Oral Çalışlar: Paralel Yapı benden demeç istedi

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Oral Çalışlar: Paralel Yapı benden demeç istediGazeteci Oral Çalışlar, Paralel Yapı'nın kendisinden "Taraf operasyonunun arkasında cemaat yoktur" diye demeç istediğini söyledi.
oral_calislar_paralel_yapi_benden_demec_istedi_1431700504_3905.jpg


Taraf Gazetesi eski Genel Yayın YönetmeniOral Çalışlar, Paralel Yapı'nın gazeteyle olan bağlarını anlatarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

17 Aralık sabahı ben Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yönetim kurulu tarafından sabah kahvaltısına çağrılmıştım. Mustafa Yeşil, Erkam Tufan Aytav, Tercan Baştürk gibi cemaatin önde gelen isimleriyle kahvaltı ediyorduk Kuzguncuk'taki yalıda. Tam o sırada operasyon başladı.
BARANSU VE USLU İMZALARINI GERİ ÇEKTİÇalışlar, Taraf gazetesinden ayrılık sürecini anlattı, "Çözüm Süreci kırılma oldu" dedi. Çalışlar sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir süre sonra bizden hoşnut olmayan bir patronla çalıştığımızı hissetmeye başladık. Ayrılma tartışmalarımız sırasında yazarlarla birlikte Mehmet Baransu ve Emre Uslu da imza attılar başlangıçta. 3-4 saat geçtikten sonra bir şekilde imzalarını geri çektiler. Belli ki bir yere danıştılar sonradan."
PARALEL YAPI BENDEN DEMEÇ İSTEDİTaraf gazetesinde yaşanan ayrılığın ardından, Paralel Yapı'nın kendisine ulaştığını söyleyen Çalışlar, kendisinden "Taraf operasyonunun arkasında cemaat yoktur" diye demeç verilmesinin istendiğini söyledi. Çalışlar "Bugün gözüküyor ki Taraf gazetesi cemaatin en militan gazetesi" dedi.
CELAL KARA, PARALEL YAPI'NIN ÇİZGİSİNİ YANSITIYORRadikal yazarı Çalışlar, ihraç edilen 17 Aralık Savcısı Celal Kara'nın Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajı da değerlendirdi, iktidar kanadına Adnan Menderes'in idamıyla gönderme yapan Kara'nın Paralel Yapı'nın çizgisini yansıttığı söyledi.
Çalışlar Cumhuriyet gazetesini de darbe yanlısı olmakla eleştirdi.
Çalışlar, bu açıklamalarını Kanal A ekranlarında yaptı.
 
Üst