Organlarınızı Bağışlarmısınız?

Organlarınızı Bağışlarmısınız?

• Evet

Oy: 30 53.6%
  • Hayır

Oy: 26 46.4%

• Kullanılan toplam oy
    56

melde

helina_roje
Bu gün belkide türkiyede en çok konuşan konulardan biri organ nakli caiz olup olmadığı hala tartışılıyor bütün bu tartışmaları bir kenara bırakalım sizin fikriniz nedir.

M

M.T.

Guest
"Ne güneşin Aya (yetişip) çatması kendisine (çarpması) yaraşır, ne de gece gündüzü geçer; herbiri birer felekte (yörüngede) yüzerler." Yasin - 40

Bu konunun dini yönü nasil bilmiyorum hic arastirmadimda ama ben sahsen bagislamazdim ;)
Cok kati kalpliyim dimi :) ben kendime güvenemiyorum belki ölüyken hissetmicem ama olmaz yinede...:);)

&Ta-Ha&

Doçent
Web sitesi
hayattanizler.spaces.live.com
bende bağışlamam doğrusu..sonuçta bana verilen bir vucüd organlar emanet. onu toprağa emanet etmek isterim:) tekrar vereceğim kişinin doğru yerlerde kullanacağını kim garanti edebilir:thinking: ...belki o verdiğim organı şeytanın yoluna uymakta kullanacak ... hem böyle bir şeyin dinen de caiz olmadığı görüşüne katılanlardanım...

XaberDar

Profesör
<-<-<-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Onlar, ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbinin gelmesini ya da Rablerinin bir takım alametlerinin gelmesini gözetliyorlar. Rabbinin bazı alametleri geldiği gün, önceden iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış bir kimseye o günkü imanı hiçbir yarar sağlamaz. De ki: "Gözetin! Çünkü biz de şüphesiz gözetiyoruz.(En'am/158)

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=->->->

Bu ten benim mi ki bağışlayayım? Ama nefsimi alabilirlerse ne ala.;)

aHuZaR

Can kayıp can firarda
organ nakli dinimizce alimler tarafindan olabilir bakilmistir
bazilari olmaz demistir
bunun sebebide organ bagisinin ticarete dönüsme korkusudur
ve malesef su an ticarete
dünüsmüs durumda
dirilerin organini gasbediyo bazi ölü vicdanlilar

ben sahsen bagislardim
v destekliyorum bagis yapanlari
Allah bagisladigim organin sahibinin vadesini bitirmemisse benim bagisladigim organla hayata dönebilir
bende araci vesile olabilirim...

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
arkadaşlar tv de iyi bilinen bir hocadan duymuştum....

hiç bir sakıncası yok demişti hatta çok iyi birşey demişti...

bende uzun zamandan beri düşünüyorum zaten bağışlayacağım diye...

eminim hiç bir sakıncası yoktur...

hmm hatta sırlar dünyası mı neydi orada da bir gerçek yaşanmış birşey anlatılmıştı...ve sonuç çok güzeldi...o da bağışlamak...

bu beden bizim değil elbette ama neden olmasın...bir yasak mı var...yooo

tam aksine belkide YARATAN RABBİMİZİN hoşuna gidecek işlerdendir...

şimdi tek diyeceğim sağlam bir hocadan delili ile bir yazı...

kalın sağlıcakla....

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
bu konuyu üniversitede tartışmıştık en son ve ben o zamanlar hayır demiştim hocamız çok şaşırmıştı ve bütün organlarını şimdiden bağışladığını söylemişti.

kesin bişey diyemiyorum şimdi.dini yönü çok önemli çünkü..önce o konuda kesinlikle ikna olmam lazım.

Zeynep Özmen

Kevok_84
Başka birinin yaşaması içinse tabi bağışlarım.

dreamer

Asistan
Arkadaşlar geçen gün Ali Bardakoğlu açıklama yaptı ve günah olmadığını söyledi.

jelibon

Üye
EGER YAKINDAN TANIYIP GÜWENDİİM BİRİYSE WERİRİM ÇÜNKÜ MAHŞERDE ORGANLARIMIS ŞAHİTLİK ETCEK O BAKIMDAN.. BANA HER DEFASIND dua edicekse weririm. ama rabbim ne wermeye nnede ogan aratmaya muhtac etsin.. rabbim saglıgımızı bosmasın.hersey saglıkta...

