Okuyana; 40 Defa Hacc Sevabı Getiren Dua ..

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....

Okuyana; 40 Defa Hacc Sevabı Getiren Dua ..

Kırk defa kabul olmuş hac sevabı

İbrahim aleyhisselam,
(Elhamdü lillahi kable külli ehad, vel hamdü lillahi bade külli ehad, el hamdü lillahi alâ külli hâl) diye dua edince; Hak teâlâ;
(Ya Cebrail, dostuma selam söyle! O üç kelamı üç defa söyledi, ben azimüşşan da, ona kırk defa kabul olunmuş nafile hac sevabını verdim. Bu duayı okuyan her Müslümana da, aynı sevabı ihsan ederim) buyurdu. (Miftahül cenne)

Elhamdü lillahi kable külli ehad = Her şeyden önce Allahü teâlâya hamd ederim.
El hamdü lillahi bade külli ehad = Her şeyden sonra Allahü teâlâya hamd ederim.
El hamdü lillahi alâ külli hâl = Her halükârda Allahü teâlâya hamd ederim.

cicek demeti

Sükut

Her anda bu guzelligi yaratan ve bize bu guzellikleri sunduran bu guzel kardesimi bize veren can kardes kilan Rabbime hamdolsun....

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....

|SEÇKiN|

Profesör
dua...
evet!
baş üstünedir.
ibadetin özüdür, eyvallah!
lakin!
kabul edilmiş bir hac.... dört satırlık dua kadar basit midir sahiden?
hele hele de, 40 kabul edilmiş hac!
özür dilerim, bağışlayın ama... oha dedim sadece...
haccı, menasikini, zorluğunu, falan filan... bilmeyen için bir an düşünmeden 'acaba?!' kadar bir mantığı olabilir belki, ama...
size şunu söyleyim, Resulullah efendimizin bu konuda 'bol keseden dağıtan' hadisleri asla yoktur ve var gibi gösterilen sözler de ona ait değil, uydurmadır. mevzudur!

ibrahimi

Has Uşak
herşeyden önce,herşeyden sonra ve her halukarda seni hamd ederim.

seyyah abi,70.000, 700 bin gibi katlar olduğu söylenir durulur hep.bence 1e 10a bakmadan okumalıyız değil mi :)

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
dua...
evet!
baş üstünedir.
lakin!
haccı, menasikini, zorluğunu, falan filan... bilmeyen için bir an düşünmeden 'acaba?!' kadar bir mantığı olabilir belki, ama...
size şunu söyleyim, Resulullah efendimizin bu konuda 'bol keseden dağıtan' hadisleri asla yoktur ve var gibi gösterilen sözler de ona ait değil, uydurmadır. mevzudur!

size katılmıyorum efendim....bu hadislerin uydurma olduğuna dair deliliniz varmı?

|SEÇKiN|

Profesör
size katılmıyorum efendim....bu hadislerin uydurma olduğuna dair deliliniz varmı?

merhamet et güzel kardeşim,
sizin yazdığınız şeyin delili yokken, olmayan şeyin delilini nasıl istiyorsunuz benden?!

sevgili erdem, ben okunmasına karşı değilim ki abim... bilakis, hararetle okur ve tavsiye de ederim.
lakin bir ibadet övülürken, nispetsiz, orantısız mantık dışı akıl yürütmelerle başka bir ibadet küçültülmemeli...
zaten yok böyle hadisler, para kazanmak amacıyla yazılmış onca dua kitabında münderecat doldurmak amacıyla atılan salvolar bunlar...
şimdi o halde, bu kadar masraf edip bi daha niye gidelim ki o topraklara o zaman, onca zahmetlere niye katlanalım ki...
madem dört satır bir dua ile kırk hac sevabı kazanılıyorsa....
yav bu aslı astarı olmayan teranelerle ümmet-i Muhammedin aklını yolunmuş kaza çevirdiler...

alkame

Üye
bu hadisin uydurma olduğunu görmemek için ancak hadis bilgisinin hiç olmaması gerekir ... hadis nerdeyse ben uydurmayım diye bas bas bağırıyor....

HÜLYALII

KENDİ HALİNDE İŞTE

ÜÇÜNCÜ DAL: Kıyamet alâmetlerinden ve âhirzaman vukuatından ve bazı a'malin fazilet ve sevablarından bahseden ehadîs-i şerife güzelce anlaşılmadığından, akıllarına güvenen bir kısım ehl-i ilim onların bir kısmına zaîf veya mevzu demişler. İmanı zaîf ve enaniyeti kavî bir kısım da, inkâra kadar gitmişler. Şimdi tafsile girişmeyeceğiz.

