Önemli bir Duyuru!!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Son zamanlarda bu forumda Işid adına aktif birkaç kişi farkettim. Direk olarak müslüman katili Işid'i savunduklarını söylemiyorlar. Lakin oraya kanalize edecek kitle psikolojisi uyguluyorlar.

Unutmayın ki bu İsrail taşeronu örgütlere mensup elemanların çoğu İnternet üzerinden rekrute edilmiştir.

Klavyenin arkasında kim olduğunu bilmiyoruz. Mosad ve Cia ajanlarının bu konuda özel İslami eğitim aldıklarını biliyoruz. Bu tipolojilerin görevi, İslami forumlarda taşeron örgütlere eleman devşirmektir. Devşiremeselerde genel algı oluşturup en azından olumlu eğilim oluşturmaya çalışıyorlar. Devşirmenin yolu eğilimden geçer, unutmayın.!!!!!!

Bununla birlikte bu kişilerle tartışanların engellenmesini ve caza almasını anlamakta güçlük çekiyorum.

UNUTMAYIN Kİ IŞİD DENİLEN TAŞERON ÖRGÜT BÜYÜK İSRAİL COĞRAFYASINI İSLAMÎ EMARELERDEN TEMİZLEMEKLE GÖREVLİDİR. TARİHİ ESERLERİ VE MÜSLÜMANLARI BU COĞRAFYADA YOK EDİYOR, GÖÇE ZORLUYOR. BU KİRLİ İŞİ İSRAİL'İN KENDİSİ YAPSA DÜNYA TEPKİ VERİR. ONUN İÇİNDİR Kİ MARKASI MÜSLÜMAN OLAN SARIKLI SAKALLI APTALLARA YAPTIRIYORLAR BU İŞİ.

Psikolojileri iyi takip edin. Aşırı namuslu bir erkeğin bu aşırılığı çok kolay kullanılır. Bir insanın karısını öldürmesini istiyorsanız hafazanallah ona iftira atarsınız. Kendi eliyle karısını öldürür. Böylece elinizi kana bulamadan iş yapmış olursunuz. Müslümanın namusu ve kanı işte buna benzer bir stratejiyle hedefe alınmıştır. Bu kendini çok iyi müslüman sanan zavallıların aşırılığı böylece müslümanlara karşı kullanılmaktadır.

Aklınızı başınıza devşirin bu tiplere fırsat vermeyin. Klavyenin arkasında kim var bilmiyoruz. Ayet ve Hadis kullanmaları sizi yanıltmasın. Hz. Peygamberin ahirzamanda ortaya çıkacağı söylenen HARİCİ TAİFESİ işte bunlardır. Kıldıkları namaz ve okudukları Kur'an sizi yanıltmasın.

Takiyüddin

Yasaklı
Bence hepsi bizatihi şu atmosfer, şu duygusal düşünsel kültür gelenekten neşvünema bulan şahıslardır.. Olayı afaki görmenin zararları da vardır. Olayın geleneksel yönleri üstünde düşünmeyi gereksiz gördürebilir.

Gerçi sen öyle görmezsin dostundostu. Bunu sana söylemiyorum, genel konuşuyorum.

Elbette birkaçtane bir taşla bir sürü kuş vuran "işid mişidci ebubekir bilmem kim" gibi isimler vardır, fakat, onların dediğine gelebilenler, onların peşinden gidenler kalabalığı oluşturur.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
yazdiklariniza katiliyorum.
bir ara "mesihi" adinda biri vardi. o dönemde de bu fikri dile getirmistim
forum sahibi arkadasimiz cok uyanik olmali. bu forumdan peslerine takilanlar olabilir
vebal altina girerler hafazanallah

nefahtü

Kıdemli Üye
Korkuttunuz durduk yere.
İşid falan istemem burada biz kendi halimizde sohbet ediyor okuyor paylaşıyor ve çıkıyoruz burada ne yapsın işid.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Korkuttunuz durduk yere.
İşid falan istemem burada biz kendi halimizde sohbet ediyor okuyor paylaşıyor ve çıkıyoruz burada ne yapsın işid.
Valla ciddi ciddi böyle bir durum var yani. Türkiye'de bunların hücreleri var. Gün boyu ne yapıyorlar sanıyorsun? Tedbirli olmak gerek..

Darul_Beka

Profesör
nefahtü şaka yapıyorsun herhalde korkulacak çekinecek bir durum yok yasa dışı hiç bir faaliyete bu forumda izin verilmez

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Tahsin Eminden bahsediyorsanız, ışıd sempatizanı olabilir, dışardan duyduğu ve okuduğu kadarı ile,,, dostunundostu nun dediği gibide değil,,,,,

Hadis İnkarcıları ne, ışıdın diğer versiyonu...

hirahos

Kıdemli Üye
Bendenize kalsa, hususen Sünnet düşmanlarını, Ehli Sünnete taarruz etmeyi hedef edinmiş ağzı bozuk bütün ehli bid'ati, tekfircileri ve hatta haşhaşi hainlerini savunanları forumdan şutlarım.

hirahos

Kıdemli Üye
IŞİD, ne idüğünü kendi itiraf ediyor zaten:

"Siyonistler Ehli Kitaptır. Filistinliler ise İslam'dan çıkmış mürtedler... İsrail'e gidersek, Ehli Kitap'a dokunmayız; işimiz mürtedleri kesmek olur!"

