önemli risale-i nur dersleri ve nurcular hakkında bilgiler-belgeler!!!!

talib

Kıdemli Üye
Feto cemaati de senin gibi konuşuyordu aynen. Tek farkınız var. Onlar büyük cemaat oldu, siz küçük kaldınız. Yoksa bir darbe de sizden beklerdim ben. Neyin edebiyatını yaptı iseniz, onu evvela siz yaşantınız ile yalanladınız

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Feto cemaati de senin gibi konuşuyordu aynen. Tek farkınız var. Onlar büyük cemaat oldu, siz küçük kaldınız. Yoksa bir darbe de sizden beklerdim ben. Neyin edebiyatını yaptı iseniz, onu evvela siz yaşantınız ile yalanladınız

"...Yoksa bir darbe de sizden beklerdim ben..." diyorsun ya... ülen ben sana ne diyeyim.

1- önce şunu belirteyim. fetulahçılar nurcu değildir!!! bunu dünya alem bilsin...

2- kara kalbindeki zehirler, nurcularda yok. bilesin... nurcular bir aynadır ve bu aynaya baktığında gördüğün, tasvir ettiğin kendi karanlık dünyandır. bilesin...

3- kalpte olanı ancak Allah bilmez mi? niyet sorgusu yapıp ayrıca hüküm verip, nurcuları iftira atmaya utanmıyormusun. senin "koskoca" osman nuri topbaş hocan, sana bunları mı öğretti. sen kimin rahlei tedirisinden geçtin terbiyesiz!

not: anladığım kadarı ile nurcular sana birşey yaptı? bu kinin başka açıklaması olamaz...

talib

Kıdemli Üye
"...Yoksa bir darbe de sizden beklerdim ben..." diyorsun ya... ülen ben sana ne diyeyim.

1- önce şunu belirteyim. fetulahçılar nurcu değildir!!! bunu dünya alem bilsin...

2- kara kalbindeki zehirler, nurcularda yok. bilesin... nurcular bir aynadır ve bu aynaya baktığında gördüğün, tasvir ettiğin kendi karanlık dünyandır. bilesin...

3- kalpte olanı ancak Allah bilmez mi? niyet sorgusu yapıp ayrıca hüküm verip, nurcuları iftira atmaya utanmıyormusun. senin "koskoca" osman nuri topbaş hocan, sana bunları mı öğretti. sen kimin rahlei tedirisinden geçtin terbiyesiz!

not: anladığım kadarı ile nurcular sana birşey yaptı? bu kinin başka açıklaması olamaz...

Karşımda bir nurcu var ve senin üslubun zaten anlatıyor her şeyi. Ergen gençler gibi halen sana ne yaptı diyorsun :) küfür olarak mı söylüyorsun, o kadar çukurda mısın,onu da bilemedim. İlla bir Allah dostunun ismini karalamak için söyleyeceksin yani. İşte nurcu ahlakı. Bu dahi yetmez mi, sizi tanımaya. Biz bediüzzamanı zamanın büyüklerinden sayarız. Gel gör ki haliniz de bu

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Fanatizm denen şey insanı asıl mevzudan saptırıyor. Mesajlara değil de şahıslara odaklandığımız sürece bu kavgalar bitmez.

Cemaat yapılanmaları fanatizmin altını doldurmak için (sizde böyle olun anlamında) Kütübü Sitte'de geçen şu meşhur rivayeti çok kullanıyor: Hz. Ebubekir'e Miraç hadisesi bir münafık edasıyla anlatılınca haberi getirene soruyor, ''kimden duydun?''. Münafık, ''kendisi anlattı'' diyor. Mübareğin bedbaht münafığa tereddütsüz verdiği cevap, ''o dediyse doğrudur'' oluyor. Sıddıklığı belirleyici ana faktör olarak zikredilen bu duruşu istismar edenlerin söylemedikleri detayı ben size söyleyim: Peygamberlere mahsus olan İSMET sıfatı!.. Hz. Ebubekir'in bu teslimiyeti Hz. Peygamberin etine kemiğine değildir; Allah'ın sadece peygamberlere mahsus kıldığı İSMET sıfatınadır. Çünkü ''peygamber yalan söylemez'' diyen Allah'tır ve böyle olduğu için teslimiyet Allah'a olmuş oluyor. ''O dediyse doğrudur'' sözü tamamen buna binaen söylenmiştir. Sanıldığı gibi ''benim arkadaşım söylediyse doğrudur'' anlamında değildir.

