Onlar konuşur, Ak Parti yapar !

Dua Nur

Kıdemli Üye

Mahpeyker

Kıdemli Üye
İMKON Başkanı: İşsizlik yok, iş beğenmiyorlar

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, Türkiye'de gerçek işsizlik oranının yüzde 10'un çok daha altında olduğunu savundu.

buna bizzat sahit oldum
akrabalardan birileri milletvekili torpili ile call center da ise alindi
tertemiz is - mis gibi ... masa basinda calisma saatin belli
iki ayda isi biraktilar !!! üstelik bunlar üniversite mezunu insanlar

calismaya niyetleri olsa okudugu alanda is bulurlar zaten ! ama nerde o calisacak yürek
hazir parasi yemek varken - calismakta neymis !
birde acizlenmezler mi böyle insanlar !?
yazik yazik ... bu insanlar avrupada yasasalar her halde evsiz barksiz sokakta kalirlardi
sokakta yatip kalkarlardi

armut pis agzima düs yok ! cok tembel insanimiz - hem cok tembel hem cok hazirci hemde cok NANKÖR !

Dua Nur

Kıdemli Üye

ummuhan

Kıdemli Üye
buna bizzat sahit oldum
akrabalardan birileri milletvekili torpili ile call center da ise alindi
tertemiz is - mis gibi ... masa basinda calisma saatin belli
iki ayda isi biraktilar !!! üstelik bunlar üniversite mezunu insanlar

calismaya niyetleri olsa okudugu alanda is bulurlar zaten ! ama nerde o calisacak yürek
hazir parasi yemek varken - calismakta neymis !
birde acizlenmezler mi böyle insanlar !?
yazik yazik ... bu insanlar avrupada yasasalar her halde evsiz barksiz sokakta kalirlardi
sokakta yatip kalkarlardi

armut pis agzima düs yok ! cok tembel insanimiz - hem cok tembel hem cok hazirci hemde cok NANKÖR !

Aynını defalarca yaşadım yaşıyorum....

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
AKP'nin yerli uçak reklamı herkesi şaşırttı! AKP'nin yerli uçak afişleri 2011 yılındaki afişleri akıllara getirdi. 2011 yılındaki afişlerde 'yerli uçağımız göklerde' ifadelerini kullanan AKP 2015 yılında "yerli yolcu uçağımızı yapıyoruz" dedi. Ancak Türkiye'nin şu an ürettiği bir uçak yok.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.rotahaber.com/siyaset/akp-nin-yerli-ucak-reklami-herkesi-sasirtti-h532649.html

Rota Haber
akp_nin_yerli_ucak_reklami_herkesi_sasirtti_h532649_ff6c9.jpg

ucak5.jpg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
AKP'nin yerli uçak reklamı herkesi şaşırttı!

Şaşırma mübarek şaşırma...

Onlar konuşur Ak Parti Yapar...

http://tr.wikipedia.org/wiki/TUSAŞ_Hürkuş

Belki bize inanmazsınız, paralel medyadan da kaynak verelim:

www.bugun.com.tr/teknoloji/ilk-ucusunu-yapti-haberi/775141

hurkus_282466966.jpg

Savaş uçağı meselesine gelince F35 uçakları zaten Türkiye'nin içinde bulunduğu bir konsorsiyum tarafından üretiliyor.

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25475904/

JSF_F-35_1.jpg

İnşallah %100 yerlisi de olur, neden olmasın...

Selam ve dua ile...

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Şaşırma mübarek şaşırma...

Onlar konuşur Ak Parti Yapar...

http://tr.wikipedia.org/wiki/TUSAŞ_Hürkuş

Belki bize inanmazsınız, paralel medyadan da kaynak verelim:

www.bugun.com.tr/teknoloji/ilk-ucusunu-yapti-haberi/775141

hurkus_282466966.jpg

Savaş uçağı meselesine gelince F35 uçakları zaten Türkiye'nin içinde bulunduğu bir konsorsiyum tarafından üretiliyor.

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25475904/

JSF_F-35_1.jpg

İnşallah %100 yerlisi de olur, neden olmasın...

Selam ve dua ile...
Ve Aleyküm Selam Mübarek kardeşim inşaAllah vaad edilenler tahakkuk eder.
Dua ile

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Selamun Aleyküm
Muhterem kardeşim paylaşacağım haber hakkında yorumunuzu bekliyoruz inşaAllah;

Alman malı yerli uçak‘Yerli uçak’ın modeli ve lisansı 13 yıl önce kapanan Almanya’daki Dornier’den satın alındı. Uçağın teknolojisi Amerika’dan gelecek, adını Türkiye verecek.
  • Başbakan Davutoğlu’nun tanıtımını yaptığı ‘Yerli uçak’ Alman malı çıktı. Nasıl mı? ABD’de yaşayan Fatih ve Eren Özmen’e ait SNC şirketi, Almanya’daki Dornier uçak fabrikasını satın aldı.

