Ortam SANAL da olsa düşünce bakımından DÜRÜST olunulur kuralların kelimelerin arkasına saklanılmaz.ŞİKAYET edilmez.

agbi

Yasaklı
Ortam SANAL da olsa düşünce bakımından DÜRÜST olunulur kuralların kelimelerin arkasına saklanılmaz.ŞİKAYET edilmez.

Malesef Türkçemizde

Bazı kelimeler vardır ki

Konuya göre şekillenir ÇALMAK , KOYMAK , SOKMAK vb.gibi.

Basit bir örnek.

" KAPIYI ÇALDINMI ? " Bu hem hırsızlık anlamına gelir hemde haber anlamına gelir.

Belge istemiş bir iddiamıza

Burada bir belge getirmişiz BELGE nin kaynağı sağlam.

Bu durumda cevap veremeyince SES bandı istemiş o kadar ilginç ki kendi iddiaları nın çoğu belgesi yok bırakın ses kaydını.

Bunuda tutturamamış konuyu sobete etmiş.

Bu iddiamıza konu açmışısız BUYRUN MÜNAZARA ADABI ile istişare edelim.

AKLINA GÜVENMEYEN , FİKİR ÜRETEMEYEN , GEÇMİŞ SOSYAL SİYASİ VB.BİRİKİMLERİ olmayanlar FİKİR MÜCADELESİNE girmesinler.

Yetersiz kalıncada Yönetimin arkasına saklanmasınlar.

Belki bu konumdan ceza alırım ama ceza almamak için fazla derine girmedim.

ibrahimi

Has Uşak
ağbiye sorsanız bize sayfalarca eleştiri düzer.Bizden hal ağlar,ama senelerdir eleştiride YAPICI dahi olsak bir gelişme göremedik.Her kelimeye bir konu,bir konu hakkında kendi yorumu yine bir konu.insanlara fikirlerinizi anlatmak için konu açmanıza gerek yok.bu mesajları muhtelif yerlere yazarsanız da verebilirsiniz.ben bunları bir yönetici değil üye olarak yazıyorum,artık ağbi aynı şeyleri söylüyor ve bir kelimelik konular açıyor diye konularına bakasım gelmiyor.siz ister konu açmaya devam edin ister etmeyin ama bu tavrınız devam ettikçe bu bakış açım değişmeyecek.

agbi

Yasaklı
ağbiye sorsanız bize sayfalarca eleştiri düzer.Bizden hal ağlar,ama senelerdir eleştiride YAPICI dahi olsak bir gelişme göremedik.Her kelimeye bir konu,bir konu hakkında kendi yorumu yine bir konu.insanlara fikirlerinizi anlatmak için konu açmanıza gerek yok.bu mesajları muhtelif yerlere yazarsanız da verebilirsiniz.ben bunları bir yönetici değil üye olarak yazıyorum,artık ağbi aynı şeyleri söylüyor ve bir kelimelik konular açıyor diye konularına bakasım gelmiyor.siz ister konu açmaya devam edin ister etmeyin ama bu tavrınız devam ettikçe bu bakış açım değişmeyecek.

Kişilerin bakış açısı kişilerin bulundukları ortamlara göre değişebilir.

Kimisi

Adam EŞEK gibi çalışıyor sözüne

Hakaret olarak bakar

Çalışkan olarak bakar

Sömürülen olarak bakar

ASLAN gibi mesala

Bana göre bir erkek e ASLAN demek hakarettir çünkü ERKEK ASLAN hazırcıdır Dişileri çalışır kendi yatar Av ın da en güzel yerini yer GÖREVİ ÜREMEYE VESİLE OLMAK ve KORUMAK tır.

Kimilerine göre de TAKTİR dir.

ibrahimi

Has Uşak
Ben neredeyim siz nerede?
Hala aynı konudasınız ben başka birşey için sizi eleştiriyorum.Siz başka birşeyle cevap veriyorsunuz,söylediğiniz şey bana cevap değil.Size göre hakaret olan şeyler başkasına göre hakaret olabilir.Burada siz bizi aradan çıkartarak toplum tarafından kabul edilen şeyleri uygulamak gerekiyor.Biz bundan bahsediyoruz.Saygı ve selamlarımla.

agbi

Yasaklı
Ben neredeyim siz nerede?
Hala aynı konudasınız ben başka birşey için sizi eleştiriyorum.Siz başka birşeyle cevap veriyorsunuz,söylediğiniz şey bana cevap değil.Size göre hakaret olan şeyler başkasına göre hakaret olabilir.Burada siz bizi aradan çıkartarak toplum tarafından kabul edilen şeyleri uygulamak gerekiyor.Biz bundan bahsediyoruz.Saygı ve selamlarımla.

Aslında ikimizde aynı yerdeyiz.

Sizin durumunuz farklı.

Siz bir yöneticisiniz.

Yöneticiliğin en zor tarafı da kişileri mutlu edebilmektir.

Bundan dolayı size acıyorum Allah cc sizin yardımcınız olsun inanın bu dileklerimde samimiyim çümkü KİMSEYE YARARLANAMAZSINIZ Ben dahil

Evet

Nefisler ön Plana çıkmaya başladığı zaman en güzel çözüm kaçmaktır ama önce abdest tazelemek gerek.

Müsadenizle.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kapıyı Çaldın mı? Kapı çalınıyor.

Bunlar Türkçe kaidelerine ugun bir cümleler değildir. Tahrifattır.

"Kapıya vurdun mu? Kapıya vuruluyor" denir(!)