Onlar İÇİn Ne Yaptik

Bazen GÖzlerİm Dolu Dolu Oluyor. Ve Özlemler BaŞliyor Hemen. Neye Mİ? HerŞeye Bazen.
Hayat Tuhaf ÇoĞu Zaman Tutunacak Dali OlmadiĞini SÖuleyenler Kaİnatin Yaraticisini Bİzlerİn Sahİbİnİ DÜŞÜnmÜyorlarmi? Yoksa Unutuyor Muyuz O’nu?
Bazen Etrafima Bakiyorum Ben Allah Rizasinin Ne OlduĞunu Bİlmezdİm. Allah Nasil Sevİlİr O’nun İÇİn Ne Yapmaliyim Bİlmezdİm.Şİmdİ Kendİmİ Öylesİne GÜnaha BatmiŞ Hİssedİyorum Kİ Allahim Ne Olur Rizani Almadan Hesaba Çekme Dİye Yalvariyorum. Tek Derdİm Bu. BaŞka BİŞey İstemİyorum.
Aklima O Kadar Çok Şey Gelİyokİ ZulÜmler Haksizliklar Acilar Ezİyetler GÖzyaŞlari…ve Daha BİÇok Şey. Ya Sonrasi? Bunlarin Bİrer MÜkafati Yokmu? Elbet Var.
Ama Bİz Ne Yapiyoruz Onun Rizasi İÇİn.
Ya Aklima Her GeldİĞİnde İÇİm Sizliyor.

Fİlİstİnlİ Bİr Lİder Şehİt Edİlmeden Önce Allah ResulÜne Ümmetİ Şİkayet Edİyor. Ve Bİz Rahat UyuduĞumuz Her Gecenİn Hesabini Verİcez. Allahim Bu Nasil Bİr Vebaldİr. Şİkayet Edİlebİlecek En Üst Mevkİ.”efendİm Ümmetİne Hakkimizi Helal Etmİyoruz, Bİz AÇ, Kanlar İÇİnde Cİhat Ederken Onlar Yataklarinda Bİzden Bİhaber Uyuor”dİyor.

