Otoriete meselesi

Hikem

Kıdemli Üye
Son gemi olayı ile ilgili F.G. in gümdeme getirdiği ''otorite ''meselesine

vaktiyle bizzat F.G. de karşı çıkmış!Daha önce sitede , aktaracağım ses kaydı dile getirildimi, hatırlayamadım, önemi üzerine aktarıyorum.Gerçekten F.G. nefis bir konuşma yapmış.Keşke bu görüşleri devam etseydi, demekten kendimi alamadım.Nereden nereye!!!

<LI class="g videobox s" sb_id="ms__id907"> Fethullah gülen ve Kudüs - Videoislami.com
sb_safeannotation.png

5 dakika
Araya sigara ile ilgili reklem çıkarsa, onu kapatırsak, konuşma çıkacaktır.

ummuhan

Kıdemli Üye
"Dün dündür Bugün de bugündür" veciz (!) sözünü hatırladım ben de şimdi..

Hikem

Kıdemli Üye
Evet biz bu konuşmaları yapan hocayı seviyoruz.Hocamızı geri istiyoruz.!

korakademik

Ordinaryus
hocam dün ne diyorsa bugün de aynı şeyi söylüyor
bunca zamandır vaazlarını takip ederim.
bir çelişki göremedim.

Hikem

Kıdemli Üye
Ölçü şeriattır.Necib Fazıl merhumun dediği gibi :''Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!''

Ayrıca hocaefendi hiçbirzaman mürşid olmadıki, ona tabi olalım.Sadece dinlerken memnun oluyor, hayırla yadediyorduk.Üstad Bediüzzaman Hazretleride bu meselede uyarıcı, irşad edici şu nefis sözleri söylüyor.Üstada teşekkür ediyoruz.

Üstad diyorki mektubatta:Tarikatta hissesi olmayan ve kalbi harekete gelmeyen, bir muhakkik alim zat da olsa, şimdiki zındıkların desiselerine karşı kendini tam muhafaza etmesi müşkilleşmiştir.''

Sanki bu sözler muşahhas olarak da birisini (bütün alimler de dahil) özellikle uyarmıyor mu? demekten kendimi alamıyorum.Anlayana müthiş bir söz!

korakademik

Ordinaryus
sayın hikem
kasetteki hocayı sevdiğiniz belli:D
o dönem ona mı tabi idiniz
onu sordum...
el-cevap bekliyorum
ona göre konuya katkıda bulunucam.

Hikem

Kıdemli Üye
Hayır önceden hocayı takdir ediyordum.Cemaatından değildim.Şimdiki halinden rücü etmesini temenni ediyorum.

korakademik

Ordinaryus
üstad'ı isterseniz bize bırakın.
sonuçta Bediüzzaman'a tabi olanların hocam la sorunları yoktur.

hocamı bir zamanlar hayırla yad ettiğinizi belirtmişsiniz.
ne oldu da ayrılık rüzgarları aranıza girdi.

hocam dün neyse bugün de öyledir.
hocamı yakından tanımayanlar hocamın vaazlarını kendi arzularına göre irdeleyenler
kendi çelişkilerini hocamın çelişkileri olarak ortaya sunmaktadırlar.

hocamın söz konusu vaazı ile mavi marmara daki üzücü olaylar sonrasında ki beyanları arasında zerre kadar çelişki olmadığını ben görebiliyorum.
Allah size de doğru yolu nasip etsin.

bizim hocamızın bir çok düsturundan biri de başkaları hakkında olumsuz konuşmamak...

acilen özellikle nurcu olduğunuzu belirten mesajlarınıza istinaden tavrınızı düzeltmenizi bekliyoruz.

