önemli risale-i nur dersleri ve nurcular hakkında bilgiler-belgeler!!!!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
önemli risale-i nur dersleri ve nurcular hakkında bilgiler-belgeler!!!!

hasan akar abi; isim vermeden fetulah gülen ve fetulahçılar hakkında konuşuyor...!!!!! ÇOK ÖNEMLİ....!!!! lütfen izleyin, izletin... münafıklar "der veya dedirtirler..."

cemaatlerin içine sızma hulül 1

http://www.youtube.com/watch?v=5rbvxpHbjL4

not: mehdi-i azamla ilgili kısım için 44:00 dakikadan sonrasına bakılabilir.

not2: 01:10:05 DAKİKADAN sonrasında çok açık şekilde fetulah güleni işaret ediyor.

not3: 07:35 saniyeden sonrasına dikkat!!! hasan abiden fetulahçılara (samimi olanlarına) bir ikaz... kendinize gelin. UYANIN!!!

EY CEMAAT UYANIN. EY NURCULAR UYANIN!!!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
konu hakkında 2. ders:

hasan akar abi; isim vermeden fetulah gülen ve fetulahçılar hakkında konuşuyor...!!!!! ÇOK ÖNEMLİ....!!!! lütfen izleyin, izletin... münafıklar "der veya dedirtirler..."

Hulûl - Cemaatlerin içlerine gizlice nasıl GİRİYORLAR - 2
http://vimeo.com/78184265

[video=vimeo;78184265]http://vimeo.com/78184265[/video]

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Biz daha evvelden demiştik ki "bu Fethullah Gülen cemaatinin içine sızmış kriptolar (gizli yahudi veya hırstiyanlar) vardır" diye .Biz kimseye bunu inandıramadık.İşte bir kere daha haklı çıkmaktayız.Bunları içlerinden müslüman mı değil mi diye ayıklamak çok zor ama her nasılsa dinlerarası diyaloğu hararetle savunup cemaati buna inandıranlarda onlardır.Halâ bu cemaat uyanmış değildir.Bu Fethullah Gülen cemaati Said Nursi hz.lerinin yolundan sapalı hayli seneler oldu.Çünkü bu cemaat artık seküler bir cemaat oldu.Oysa Said Nursi Hz.lerinin yolundan giden gerçek cemaat Nur cemaatidir.Fethullah Gülen cemaatini onlarla bir tutmayın artık onları...

Fethullah Gülen cemaati kendisini hayli aştı.Artık onların derdi müslümanların değil,gavurlarla haşir neşir olmaktır..Yalan mı bu şimdi?fethullah Gülen cemaatiyle kucaklaşan hangi cemaat kaldı söylesinler bakalım?..Para, lüks, süs, moda, konfor, rahatlık zenginlik hep onlarda.."Bu bolluk, ihtişam, depdebelik nereden geldi bunlara?." diye hiç sorgulayan oldu mu?Niye başka cemaatlerde holdingler yok?Demek ki bir yerlerde değirmenin suyu dönüyor ki bu kadar zenginlik var olsun.Herkes öz geçmişine baksın bakalım alınteri ile kaç kişi zengin olmuştur?.Sorgulayın onları biraz diyoruz.Biz şimdi bazı kere damardan giriyoruz.Davasında haklı olan buyursun cevabını o versin..onlara karşı asla hiçbir kin,haset ve kıskançlığımız da yoktur.Allah, hakkıyla onları kazandırsın isteriz.

Kusuruma bakmayın ama asıl gizli gerçekler birbir ortaya döküldüğünde bu cemaatten eser kalmayacak ve asıl Nur cemaatine dönüşüm olacaktır.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bakınız bu Fethullah Gülen cemaatinin içine eğer bu kriptoların girdiğini kesin öğrenmek istiyorsanız Şayet;

BU CEMAAT,DİNLERARASI DİYALOĞU ASKIYA ALIRLARSA VALLAHİ BU KRİPTOLAR CEMAATİ TERKETMEK MECBURİYETİNDE KALMAZLARSA NAMERDİM.BU CEMAATİ DİYALOGLA KANDIRIP ASIL HAİN VE SİNSİ HEDEFLERİ OLAN MÜSLÜMANLARI HIRİSTİYANLAŞTIRMA VEYA İTİKADINI BOZMA GİBİ EMELLERİ VE HEDEFLERİ VARDIR Kİ DİYALOG TAMAMEN ORTADAN KALDIRILINCA BİR BAKMIŞSINIZ Kİ FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİYİ ABD'DEN AYNEN TÜRKİYE'YE POSTALAYACAKLARDIR.VEYA,ALLAH MUHAFAZA BUYURSUN Kİ, Bİ ŞEKİLDE ONU BİLE ORADA BİR SUİKASTLE ÖLDÜREBİLİRLER.ZİRA SİYONİSTLERİN İŞİ TAMAM OLDUĞUNDA ONLARDA AHDE VEFA, SADAKAT VE SAMİMİYET BULAMAZSINIZ.ONLARIN TAMAMI KAFİR VE MÜNAFIKTIRLAR.DOST GİBİ GÖRÜLÜP ASLEN SİNSİ DÜŞMANDIRLAR.ONUN İÇİNDİR Kİ BU FETHULLAH GÜLEN CEMAATİ ASLINA DÖNMELİDİR.YANİ ACİLEN NUR CEMAATİNE KATILMALARI GEREKİR.İŞTE ASIL TAŞLAR O ZAMAN GEDİĞİNE KOYULMUŞ OLACAKTIR.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Biz daha evvelden demiştik ki "bu Fethullah Gülen cemaatinin içine sızmış kriptolar (gizli yahudi veya hırstiyanlar) vardır" diye .Biz kimseye bunu inandıramadık.İşte bir kere daha haklı çıkmaktayız.Bunları içlerinden müslüman mı değil mi diye ayıklamak çok zor ama her nasılsa dinlerarası diyaloğu hararetle savunup cemaati buna inandıranlarda onlardır.Halâ bu cemaat uyanmış değildir.Bu Fethullah Gülen cemaati Said Nursi hz.lerinin yolundan sapalı hayli seneler oldu.Çünkü bu cemaat artık seküler bir cemaat oldu.Oysa Said Nursi Hz.lerinin yolundan giden gerçek cemaat Nur cemaatidir.Fethullah Gülen cemaatini onlarla bir tutmayın artık onları...

