okumasi kolay , mükafati büyük ....

SeNoL

MUEYABYA
OKUMASI KOLAY, MÜKÂFATI ÇOK BİR DUA EZBERLEMEYE NE
DERSİNİZ?

Yapılar taş ya da tuğlaların tek tek üst üste konulması ile meydana gelir.

Taşlar yavaş yavaş yükselir, sıva, boya yapılır ve neticede harika bir villa, saray vs. ortaya çıkmış olur.

İnsanoğlu, maddi yönden bu gerçeği kabul ederken, manevi olarak da küçük işler karşılığında takdir edilebileceğini çoğu zaman unutur. Belki de şeytan, dünya meşgaleleri ile insanı öyle uğraştırıyor ki, büyük mükafatlar kazandıracak olan küçük ibadetlerden uzak tutuyor bizi.

Peygamber Efendimiz (sas), böyle bir teklif sunuyor bizlere: “Dile hafif, (sevap ve günahların tartılacağı) terazide ağır olan ve Allah’ın (cc) hoşnut olacağı (iki ifadeden oluşan) bir tesbih vardır: ‘Subhânallâhi ve bihamdihi, Subhânallâhi’l-azîm.’ (Azamet sahibi Allah’ı her türlü noksanlıklardan tenzih ederim, O’na hamd ederim.)”

Gördüğünüz gibi gerçekten kolay bir dua. (Belki ezberlediniz bile.) Kimbilir, bu duaları okumamız, bizlere pek çok hayırlı işin kapısını açacak. Efendimiz’in (sas) müjdelediği ahiretteki karşılığını da düşünürsek, yapılması çok kolay olan bir duanın aslında ne kadar değerli olduğu ortaya çıkıyor. Öyleyse bizleri pek çok hayırlara kavuşturacak bu duayı her gün 100 defa okumaya var mısınız? Sevgili anne-babalar! Başta sizler olmak üzere bu duayı çocuklarınıza da öğreterek her gün okunmasını sağlayın. Gençler ve öğrenci arkadaşlar da bu duayı hem kendileri okusa hem de en az bir kişiye teklif etseler ne güzel olur. Bu davranışımız, bizleri sürekli görüp gözeten Allah (cc) ve Rasûlü’nün (sas) ne kadar hoşuna gider, değil mi? Karar sizin...

Not: Bilgisayarda çalışanlar ekranlarına, diğer dostlar da çalıştıkları veya bulundukları ortamda müsait bir yere bir hatırlatma kağıdı iliştirerek bu duayı sürekli hatırlarında tutabilirler

Alıntı

Kajin

Paylaşımcı
Allah razı olsun.

melde

helina_roje
Allah razı olsun şenol ben dosyaladım boş bir vaktimde kendi eimle yazacağım hem daha kolay ezberlerim.

SeNoL

MUEYABYA
ALLAH herkese kolaylaştırıp,Sevabını nasib etsin inşaALLAH

ferda

Üye
Senol kardeş bilgilendirdiğin için teşekkürler.ben bu duayı tam olarak şöyle biliyorum "Subhânallâhi ve bihamdihi, Subhânallâhi’l-azîme Estağfirullah"

SeNoL

MUEYABYA
Senol kardeş bilgilendirdiğin için teşekkürler.ben bu duayı tam olarak şöyle biliyorum "Subhânallâhi ve bihamdihi, Subhânallâhi’l-azîme Estağfirullah"

Olabilir kardeş...sonuna tevbe istiğfar da eklenebilir..ALAH razı olsun

berraksu

Aşafatlı
gercektende okumasi kolay ve mükafati büyük..
vesile oldugun icin Allah razi olsun kardesim

ORHANCAN

Ordinaryus
hatırladığım kadarıyla ..

denizlerin köpükleri kadar çok günahı olsa bu duayı devam eden insanın günahları affedilir diyordu dua kitabında..

Rabbim (CC) hakkıyla dua ve zikir eden kullarından eylesin..amin..amin..

keskinbey06

Asistan
Amİn Amİm Amİn VelhamdÜlİllahİ Rabbİl Alemİn.razael Lİllahİtealel Fatİha.