ÖZÜR dilemek asla bireyi KÜÇÜLTMEZ aksine ONERE eder YÜCELTİR.

agbi

Yasaklı
İnsan beşer şaşar derler.

Her birey mutlak yaşamında defalarca hata yapar vu gerçektir.

Esnaf Ticarette hata yapar , Talebe okul seçiminde yapar vb.hatalar kişiseldir kendilerine zarar verir.

Fakat öyle hatalar vardır ki bu hatalar kendine değil karşısındakine karşı oluşuma ZARAR verir.

İşte Erdemli birey ÖZÜR diler dilemeyende yetkisinin arkasına saklanır veya hatasının olmadığı üzerinde iddia eder.

Gerçek yaşamda çoktur bunlar ve hep YAŞADIKLARI TOPLUMA ZARAR VERİRLER aslında ileride bu zararlar kendi yaşamlarınada etki eder.

Lütfen KENDİMİZİ ÖZ ELEŞTİRİYE YATIRALIM haksızsak ÖZÜR DİLEYELİM inanın kişiyi ÖZÜR KÜÇÜLTMEZ YÜCELTİR.

SeTTaR

Profesör
Özür dileyen doğruyu kabul etmiş olur yada hatasını kabul eder.Buda onu kücültmediği gibi yüceltir.Cenabı ALLAH'ta kibirlileri sevmez.

eylül

Veled-i kalbî
es-selam;
kişisel sorunlarımızı isterseniz tartışmayalım.

agbi

Yasaklı
es-selam;
kişisel sorunlarımızı isterseniz tartışmayalım.

Bak burada haklısınız.

Mesajları silmekle doğru yaptınız.

Yalnız şunuda gözden kaçırmamak gerek

Tahrik eden ( İmaların arkasına saklanarak ) ve Nefsine hakim olmadan cevap veren.

Benim de istediğim bu.

Konun ana fikrine uymayan kişisel mesajları silin.

Fakat Konu kalsın.

Bu şekilde hareket ettiğinizden dolayı teşekkür ederim.Saygı duydum.

eylül

Veled-i kalbî
teşekkür ederim agbi, bilmukabele.

biz sizin fikirlerinizi okumaktan memnunuz, lütfen kişilere takılmadan fikirlerinizi paylaşın bizlerle.

saygılarımı sunuyorum bende size.

agbi

Yasaklı
teşekkür ederim agbi, bilmukabele.

biz sizin fikirlerinizi okumaktan memnunuz, lütfen kişilere takılmadan fikirlerinizi paylaşın bizlerle.

saygılarımı sunuyorum bende size.

Anlatmak istediğim bu.

F.GÜLEN in İsrail bir ortaritedir sözünü TENKİT ETMEK hatta İman a kadar yargılama hakkını görenler e cevap ERBAKAN ın D 8 ler toplantısında aynı ana fikir değişik uslup le ifade etmesini konu olarak getirdim.

Bu konuma cevap veremeyenler

veya

Hala Kinlerini kusanlar

Benimle Şshi mücadeleye gittiler.

Tabi konu kişiselleşti

İYİ BİR YÖNETİCİ Konuyu okur analiz eder Konu ile ilgili olmuyan mesajları siler ANLATMAK İSTEDİĞİM budur benim.

Fakat SEN KALK F.GÜLEN i tenkit eden yargılayan konulara hatta birbirine benzeyen konulara müsade et CEVAP oluncada KİLİTLE

İTİRAZIM benim bu.

İşte ben o yöneticinn ÖZÜR dilemesini bekliyorum dilemiyorsa o zaman bana haklılığını anlatsın o zaman BEN ÖZÜR DİLEYİM

Ben bunun için dedim ÖZÜR DİLEMEK ONURLU DAVRANIŞTIR diye.

Bir arkadaşım severim kendisini YÖNETİCİLERİN ÜZERİNE GİTME onları zor durumda bırakıyorsun diye.

Evet biliyorum zor durumda kalıyorlar.

Bu inadım onlar için bir ders niteliğindedir çünkü Allah cc izin verirse önlerindeki yaşam uzun ve İSLAM a TOPLUM a VATAN a hizmet edecekler.

Şunuda belirtmek isterim Ruh bakımından tüm yöneticiler başımın tacı hatta tüm üyeler bu Forum da en zıtlaştığım SOFUOĞLUNUN bile Ummuhan Ablanın şuan görülmeyen Azimli Ablanın bile İzmir de işi olursa koşarak yapmaya çalışırım hatta Amca nın bile

Bunlar farklıdır.Çünkü biz AYNI ÜMMETTEN olma nimeti ile ALLAH cc tarından nimetlendirilmişiz.Bu nimete şükür gerek.

eylül

Veled-i kalbî
agbi insanız belki fark edilemeyen durumlar vardır. Ama bu şekilde çözüme ulaştırılamaz bu konular. Dediğim gibi sizi çok iyi anlıyorum, ve yöneticileri de anladığınızı çok iyi biliyorum.

Bazı konularda çok fazla yorum üst üste gelince insan ister istemez fark edemiyor bazı şeyleri.