Fethullah Gülen cemaati kendisini hayli aştı.Artık onların derdi müslümanların değil,gavurlarla haşir neşir olmaktır..Yalan mı bu şimdi?fethullah Gülen cemaatiyle kucaklaşan hangi cemaat kaldı söylesinler bakalım?..Para, lüks, süs, moda, konfor, rahatlık zenginlik hep onlarda.."Bu bolluk, ihtişam, depdebelik nereden geldi bunlara?." diye hiç sorgulayan oldu mu?Niye başka cemaatlerde holdingler yok?Demek ki bir yerlerde değirmenin suyu dönüyor ki bu kadar zenginlik var olsun.Herkes öz geçmişine baksın bakalım alınteri ile kaç kişi zengin olmuştur?.Sorgulayın onları biraz diyoruz.Biz şimdi bazı kere damardan giriyoruz.Davasında haklı olan buyursun cevabını o versin..onlara karşı asla hiçbir kin,haset ve kıskançlığımız da yoktur.Allah, hakkıyla onları kazandırsın isteriz.

Kusuruma bakmayın ama asıl gizli gerçekler birbir ortaya döküldüğünde bu cemaatten eser kalmayacak ve asıl Nur cemaatine dönüşüm olacaktır.

katılıyoruz...

talib

Kıdemli Üye
Bu Hasan Abi(!) de ayrı bir tip :) Mehdi inşaat işçisidir, Saidi Nursi mimar gibidir diyen eleman bu değil mi :) Neler yetişiyor Allah'ım! :)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bu Hasan Abi(!) de ayrı bir tip :) Mehdi inşaat işçisidir, Saidi Nursi mimar gibidir diyen eleman bu değil mi :) Neler yetişiyor Allah'ım! :)

haklısın bahsettiğiniz hususta (said nursinin, mehdi-i azam olduğu inancı noktasında), hasan akar, ifrat noktasındadır. biz de tasvip etmiyoruz.

ama video çok dehşet ifadeler içeriyor. isim verilmiyor ama fetulah bey kastedilmiş, belli.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
çok dehşet iddialar var.. fetulah bey taraftarlarının bu sohbete verecekleri bir cevap olması lazım..

bekliyoruz.

cemaatlerin içine sızma hulül 1

http://www.youtube.com/watch?v=5rbvxpHbjL4

not: mehdi-i azamla ilgili kısım için 44:00 dakikadan sonrasına bakılabilir.

not2: 01:10:05 DAKİKADAN sonrasında çok açık şekilde fetulah güleni işaret ediyor.

not3: 07:35 saniyeden sonrasına dikkat!!! hasan abiden fetulahçılara (samimi olanlarına) bir ikaz... kendinize gelin. UYANIN!!!

EY CEMAAT UYANIN. EY NURCULAR UYANIN!!!

elemin

Profesör
abimizi sever uyarılarını dikkate alırız

peki siz nankörler ne halt ediyorsunuz.
fitnebazlar sizi
şunu kastediyormuş falan filan

aklınızı başınıza alın
ahiretiniz yakın
elim yakanızda olucak

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
abimizi sever uyarılarını dikkate alırız

peki siz nankörler ne halt ediyorsunuz.
fitnebazlar sizi
şunu kastediyormuş falan filan

aklınızı başınıza alın
ahiretiniz yakın
elim yakanızda olucak

videonun tamamını izleyip te mi yorum yazıyorsunuz? merak ettim.

video da isim verilmese de fetulah bey kastediliyor. birine fitneci demeden videoyu izleyin. hesap günü yakın, di mi... :)

elemin

Profesör
videonun tamamını izleyip te mi yorum yazıyorsunuz? merak ettim.

video da isim verilmese de fetulah bey kastediliyor. birine fitneci demeden videoyu izleyin. hesap günü yakın, di mi... :)

izleyeli uzun zaman oluyor.
izleyip izlememem niye seni ırgalıyor
ben yazdıklarınıza fitneci diyorum

ortada bir hata varsa bile bunun söylenmesinin üslübu vardır
fitnecilerin yaptığı gibi yaptığınıza göre
ahiret günü yakın
elimin nerenizde olduğunu yazmıştım.

elemin

Profesör
kincisi; “Seni ziyaret eden seninle alakalı ve sana muhabbeti olan senin cemaatine ihvanlarına nokta-i nazar vermen gerekiyor. Bu olayı bahane edip bir sürü sebep arayan fırsat kollayan fitne fesatçılara fitnelerine fırsat vermemek adına ihvanlara böyle bir düşman hedef göstermemek lazım, sizin cemaatinize bağlı size çok muhabbeti olan bazı kişilerin ağzında ve sosyal medyada Fethullah Gülen Hoca efendiye karşı çok olumsuz ve bir Müslüman’a yakışmayacak sözler duydum” dedim.
“KESİNLİKLE YOK ÖYLE BİR ŞEY BEN BU KONUDA ÇOK İKAZ EDİYORUM. FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİ HAKKINDA KESİNLİKLE OLUMSUZ BİR İFADEM VE DÜŞÜNCEM YOKTUR VE İZİNDE VERMEM BEN BU KONUYU LALEGÜL FM’DE VE ARİFAN DERGİSİNDEDE SÖYLEDİM” dedi.

Bende “hocam demek ki yeterli olmuyor ikazlarınız şu anda İsmailağa cemaatine mensup olduğunu ifade eden kişilerin ağızlarında ve sosyal medyada başınıza gelen bu olayı Fethullah Gülen hoca efendi cemaati tezgahladı diye yazılıyor çiziliyor. Sizin bu konuyu daha yüksek sesle ve keskin çizgilerle yanlış anlaşılmalara ve yorumlamalara meydan vermeyecek şekilde ifade etmeniz gerekmektedir.” Dedim.

fitnecisiniz.
bu da ispatı

elemin

Profesör
yazıyı okuyunca için bir garip, tuhaf oldum. bence hasan akar haddinin fevkinde Açıklama yapmış. aşağıdaki soruların açıklanması zaruridir.