Hz. Ebubekir'i sıddık yapan detayı millet anlamıyor, anlamak istemiyor çünkü çoğunun işine gelmiyor..

Hz. Ebubekir, fena fi resulden fana fillaha geçmiş, aldığı onayla beka billaha kavuşmuştur. Her şey, ama her şey Allah'ta, Allah'tan ve Allah'adır.. Hz. Ebubekir'in fena fi resul makamını aştığını şuradan anlayın; Hz. Peygamberin vefatında cinnet geçiren Hz. Ömer'i silkeleyerek ne dedi, hatırlayalım; ''Kim Muhammed'e tapıyorsa bilmiş olsun ki Muhammed ölmüştür, kim Allah'a tapıyorsa bilsin ki Allah ölümsüzdür''. Müthiş bir duruş! Demek ki konunun ne olduğunu anlayıp içselleştirmiş olmak kemâlat derecesini belirleyen ana faktör. Geriye kalan kalabalıkların kavgası hep şahıslar üzerinden.. Neymiş efendim, o şunu dedi, şu bunu dedi, vay alçak bunu nasıl dersin falan filan.. Nolacak bu ümmetin hali böyle bilmiyorum.. Yaşını başını almış insanların bu kavgaları yapması korkunç bir hâl. Tmm hayvanî nefis toplumda ki konumunu yükseltmek için kavga gürültüyle kendini ispatlamak ister. Sen kimsin, neyi temsil ediyorsun bir bak bakalım! Said-i Nursi'nin kavgası küfre karşıydı ve öznesi İSLAM'dır. Sizin özneniz ne? İslamı nesne yapmışsınız, nefsinizi özneleştirmişsiniz. Bu mudur kutsal davanız? Sorsan hepisi Nurcuyum der.

Kınamıyorum. Anladığımızı sandığımız davanın en yabancısı olmaktan korkuyorum, bu halden sana sığınıyorum Allahım. Amin.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
mehmet emin akın ın aşağıdaki videodaki said nursi hakkındaki hezeyanlarına katılmıyoruz.

inşaallah hatasını anlar ve hatasından döner.

risalei nurda kurana ve sünneti seniyyeye aykırı birşey varsa buyursun getirsin birlikte eleştirelim. zaten üstad da bunu söylüyor. birileri bu mesajı mehmet emin akına ulaştırsın lütfen..

şu düsturları hatırlamakta faryda var...

1- "hakkın hatırı allidir. hiçbir hatıra feda edilemez" diyen üstad değilmidir.

2- "...üstadınız lâyuhtî değil. o'nu hatasız zannetmek hatadır..." (barla lahikası, 131. mektup) diyen üstad değilmidir.

3- "..kardeşlerim ! ben bir söz söylediğim zaman, ben söylemişim diye alıp hemen koynunuzda saklamayın. alın sözlerimi mihenge vurun. mihenginiz Kur'an ve hadis olsun. eğer sözlerim altın çıkarsa alın koynunuzda saklayın, yok eğer bakır çıkarsa bin gıybeti de peşine takınız ve bana geri yollayınız. …" (münazarat) diyen üstad değilmidir.

ilgili video:

Muhyiddin İbn Arabi, 500 müctehid imamın kafir dediği birisidir! / SAİD NURSİ - Mehmet Emin Akın

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ifrat noktasındaki nurcuların kendilerine çeki düzen vermesi ve sünneti seniyyeyi esas alması gerekiyor. yoksa tokat yiyecekler, ne tokadı olduğunu yediklerinde göreceklerdir, inşaallah...

şimdi ifrata bir örnek vermek istiyorum. tamamen "homojen" bir üye profiline sahip http://www.risaleforum.net/ sitesindeki birkaç mesajı aktarmak istiyorum.

tartışılan konu: "sarıklı genç meslesi"

sünneti seniyyenin önemi ve nurcuların büyüklerinin bunları yerine getirmediğini iddia eden bir üye ile forum yöneticileri ( http://www.risaleforum.net/ )arasındaki diyaloğun kısa bir özetini aktaralım:

SORU: "aşağıdaki 3 maddenin , yukarıdaki metinle birlikte değerlendirilmesi faydalı olacaktır.