Ben şahsen Bağişlardim.allah Organa Muhtaç Etmesin.çok Zor Bişi.ben öldüğüm Zaman Işe Yararsa Tabi:) Bağişlamak Isterim.

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
ben katiyen bağışlamayacağım!neden ,böyle olmasını istiyorum çünkü.dini boyutu beni ilgiliendirmez neden?çünkü,istenilen şekilde fetva versinler olumllu ya da olummsuz ben bağışlamıyorum.hatta vasiyetim dirki bağışlamayacağım.kesin ve katıyım .

Tuncay ÖZ

Profesör
organ bagısında bulunurdum

ama içinde ticaret olmamalı
küçük bir cocugu ayaga kaldırmak ne kadar güzel bişey olsa gerek değil mi
yada yaslı bi dede yi
ben işte o zaman bagıs yaparım

gulesevdali

Asistan
bende bağışlamam doğrusu..sonuçta bana verilen bir vucüd organlar emanet. onu toprağa emanet etmek isterim:) tekrar vereceğim kişinin doğru yerlerde kullanacağını kim garanti edebilir:thinking: ...belki o verdiğim organı şeytanın yoluna uymakta kullanacak ... hem böyle bir şeyin dinen de caiz olmadığı görüşüne katılanlardanım...

bildiğinizden eminim ameller niyetlere göre değerlendirilir.Sizin niyetiniz belli ise sorun yoktur bence....

ben bağışmalayı çok isterim ailemede söylüyorum vefat edersem bağışlayın diye onların pek hoşuna gitmiyor ama [B]başkasına yardım etmek ne büyük zevk..[/B]

gulesevdali

Asistan
EGER YAKINDAN TANIYIP GÜWENDİİM BİRİYSE WERİRİM ÇÜNKÜ MAHŞERDE ORGANLARIMIS ŞAHİTLİK ETCEK O BAKIMDAN.. BANA HER DEFASIND dua edicekse weririm. ama rabbim ne wermeye nnede ogan aratmaya muhtac etsin.. rabbim saglıgımızı bosmasın.hersey saglıkta...

kardeşim eğer böyle düşünüyorsan sen organı kendi menfaatin için vermiş olursun önemli olan allah rızası değil midir.Hem biz kimin malını kime veriyoruz sahibi belli sadece el değiştiriyor.Hiç bir şey bizim olmadığı gibi bedenlerimizde bizim değil onlar sadece emanet,bize düşen onu en iyi şekilde allah yolunda kullanmak...

Zeynep Özmen

Kevok_84
ben katiyen bağışlamayacağım!neden ,böyle olmasını istiyorum çünkü.dini boyutu beni ilgiliendirmez neden?çünkü,istenilen şekilde fetva versinler olumllu ya da olummsuz ben bağışlamıyorum.hatta vasiyetim dirki bağışlamayacağım.kesin ve katıyım .

Kardeş bağışlarsan ne olurki?

aHuZaR

Can kayıp can firarda

yüce Allah kimin organi kimde ayir edemiyecek kadar acizmi ?
bu sözü söylemeyin yanlis cünki
yoktan var eden ölen cürüyen bedenleri tekrar dirilten kudret sahibi yüce Allah senin organinla baskasinin oganini ayird edemezmi?

M3L3K

Asistan
organ nakli dinimizce alimler tarafindan olabilir bakilmistir
bazilari olmaz demistir
bunun sebebide organ bagisinin ticarete dönüsme korkusudur
ve malesef su an ticarete
dünüsmüs durumda
dirilerin organini gasbediyo bazi ölü vicdanlilar

ben sahsen bagislardim
v destekliyorum bagis yapanlari
Allah bagisladigim organin sahibinin vadesini bitirmemisse benim bagisladigim organla hayata dönebilir
bende araci vesile olabilirim...

Vallah haklisin sana katiliyorummm!!! bende ayni senin gibi dusunuyorum

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Kardeş bağışlarsan ne olurki?

aaslında bişey olacağından değilde.bağışlamak istemediğimden.razı değilim bağışlanmasına hatta ben öldükten sonra rızam olmadığı halde bağışlarlarsa
ahirette yakalarını hiç bırakmam.heer organıda bağışlamazlar.neden çünkü hastalık geçiren organ bağışlanmaz

ozlem_tns

Doçent
seve seve...birine hayat vermek çok güzel bir duygu olurdu sanırım...umarım rabbim nasip eder...