1- hasan akar, cübbeli ile, kim adına cezaevinde görüşmüştür. (di mi ya önüne gelene görüşme izni vermezler)

2- anlaşıldığı kadarı ile cübbeliye karşı edepsizlik etmiştir. sen kimsin ve hangi sıfatla cübbeliye "“Seni ziyaret eden seninle alakalı ve sana muhabbeti olan senin cemaatine ihvanlarına nokta-i nazar vermen gerekiyor. Bu olayı bahane edip bir sürü sebep arayan fırsat kollayan fitne fesatçılara fitnelerine fırsat vermemek adına ihvanlara böyle bir düşman hedef göstermemek lazım, sizin cemaatinize bağlı size çok muhabbeti olan bazı kişilerin ağzında ve sosyal medyada Fethullah Gülen Hoca efendiye karşı çok olumsuz ve bir Müslüman’a yakışmayacak sözler duydum” diyorsun. esasen ziyaretin amacı bu paragrafta gizlidir.

3- benzer edepsizliği zamanında mahmut efendiye de yapmıştı. hasan akarın zamanında mahmut efendiye yaptığı edepsizlik (sırıtarak anlatıyor.) ilgili dersinin kaydedildiği videonun 12. dakikasında sonrasına bakılarak izlenebilir.

video linki aşağıdadır:

http://www.nurdersi.com/videogos-1153-MUNIH_DERSI__BEN_ADAM_OLAMIYORUM_.html

ilgili videonun deşifresi aşağıdadır;
"Biz hizmetle mükellefiz neticeden mükellef değiliz ben tebliğimi yaparım o gelir veya gelmez..onun sorunu.. onun meselesi yani illa netice beklemek yok.. başımdan geçen bir hatırayı anlatayım Mahmud Efendi Hazretleriyle.. hoş bir adam çok severim.. benimle onun arasında bir macera geçti konuyla alakalı da.. fatihte bir işimiz var gittik oraya.. işimizi yaptık ikindi namazı okunuyor kılalım orda dedik tercihimiz o camiden yana oldu İsmalağa.. müthiş maneviyat var ama..Allah var. ben zevk alıyorum İsmailağada namaz kılmaktan.. Ecdadın yaptığı camilerden zevk alıyorum (...)

Gittim ikindi namazını kıldık tam çıktık ki biz tesbihat yapınca geç kaldıkya cami nin avlusunda koridor olmuş insanlar böyle dizilmiş bide böyle dizilmiş ortası boş ordan birisine yanaştım dedim kardeşim nedir dedi: hocaefendi/efendi hazretleri var şu an orda burdan gelecekte.. dedim iyi bende şey yapayım.. hürmet daa büyümüğümüzdür yani.. bende durdum kenara böyle Allahın hikmeti hem kerametini gördüm hem şeyini(!)

Gözü pek görmez bende uzağı göremem çıktı geliyor birisi ordan yanaşıyor efendi hazretleri ben evlenmek istiyorum dua edin.. ötekisi diyorki hiç unutmuyorum komşum teybin sesini sonuna kadar açtı bana dua et yani böyle tuhaf tuhaf.. bir burası istiyor bir burası.. bir burası istiyor bir burası.. o da hiç kafayı şey yapmadan (kaldırmadan) böyle koridordan gidiyor tam geldi geldi önüme durmasınmı.. kafayı kaldırdı elini götürdü (eliyle çenesini tutarak) aynı böyle "hani (sakal) " dedi ? inşhocam dedim "inş olmaz hemen söz ver" dedi. dedim hocam inşın dışında bir şey yoktur sen dedim tebliğinin karşılığını hemen istiyorsun benden. "söz ver" demek adeta bu.. kendini tatmin edicek.. bu da ücrettir.. böyle tebliğ olmaz dedim. şöyle bir baktı.. böyle böyle (yüzümü okşadı) durdu ve gitti.

Niçin söyledim? burda okudum ki hem bizimle alakalı.. yaptığın tebliğin karşılığını hemen beklemeyeceksin "tamam hocam" dese kişi insanda bir zevklenme olur "yaptım tebliğ karşılığını buldum.." sen yap tebliğini at karanlığa.. şimdi kim dersten ne etkileniyor bilmiyorum. yaptın tebliğini inş olur. "yok hemen söz ver.." Dedim: hocam tebliğinin karşılığını hemen burda bekleme ihlas hakikatine zıttır çünkü.. karşılığını ücretini o zaman alıyorsun tebliğini yap karışma ta ki ücretin ahirette kalsın.." öyle diyince yanımdakiler yiyecek beni.. (..??...) bizde gevezelik yaptıkya orda..

Yani gelip önümde durması beni farketmesi böyle yapması.."

4- cübbeli hocaya verdiği örneğe bakarmısınız. Hasan akar "Dedim ona senin başına gelen bu işin doğru ve yanlışına bakmıyorum. Ama sen âleminde şöyle düşüneceksin ; “Bu hapishane hayatında kaderi ilahinin yani Allah canibinden kudretin azameti altından kaderi ilahinin izini özünü yüzünü müşahede edip acaba bu olaylar bana ne diyor Allah bu olaylarla beni nereye sevk ediyor.” Diye tefekkür etmen gerekiyor." demiş. yani başına gelenler dışarıda yaptıkların nedeniyledir, anlamına da gelir. biri de çıkıp dese haklı olma mı? peki sizin üstadınız said nursi de 30 yıl hapiste yattı. buna ne diyorsunuz?

5- "Fitnelerin zirvede olduğu bir zamanda İslam’ın aleyhinde fitnenin başını çeken böyle televizyon kanallarında böyle gayri ciddi kişilerle beraber bulunmak Müslümanların cihat ruhuna zarar verir, zedeler." demiş. yahu kardeşim hangi cihat ruhuna zarar verir.? tam tersi cübbeli diyalogun ne büyük bir fitne olduğunu ve buna aracı olanların nasıl birer hain olduklarını anlatıyor. başına ne geldi ise bundan geldi.

YAZIK YAHU.CEMAATTE "ABİ" OLARAK KABUL EDİLENLERİN KAPASİTESİ BU OLMAMALI. ( BİRÇOK CEMAAT MENSUBU, HASAN AKAR'I ALİM OLARAK KABUL EDİYOR. ALİMİN KAPASİTESİ BU OLMAMALI...) SON SÖZÜM DE ŞU OLSUN. HASAN AKAR HADDİNİ AŞMIŞTIR. ÖZÜR BEYANI İLE AÇIKLAMALARINI TASHİH ETMELİDİR.