1- geçenlerde üsküdar bedi dersanesinde mehmet fırıncı abiyi gördüm. kısa bir ders yaptı. hiçbir zarureti olmamasına rağmen sarık sarmıyordu ve sakal borakmamıştı. ayrıca derse gelen hiç kimsenin sarığı yoktu ve hepsi sakalsızdı. ben memuriyeti ve/veya mecburiyeti olan kişiden bahsetmiyorum. kimsenin sünnetleri hafife almaya hakkı yoktur. ayrıca unutulan bir sünneti diriltmenin sevabını da araştırmanızı tavsiye ederim...

2- ben üstada ifrad dan bahsediyorum. geçenlerde baktım üstadın hayatınıörnek alan bir çalışma yapılıyor. üstad şöyle yerdi, şöyle uyurdu, şöyle konuşurdu.. vs ama peygamberimizden bahseden yok. işte burada ifrad devreye giriyor. efendiler efendisi az uyuyorsa verilecek tek örnek efendimizdir. ha şu denebilir üstad da paygamberi zişan efendimiz gibi az uyurdu. buna eyvallah.

3- yukarıda paylaştığım metinde açıkça "zat" ifadesi var. bir kısım insanlar ısrarla bunu "şahsı manevi" olarak tevil ediyor. buna itiraz ediyorum. üstad "zat" diyorsa "zat" tır."

Neden ağabeyler sakal bırakmazlar(Abdullah yeğin abi istisnalardan biridir). Zaten kabir kapısının eşiğine kadar gelmişler. Hiçbir mecburiyetleri olmadığı halde neden sünnete uymazlar. Üstadı örnek vereceklerini sanıyorum. Ama bu noktada üstadı efendiler efendisinin önüne çıkarmak kimsenin haddi değildir. Peygamberi Zişan efendimiz ne yaptıysa haktır ve örnek alınmalıdır. Üstad gibi mehdi misal kahramanlar zaruret nedeniyle sakal ve evlenme sünnetlerini yerine getirememiş olabilirler. Ancak şimdi hiçbir zaruret olmamasına rağmen ağabeylerin sakal bırakmamalarının hiçbir gerekçesi olmaz.

CEVAP 1: Haddini aşma kardeşim; akla karayı birbirine karıştırma. Müşevveş fikirlerinizi kendinize saklayınız. Sünnetleri ortaya koyarak sünnetlere uymayanlara söz söylemek haddiniz değildir. Yaptığınız mukayese çok eblehenecedir. Hiçbir ağabey Ustadımız sakal bırakmadığı için sakal bırakmış değildir. Eğer dediğiniz gibi peygamber efendimiz a.s.v dan ziyade Ustad Bediüzzamanı taklid ediyor olsalardı, diğer sarık, kaftan ve diğer hallerinide taklid ederlerdi.

Sizin bu sözleriniz Ustadımız zamanında dinsiz komunistler safi zihinleri bulandırmak için dile getiriyordu. Hiçbir hakkaniyeti olmayan bu fesad ile fitne tohumları atmaya çalışmışlardır. Söylediklerinize dikkat ediniz ve neler doğurabileceğinize bakınız. Bunlar mumine yakışan vasıflar değildir.

Sizin ağabeyleri tanıdığınız yok konuşuyorsunuz kaç tane Ustadın Talebesini görmüşsünüz kaç tanesiyle beraber kaldınız boş boğazlık yapmanın anlamı yok Ustadın Talebelerinden çok nadiri sakal bırakmamışlardır, bunlarda makam ve mevkilerinden dolayı bırakmamışlar ya da başka sebepleri vardır. Ama şahsen sohbetinden bulunduğum şahsen gördüğüm bir çok ağabey vardır ki sakal sünnetine sizin sözleriniz gibi başı boş bakmamışlar ciddi manada ittiba etmişlerdir. Sadece Abdullah Yeğin ağabeyi hariç tutmanız bu konuda bir malumatınızında olmadığını göstermektedir.

Birşeyleri tenkid edecekseniz nefsinizi tenkid ediniz. Velevki dediğiniz gibi olsa bile bizler hüsnü zana memuruz. Din kardeşimize hüsnü zan etmek farzdır. Farzı terk edip sünneti icra etmeyenlere bakmak gereksiz olmaz mı?

CEVAP 2: Bu ağabeylerimizin hareketlerinde hiç mi hikmet yok, hiç mi bizim kadar idrak edemiyorlar... Onun için üstad demiş

"Herbir sersemin safsatasına, her divânenin hezeyânına kulak verilmez."

