Önce Kürdistan Şimdi Ekümeniklik ya Yarın?

ihvanistanbul

AkhenAton

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvanistanbulun yazdıklarının ardından apo sahneye çıktı. Sonra kardeşi trtde yer aldı. Haaa ama chp teröristti değilmi? Şu forumda chpnin hdp politikasına benim kadar kızan yoktur. Hatta pekçok kişi seviniyor bile olabilir oy kaybeder diye. Fakat chpnin hdpyle temasını gören gözler akpnin yaptıklarını, söylemlerini, ihvanistanbulun yukarıdaki yazdıklarını görmez, görmek istemez. Kazara görsede bir mazeret bulur her daim.

kebîkec

İhvan Forum Üye
biri çıkıp seçimler bitti desin. Garipler takılı kaldılar. ?

Hakperest

Kıdemli Üye
biri çıkıp seçimler bitti desin. Garipler takılı kaldılar. ?
İçindeki alanyalı depreşiyor
Bozuk plak gibi
Kandili es geçip apo mesaj verdi diyecekler
Boşver hocam cevap yazdıkça azıtıyorlar
Objektif olsalar neyse
Tek tarafı bozuk diğer tarafı kötü plak çalaçak
Muhatap olup keyfimizi kaçırma bence

kebîkec

İhvan Forum Üye
Evet seçimler bitti hocam. Ama senin için bitmediği için, hala 2 lafından biri chp olduğu için bizde sahnedeyiz. Bir bakıma senin aynan sayılırız. Sen bitirsen bizde bitiririz

1900 lerin başında dünyayı yeniden dizayn edenler ülkemizde de adı gecen partiyi kurup bıraktılar. Örneğin japonya iki atom bombası yedi ama bu gün bizden ilerde. Çünkü onlarda o partiden yoktu ve geleneklerini bırakmadan kalkınmayı seçtiler. Harf inkılabı, ßapka kanunu gibi tahribatlara gitmediler. Bu yüzden o parti halen batının taşeronu olarak tüm ihaleleri almaya adaydır. Sadece seçimlerde değil her zaman bu dokusu farklı yapıyı hatırlatmak gerekir. Son bilderberg toplantısına katılmayan ve katılanlara bak. Tayyibe Gülek e bak olacak olanları anlarsın.

Bu saatten sonra bu ülkeyi kolay günler beklemiyor...

Baksana memlekette ne kadar cinsi sapık varsa Tayyip karşıtı yürüyüş yapıyor. Tek yöne doğru gidiyoruz.

cemaliii

Kıdemli Üye
1900 lerin başında dünyayı yeniden dizayn edenler ülkemizde de adı gecen partiyi kurup bıraktılar. Örneğin japonya iki atom bombası yedi ama bu gün bizden ilerde. Çünkü onlarda o partiden yoktu ve geleneklerini bırakmadan kalkınmayı seçtiler. Harf inkılabı, ßapka kanunu gibi tahribatlara gitmediler. Bu yüzden o parti halen batının taşeronu olarak tüm ihaleleri almaya adaydır. Sadece seçimlerde değil her zaman bu dokusu farklı yapıyı hatırlatmak gerekir. Son bilderberg toplantısına katılmayan ve katılanlara bak. Tayyibe Gülek e bak olacak olanları anlarsın.

Bu saatten sonra bu ülkeyi kolay günler beklemiyor...

Baksana memlekette ne kadar cinsi sapık varsa Tayyip karşıtı yürüyüş yapıyor. Tek yöne doğru gidiyoruz.