:) fitneci 2. vaka

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
@elemin kardeş, iyi ki bu mesajımızı getirmişsiniz. Allah (cc) sizden razı olsun. hasan akar'ın fetulah gülen hakkındaki düşüncelerinin değiştiğini de sayenizde müminlere göstermiş oluyoruz.

evet hasan akar geçmişte fetulah güleni savunuyordu, geldiğimiz noktada fetulah gülen tehlikesine dikkat çekiyor. önemli olan nokta da burası. son söz asıldır.!!!

fi emanillah...

not: yukarıdaki videoyu tüm nur talebelerinin dikkatle izlemesi elzemdir.

@elemin rumuzlu üyenin bize attığı "fitneci" iftirası ile ilgili, daha önce foruma asılmış mesajlar aşağıdadır. merak eden ilgili mesajları okuyabilir; biz fitneci değiliz.

Hasan Akar'ın Cübbeli Ahmet Hocayı Ziyareti

8396e9d4.jpg

Geçtiğimiz Ramazan ayında Cübbeli Ahmet hoca diye tanınan Ahmet Mahmut Ünlü hoca efendiyi ziyaret eden Risale-i Nur talebelerinden Hasan akar’a bu ziyaretin nedeni ne idi, hangi konularda konuşmalarınız oldu. Bize aktarabilir misiniz dedik. Risale Ajans olarak kendisinden aldığımız bilgileri sizlerinde bilgisine sunuyoruz.

hasan akar, cübbeli Ahmet hocayı Adem Uyumaz ve Ümraniye’den Hafız Ahmet Hoca ile beraber ziyaret ettiklerini, ziyaretin Bakırköy savcılığı müsaadesiyle metris cezaevinde bir saatlik bir görüşme çerçevesinde gerçekleştiğini ifade etti.

hasan akar sözlerine şöyle devam etti ; Ziyaretimiz cübbeli Ahmet hoca efendiyi çok memnun etti. Hem bir musibete maruz kalan kardeşimizi ziyaret etmek, hem de Risale-i Nurdan öğrendiğimiz birkaç hakikati kendisine ifade etmek lazım olduğunu düşündüğümden bu ziyareti gerçekleştirdiğimi kendisine ifade ettim.

Kendisine Ahmet Mahmut Ünlüyü değil Cübbeli Ahmet hoca efendiyi ziyaret etmeğe geldiğimizi ifade ettim. “Taşımış olduğun sıfat İslami bir sıfat her Müslüman’ı alakadar ediyor” dedim. Bir Müslüman İslam’a zarar veya fayda verecek her şey ile alakadar olmak zorundadır. İslam’a zarar veren şeyleri defetmek veya mani olmak İslam’a fayda verecek şeyleri desteklemek Müslüman’ın vazifeleri arasındadır. Dedim ( Bu sözlerime çok memnun oldu )

Kendisine bir Müslüman kardeşi olarak, bulunmuş olduğu durumu analiz etmesi açısından üç madde beyan ettim. Şayet bu maddelere uygun hareket ederse hem kendisi zarar etmez, hem İslamiyet zarar görmez, hem kendisine muhabbet eden ihvanlarına istikametli bir yol göstermiş olur.

Birincisi; Başına gelen bu hadiseleri Said Nursi hazretlerinin şu ifadeleri ile değerlendirmesi gerektiğini ifade ettim.

“Kader-i İlahîdir. Beşer (insan ) zahirî esbaba ( sebeplere ) bakar, bazen yanlış eder, zulmeder. Fakat kader başka noktalara bakar, adalet eder
Kader, hakikî illetlere bakar, adalet eder. İnsanlar zahirî gördükleri illetlere, hükümlerini bina eder; kaderin aynı adaletinde zulme düşerler.

Meselâ: Hâkim seni sirkatle ( hırsızlıkla ) mahkûm edip hapsetti. Halbuki sen sârık ( hırsız ) değilsin. Fakat kimse bilmez gizli bir katlin ( cinayetin ) var.

İşte kader-i İlahî dahi seni o hapisle mahkûm etmiş. Fakat kader, o gizli katlin ( cinayetin ) için mahkûm edip adalet etmiş. Hâkim ise, sen ondan masum olduğun sirkate ( hırsızlığa ) binaen mahkûm ettiği için zulmetmiştir.

İşte şey-i vâhidde iki cihetle kader ve icad-ı İlahînin adaleti ve insan kesbinin zulmü göründüğü gibi, başka şeyleri buna kıyas et.” Said Nursi

---

Kendisine Sordum; “Kardeşim İslamiyet’e yapmış oldukları yayınlarla bilerek veya bilmeyerek ciddi zararlar veren bir televizyon kanalı seni oraya çıkararak İslam’a hizmet etmeyi düşünür mü?”

Fitnelerin zirvede olduğu bir zamanda İslam’ın aleyhinde fitnenin başını çeken böyle televizyon kanallarında böyle gayri ciddi kişilerle beraber bulunmak Müslümanların cihat ruhuna zarar verir, zedeler.

MÜSLÜMANLARIN CİHAT RUHUNA NASIL ZARAR VERİYOR? dedi.

Seni takip eden ve muhabbet besleyen ihvanların onlara nazarı muhabbetle bakar. İslama yaptıkları zararları görmesini engeller ve mücadele ruhuna zarar verir. Düşmanını dost zannetmeye başlar.

“Evet, iç âlemimizdeki anlayışımız farklıdır fiildeki icraatımız farklıdır. Onlara bir hakikati anlatmak adına müspet sahalarda tebliği esas alırız. Ama onların arzuladıkları ve istedikleri ve kendi kurdukları sahalarda bu tebliğin olmayacağı bedihi ki neticesi de budur. Bu tür yerlerle münasebet kurduktan sonra sana bu tür şeylerin gelmesi gösteriyor ki bu sahalardan uzak durmak lazım” dedim.

Kardeşim dedim, yeri gelmişken söyleyeyim. Bu ramazanda tam beş televizyon kanalı üçü ciddi büyük davet ettiler gel program yap diye ama gitmedim.

Bana sordu ; “NİYE GİTMEDİN FAYDALI OLMAZ MIYDI?”

