Ömrüm elbet birgün nihayet bulacaktır!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yılların yorgunluğu bitap bırakmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Oysa çekilen çileler ve meşaketler Rahmetin işaret taşlarıydı, aşkı hakikattı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbim ne kadar anlamıştı, ruhum sessizliğin kadrinde fevkalade üzgün ve perişandı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şimdi geriye ne kaldı, fersiz iki göz,dil edebe muhtaçken nasıl söyler bir çift söz evet,ardı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Lakin yıllara sari suskunluğum bırakmadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim kan ağlarken, hali melalim kuytu köşelerde sessizce nefeslenirken,birden başladı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhum için sanki bir terapi seansıydı, kalbim yazdıkça fevkalade rahatlayıp ayıklandı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zihnimde ne varsa, derdi ummana dökmek bana kaldıysa, bahtım beklenen sadıksa hardı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sahilin sessizliğini bir ahenk içinde okşayan dalgalar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki ruhumun her halinde durmadan kalbi sayfalarıma birşeyler yazarlar ve anlatırlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gecenin matemi, günün zevale çıkmış haşyeti, hilalin mahzun çehresinde gizlediği hali...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suskun yüreğime, serdedemediğim derdime bir çare olsun diye dinlerim, sabırla beklerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Lisan aynı, duygular niye bu kadar farklı ve abartılı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dile gelen sazsemaisi,üflenen neyin yanık busesi, tanburun alıp götüren hoş güftesi cabası[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ağaç gölgesine muhtaçtım, kör kuyuları andım, maziyi hüzünle yudumladım, gönül ağrısı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalktım, şöyle bir etrafıma bakındım, yanmıştım bir yudum su arandım lakin bulamadım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabrın ne olduğunu çaresiz düşünmeye başlamıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir direniş biçimimiydi, çaresizliğe kapı aralamayan seçimmiydi,hakikatin kendisimiydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Peki, kanaat nasıl telakki edilmeliydi, azimetsiz ve meraksız biçimde nefeslenmeli miydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklın ve irfanın, arifin şerhettiği aşkı sevdanın, vuslat için cehti kuşanmanın senasımıydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kuylu ve mübarek ay olan ramazanı şerife oruç ayı derler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her nedense bizzat Kur'an ayı olduğunu dillendirmezler, sadece latif sesle tilafet ederler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tezelden hatimler indirilir, yedi nesil zikredilir,iftarlar şenliklenir,camiler ziyaret edilir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hakkıyla teravihin ne olduğu bilir ve ne de nefisler bu manada tezkiye edilir adettendir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]