Paşanın Köpeğine Cenaze Töreni ! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Paşanın Köpeğine Cenaze Töreni !

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
Genelkurmay 2. Başkanı Org. Aslan Güner'in ölen köpeğini iki albay ve bir binbaşının da katıldığı bir törenle Muhafız Alayı'nın bulunduğu alana mezar yaptırdığı ortaya çıktı.

O arazi askeri lojman yapılması için devredilince Org. Güner'in, köpeğin mezarını taşıyacak yeni yer bakmaya başladığı ifade edildi.

PAŞA'NIN AYAĞI ÇAMUR OLMASIN DİYE YOL YAPILDI

Orgeneral Güner'in çok sevdiği köpeği hastalanınca Veteriner Binbaşı Zeki Ozan'a götürüldü. Binbaşı Ozan'ın tüm müdahalelerine rağmen Güner'in köpeği kurtarılamadı.

Köpeğini oldukça seven Güner'in talimatıyla Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nın atış poligonunun bulunduğu araziye erler tarafından mezar kazıldı. Güner'in köpeğin mezar yerine gelirken ayağının çamur olmaması için yollara mucır dökülerek , kazılan mezarın etrafına ince kum serildi.

Böylece Orgeneral Güner ile birlikte köpeğin cenaze törenine katılan diğer komutanların ayaklarının çamur olmasının önüne geçildi.

Köpeğin özel dezenfekte edilmiş tabutta, özel bir beze sarılarak Orgeneral Güner ve bazı komutanların katıldığı törenle gömüldüğü öğrenildi.:glm

Orgeneral Güner'in Poligon Sahası'nı yetkisinde bulunduran askeri personele "mezara dikkat edilmesi" yönünde talimat verdiği belirtiliyor. Atış Poligonu Sahası'nın askeri lojman yapımı için devredildi. Bu gelişme üzerine Aslan Güner'in, köpeğine ait mezarı taşınmasının gündeme geldiği belirtildi.

Köpeğin cenaze töreni mesai saatinde düzenlediği cenaze törenine Kıdemli Albaylar Hamza Koçyiğit ve Göksenin Okursoy, Veteriner Binbaşı Zeki Ozan ile birlikte bazı astsubaylar ve emir erlerinin katıldığı öğrenildi.

Albay Koçyiğit'in sonradan Tuğgenerallik rütbesine terfi ettiği, Albay Okursoy'un ise oldukça önemli görevde bulunduğu öğrenildi.

Star
 
Üst