Aslinda Bİ Haber DeĞİlİz. Ama İŞİmİze Gelmİyo. Hemen Ne Yapabİlİrİz Kİ Dİyoruz. Öyle Şeyler Yapabİlİrİz Kİ Ama İŞİmİze Gelmİyo. Menfaatlerİmİze Ters DÜŞÜyor. “kÜfÜr Devam Eder Ama ZulÜm Asla.”allah Zalİm DeĞİldİr ÇÜnkÜ. En Azindan Bu ZulÜm Bİtsİn Dİye Dua Edebİlİrİz. En Azindan DedĞİm Şeyle DÜnya Yerİnden Oynar. Allah Salİh Nİyetle Edİlen Dualari Asla Gerİ Çevİrmez. Ne Olur Sankİ Onlar İÇİn Dua Etsek UlaŞabİldİĞİmİz Kadar İnsan Ayni Anda Dua Etse Allah Gerİ Çevİrmeyecektİr. Emİnİmkİ ArŞ Aradan Kalkicak Ve Dualarimiz Allaha Perdesİz UlaŞacak.
Evet Bİz Daha Bİrbİrİmİze Zulmetmemeyİ ÖĞrenemedİk. Ama Mazlumun Duasi Bedduasi Allaha Aninda UlaŞir. Ne Olur Dua Edelİm.
17 Aylik Çocuklara TecvÜz Edecek Kadar BozulmuŞ Bİ Toplumdayiz. İnsanlar Bİrbİrİnİ Katlederken,bİrbİrlerİnİ Gasp Ederken, İsyan Ederken,sadece Kendİ Çikarlarimizi DÜŞÜnerek YaŞarken…ve İmanimiz Gİtse Haberİmİz Olmayacak Dereceye Geldİysek Zaman O Zamandir.
HİÇmİ Çocuklarimizi EĞİtemİyoruz. Onlara Neden Parayi DeĞİlde Allahi Sevmeyİ ÖĞretemİyoruz. Çocuklarimizin Ceplerİne Para Koyunca Onlari En İyİ Okullarda Okutunca Anne Babalik GÖrevlerİmİz Bİtİyomu?
Neden Emanetlerİmİze Sahİp Çikamiyoruz? Bu Kadar Mi KÖreldİk. DÜnya Bu Kadar Mi DeĞerlİ Oldu GÖzÜmÜzde. Yarin MahŞer GÜnÜ Nasil Hesap Verİcez Allah AŞkina? PİŞman Olmİcakmiyiz Yaptiklarimizdan. Ve Belkİ Ne Benİm Bu Yaziyi Yazmaya Ne De Sİzİn Okumaya Yetecek Kadar Vaktİmİz Var Mi?
BİlİnÇlİ Allah’a Hakkiyla İman Eden Allah İÇİn BİŞeyler Yapabİlen DÜnyayi GerÇekten Bİ AraÇ GÖrebİlen Nesİller YetİŞtİrmek Boynumuzun Borcu.
Bu ZulmÜn Bİtmesİ İÇİn, Bu Kanayan Yaralarin Durmasi İÇİn HerŞey Para DeĞİl Unutmayin Maddİ Yardim DiŞinda Manevİ Destek Elİmİzden GeldİĞİ Kadar.
Unutmayin Çocuklarimiz Belkİde Bu ZulmÜn Bİtmesİnİ SaĞlayacak. BugÜn BaĞdat, Fİlİstİn,cezayİr,lÜbnan…yarin İran,sudan,surİye,tÜrkİye Ve TÜm İslam Ülkelerİ. Garantİsİ Yok HİÇbİŞeyİn. Bu ZulÜm Er Yada GeÇ Bİtecek.
HİÇmİ Yanmiyo İÇİmİz Onlari GÖrÜnce
Oyuncaklari Sİlah Olan Çocuklari,yİcek Ekmeklerİ,gİyİneceklerİ Yokken,yalin Ayak DolaŞirken Kanli Topraklarin Üzerİnde Bİz Belkİ 5.6. Ayakkabinin Derdİndeyİz. Ve ÇÖpe DÖktÜĞÜmÜz Yemekler,modasi GeÇtİ Dİye GİymedİĞİmİz Kiyafetler.donattiĞimiz Sofralar Ve Daha BİÇok Şey.
Onlar AÇ Ama
Onlar Çiplak
Onlar Çaresİz
Onlar Mazlum
Onlar Kanlar İÇİnde
Onlar ÖlÜ
Onlar Evsİz Sokakta
Onlar Yarinsiz
Ve Onlarin Tek Yardimcilari Allah.

Hadİ Bİzde Üzerİmİze DÜŞenİ Yapalim.
Hİcrİ YilbaŞina(31 Ocak 2007) Kadar Yasİn-İ Şerİf Okuyalim,fatİha Okuyalim,hatİmler İnmesİne Vesİle Olalim.ve Bu Maİlİ Okadar Çok KİŞİye UlaŞtiralimkİ O Bu Okunan Dualarin Hatİmlerİn Yasİnlerİn Fatİhalarin BaĞiŞlandiĞi Gece Kaİnat Yerİnden Oynasin, ArŞ Çekİlsİn Aradan Melekler Duamiza Amİn Desİn.Çok Zor DeĞİl.ne Bİlİyosak Elİmİzden Ne Gelİyosa Huzura Arz Edelİm.ben BÜtÜn Kalbİmle İman Edİyorum,allah Halİs Nİyetle Yapilan Duayi Asla Gerİ Çevİrmez. Unutmayin BÜtÜn Ümmet Vebal Altindayiz. Ve Elİmİzden Gelen Buysa Gerİ Kalmayalim. Bu ZulmÜn Bİtmesİ MÜslÜmanlarin Huzurlu YaŞamasi İÇİn Dua Edelİm.
Şİmdİden Rabbİm Kabul Etsİn.
Yare Emanet Olun….