Kıdemli Üye
Ha sunu soyleyecektim. Baslik yanlis olmus, belki paranin kimde oldugu bilinmez olabilir ama imanin kimde oldugu, olacagi cok bellidir.

İmanın kimde olduğunu ve olacağını o kadar çok bilebilseydin, bugüne kadar beynine giren münafıklardan muhakkak haberin olurdu !

yerel mümin

Kısıtlı Erişim
Hz Mehdi parayi kaldıracak artık hiç kimse yahudi parasini kullanmayacak yahudilerde gargat agacinin arkasına saklanacak muhammed Ümmet i bitane gargat agaci bırakmayacak bir tane yahudi birakmayacak

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Daha geçenlerde bu vakfın kitapları için burada para talep eden sen değil miydin?
senin hakikat neşriyatın kitaplarını dağıtıyoruz allah rızası için deseler güvendiğin bir abi yada dede vermezmisin parasız hizmet mi olur biz vericez başkalarına bedava ulaşacak

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Daha geçenlerde bu vakfın kitapları için burada para talep eden sen değil miydin?

Fakiri dede fena yakaladı...

500x1000px-LL-21cf88d6_tumblr_mc2dr4FR5U1r79k9c.gif

fakiri

Kıdemli Üye
senin hakikat neşriyatın kitaplarını dağıtıyoruz allah rızası için deseler güvendiğin bir abi yada dede vermezmisin parasız hizmet mi olur biz vericez başkalarına bedava ulaşacak

Para toplamak yasak arkadaş yasak ! Bir türlü kafan basmadı-basmıyor !