Hikem

Kıdemli Üye
Üstadı size niye bırakayım.Risaleler ve üstad tüm müslümanlara aittir.Nurculuğa gelince, Allame şeyh İsmail Çetin Rahimehullahi Teala'nın şu hakiki nurcu tarifine göre her müslüman nurcu olabilir ve risalelerden faydalanabilir.
''Elbette hakiki nurcu, itikadını Risalei Nurla, amelini fıkıh kitablarıyla, ahlak ve zikrini tasavuf kitablarıyla tashih edenlerdir.Ekmel-ul-ulema(üstad) En-Nur ismi şerifinin mazharı olduğu için, kendisine gelen nurlardan kıvılcımları, eserlerini okuyanların kalblerine aksettirdiğine inanıyorum.Simaları yüzlerinde görülür.Bu nurdan mahrıum olan nurcu sayılmaz.

korakademik

Ordinaryus
üstad'ı isterseniz bize bırakın.
sonuçta Bediüzzaman'a tabi olanların hocam la sorunları yoktur.

hocamı bir zamanlar hayırla yad ettiğinizi belirtmişsiniz.
ne oldu da ayrılık rüzgarları aranıza girdi.

hocam dün neyse bugün de öyledir.
hocamı yakından tanımayanlar hocamın vaazlarını kendi arzularına göre irdeleyenler
kendi çelişkilerini hocamın çelişkileri olarak ortaya sunmaktadırlar.

hocamın söz konusu vaazı ile mavi marmara daki üzücü olaylar sonrasında ki beyanları arasında zerre kadar çelişki olmadığını ben görebiliyorum.
Allah size de doğru yolu nasip etsin.

bizim hocamızın bir çok düsturundan biri de başkaları hakkında olumsuz konuşmamak...

acilen özellikle nurcu olduğunuzu belirten mesajlarınıza istinaden tavrınızı düzeltmenizi bekliyoruz.

agbi

Yasaklı
Üstadı size niye bırakayım.Risaleler ve üstad tüm müslümanlara aittir.Nurculuğa gelince, Allame şeyh İsmail Çetin Rahimehullahi Teala'nın şu hakiki nurcu tarifine göre her müslüman nurcu olabilir ve risalelerden faydalanabilir.
''Elbette hakiki nurcu, itikadını Risalei Nurla, amelini fıkıh kitablarıyla, ahlak ve zikrini tasavuf kitablarıyla tashih edenlerdir.Ekmel-ul-ulema(üstad) En-Nur ismi şerifinin mazharı olduğu için, kendisine gelen nurlardan kıvılcımları, eserlerini okuyanların kalblerine aksettirdiğine inanıyorum.Simaları yüzlerinde görülür.Bu nurdan mahrıum olan nurcu sayılmaz.

Peki ERBAKAN 78 de Tüm Nurcu bilinen partilileri PARTİDEN DIŞLADI

Bilmiyorsan araştır
.

agbi

Yasaklı
Son gemi olayı ile ilgili F.G. in gümdeme getirdiği ''otorite ''meselesine

vaktiyle bizzat F.G. de karşı çıkmış!Daha önce sitede , aktaracağım ses kaydı dile getirildimi, hatırlayamadım, önemi üzerine aktarıyorum.Gerçekten F.G. nefis bir konuşma yapmış.Keşke bu görüşleri devam etseydi, demekten kendimi alamadım.Nereden nereye!!!

<LI class="g videobox s" sb_id="ms__id907"> Fethullah gülen ve Kudüs - Videoislami.com
sb_safeannotation.png

5 dakika
Araya sigara ile ilgili reklem çıkarsa, onu kapatırsak, konuşma çıkacaktır.

Hayır önceden hocayı takdir ediyordum.Cemaatından değildim.Şimdiki halinden rücü etmesini temenni ediyorum.

GEÇMİŞİ bilmiyorsun hadi bunu normal karşıladık.