Tahsin'in zihniyeti Vahhabist olduğu çün, onun Işid'i tutması normal... :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Gerçekten işid varsa forumdan gidiyorum.. @DostunDostu
Yok o kadar da değil lakin sen gidersen o giderse ben gidersem meydan kime kalır? Pkk'lı da olur Işid'cide. Bütün mesele tartışabilmektir. Genel kaideler var, onları aştığı zaman şikayet etmek gerekir. Mesela üstü kapalı tehdit veya direk tehdit falan olursa. Gerçi demin bana ''sen gibilerin kellesi alınacak'' diye yazdı kimse farketmedi. Forum bu gibi cümleleri ciddiye almalı bence.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Tahsin Eminden bahsediyorsanız, ışıd sempatizanı olabilir, dışardan duyduğu ve okuduğu kadarı ile,,, dostunundostu nun dediği gibide değil,,,,,

Hadis İnkarcıları ne, ışıdın diğer versiyonu...
Abi yapmayın Işid'i hafife alıyorsunuz. Hadis inkarcılarıyla oturup çay kahve içilir lakin bu herifler kendi egolarının yorumladığı İslam anlayışı için müslümanın namsuna uzanacak kadar adileştiler. Bu başka bir şey. Adamın her kelimesinde kafir, kafir, kafirleirn kellesi deyip duruyor. Kendileri hariç herkes kafir..

Bak ben açık açık söylüyorum. Buna ister öngörü deyin ister başka bir şey. Işid çok büyüyecek. Niye biliyor musunuz? Sen ben bu herifleri müslüman görüyoruz. Onlar bizi Hristiyan ve Yahduiden daha aşağı görüyorlar. Mürted görüyorlar müslümanları. Bu noktayı iyi anlayın. Bu psiko sahaya nasıl yansır ona bakın siz. Şimdi sen ben bunlara müslümandır diye silah çekemeyiz. Çeksekte zorlamayla olur bu. Bu psikonun negatif etkisi karşısında onlar seni mürted diye koşa koşa öldürmeye geliyorlar. Müslümanın iyi niyetini istismar edecek muazzam bir nokta bulmuş siyonistler. Bu işin arkasında ki kurmay zeka beni korkutuyor. İslam medeniyetini yok etmeyi hedefine koymuş bir üst akıl var dünyada.. Bu salaklarda bu kadar ince düşünecek beyin yok. Bilmezler bu işleri.

Abi sanal ortamda savaş oyunlarıyla büyümüş bir generasyondan bahsediyoruz. İşsizlik ve ailevi sorunları da üstüne eklediğin zaman ne olacak? Al sana Işid.. Açık kapı desen var! Karı kız desen var! Silahla gerçek insan öldürmek var! Nefisler aldanmıştır. İnsanın nefsi, kendisini aldatır farkında bile olmaz. Allah için sanır. Buna psikolojide algıda seçicilik derler. Bu heriflerin şimdi İslamda ne kadar işine gelen unsur varsa onları seçiyorlar algı olarak. Kendi kendine işleyen bir mekanizma oluşuyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye

Valla ciddi ciddi böyle bir durum var yani. Türkiye'de bunların hücreleri var. Gün boyu ne yapıyorlar sanıyorsun? Tedbirli olmak gerek..

Üstad bir yandan bakarsan bizatihi sen bile gizli işidçi olabilirsin. Diğer yandan sağlıklı kafayla bakarsan insanlara ışidçi dememizi gerektirecek ne tür bulgumuz var ?

Temkinli olmak anlamında evet ama işi paranoyak korkuya çevirmeye hayır diyorum. Dikkatli olalım ama kantarın topuzu kaçmadan... :gl

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Üstad bir yandan bakarsan bizatihi sen bile gizli işidçi olabilirsin. Diğer yandan sağlıklı kafayla bakarsan insanlara ışidçi dememizi gerektirecek ne tür bulgumuz var ?

Temkinli olmak anlamında evet ama işi paranoyak korkuya çevirmeye hayır diyorum. Dikkatli olalım ama kantarın topuzu kaçmadan... :gl
Paranoya konusunda doğru söylüyorsun, düşünemedim.. Lakin Işid'e dualarla destek olduğunu ve cihad yaptılarını yazdı zaten. Tartışma onun üzeirne koptu..