Bir zamanlar bilderberge fehmi korular ve ali babacanlar katılıyordu. O vakit karşı çıktınız mı akpye. Ben o zamanlar akpye karşıydım. Çünkü ABciydi çünkü abdciydi çünkü atlantikçiydi. Şuan sayın cumhurbaşkanımız onlara sırt dönünce onlar dümeni chp ye kırdılar ve ben chpyi bıraktım. Reisçi oldum. Son seçimde oyumuda reise ve partisine verdim. Demekki dünyayı dizayn edenler bilderbergciler hep senin dediğin partiyi değil, senin desteklediğin partiyide kullanıyormuş. Bilderbergciler dünyayı dizayn edenler senin gibi dindarlığa solculuğa takılmıyor hocam. İstersen ışidci ol. Onların menfaatineysen desteklerler. Dindarlık yada din karşıtlığı değil onların kriteri. Bunlar sizin kriteriniz ve bu yüzden hep sığ bakıyorsunuz olan bitene.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bir zamanlar bilderberge fehmi korular ve ali babacanlar katılıyordu. O vakit karşı çıktınız mı akpye. Ben o zamanlar akpye karşıydım. Çünkü ABciydi çünkü abdciydi çünkü atlantikçiydi. Şuan sayın cumhurbaşkanımız onlara sırt dönünce onlar dümeni chp ye kırdılar ve ben chpyi bıraktım. Reisçi oldum. Son seçimde oyumuda reise ve partisine verdim. Demekki dünyayı dizayn edenler bilderbergciler hep senin dediğin partiyi değil, senin desteklediğin partiyide kullanıyormuş. Bilderbergciler dünyayı dizayn edenler senin gibi dindarlığa solculuğa takılmıyor hocam. İstersen ışidci ol. Onların menfaatineysen desteklerler. Dindarlık yada din karşıtlığı değil onların kriteri. Bunlar sizin kriteriniz ve bu yüzden hep sığ bakıyorsunuz olan bitene.

Reisci olmak iyidir çünkü reis halkcidir. Burjuvazinin değil halkın bağrından gelmiştir. Dün de karşıydım bilderbergciler vb milli varlığı düşman cemiyetlere bu gün de karşıyım.

Sığ bakmaktan kastın senin gibi bakmamak ise o normal bir şey zira insan kadar fikir var. Ben reise güveniyorum.

Devlet yönetmek zor iştir, herkes anlayamaz (çoğu zaten anlasa bile niyet bozuk olduktan sonra)... Ben de Reis'e güveniyorum.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ortamlarda beka meselesi dersin kim ne bilecek...

Daha önce demiştim oylarının 5 puan artacağını bilsinler kürt açılımı da başlar fener patriği ekümenikte olur, özerklikte gelir...
---

Yine ofsayta düşmüşsün. Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarını bu gün görevden almışlar. 5 puanı tinlamamislar.

Hadi bakalım hangi raporların ardına siginacaksiniz. ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
hocam belediye başkanları hangi suçtan alınmışlar...

bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç ibnelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor.bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç ibnelik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. tilki kargaya sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince karga da "madem uçmayı bilmiyorsun ne diye ibnelik yapıyorsun" der.

ihvanistanbul

AkhenAton
Yine ofsayta düşmüşsün. Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarını bu gün görevden almışlar. 5 puanı tinlamamislar.

Hadi bakalım hangi raporların ardına siginacaksiniz. ?
5 puanı alamadıkları için olabilir mi?

Seçimden önce başka- seçimden sonra başka.

Ha bana göre iyi yapıyorlar. Hdp/kürtçülük görüldüğü yerde ezilmelidir. Tüm kürtçülerin/pkklıların mallarına el koyulup vatandaşlıktan atılmalı ve kalanları 2 kuşak boyunca devlet hizmetinden men edilmeliler.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç ibnelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde karga aynı sözü söylüyor.bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tilkiye soruyor, tilki de hiç ibnelik olsun diye bastım der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. tilki kargaya sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince karga da "madem uçmayı bilmiyorsun ne diye ibnelik yapıyorsun" der.

eyvallah hocam, sorun ibneliği kimin yaptığında sanırım...