PEKİ ÜÇ DÖRT AY ÖNCE D 8 LER TOPLANTISINDA ERBAKAN ın söylediklerinidemi bilmiyorsun. F.Gülen e eş değer sözler söyledi ABD nin ve İsrail in en büyük Güç olduğunu söyledi

Allahım CAHİL dostum olacağına AKILLI DÜŞMANIM olsun.

korakademik

Ordinaryus
hikem kardeşimizin ben asıl hangi nurcu oluşumda olduğunu merak ediyorum.
alıntıları sadece bir tarikata mensup...

ki tarikatlarla bir sıkıntımız yok :D
acaba onların ne sıkıntısı var:D:D:D

agbi

Yasaklı
ERBAKAN SON D 8 LER TOPLANTISINDA BUNLARI SÖYLEMEKLE NEYİ ANLATMAK İSTİYOR.

D- D-8’LERİN KURULUŞUNUN BÜYÜK ÖNEM VE MANASI :

D-8’ler, kuvveti üstün tutan zulüm dünyası yerine, hakkı üstün tutan yeni bir saadet dünyasının kuruluşu hareketedir.
D-8’ler, bu yeni Saadet Dünyasını 5 milyar insanı bağrında toplayan “EZİLENLER” camiasının çekirdeğini oluşturmaktadır.
Yukarıda söylediğimiz sebeplerden dolayı, bu zülüm dünyasının yanlış temellere dayalı olarak devam etmesi mümkün değildir.
Bundan dolayı 15 Ekim 1996’da Çırağan Sarayında alınan tarihi bir kararla yeni bir saadet dünyasının kurulmasına karar verilmiş ve D-8’ler adımı bu münasebetle atılmıştır.

EZİLENLER Camiası ? Müslümanlarsa mutlak EZENLER ortaritedir.

Erbakan, İsrail'in üzerine gidilmesi halinde Amerika'nın bütün donanmasıyla geleceğini savunarak, ''Konvansiyonel silahlarla siyonizme üstünlük elde etmek çok zor. Onun uçaktan attığı füzeyi geri çevirip, onun gemisine fırlattınız mı ondan üstün olursunuz. O nedenle İsrail, Silikon Vadisine bu kadar yatırım yapıyor. Teknolojik olarak üstün olsun diye'' şeklinde konuştu.

Erbakan burdada gerçeği söylüyor ONLAR ÜSTÜN diyor.Tabii dünyevi

Kalmış F.Gülen i tenkit etmek için KONU AÇMIŞ

Çokmu zoruna gitti konuyu açanın ÖNCE GERÇEKLERİ GÖR göremiyorsan Liderine inan.

bakış

Kıdemli Üye
Peki ERBAKAN 78 de Tüm Nurcu bilinen partilileri PARTİDEN DIŞLADI

Bilmiyorsan araştır
.
peki abi sen niye erbakanı 93'den sonra terkettin.aklın 15 sene sonramı aklına geldi.

yıllarca erbakan,nurcuları demirelden kopartmak için didindi uğraştı.Sen gelmişsin burada erbakan hocaya iftira atıyorsun.
Nurcular ne zaman milli görüş partilerine oy verdide,78'de erbakan ayırmış diyorsun.

bakış

Kıdemli Üye
Erbakan burdada gerçeği söylüyor ONLAR ÜSTÜN diyor.Tabii dünyevi
velevki hocanın bu dediği doğrudur.iyide sen neden bu kadar iştahlısın.ne bu israil aşkı....Sn fetullah gülen bir kuldur,israili savundu diye seninde savunman lazım gelmez agbi...Sn fetullah gülen ne söylerse çok savunduğun aklın offline oluyor...

Konumuza dönersek erbakan,düşmanın gücünün farkındadır.bu otoriteyi kabul etmek anlamına gelmez.hatta erbakan hocamızın,esamda verdiği konferansta şer güçlerin 100 milyon dolarlık silahını 500 bin dolarlık silahla yokedeceğini açıkladı

Erbakana israil'den korkuyor iftirasını atma abi,yeter artık.ben senin bu konuşmalarını sevmiyorum ancak moşeler,kirkolar çok seviyordur.Bunu çok iyi biliyorum...