• 13 yıldır üretim yapmayan fabrika, Amerikan teknolojisiyle geliştirilerek 32 kişilik ‘Yerli´ uçak üretecek. Böylece Türkiye, uçak üreten ülke olacak! Savunma sanayii şirketleri de destek verecek.
Davutoğlu’nun “Yüzde 100 yerli, dünyada yankı uyandıracak” diye tanıttığı ilk yerli yolcu uçağı, Almanya’nın talep yetersizliği nedeniyle 2002’de üretimden kaldırdığı Dornier markalı uçaklar çıktı. 2011 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim malzemesi olarak kullanılan ve dün Başbakan Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri öncesi tanıtımını yaptığı ‘Yerli uçak’ın Alman malı olduğu ortaya çıktı. Davutoğlu'nun toplantısı öncesinde dağıtılan resmi belgelere göre Türkiye'nin ‘Yüzde 100 yerli’ ilk uçağı aslında Almanlar tarafından üretilen Dornier'ler olacak. Yerli uçak olarak tanıtılan Dornier'lerin pervaneli modeli 1991-2000, jet modeli de 1996-2002 döneminde üretilmişti. Her iki model de talep gelmediği için üretimden çekildi. Söz konusu yolcu uçaklarının bugüne kadar sadece ABD, Çin ve Danimarka kökenli tanınmamış hava yolu şirketleri tarafından kullanıldığı belirlendi.
Eski uçak modernize edilecek
Davutoğlu'nun toplantısı öncesinde Savunma Bakanlığı tarafından dağıtılan ‘Yerli uçak’ tanıtım broşürüne göre, Türkiye halen yurtdışında kullanılmakta olan bir uçağın iki modelini alıp, ABD'li bir firmanın yardımıyla modernize edecek. Daha sonra 32 kişilik uçağın jet motorlusu TRJ-328, pervaneli olanı ise T-328 adıyla Türkiye'de üretilecek. Broşüre göre üretimde Türkiye'ye ABD'li Sierra Nevada Corporation (SNC) şirketi yardım edecek. Söz konusu şirketin sahibi ise ABD'de yaşayan Türk olan Fatih ve Eren Özmen çifti. Özmen'lere ait NSC firmasının, söz konusu uçağı üreten Alman havacılık şirketi 328 Support Services'i kısa süre önce satın aldığı açıklanmıştı. Özmenler böylece Türkiye'de yerli uçak adıyla üretilecek Dornier 328 modelinin imalat, tasarım, bakım ve fikri mülkiyet haklarına da sahip olmuştu.

Davutoğlu: Dünyada büyük yankı yapacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün gerçekleşen tanıtım toplantısında TRJ 328 adı verilen yolcu uçağının 2019’da ilk uçuşunu gerçekleştireceğini belirtti. Davutoğlu, 32 kişilik bu uçağın dışında ayrıca 70 kişilik bir modelinin de üretileceğini kaydetti. Başbakan şunları söyledi: “Uçak tepeden tırnağa tamamen Türk mühendisliği ile üretilecek ve dünyada büyük yankı uyandıracak.”

1.5 milyar dolar harcanıyor

Fatih Özmen’e ait SNC firmasıyla yapılan sözleşmeye göre ilk etapta uçağın üretim hakları Türkiye tarafından satın alınacak. Ardından 50 uçaklık üretim için planlama yapılacak. Bütçe Savunma Sanayi Destekleme Fonu’ndan karşılanacak. Üretime TUŞAŞ da dahil olurken, projenin bütçesinin 1.5 milyar dolar olması bekleniyor.

PAPA’NIN UÇAĞI YOK

Erdoğan, Papa’yı örnek göstererek Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e özel uçak tahsis edileceğini açıkladı. Ancak Papa’nın özel uçağı olmadığı ortaya çıktı.

meydangazetesi.com.tr
http://www.meydangazetesi.com.tr/ekonomi/alman-mali-yerli-ucak-h4957.html
Dua ile..

deren

semure
PAPA’NIN UÇAĞI YOK

Erdoğan, Papa’yı örnek göstererek Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e özel uçak tahsis edileceğini açıkladı. Ancak Papa’nın özel uçağı olmadığı ortaya çıktı.

papa nın özel uçağı yok. lakin ona tahsis edilen ÖZEL uçak var ve bunu kullanmıştır..kullandığı araçta limuzindir.o herşeye layık papaaz olduğu için. bizimki müslüman olduğu için çadıra ve katıra layık.paraelciler papaza uçak limüzini layık görüyor hak ettiğini düşünüyor.konu müslümsna gelince hak etmiyor layık değil.