Devlete hainlik kim yapıyorsa, en ağır ceza verilsin bunda sıkıntı yok, lakin, bunlar pkk ya yardım ve yataklık suçu işlemişlerse, neden tutuklanmadılar veya tutuklanmıyorlar, suçları sabitki, görevden alındılar, şimdi aynı şeyi mesela atıyorum, falanca belediye başkanı şu an fetö teröristlerine yardım ve yataklı etse, görevden alınmakla kalınırlarmı yoksa, onlarda doğru olacağı vechi ile tutuklanırlarmıydı..... asıl ibne soru şu bence, bunlar yenimi pkk ile bağlantısıda işlem şimdi yapılıyor, seçimden evvel pirupaklarmıydı......ortada bir ibnelik dönüyorda, kimin yaptığı bir çıksa....

kebîkec

İhvan Forum Üye
Katarlı yazar Casim Sultan, “Stratejik Tarih Yorumu” ismiyle Türkçe’ye çevrilen eserinde Campbell Belgesi’nden bahseder. Henry Campbell 1905-1908 arası İngiltere’de yani güneşin batmadığı imparatorlukta başbakanlık yapmış bilge bir liderdi. Tarih felsefe tezine göre bir gün muhakkak İngiltere’nin de güneşi sönecekti. Campbell, buna bir çözüm arıyordu. İngiltere ve Fransa üniversitelerinin bu konu üzerine çalışıp raporlar üretmesini sağladı. Bu raporlardan bir Avrupa Stratejisi hazırlattı. Buna “Campbell Belgesi” deniyor. Bu belge Dünyayı üç alana ayırıyor. Birinci alan Mavi Bölge. Yani Hristiyan Batı. Tüm devlet ve medeniyetler bir gün gelir son bulur. Bu bir kaderdir. Campbell, Batı medeniyetinin alternatifinin yine Batı’dan olmasını istemektedir. Planlamalar buna dönüktür. Yani İngilizler’den sonra Batı medeniyetini sürdürecek yedek bir ülke olması gerektiğini düşünüyordu. İkinci alan Sarı Bölge. Yani “çıkarlar” anlamında çatışsa da “değerler” anlamında çatışmayan tarafsız bölge. Çin, Japonya ve Rusya gibi. Bu alandaki ülkelerle kültürel alanda da mücadele edilmelidir. Hristiyan Batının çıkarları doğrultusunda ilişki kurulmalıdır. Bizi daha çok ilgilendiren üçüncü bölge; yani Yeşil Alan. Bu alan Müslüman dünyayı ifade ediyor. Bu alanla ilgili üç tedbir öneriliyor. Bir, Bu bölgeler bilim ve teknolojiden mahrum bırakılmalı. Buralardaki bilgi birikimi kontrol altında tutulmalı. İki, bu devletler sınır problemleriyle meşgul edilmeli. Üç, bu devletlerdeki azınlıkları sürekli olarak kışkırtmak ve söz konusu devletlerin toplumsal dokularını zedelemek ve onları sürekli dış müdahalelere açık bir halde yaşamaya mahkum etmek.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Dünyanın, İngiliz hakimiyetinden ABD hakimiyetine geçmesi bu tezin en azından o yıllarda işler olduğunu kanıtlamaktadır. Zaten Anglosakson kültürde de mavi renk dostu, sarı renk tarafsızlığı, silik ve etkisiz olmayı, yeşil renk ise düşmanlığı sembolize ediyor. Şüphesiz 1900’lerin başında üniversitelere hazırlatılan bu rapor Dünyayı yüz yıldır mutlak anlamda şekillendirmektedir iddiasında değiliz. Ama Batılı aklın nasıl çalıştığını anlama noktasında bu belgenin önemli ve hatta pek çok kez revize edilerek işler olduğunu düşünmekteyiz.

Bizim Mehmet Hocadan alıntıladım :)

Kırmızı bölüme bakarsak ve Abdullah ÇİFTÇİ nin kaos teorilerini hatırlarsak kıvılcımı yakalama çabası olarak da yorumlamak mümkün. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Abdullahbirisi kardeşim Galiba Pkknın finans kaynağı belediyeler. Bu nedenle devlet elbette tedbirini uygulayacak. Bunun çözümü hapis değil, kayyum atayıp bu kaynağı onlardan almak. Soylu doğru olanı yaptı.