Yirmi dördüncü söz, üçüncü dal.. Okumadan karar vermeyin..

muhammedusame

Asistan
Bu hadisin kaynağını yazarmısınız..
Mümkünse muhadislerin hadis hakkındaki görüşlerinide yazsanız tartışma biter.
İmam Ahmed bin hanbel derki: Hadisi kimden aldığınıza dikkat edin çünkü hadis dininizdir.

alkame

Üye
ÜÇÜNCÜ DAL: Kıyamet alâmetlerinden ve âhirzaman vukuatından ve bazı a'malin fazilet ve sevablarından bahseden ehadîs-i şerife güzelce anlaşılmadığından, akıllarına güvenen bir kısım ehl-i ilim onların bir kısmına zaîf veya mevzu demişler. İmanı zaîf ve enaniyeti kavî bir kısım da, inkâra kadar gitmişler. Şimdi tafsile girişmeyeceğiz.

Yirmi dördüncü söz, üçüncü dal.. Okumadan karar vermeyin..
size göre cevşen de sahih ama hadi gücünüz yetiyorsa bir ehli sünnete ait hadis mecualardan delil getirin ama sizde biliyorsunuz delil getiremezsiniz ... iyisimi gidip biraz usulü hadis okuyun... selam ve dua ile

klavye başında ahkâm kesenleri hiç sevmem gidin kafanıza göre takılın kardeşim işim olmaz..

alkame

Üye
klavye başında ahkâm kesenleri hiç sevmem gidin kafanıza göre takılın kardeşim işim olmaz..
işinize gelmedi tabii... dostça uyarı ""RESULLULLAH (sallallahu aleyhi ve sellem) den gelen sahih hadisleri inkar etmek ne kadar tehlikeliyse mevzuu hadisçilik yapmakta o kadar tehlikelidir.

HaZiRuN

Revizyonda

evet işime gelmedi ben hadis kitaplarından para kazanıyorum. Ne kadar çok hadis o kadar çok para..

Ahmet

Çöl Aslanı
dua...
evet!
baş üstünedir.
lakin!

Allah razı olsun, güzel ifade etmişsiniz..

İsmi bizde kalsın, toplumun bir kesiminde kabul görmüş hocalardan biri şöyle diyor:
"Bu gibi hadislerin mevdû olduğunu biliyorum ama, Allah c.c. kulunun zannı üzere olduğu için, bu sözlere hadis diye inanıp amel edenlere, uydurma bile olsa onlara karşılığını verir. Bu sebeple vaazlarımda bu hadislerden kullanmaktan geri durmuyorum.."

Çok sakat bir mantık, Allah'a sığınırız..

muhammedusame

Asistan

Böyle dua etmenize kimsenin birşey dediği yok ama bunu hadis diye aktarmanız yanlış. hadisin uydurma olduğunu bildiğniz halde insanlara aktarırsanız Allah korusun Allah Resulüne s.a.v. yalan söz isnad etmiş olursunuz.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Resulullah efendimizin bu konuda 'bol keseden dağıtan' hadisleri asla yoktur ve var gibi gösterilen sözler de ona ait değil, uydurmadır. mevzudur!

Kardeşim

Hadis alimi misiniz?

Ya da Siz her sözü söylediğinde Hz. Rasulallah SAV ın yanında mıydınız ki o uydurma bu değil diyebiliyorsunuz

Buyrun

Yâ Alî! Her kim her gün on kerre (Lâ ilâhe illallahü kable külli ehadin ve lâ ilâhe illallahü ba’de külli ehadin ve lâ ilâhe illallahü yebka rabbünâ ve yefnâ ve yemûtü küllü ehadin) derse, göklerde hiçbir melek kalmaz; illâ ona bin kerre istigfâr ederler.

Yâ Alî! Her gün on kerre (Elhamdülillah kable külli ehadin ve elhamdülillahi be’de külli ehadin velhamdülillah yebka rabbünâ yefnâ küllü ehadin velhamdülillahi alâ külli hâlin) derse, Allahü teâlâ ve azze ve celle o kimseyi büyük günâhı olsa da afv eder.

Yâ Alî! Abdest aldıkdan sonra İnnâenzelnâ [Kadr] sûresini okumakdan geri kalmıyasın. Allahü teâlâ ve tekaddes hazretleri herbir abdestde sana ellibin senelik abdest sevâbı verir.

Kaynak: Hz. Rasulallah SAV'ın Hz. Ali KV ye vasiyeti

11. Ya Ali (r.a) sana bir dua öğreteyim ki, onunla dua ettiğinde, zerreler adedince günahın olsa mağfiret olursun: "Allahümme la ilahe entel halimül hakim, tebarek te Subhaneke Rabbül-Arşil azim."
Ravi: Hz. Amr İbni Murre (r.a.)

Kaynak Ramuz el hadis

Bu ve buna benzer çok hadis var. Gerisini de isterseniz yazarım.

Sizler ve bizler Elhamdülillah Ümmet-i Muhammed SAV deniz. Bizler gafletimizden dolayı O Rasule SAV Ümmet olmanın kıymetini, değerini bilmiyoruz. Rasulallah SAV efendimizin ümmetinin Allah CC katındaki değerinden haberimiz bile yok

Hem Mal Allah CC ın mülk Allah CC ın

Cezalandıracak olan da O CC, mükafatlandıracak olan da O CC. Yeri gelir bir sözle affeder, yeri gelir bir sözle yere batırır

Nesi acaip bu işin?