İsterseniz çürük fikirlerinizi burada satmaya çalışmayın, ben de Talha kardeşim gibi diyorum, "haddini aşma, çürük fikirlerini kendine sakla, otur oturduğun yerde, üstadın talebelerini tenkit etmek senin gibilere düşmez, onların idraki seninkinden daha fazladır, saçmalama..."
Sayın üye boş hezeyanlarınızı burada yayınlamazsanız sevinirim.
Bu son uyarımdır.
Dikkatinize!!!

SONUÇ: aykırı düşünce serdeden (ama sadece sadece sünneti seniyyeyi ve önemini vurgulayan) üye banlanıyor.. (birçok forumda aykırı sesleri anında şutluyorlar, bu noktada ihvanforumun kıymeti bir kez daha bilinmelidir @Enes)

detay için aşağıdaki linke tıklanabilir:
http://www.risaleforum.net/risale-i...kaleler-207/143469-risale-i-nur-da-gecen.html

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
konuşmacı ahirzamanı güzelce anlatıyor. ama araya fetulah gülenin "mesih" olduğunu, isim vermeden, ima yolu ile sıkıştırıyor. tehlikeli olan budur...

Risalelerde Ahirzaman - Mehmet Akar - İslami Hayat

İslâmi Hayat - Ahirzamanda Mehdilik

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
dün fetö'yü elestirdigimiz icin bizi "tekfirci, fitneci" olmakla itham edenler bugün said nursi ve risale'i nur'u elestirdigimiz icin his kuskusz ayni tutumlarini sürdüreceklerdir. sunu bilsinler ki gün gelecek yine pisman olacaklar. görmedik, anlamadik, bilemedik demeyin, iste gösteriyoruz.

bakin cenneti pazarlayanlar durmuyorlar. genc dimaglari nasil da zehirliyorlar.

Risale i Nur Talebeleri İman İle Ölüp Cennete Gidecekler Kur'an'da Ayet Var !!

bir de bunu dinleyin;

ben demiyorum haaaa üstad diyor :)

Risale i Nur Okuyanlar Öldüklerini Anlamazlar Ve Mezarda Risale Okurlar

bu tür ifarat noktasında olan, şahsını nazara veren ("baki hakikatler, fani şahıslar üzerine bina edilemez" düsturunca) zibidiler nurcuları temsil edemez. ifrat noktasındaki yalan yanlış sözleri, nurcuları ve de üstadı bağlamaz. üstadı ve bizi bağlayan risalei nurdur. risalei nurda sünneti seniyyeye muhalif bir ifade varsa buyrun getirin, tartışalım...

yoksa bu tür zavallıları getirerek, nurculara saldırmayın lütfen.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hasan Akar - Fetullah Şimdiye Kadar Nasıl Muvaffak Oldu!!!

Fethullah Nurculuğu ifsad için Çalışmıştır - YOZGATNUR

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bügünlerde çok sorulduğu için yaziyorum..
Birinci Sual : Fetocu tanıdıklarım var.Dersimize,sohbetimize gelmek istiyorlar..Veya sormadan geliyorlar.
Nasıl davranalım..?
Elcevab: İhtilal teşebbüsünden önce kesin ayrıldıklarını biliyorsan onlara birşey deme.Fakat ihtilalden sonra :bizim aklımız başımıza geldi,onlardan ayrıldım diyenleri sakın inanıp dershaneye sokma..alma...İhtilalden sonra döndüm diyene sakın inanmayın..dönmezler..dönemnezler.Çünki KİTMİR DUASIYLA efsünlü,sihirlenmiş ve cinlenmişlerdir. İmaj ,izini ,kimliğini kaybettirmek için farklı yerlere yalandan sığınıyorlar.. Takiyye yapmak onların mesleği olduğunu unutmayın..Bu mevzu umumi hukuktur,şahsi hissiyatınızı karıştırmayın..Güneş batıdan doğdu masumiyetleri ortadan kalktı.

www.nurdersi.com..hasan AKAR

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kamuoyunda oluşan hamiyetin hedefini değiştirmeye çalısanlar.. kemalistler(ulusalcilar).. fetulah.. islamsizoğlu.. haydar baş ve türevleri

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Necmeddin İlgen - Fetö Terör Örgütü ile Nur Talebeleri Birbirinden Ayrıdır

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hasan Akar - Süfyanın Kıtmir Duası, Şia 5, Sihir, Büyü, Eğlence Mekanları..!

[video=youtube_share;3BeIyf5Soh8]https://youtu.be/3BeIyf5Soh8[/video]