Özür istemişsiniz; haklıysanız zaten eninde sonunda size özür gelecektir. Şu an belki çok fazla konuşulduğu için, çok fazla gündeme geldiği için insan asıl konunun ne olduğunu bile unutabiliyor. Konu çok farklı mecralara kayabiliyor. Bunun içinde zaman tanımanız gerekiyor. nihayetinde biz gençler sizin kadar duyarlı olamayabiliriz,hassaslığınızı anlayamaya biliriz.

Siz, bir defa sorunun tam olarak ne olduğu söyleyin ve bize konuyu anlamamız için zaman verin. Sonra yine olmazsa bu konuyu yeniden görüşelim.

Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, maksadımız asla fevrilik değil,saygısızlık değil.

Bizi anlayacağınızı biliyorum. Dediğim gibi, bin defa söyleyerek değil bir defada çözüme ulaşmak için sabırla sorunumuzu dile getirelim, istiyorum.

ve birde ben agbi'yi kişilere takılarak, fikilerinden bizi mahrum etmesini istemiyorum. Mümkünse olmadık şeylerle vaktinizi harcamayın bize birikimlerinizi ve fikirlerinizi bırakın.

Çünkü biz gençlerin sizden buna ihtiyacı var.

eylül

Veled-i kalbî
İsterseniz konuyu daha fazla yorumlarımızla yormayalım. Karşılıklı konuşmalardan ibaret olmasını istemiyorum.

Sofuoglu

Ordinaryus
bu Forum da en zıtlaştığım SOFUOĞLUNUN bile Ummuhan Ablanın şuan görülmeyen Azimli Ablanın bile İzmir de işi olursa koşarak yapmaya çalışırım hatta Amca nın bile[/U][/I][/B]

EyvaAllah agbi eksik olma:)
ramazan ortasi (gibi) izmirdeyim insaAllah,
nasip olursa bi aci kahvehinizi icecegim:)

ibrahimi

Has Uşak
eyvAllah sofu abi çok iyi yaparsın.
biz de elimizden geldiğince çevremizdeki ihvanlara gidiyoruz ama diğer ihvanlar pek bu konularda sağır.

Ebu'l-Feth

Doçent
Özür dilemek kadar insanın kibrini kıran ve ruhunu yücelten güzel bir davranış yok sanırım ancak özür dilemek iki durumda sakıncalı bence...
birincisi özür dilemeyi ağzına sakız yapmak: bunda özür dilemek ehemmiyetini yitirir ve kişinin karakteristik yapısını aşağılar hale getirir..
ikincisi özür dilediğin kişinin kibirli olması: burda da aslında niyet iyidir ama karşındaki insan kibir ehli ise bu senin ruhunu yüceltsede karşıdaki insanın kibrini artıracağı için bence zarardır... Bu durumlarda özür dilemeyi yerinde ve gurura kapılmadan gerekli zamanlarda yapmak hakikaten çok güzel bir yaklaşım olur....:D

Sofuoglu

Ordinaryus
eyvAllah sofu abi çok iyi yaparsın.
biz de elimizden geldiğince çevremizdeki ihvanlara gidiyoruz ama diğer ihvanlar pek bu konularda sağır.
zaten aramizdaki(genel itibari ile) en buyuk sorun iletisim eksikligi,
forumdaki sevdigimiz birkac buyugumuzle reelde gorusduk, tanisdik,
aradaki baglarin kuvvetlenmesi acisinda karsilikli iletisim onemli,
cogu ilede dostlugumuz kat ve kat artti,
agbiylede bulundugumuz mekanimiz ortak,tanisip sohbet etmemizde bir beis olmaz diye dusunuyorum!
ama nasip tabiki,
belki nasip olur reelde seninlede gorusuruz:)

ibrahimi

Has Uşak
Ben isterim,umarım nasip olur.
Bahsettiğin gibi iletişim eksikliği bizi birbirimizle zıtlaştırıyor ancak.Konuşulduğunda ise herşey süt liman.

ummuhan

Kıdemli Üye
zaten aramizdaki(genel itibari ile) en buyuk sorun iletisim eksikligi,
forumdaki sevdigimiz birkac buyugumuzle reelde gorusduk, tanisdik,
aradaki baglarin kuvvetlenmesi acisinda karsilikli iletisim onemli,
cogu ilede dostlugumuz kat ve kat artti,
agbiylede bulundugumuz mekanimiz ortak,tanisip sohbet etmemizde bir beis olmaz diye dusunuyorum!
ama nasip tabiki,
belki nasip olur reelde seninlede gorusuruz:)

Sofu sakın İstanbul'a gelme sakın!:eek:leyo:

agbi

Yasaklı
EyvaAllah agbi eksik olma:)
ramazan ortasi (gibi) izmirdeyim insaAllah,
nasip olursa bi aci kahvehinizi icecegim:)

Madem Ramazan dasın.

İFTAR a götürmek farz biçim için.

Not : Konu kişiselleşti şimdi özür dilesem biri çıkacak çok özür dileyenin pisikosu işte bu diyecek.Şimdi Özür dilemek ve dilememek arasında kaldım o EN HARİKA insanın EN HARİKA BEN diyenin göndermmelerine.