Dedim gerçi faydalı olurdu. Mutlak zarar olmazdı ama zararı ile faydasını mukayese ettiğimde zararı fazla olurdu. Çünkü Şadi Şirazi diyor ki “Sokakta çamur çok olursa ayının bile ayağı kayar”

Dedim ona senin başına gelen bu işin doğru ve yanlışına bakmıyorum.
Ama sen âleminde şöyle düşüneceksin ; “Bu hapishane hayatında kaderi ilahinin yani Allah canibinden kudretin azameti altından kaderi ilahinin izini özünü yüzünü müşahede edip acaba bu olaylar bana ne diyor Allah bu olaylarla beni nereye sevk ediyor.” Diye tefekkür etmen gerekiyor.

Ve hapishane hayatında da iki ölçün olsun ki hapishane hayatın medrese-i yusufiye olsun. Dedim; Bediüzzaman Said Nursi hazretleri Nokta-i istinad ve Nokta-i istimdat’ı ders veriyor.

Oda “NE DEMEK BUNLAR DEDİ.”

Yani böyle hadiselerde Allaha istinad etmek nokta-i istinad
Yani Allah canibinden kudretin azameti altından kaderi ilahinin izini, özünü, yüzünü müşahede edip rububiyeti ilahiyeden ileri bir rububiyet, rahmeti ilahiyeden daha ileri bir rahmet, adalet-i ilahiyeden daha ileri bir adalet ve hikmeti ilahiyeden daha ileri bir hikmet olamayacağını âleminde tefekkür ettikten sonra nokta-i istimdat yani fıtratımızın imdat diye bağırdığı istediği beka âlemine göre bu olayı değerlendirmen lazım dedim.

Yani belki bu hatalar ve olaylar vesilesiyle iç âlemimizde geçmişimizde kusurlarımız vardı hatalarımız vardı ama hiç insanoğlu bunu bilmiyordu. Kader i ilahi bizim gizli kusurlarımıza bakarak bu zalim beşerin eliyle bizi bununla tokatladı ve kefaret-ü zünub yapıyor diye bakmalı, yani nokta-i istimdat yani ahretsiz bu olayı düşünmemen gerekiyor dedim.

İkincisi; “Seni ziyaret eden seninle alakalı ve sana muhabbeti olan senin cemaatine ihvanlarına nokta-i nazar vermen gerekiyor. Bu olayı bahane edip bir sürü sebep arayan fırsat kollayan fitne fesatçılara fitnelerine fırsat vermemek adına ihvanlara böyle bir düşman hedef göstermemek lazım, sizin cemaatinize bağlı size çok muhabbeti olan bazı kişilerin ağzında ve sosyal medyada Fethullah Gülen Hoca efendiye karşı çok olumsuz ve bir Müslüman’a yakışmayacak sözler duydum” dedim.

“KESİNLİKLE YOK ÖYLE BİR ŞEY BEN BU KONUDA ÇOK İKAZ EDİYORUM. FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİ HAKKINDA KESİNLİKLE OLUMSUZ BİR İFADEM VE DÜŞÜNCEM YOKTUR VE İZİNDE VERMEM BEN BU KONUYU LALEGÜL FM’DE VE ARİFAN DERGİSİNDEDE SÖYLEDİM” dedi.

Bende “hocam demek ki yeterli olmuyor ikazlarınız şu anda İsmailağa cemaatine mensup olduğunu ifade eden kişilerin ağızlarında ve sosyal medyada başınıza gelen bu olayı Fethullah Gülen hoca efendi cemaati tezgâhladı diye yazılıyor çiziliyor. Sizin bu konuyu daha yüksek sesle ve keskin çizgilerle yanlış anlaşılmalara ve yorumlamalara meydan vermeyecek şekilde ifade etmeniz gerekmektedir.” Dedim.

Üçüncüsü: Cemaatler arasında yapıcı duruş sergilemek, yani cemaatler arasında sıkıntıya vesile olmamak. Zaten yeterince sıkıntı çok birde bizim gibi insanların fitnecilere malzeme vermemesi lazım. Sizi seven insanlar olayları nasıl değerlendireceğini bilemezse size ve davanıza fayda vereceğim derken zarar verir. Çok hassas dönemlerden geçiyoruz çok dikkatli konuşmamız gerekmektedir.

Said Nursi hazretlerinin şu ikazı çok manidardır. “Bu zaman kadar, hiç bir zaman, din âlimlerinin ittifakına ve münakaşa etmemesine muhtaç olmamış.“

Said Nursi hazretlerinin ifade ettiği bu düsturu rehber yapmak : “Senin üzerine haktır ki: Her söylediğin hak olsun. Fakat her hakkı söylemeğe senin hakkın yoktur. Her dediğin doğru olmalı. Fakat her doğruyu demek doğru değildir. Zira senin gibi niyeti hâlis olmayan bir adam, nasihatı bazan damara dokundurur, aks-ül amel yapar.”

Elimizdeki bilgi yanlış kullanılırsa fayda yerine zarar verir.

Bediüzzaman hazretlerinin 14 cilt kitabı var. Bu eserlerin içerisinde MUHAKEMAT isimli bir kitabı var. Adeta 13 kitabı içinde cem etmiş bir kitap.

“İÇİNDE NE VAR NE ANLATIYOR ” dedi.

Dedim; “Bu muhakemat eserini okursak bir elimize metre bir elimize de kantar koyuyor.

Yani içimizde olanı tartmadıkça ölçmedikçe söyleme ve yapma dersini veriyor. Yani insanın haddini ve hududunu belirliyor. Eğer bir elinde metre bir elinde kantar yoksa senin elindeki ilim hem kendine hem bulunduğun cemaate ve diğer Müslümanlara zarar olur. Hatta zararı mutlak olur. İşte bu çok önemli imam-ı gazali hazretleri diyor ki “İnsan çok ilimlere sahip olur. Ama ilmi siyaseti bilmezse kürsüye çıkartılmaz.”

İLMİ SİYASET NEDİR? Diye sordu

“İlmi siyaset, bir konuyu bir kişiye ne zaman, nasıl, hangi makam ve maksad ve uslubla ifade edeceğimizi bilme ilmidir.” Dedim.

Bu ilmi de Bediüzzaman Said Nursi hazretleri Özellikle Emirdağ ve Kastamonu lahikalarında talebelerine ders vermiştir.

Benim cübbeli Ahmet kardeşim insaflı ve müdakkik bir âlim olduğu için, bu anlattığımız konuları kabul edip takdir etti.

