Paha BİÇİlmez Şeyler...

ozlem_tns

Doçent
ALLAH'A NEDEN ZENGİN olmadığımı sordum. Bana, bin kralın servetine sahip olan ama onu paylaşacak kimsesi olmayan yalnız bir adam gösterdi.

Neden yakışıklı olmadığımı sordum. Bana, herkesten daha yakışıklı olan ama kendini beğenmişliğiyle çirkinleşmiş birini gösterdi.

Neden yaşlanmama izin verdiğini sordum. Bana, bir trafik kazasında yaralanıp yerde yatan 16 yaşındaki genci gösterdi.

Neden daha büyük bir evim olmadığını sordum. Bana, küçücük kulübelerinden çıkarılıp sokağa atılmış altı kişilik bir aileyi gösterdi.

Neden çalışmam gerektiğini sordum. Bana, okumayı hiç öğrenemediği için iş bulamayan bir adam gösterdi.

Neden çok meşhur biri olmadığımı sordum. Bana, eğlence ve paranın bittiği dakikada ortadan kaybolan bin arkadaşlıkla dolu bir sosyal yaşamı gösterdi.

Neden daha zeki olmadığımı sordum. Bana, doğuştan deha olup, bilgisini hastalıklı bir şekilde kullanan, ve ömrünün geri kalan kısmını hapiste geçiren birini gösterdi

Neden bu kadar fedakarlık etmem gerektiğini sordum. Bana, sevgili Peygamberinin (s.a.s) yaptığı fedakârlıkları gösterdi.

Ve işte o zaman, sahip olduklarımın, bana verilenlerin kıymetini anladım. Hepsinin de, paha biçilmez derecede kıymetli olduklarını...

Sabr-el-Hayat

Profesör
Tesekkürler...

Yalan dünyanin aci gercekleri bunlar, Allah c.c. bizlere hidayet ve hikmet versin insallah. Amin.

sahara

Paylaşımcı
çok güzellerdii . sağolasın .Allah razı olsunn