Oturumun galibi kim dersiniz ?

ilke

Paylaşımcı
1533

Oturumda kullanılan kelime istatistiği :
1532

Bana göre oturumda seçmenler ham meyve ile olgun meyvenin tadına baktılar ; ham meyve yüz ekşitti, ağız buruşturdu, olgun meyve lezzet verdi... Oturum, Ekrem Efendinin kesin mağlubiyeti ile bitince Ekremciler bu kez ; "Efendim oturumun sonucu ile kimse oyunu değiştirmez ve 23 Haziran Seçimine etkisi olmaz !" ı seslendirmeye başladılar. Hazırlanın dünyanın öbür ucundan duyulacak tokatın gerçekleşeceği 23 Haziranan hazırlanın !

Ekli dosyalar

• 1560770230320.png
    1560770230320.png
    451.7 KB · Görüntüleme: 1

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kaybedeni Küçükkaya. Soru sorma şekli Binali Beye agresif davranması kameranın tam karşına Ekremciğini oturtması, ona bravo demesi, Binali Beyin süre hakkı olmasına rağmen sözünü kesmesi ve benzeri durumlar Küçükkayayı gözden düşürdü. Ekrem ise gak guka devam etti.

Binali Bey ikisine de mizahi olarak biraz daha iştahlı dalsaydı iyiydi. İsmaile '' Bu soruları çok aradın mı '' diye sorup öyle cevap verse süper olurdu. :)

ihs@n

İhvan Forum Üye
Cüneyt Özdemir gibi biri sunsaydı keşke..
Kazananı veya kaybedeni bilmem, lakin .''bas'itlik'' meselesinin nasıl çözümleneceğini merak etmekteyim..
Veya şöyle sorayım; Bir kamu görevlisine ''itlik'' ifadesinden dava açılırsa ve ceza alınırsa ,bu belediye başkanlığı yapmaya engel adli sicil olur mu?

ilke

Paylaşımcı
Valiye hakaret konusunu seçimden hemen sonra ele alınacağını muhterem başkanımız belirtmişti. Yani E.İmaroğlu ister seçilsin, ister seçilmesin bunun hesabını verecek !

Bu arada, oturum öncesi Moderatörle E.İmaroğlu'nun Taksimde bir otelde buluştukları ortaya çıktı ! Tarafsız (!) Moderatörümüzün bu buluşmada soracağı soruları E.İmaroğluna verip-vermediği tartışılıyor ! Görüldüğü gibi İstanbullular nasıl bir adaya oy kullanacaklarını her geçen gün çok daha iyi bilgiler edinerek anlıyor ve hesaplıyorlar Şahsen bizim inacımız tamdır : Mulk Sahibi mulkunu koruyacaktır !.

Son düzenleme:

ihs@n

İhvan Forum Üye
Nedense, ayaklarımın ne oraya, ne oraya gidesi hiç yok!

Seçim sonrasına kalmadan ne yapılıyorsa yapılması daha etik olacaktır.

Adamı zıvanadan çıkarmış olabilirler.. Lakin, adayın söylediği bir şeyi söylemedim demesi eksi puandır(kendi nezdimde)..

ilke

Paylaşımcı
"Seçim sonrasına kalmadan ne yapılıyorsa yapılması daha etik olacaktır."

Seçim sonrasına kalması daha doğru olur- ve olacaktır !
Şu anda onu sıgaya çekip sorgulamanın doğuracağı sonuçları tasavvur edebilrisen seçim sonrası kararını sen de teslim edeceksin !

ihs@n

İhvan Forum Üye
Adli, bir olay , bir vaka , bağımsız ve anında irdelenir. Şayet ,suç varsa -oluşmuş ise ve delili de sahih ise , bu mantığınızı hiç bir yere koyamayız. Seçim kazanır ve sonrasında böyle bir fiille asıl azledilirse sonuçları daha vahim olmaz mı yani? Sandığa giden insanlara nasıl anlatılacak bu durum? Yerine partisinden birimi vekil atanacak?? Kusura bakmayın da, benim aklım hıfzam almadı bu işi..

Kaptan

Mecra Yazarı
Imamoğlunun işi bitti, geçmiş olsun.

Cenan

Ordinaryus
Kimse meyvenin hamlığına, olgunluğuna bakmıyor. Baksalardı İzmir çöplükten gitmez, İstabul'da çapsız poroje adamına kalmazdı.

ihs@n

İhvan Forum Üye
Kimse meyvenin hamlığına, olgunluğuna bakmıyor. Baksalardı İzmir çöplükten gitmez, İstabul'da çapsız poroje adamına kalmazdı.

Meyve almıyor millet sayın forumcu, kendisine belediye yöneticisi alıyor. Akıl yaşta değil baştadır. Çapsız ithamı ise çok ağır olmuş.. Binali bey hangi çapla gemicikler alabilmiştir? Ben -sen -o -bu -sunlar- onlar niye alamamakta ve zenginleşememekte?? Dünya gider uzaya biz gider … ; İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi hakkında yolsuzluk iddianamesi

Bu seçim bize göstermiştir ki, akp millet nazarında kredisini tüketmiştir. Başka bir başlıkta belirttiğim gibi, ilçe bazında da oylar yer değiştirmiş. Şu an haksız yere bir çok belediye akp de bulunmaktadır..