“BEN BUNDAN DOLAYI BİR ŞEFKAT TOKATI YEDİM, BANADA DUA EDİN KARDEŞİM” dedi.

Kendisine Risale-i Nurdaki hapishane mektupları, gençlik rehberi Arapça işarat-ül icaz ve mesnev-i Nuriye hediye ettik. Konuşulacak ve anlatılacak çok konu olmasına rağmen şartların müsaadesizliği ve zamanın bitmesi ile ayrılık vakti geldi.

Kendisi “İNŞAALLAH BENDE HAPİSTEN ÇIKTIĞIM ZAMAN SİZİ ZİYARET EDECEĞİM DEDİ. NEREDE İKAMET EDİYORSUNUZ “dedi.

Bende Zeytinburnun’da bir Nur Dershanemiz olduğunu kendisini orada ağırlamaktan çok memnun olacağımızı kendisine ifade ettik.Sonra kendisini Allah’a emanet ettikten sonra yanından ayrıldık Allah yardımcısı olsun. Âmin…

Görüşmemizin özeti bu şekilde ve bu konular üzerinde gerçekleşmiştir. Hatırlayabildiğim kısımlar bu kadar.

hasan akar Cübbeli Ahmet Hocanın Said Nursi hazretlerini rüyasında gördüğünü kendisine ifade ettiğini belirtti. Ama vaktimiz çok olmadığından dinleme imkânına sahip olamadık. diyerek sözlerine son verdi.

Haber - Abdulsamet Tomris
Tarih : 05.09.2012
Kaynak : Risale Ajans

yazıyı okuyunca için bir garip, tuhaf oldum. bence hasan akar haddinin fevkinde Açıklama yapmış. aşağıdaki soruların açıklanması zaruridir.

1- hasan akar, cübbeli ile, kim adına cezaevinde görüşmüştür. (di mi ya önüne gelene görüşme izni vermezler)

2- anlaşıldığı kadarı ile cübbeliye karşı edepsizlik etmiştir. sen kimsin ve hangi sıfatla cübbeliye "“Seni ziyaret eden seninle alakalı ve sana muhabbeti olan senin cemaatine ihvanlarına nokta-i nazar vermen gerekiyor. Bu olayı bahane edip bir sürü sebep arayan fırsat kollayan fitne fesatçılara fitnelerine fırsat vermemek adına ihvanlara böyle bir düşman hedef göstermemek lazım, sizin cemaatinize bağlı size çok muhabbeti olan bazı kişilerin ağzında ve sosyal medyada Fethullah Gülen Hoca efendiye karşı çok olumsuz ve bir Müslüman’a yakışmayacak sözler duydum”diyorsun. esasen ziyaretin amacı bu paragrafta gizlidir.

3- benzer edepsizliği zamanında mahmut efendiye de yapmıştı. hasan akarın zamanında mahmut efendiye yaptığı edepsizlik (sırıtarak anlatıyor.) ilgili dersinin kaydedildiği videonun 12. dakikasında sonrasına bakılarak izlenebilir.

video linki aşağıdadır:

http://www.nurdersi.com/videogos-1153-MUNIH_DERSI__BEN_ADAM_OLAMIYORUM_.html

ilgili videonun deşifresi aşağıdadır;
"Biz hizmetle mükellefiz neticeden mükellef değiliz ben tebliğimi yaparım o gelir veya gelmez..onun sorunu.. onun meselesi yani illa netice beklemek yok.. başımdan geçen bir hatırayı anlatayım Mahmud Efendi Hazretleriyle.. hoş bir adam çok severim.. benimle onun arasında bir macera geçti konuyla alakalı da.. fatihte bir işimiz var gittik oraya.. işimizi yaptık ikindi namazı okunuyor kılalım orda dedik tercihimiz o camiden yana oldu İsmalağa.. müthiş maneviyat var ama..Allah var. ben zevk alıyorum İsmailağada namaz kılmaktan.. Ecdadın yaptığı camilerden zevk alıyorum (...)

Gittim ikindi namazını kıldık tam çıktık ki biz tesbihat yapınca geç kaldıkya cami nin avlusunda koridor olmuş insanlar böyle dizilmiş bide böyle dizilmiş ortası boş ordan birisine yanaştım dedim kardeşim nedir dedi: hocaefendi/efendi hazretleri var şu an orda burdan gelecekte.. dedim iyi bende şey yapayım.. hürmet daa büyümüğümüzdür yani.. bende durdum kenara böyle Allahın hikmeti hem kerametini gördüm hem şeyini(!)

Gözü pek görmez bende uzağı göremem çıktı geliyor birisi ordan yanaşıyor efendi hazretleri ben evlenmek istiyorum dua edin.. ötekisi diyorki hiç unutmuyorum komşum teybin sesini sonuna kadar açtı bana dua et yani böyle tuhaf tuhaf.. bir burası istiyor bir burası.. bir burası istiyor bir burası.. o da hiç kafayı şey yapmadan (kaldırmadan) böyle koridordan gidiyor tam geldi geldi önüme durmasınmı.. kafayı kaldırdı elini götürdü (eliyle çenesini tutarak) aynı böyle "hani (sakal) " dedi ? inşhocam dedim "inş olmaz hemen söz ver" dedi. dedim hocam inşın dışında bir şey yoktur sen dedim tebliğinin karşılığını hemen istiyorsun benden. "söz ver" demek adeta bu.. kendini tatmin edicek.. bu da ücrettir.. böyle tebliğ olmaz dedim. şöyle bir baktı.. böyle böyle (yüzümü okşadı) durdu ve gitti.

Niçin söyledim? burda okudum ki hem bizimle alakalı.. yaptığın tebliğin karşılığını hemen beklemeyeceksin "tamam hocam" dese kişi insanda bir zevklenme olur "yaptım tebliğ karşılığını buldum.." sen yap tebliğini at karanlığa.. şimdi kim dersten ne etkileniyor bilmiyorum. yaptın tebliğini inş olur. "yok hemen söz ver.." Dedim: hocam tebliğinin karşılığını hemen burda bekleme ihlas hakikatine zıttır çünkü.. karşılığını ücretini o zaman alıyorsun tebliğini yap karışma ta ki ücretin ahirette kalsın.." öyle diyince yanımdakiler yiyecek beni.. (..??...) bizde gevezelik yaptıkya orda..

