Orada Bir İnsan Yaşıyor

Tarık

Üye
Katılım
14 Ara 2006
Mesajlar
66
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
avcılar
Orada bir insan yaşıyor. Bir insan, sizin gibi benim gibi, orta boylu terbiyeli mütevazı mükrim…
Orada bir insan yaşıyor. Yazdıklarını hiç yazmamış gibi, hutbelerini hiç söylememiş gibi, yaptığı hayırları hiç bilmiyormuş gibi… Orada bir insan yaşıyor.

Derin gözlerinde bir bebeğin safiyeti. Her şeyi yeni görür gibi…
Orada bir insan yaşıyor. Âdem'in (a.s.) cennetteki safiyeti, iffeti… Orada bir insan yaşıyor. Genlerini ecdadından Allah'ın (c.c.) sevgilisinin (s.a.s.) damarlarından almış…

Orada bir insan yaşıyor, gökyüzündeki yıldızlar kadar yalnız. Orada bir insan yaşıyor, sizi bizi kendisini sevmeyenleri ve sevenleri seven. Orada bir insan yaşıyor beyninde hepimizi taşıyan…" Evet, himmeti milleti hatta bütün bir insanlık olan, beyninde milletinin ve bütün bir insanlığın derdini taşır ve gözyaşları milleti ve insanlık için dökülür.
Birileri gözlerini kapayıp gündüzü gece yapmaya çalışsa da, insanlık sevginin tercüme gerektirmeyen dilini anlıyor; çağımızın Mevlanalarının dua ve gayretleriyle Sonsuz Nur'un ışığı dünyanın dört bir köşesine sevgiyle yansıyor.

Ümit Meriç
 

ORHANCAN

Ordinaryus
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Tepkime puanı
80
Puanları
0
Konum
-İSPARİT-
suyun Ötesİndekİ YİĞİt...

pazartesİ Dedİklerİnden En Önemlİ Gelenİ..

benİ 3-4 Kez ÖldÜ Dİye Haberler Çikarttilar..onlarin Bİlmesİnİ İsterİm Kİ Ben Onlarin ÇoĞunun Cenazesİnİ Katilirim..ev-kema-kal..

,,
 
Üst