İnsan onuruna yaraşır bir geliri bile reva görmüştür. Sayın Reisi Cumhur ve partisi bu millete.. Hoş kendisi için hava hoş. Yükünü tutmuştur. Alt katmandakilerde işini kaybetme teleaşına düşmüştür. akp nin millete reva gördüğü emekli aylığı bin tl dir. Mesele bundan ibarettir. Millet sevdiğinden, Ekrem bey' e oy verdiğini sanmıyorum yani.. Nasıl ki 2002 de ateşe düşen akp ye sarılmışsa, şimdi yeni bir sarılacak dal yaratılıyor.. Ekrem Bey kötü mü oldu? Millet için akp den iyi olduğu kanaatindeyim. Nihat Genç kafamı karıştırmasaydı.. Daha olumlu şeylerde söyleyebilirdim Ekrem İmamoğlu hakkında.. Yani ben Nihat Genç kurbanıyım. Tanımadığım bir insan hakkında önyargıya Nihat Genç sayesinde sahibim.. Neyse belki, akp nin eski yerleşimler dururken yeni yerleşimleri imara açıp fahiş inşaat rantiyesine belki dur der Ekrem bey, Eski çürük yapılaşmış-mahalleler imar arttırımı ile yenilenirde, belki insanlar bir evine bir ev alırlar.. Çünkü akp insanların 1 evine bile göz dikmiştir. İnsanları çürük binalarda yaşama mahkum ederken. Aranvutköy gibi bir pastayı imara açmış. Rantiye elde etmiştir. 3. havalimanı -köprü şaibesi ortadadır.. Hülasa konuşulacak o kadar çok şey var ki, Neyse..Hayırlısı olsun diyelim

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Meyve almıyor millet sayın forumcu, kendisine belediye yöneticisi alıyor. Akıl yaşta değil baştadır. Çapsız ithamı ise çok ağır olmuş.. Binali bey hangi çapla gemicikler alabilmiştir? Ben -sen -o -bu -sunlar- onlar niye alamamakta ve zenginleşememekte?? Dünya gider uzaya biz gider … ; İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi hakkında yolsuzluk iddianamesi

Bu seçim bize göstermiştir ki, akp millet nazarında kredisini tüketmiştir. Başka bir başlıkta belirttiğim gibi, ilçe bazında da oylar yer değiştirmiş. Şu an haksız yere bir çok belediye akp de bulunmaktadır..

İnsan onuruna yaraşır bir geliri bile reva görmüştür. Sayın Reisi Cumhur ve partisi bu millete.. Hoş kendisi için hava hoş. Yükünü tutmuştur. Alt katmandakilerde işini kaybetme teleaşına düşmüştür. akp nin millete reva gördüğü emekli aylığı bin tl dir. Mesele bundan ibarettir. Millet sevdiğinden, Ekrem bey' e oy verdiğini sanmıyorum yani.. Nasıl ki 2002 de ateşe düşen akp ye sarılmışsa, şimdi yeni bir sarılacak dal yaratılıyor.. Ekrem Bey kötü mü oldu? Millet için akp den iyi olduğu kanaatindeyim. Nihat Genç kafamı karıştırmasaydı.. Daha olumlu şeylerde söyleyebilirdim Ekrem İmamoğlu hakkında.. Yani ben Nihat Genç kurbanıyım. Tanımadığım bir insan hakkında önyargıya Nihat Genç sayesinde sahibim.. Neyse belki, akp nin eski yerleşimler dururken yeni yerleşimleri imara açıp fahiş inşaat rantiyesine belki dur der Ekrem bey, Eski çürük yapılaşmış-mahalleler imar arttırımı ile yenilenirde, belki insanlar bir evine bir ev alırlar.. Çünkü akp insanların 1 evine bile göz dikmiştir. İnsanları çürük binalarda yaşama mahkum ederken. Aranvutköy gibi bir pastayı imara açmış. Rantiye elde etmiştir. 3. havalimanı -köprü şaibesi ortadadır.. Hülasa konuşulacak o kadar çok şey var ki, Neyse..Hayırlısı olsun diyelim
Sayın ihsan. Gölge etme başka ihsan istemez. Çapsız ve de kendine güveni olmayan bir tip görüntüsü verdi imamoğlu. İsmail'in programında kamera arkasından sürekli olarak oturuşunu duruşunu ter silmesini bile komuta ettiler. İstanbul'u yönetmesi de ona benzer bir metodla olacak. Dünyanın sonu değil ama muhtemelen güzel günlerin sonu olacak.

Cenan

Ordinaryus
Sayın forumcu, o kelimeleri yukarıda kullanıldığı için kullandım.

Siz kimin çaplı veya çapsız olup olmadığını bilemiyor olabilirsiniz lakin bu millet gayet iyi biliyor.

Bu arada sözlüğü açıp "çapsız" kelimesinin manasına bir zahmet bakıverin.

@slmhktn adlı kişinin Tweetine göz at: