Örtü düşmanı zorba doçent.. | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Örtü düşmanı zorba doçent..

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com


Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki?

Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili sorularımızı cevaplayan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, başörtülü öğrencilerine bu sözleri söylediğini doğruladı ve başörtüsü düşmanlığını “dürüstlük” olarak yorumladı.

SİZ NEDEN KENDİNİZİ KAPATIYORSUNUZ Kİ?

Öğrencilerin gazetemize ulaşan maillerinde Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Sizin türbanla derse girmenizi sağlayacak bir tane kanun, yasa, hiçbir şey yok. Sadece Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla giriyorsunuz. Ben de bu talimatlara uyacak birisi değilim. Ben solcuyum, anarşistim, bunu bilin. Bu sözlerim için beni şikâyet edebilirsiniz, hiç fark etmez. Zaten soruşturmam var. Bir tane daha eklenir. Umurumda değil. Bunları da sizin için söylüyorum. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki? Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı belirtilmişti.

FİKRİMİ SÖYLEDİM, AÇIK VE NET

Başörtülü öğrencilere yönelik söylediği sözleri doğrulayan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, kendisinin sadece başörtüsü ile ilgili fikirlerini söylediğini belirterek, “Onlar bunu baskı olarak algılıyorlarsa bilemem. Ben öğrencilerime istedikleri yere şikayet edebileceklerini de söyledim. Benim açımdan problem yok. Dürüstlükten yanayım ben” dedi.

Aloğlu, “Onlar beni eleştirecek, ben onları eleştireceğim ki doğru dürüst bir şey ortaya çıkarabilelim. Buna özgürlük açısından bakıyorsanız o zaman benim dersime çıplak da girebilir bir kız. O da özgürlüktür. Ben sadece o konu hakkındaki fikrimi söyledim, açık ve net yani” şeklinde konuştu.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/ortu-dusmani-zorba-docent-43521.html
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adamın yaptığı terbiyesiz bir yana şu cümlesine dikkat etmek lazım:

“Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Sizin türbanla derse girmenizi sağlayacak bir tane kanun, yasa, hiçbir şey yok. Sadece Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla giriyorsunuz."

Çok doğru söylüyor.

Ben bir çok yorumumda yazdım ama maalesef akp kendi burnunun doğrultusunda işler yaptı.

Örtü serbestliği yasa ile, kanun ile garanti altına alınmalıydı, referandumda bir madde konup anayasa bile konabilirdi.

Yarın akp gitse, c.başkanı, başbakan değişse örtülü kızları YİNE okullara almasalar ve almayanlar da "28 şubat dönemiyle şu an yasa olarak ne fark var?", "örtüyü serbest bırakın bir yasa, kanun vs. yok ki" derse ne diyeceğiz?


 
Üst