Yani gelip önümde durması beni farketmesi böyle yapması.."

4- cübbeli hocaya verdiği örneğe bakarmısınız. Hasan akar "Dedim ona senin başına gelen bu işin doğru ve yanlışına bakmıyorum. Ama sen âleminde şöyle düşüneceksin ; “Bu hapishane hayatında kaderi ilahinin yani Allah canibinden kudretin azameti altından kaderi ilahinin izini özünü yüzünü müşahede edip acaba bu olaylar bana ne diyor Allah bu olaylarla beni nereye sevk ediyor.” Diye tefekkür etmen gerekiyor." demiş. yani başına gelenler dışarıda yaptıkların nedeniyledir, anlamına da gelir. biri de çıkıp dese haklı olma mı? peki sizin üstadınız said nursi de 30 yıl hapiste yattı. buna ne diyorsunuz?

5- "Fitnelerin zirvede olduğu bir zamanda İslam’ın aleyhinde fitnenin başını çeken böyle televizyon kanallarında böyle gayri ciddi kişilerle beraber bulunmak Müslümanların cihat ruhuna zarar verir, zedeler." demiş. yahu kardeşim hangi cihat ruhuna zarar verir.? tam tersi cübbeli diyalogun ne büyük bir fitne olduğunu ve buna aracı olanların nasıl birer hain olduklarını anlatıyor. başına ne geldi ise bundan geldi.

YAZIK YAHU.CEMAATTE "ABİ" OLARAK KABUL EDİLENLERİN KAPASİTESİ BU OLMAMALI. ( BİRÇOK CEMAAT MENSUBU, HASAN AKAR'I ALİM OLARAK KABUL EDİYOR. ALİMİN KAPASİTESİ BU OLMAMALI...) SON SÖZÜM DE ŞU OLSUN. HASAN AKAR HADDİNİ AŞMIŞTIR. ÖZÜR BEYANI İLE AÇIKLAMALARINI TASHİH ETMELİDİR.

elemin

Profesör
fitnecinin huyudur
uyarılır ama dinlemez.

bak kardeşim.
değişmiş filan demekle iş olmuyor
videonun tarihi belli.
ne dediği de belli.
sizin kafanızda bunları kurcalamanız
sizin şeytani vehminizdir.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
fitnecinin huyudur
uyarılır ama dinlemez.

bak kardeşim.
değişmiş filan demekle iş olmuyor
videonun tarihi belli.
ne dediği de belli.
sizin kafanızda bunları kurcalamanız
sizin şeytani vehminizdir.

videonun (sohbetin) tarihi 10/09/2013

videonun (sohbetin) yayın tarihi 01/11/2013

tekrarlayalım, son söz asıldır!!!!

kaynak:
http://www.nurdersi.com/video/hulul-cemaatlerin-iclerine-gizlice-nasil-giriyorlar-1

izleyeli uzun zaman oluyor.
izleyip izlememem niye seni ırgalıyor

......

@elemin kardeş, videoyu uzun zaman önce izlediğini söylemiştin. (video 01/11/2013 de yayınlanmış. bugün de; 04/11/2013) video yayınlanalı dört gün olmuş. elemin
merak ettim. videoyu hangi ara izledin?

sizin için 4 gün uzuuuuuuuuuun bir zaman olmasın sakın :) komik adamsınız yahu...

elemin

Profesör
videonun (sohbetin) tarihi 10/09/2013

videonun (sohbetin) yayın tarihi 01/11/2013

tekrarlayalım, son söz asıldır!!!!

kaynak:
http://www.nurdersi.com/video/hulul-cemaatlerin-iclerine-gizlice-nasil-giriyorlar-1

@elemin kardeş, videoyu uzun zaman önce izlediğini söylemiştin. (video 01/11/2013 de yayınlanmış. bugün de; 04/11/2013) video yayınlanalı dört gün olmuş. elemin
merak ettim. videoyu hangi ara izledin?

sizin için 4 gün uzuuuuuuuuuun bir zaman olmasın sakın :) komik adamsınız yahu...

kardeşim video yeni değil.
konu itibariyle bakın tarihinin ne kadar uzun olduğunu bilirsin
sizin gibi fitnebaz olmadığım için bu lagalugalarınıza aklım ermiyor..

artı video da daki eleştiriler başımız üstüne demiştim
sana ne oluyor da
hala fitnecilik peşinde koşuyorsun.

abilerimizle oturur konuşuru anlaşırız
uyarıları başımız üstüne
sana ne oluyor
fitneci

ayrıca,

http://www.agos.com.tr/haber.php?seo=gulen-cemaatine-hicbir-hukumet-tepkisiz-kalmaz&haberid=5525

ermenilerle aynı kulvardasınız.
kim kimi seviyorsa ahirette derdiniz ya:)
iki elim yakanda bilesin

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
arşiv...

Mektupta sadeleştirilme çalışmalarının durdurulması istendi

haberin linki
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=139205

Risale-i Nur’un sadeleştirilmesi ile ilgili daha önce kamuoyuna açıklama yapan Bediüzzaman Said Nursi’nin talebeleri konuyla ilgili Fethullah Gülen’e de bir mektup gönderdi.
Mektupta sadeleştirilme çalışmalarının durdurulması istendi.

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vâris, nâşir ve talebesi olan altı kişinin imzasıyla yapılan açıklama ve Fethullah Gülen’e hitaben yazılan mektup şöyle:

Risale-i Nur’ların ‘sadeleştirme’ adı altında tahrif edilerek neşredilmeye başlaması üzerine, Risale-i Nur Külliyatı Müellifi Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hizmetinde bulunmuş olan talebe ve vârisleri olarak, bu mevzudaki görüşlerimizi kamuoyuna açıklamıştık.

Alenî olarak ve neşir yoluyla yürütülen bu faaliyete karşı bir taraftan Üstadımızın böyle bir tasarrufa asla müsaadesinin bulunmadığını umumî olarak açıklarken, bir taraftan da, bu teşebbüsü yürüten cemaatin Hocaefendi olarak tanıyıp hürmet ettiği muhterem M. Fethullah Gülen’e de ulaşmak ve görüşlerimizi yazılı olarak kendisine bildirmek istedik. Bu maksatla bir mektup kaleme aldık ve bir kardeşimizi elçi olarak tayin edip kendisiyle görüşmek ve mektubu takdim etmek üzere vazifelendirdik. Fakat bize ulaştırılan cevap, ‘Mektubu İstanbul’daki filân kişiye bırakın’ şeklinde oldu.
Bu durumda, biz de, bahis mevzuu mektubu, efkâr-ı umumiyeye tevdi ederek bu suretle kendilerine ulaştırmayı kararlaştırmış bulunuyoruz. Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebe, hizmetkâr ve vârisleri olarak M. Fethullah Gülen’e hitaben kaleme aldığımız mektup aynen şöyledir:

Muhterem Fethullah Hoca Efendi,

Evvelâ; selam ile sıhhat ve afiyetinizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Saniyen; Ufuk Yayınları namı altında Bediüzzaman Hazretlerinin Lem’alar Risalesi kelimeleri değiştirilerek güya sadeleştirme nâmı altında tahrib edilerek basılmıştır.
Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, talebe ve naşirlerinden 6 kişinin imzası ile Lem’aların bu şekilde asliyeti bozularak neşredilmesinin karşısındayız. Kat’iyyen tasvib etmiyoruz. Risale-i Nurları tahriftir ve tahriptir diye beyanat verdiğimiz halde, bu beyanatımızı görüp okudukları halde, mezkûr yayınevi bu ikazımıza hiçbir değer vermeden neşriyatlarına devam etmekte ve reklamlarını her tarafta ilan etmektedirler. Onların bu tavrı Bediüzzaman Hazretlerinin vâris ve talebelerini ciddi bir surette rahatsız etmiştir. Kendi kitapları olmadığı, vâris ve naşirlerinden izin alınmadığı, ve şer’an da caiz olmadığı halde sırf kanunî boşluktan istifade ederek bu neşriyata madde ve nam için İslâmî hak ve hukuku çiğneyerek pervasızca devam etmeleri hayret ve ibretle takip edilmektedir.

Muhterem Hoca Efendi, Lem’aları tahrip ederek basan bu Ufuk Yayınlarının sizin camiaya dahil olduklarını duymaktayız. Sizin bu tahribattan haberdar olup olmadığınızı bilmiyoruz. Eğer haberdar değilseniz lütfen size haber veriyoruz. Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, naşir ve talebeleri bu neşriyattan ciddi surette rahatsızdırlar. Derhal bunları durdurmanızı ve o şekil neşriyata son vermelerini rica ediyoruz. Bu hususta bizim bu mektubumuza da cevap vermenizi hemen rica ediyoruz.

Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir

[SIZE="4[B]"]Ebu turab isimli bir üyenin mesajını bu kapsamda paylaşmak istiyorum;[/B]

“Muhterem Agabeylerin bu konudaki gayretlerini takdir, tebrik ve tes'id ediyorum. Bu mes'ele bizleri incittigi gibi, Hz Usta'di, Saf-i Evvel butun Agabeyleri, Risale-i Nur'u incitti, Kur'an hesabina oldugu icin Kur'an'a dokundu, siddetli bir Kis'a sebebiyet verdiler, Insaallah daha baska manadaki siddeti Kis'lara sebibeyet vermezler, hareketlerinden vazgecerler. Agabeylerimizin tayin ettigi bir agabeyimizi, kendi cemaati Hocaefendi ile gorusturmek istememeleri hem NAHOS olmus, hem baska manalari deruhteye acik kapilara sebebiyet olmasi, hem de ehl-i imanin kendi aralarindaki sorunlarini halletmesi meselesindeki aciziyetin ifadesi olarak bizleri daha da derinden sarsmistir. Bir yazar agabeyimiz meselenin fazla kirginlik ve vurgunlukla degil de, karsilikli gorusmeler yolu takip edilerek cozulme taraftari olmasi, ki yine en sehil bir metod idi, fakat bu kardesler bunun da yolunu kapatmak istemeleri cok manidardir. Ne diyelim, Mevla Gorelim Neyler, Neylerse Guzel Eyler...”

yani abiler görevlendirdikleri bir kişi aracılığı ile görüşmek istemişler, birileri görüşmelerine engel olmuş. yani fethulklah gülen e bediüzzaman ın varisi olan abiler biel ulaşamıyor. çok vahim bir durum.

Ayrıca yine bu kapsamda hikem in, benim de altına imza attığım, şu mesajını da hatırlatmak istiyorum;

“ABD de oturmanın bir bedeli olması gerekir....Bediüüzaaman İstanbul Hükümetiinin fetvalarını, işgal altında fetva olmaz gerekçesiyle nasıl kabul etmediyse, aynen bunun gibi, ABD de oturan zatın bu meselelerdeki kelamının da hiç bir kıymeti harbiyesi olmaz..Zira İslam ülkelerini işgal edip, kadın , çocuk demeden hunharca katleden düşmanın bağrında konuşmanın ne ehmmiyeti olabilirki?”
[/SIZE]

şerh ve izaha evet. ama sadleştirmeye hayır.

sadeleştirme tahrifattır.

Said Nursi'nin el yazılı sadeleştirme reddiyesi
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=135747

bediüzzaman said nursinin talebelerinden said özdemir, risalei nur un neden sadeleştriilemeyeceğini açıklıyor (8 şubat 2012 ankara)
http://www.risalehaber.com/video.php?id=274

bediüzzaman said nursinin talebelerinden kırkıncı hocanıni, risalei nur un neden sadeleştriilemeyeceğini açıklıyor
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=137202

bediüzzaman said nursinin talebelerinden kırkıncı hocanıni, risalei nur un neden sadeleştriilemeyeceğini açıklıyor
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=136492

bediüzzaman said nursinin talebelerinden Eyüp Ekmekçi, risalei nur un neden sadeleştriilemeyeceğini açıklıyor.
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=139031

ve daha onlarca sayılabilir... (malum, bazıları uzun yazı okuyamıyor diye kısa kestim.)

efendi! efendi! said nursi hazretlerinin el yazılı reddiyesi var diyoruz hala ne mahzuru var ki diyorsun. inanmıyorsan link aşağıda okuyuver bi zahmet.

Said Nursi'nin el yazılı sadeleştirme reddiyesi
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=135747

not: başka dillere çevirmekle, sadleştirme arasındaki farkı anlayamayan okumuş cahiller var ya ne diyeyim ben. malesef insanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. Allah (cc) beni ıslah etsin. Amin.