Ölümcül mantar korkusu

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,168
Puanları
0
Bulaştığı her dört insandan birini öldürme gücü olduğu belirtilen mantarın, insanlar dışında yunus ve köpeklere kadar birçok canlıya bulaşabileceği belirtildi.Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Cryptococcus gattii olarak bilinen mantar sadece insanları değil, köpek, kedi, koyun ve geyik gibi çeşitli hayvanları da hedef alıyor.
Ancak havadan yayılan mantar, hayvandan hayvana bulaşmıyor. Tersine, insan ve hayvanlar mantarın bulaştığı ağaçlardan havaya karışan sporları soluyarak hastalanıyorlar.
Hızla yayılıyor
Duke Üniversitesi Tıp Merkezi'nde araştırmacı olan Edmond Brynes, mantarın etki alanının gün geçtikçe arttığını belirtti. Brynes, çok hızlı yayılan ve oldukça ölümcül olan mantarın, ilk belirdiği Oregon ardından bu eyaletin komşusu Washington ve California eyaletlerine yayıldığını ifade etti.
 

zinar

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
26 Eki 2006
Mesajlar
1,348
Puanları
0
Merhaba,

İlk olarak paylaştığınız bilgilerden ötürü size teşekkür ederim.Lakin haklı bir eleştiri yapmanında bu raddede gayet yerinde olduğuna inanıyorum.Açtığınız konular pek-âlâ son derece yararlı buna biat ediyorum,ama konuların aynı anda forumda paylaşılması hem bunu yaparken herhangi bir zaman lahzası içerisinde bilgileri paylamamak,hem konuların tilaveti derecesinde karışıklığa,hem-de münazara babında son derece cılız ve verimsiz geçmesine neden olur.Diğer bir husus ki bu son derece önemli ard-arda konu açarak hem diğer üyelerin açtığı konuların gündemden düşmesine hem-de forumun okunma oranın tabanlara düşmesine neden olunabiliyor.Kısaca düşüncelerim bunlar.Yinede teşekkürler...
 

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,168
Puanları
0
Bu sürekli olan birşey değil.

evet bunun farkındayım

öneriniz için Teşekkürler.
 
Üst