adams77

Kanalizasyoncu
Karada ve denizde sizi gezdiren O'dur. Öyle ki siz gemide bulunduğunuz zaman, onlar da güzel bir rüzgarla onu yüzdürürlerken ve (tam) bununla sevinmektelerken, ona çılgınca bir rüzgar gelip çatar ve her yandan dalgalar onları kuşatıverir; onlar artık bu (dalgalarla) gerçekten kuşatıldıklarını sanmışlarken, dinde O'na 'gönülden katıksız bağlılar (muhlisler)' olarak Allah'a dua etmeye başlarlar: 'Andolsun eğer bundan bizi kurtaracak olursan, muhakkak sana şükredenlerden olacağız.'

Ama (Allah) onları kurtarınca, hemen haksız yere, yeryüzünde taşkınlığa koyulurlar. Ey insanlar, sizin taşkınlığınız, ancak kendi aleyhinizedir; (bu) dünya hayatının geçici metaıdır. Sonra dönüşünüz bizedir, biz de yaptıklarınızı size haber vereceğiz. Yunus 22-23. ayet

günümüze güzel bir örnek yeryüzünde Allah 'tan başkasını anmayın azıcık ferah erdiğimizde Allah 'a olan duamızı unutuyoruz ve kişileri övmeye, yüceltmeye olmadık özellikler yüklemeye başlıyoruz. Oysa verende O alanda O olacak peki bize birisi bir şey getirdiğinde ben getirdim ben yaptım bizden başkası yapamaz dediğinde onu elimizin tersi ile itmemiz gerekir.

Müslümana yakışan iyilik ve güzellikte hiç bir zaman ismini iyiliğe yada güzelliğe dahil etmemesidir. O 'nun verdiğinin üzerinden kendimize prim ve gelir elde etmek doğru bir şey olmasa gerek. O 'nun verdiğinin üzerinden kendimizi yüceltmemiz kendi benliğimize üstünlük yüklemek bir müslümana yakışacak iş değildir.

Biz sadece O 'nun emirini yerine getiren kullarız haddimizi bilme zamanımız gelmedi mi? Bazıları bu geçici dünya hayatının metası üzerinden büyüklük, yücelik elde etme savaşı veriyor biz yaptık ne haldeydiniz ne hale getirdik onu yaptık bunu yaptık bunları bizden bakşa kimse yapamaz.

Bu dünya hayatının gelip geçici metası olan yüz tane köprü yapsan da milyon tane okul açsan da bu dünyada kalır fakat iki insan arasına köprü yaparsan iki insanın arasını iyileştirirsen işte ecrin Allah katında olur. Yapılan köprüler, hastaneler, hava limanları vs vs insanlar arasındaki savaşı , kini, nefreti, kötülüğü hiç bir zaman bitirmez ve bitirmeyecektir. Allah 'ın bizim için seçip beğendiği islam 'a girmedikten sonra yapılanların hiç bir faydasını ve yararını göremeyiz.

Onlar, seni aldatmak isterlerse, şüphesiz Allah sana yeter. O, seni yardımıyla ve mü'minlerle destekledi. Ve onların kalblerini uzlaştırdı. Sen, yeryüzündekilerin tümünü harcasaydın bile, onların kalblerini uzlaştıramazdın. Ama Allah, aralarını bulup onları uzlaştırdı. Çünkü O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. Enfal - 62.63. ayet

Geçici dünya hayatının eylencesine dalıp zamanı boşa harcamayalım Allah 'ın bizim için seçip beğendiği içinde barış , sevgi ,esenlik ve tüm güzellikleri barındıran İSLAM 'a teslim olalım olmaya davet edelim.

selam et

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Selamun Aleyküm
Muhterem kardeşim paylaşacağım haber hakkında yorumunuzu bekliyoruz inşaAllah;

Sayın elcevaz13

Öncelikle aleyküm selam.

Eklediğiniz habere göre uçağın modeli ve lisansı Almanya'da 13 sene önce kapanan Dornier'den satın alınmış.

Ve uçak bundan sonra Türkiye'de üretilecek.

Tam olarak anlayamadım, burada sizi rahatsız eden nedir.

Selam ve dua ile...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Niye AK Parti? @NiyeAkParti 18 sa.18 saat önce

2002'de yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarına yönelik okul sayısı 23'tü,Ak Parti 66'ya yükseltti

2002'de turizm üniversite sayısı 76'ydı,Ak Parti iktidarları 176'ya yükseltti

2002'de TİKA faaliyet gösterdiği ülke sayısı 20'ydi,Ak Parti iktidarları 120'ye yükseltti

2002'de tersane sayısı 37'di ,Ak Parti iktidarları 73'e yükseltti