Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Cenazem kiliseden kaldırılsınAydın Doğan'ın prensi Ertuğrul Özkök verdiği bir röportajda camideki cenaze merasimini beğenmediğini bu yüzden cenazesinin kiliseden kaldırılmasını istedi.


20 yıl boyunca Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapan ve Doğan Holding yönetim kurulu üyesi olan Gazeteci Ertuğrul Özkök, bir 'blogger'ın kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşide çarpıcı açıklamalar yaptı.


"CENAZEM KİLİSEDEN KALDIRILSIN"

"Hiç kendi cenazenizi hayal ettiniz mi? İnsanlar nasıl giyinmiş mesela? Hava nasıl bir hava?" sorusuna ilginç bir cevap veren Özkök, şunları söyledi;

"Ettim! Bir tek şey istiyorum, karıma da söyledim. Birincisi kilisede yapılmasını istiyorum. Camideki cenaze geleneğini beğenmiyorum. Hiç estetik gelmiyor bana. Allah'a inanıyorum. Müslümanım ama müslümanlığın kendi içinde diğer dinleri de barındırdığını biliyorum. Müslümanlar gidip kilisede namaz da kılabiliyor neticede. Dolayısıyla benim cenazem de bir kiliseden kaldırılabilir diye düşünüyorum. Güzel bir kilisede ve oturma düzeni içinde, arkadaşlarımın da kravatlarını takarak, şık bir şekilde yer almalarını ve hakkımda güzel şeyler söylemelerini umuyorum."
 
Üst