Okuduğumuz Gazeteler !

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar, Okuduğumuz Gazeteler ne kadara doğru haber yazıyor, yansıtıyor hiç merak ettik mi ?
İşte yalan haber yazan gazeteler listesi :

14.06.2009 -14.06.2010 tarihleri arasının raporu:

ummuhan

Kıdemli Üye
Yalan yazmayan gazete kalmamış :)

korakademik

Ordinaryus
:D
3 haber
hangi haber olduğunu bil bakalım.

Ebu'l-Feth

Doçent
Burada bence çok ilginç bir durum var Habertürk gazetesi piyasaya süreleli 1,5 yıl oluyor sanırım maşaAllah bütün gazeteleri solda sıfır bırakmış yalanda...

korakademik

Ordinaryus
yalan haber ile yalanlanmış haber arasında fark var.

ummuhan

Kıdemli Üye
Yalan yalanlanmış tekzip tam 32 tane de zaman yalan yaymış :)
Hiç şaşırmadım.... öyle rahat yalan söyleyebiliyorlar ki gözlerimin içine baka baka yazılması daha kolay geliyordur sanırım....

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
İşin içinde menfaat olduğu sürece herkesten herşey beklenir...:)
Bir tek Peygamberler yalan söylemez onun için insanlardan o kadar çok şey beklemeyin derim...(;

korakademik

Ordinaryus
aha buraya yalan dediğin haberi koy:D

yalanlanmış haber, tekzip ile yalan haber arasındaki farkı idrak edememek benim sorunum değil.:D:D:D

ummuhan

Kıdemli Üye
İşin içinde menfaat olduğu sürece herkesten herşey beklenir...:)
Bir tek Peygamberler yalan söylemez onun için insanlardan o kadar çok şey beklemeyin derim...(;

Haklısın ama can mü'minin vasıflarından biridir doğru söylemek biliyorsun tıpkı yalanın münafıklık alameti olması gibi...Çok rahat yalan söyleyebilen inanan insanları gördükçe çok şok yaşıyorum hatta öyle sıradanlaşmış ki benim şok yaşamama hayret ediliyor.... belki benim yalan üzerine özellikle (babam tarafından) böyle hassas yetiştirilmiş olmam bu derece etkili ama sonuçta müslümanda olmaması gereken yalan konusu değil mi?

Meryem

Komplike
Yalanlanmış haber; (kasti veya değil) duyumlarla, dedikodularla yazılmış ama sonra bilir kişi tarafından "hayır, öyle değil" denilen haberlerdir. Öğrenelim... :)

korakademik

Ordinaryus
kanıtla:D
hangi yalan haberlermiş
bak buraya naklederim
yalan dediğiniz haberleri
utanır mısınız bilmem:D

benden günah gitti:D
ekliyorum
ilk yalan haber neymiş bakalım

Zaman SBS Oranını Yanlış Vermiş

Düzeltme
Zaman gazetesi, liselere girişte etkili olacak SBS oranını yanlış yazmış. Gazete bu yanlışı düzeltti.

alın işte zaman ın yalanlanmış haberi:D

fakiri

Kıdemli Üye
<Bir insanın veya bir kruluşun hangi iman kategorisinde olduğunu anlamak veya bilmek için yalan söyleyip,söylemediğine bakılır.

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Haklısın ama can mü'minin vasıflarından biridir doğru söylemek biliyorsun tıpkı yalanın münafıklık alameti olması gibi...Çok rahat yalan söyleyebilen inanan insanları gördükçe çok şok yaşıyorum hatta öyle sıradanlaşmış ki benim şok yaşamama hayret ediliyor.... belki benim yalan üzerine özellikle (babam tarafından) böyle hassas yetiştirilmiş olmam bu derece etkili ama sonuçta müslümanda olmaması gereken yalan konusu değil mi?

Elbette haklısın ablam Efendimiz(s.a.v) El-emin olandı...Peygamber olmadan önce bile Peygamberimiz en çok bu vasfıyla tanınırdı...Ama günümüzde insanlar o kadar çok menfaatçi olmuşlarki her konuda hiç çekinmeden yalan söyleyebiliyorlar...Keşke herkes senin gibi yalana karşı bu kadar hassas ve duyarlı olsaydı ablacım...

korakademik

Ordinaryus
Zaman Yanlış Fotoğraf Kullanmış

Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkan yardımcısı Fehmi Demir'e ait olmadıgı ortaya çıktı Gazete bu hatayı düzeltti.

ahanda başka yalan haberi zaman 'ın zil takıp oynayın artık:D

Zaman'a 'Ergenekon' Cezası

Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi, Zaman Gazetesi'ne 26 Ağustos 2008 tarihli 'YARSAV Ergenekon'un Yargıdaki Uzantısı mı' başlıklı yazı nedeniyle 10 bin TL manevi tazminat cezası verilmesine hükmetti.

ahanda zaman ın başka bir yalan haberi daha eyvah yakalandık:D mı ne:D

EVET utanan var mı:D

korakademik

Ordinaryus
Elbette haklısın ablam Efendimiz(s.a.v) El-emin olandı...Peygamber olmadan önce bile Peygamberimiz en çok bu vasfıyla tanınırdı...Ama günümüzde insanlar o kadar çok menfaatçi olmuşlarki her konuda hiç çekinmeden yalan söyleyebiliyorlar...Keşke herkes senin gibi yalana karşı bu kadar hassas ve duyarlı olsaydı ablacım...

yalana karşı hassa ve duyarlıdır kendisi bu konuda çok çoook haklısınız:D

korakademik

Ordinaryus
Sizde de yalana ve yalan habere karşı hiç mi hiç hassasiyet yok gibi görülüyor ! :) Yanılıyormuyuz ?

bak kardeşim henüz tanışmıyoruz ama sanırım sen beni tanıyorsun:D kızıdığımda bu gülücükleri atarım:D

üstte zaman gazetesine sataşma oldu.
bende güya yalan haberleri aldım naklettim.
birşey yazıcaksan onlar hakkında yaz
ya da en iyisi sus
günah hanen dolmasın.

fakiri

Kıdemli Üye
Hayır avukatım yanlış biliyorsun ! Yeni yeni tanışıyoruz ! Sizin galiba algılama hassanız gazete fanztikliğinizden dolayı körelmiş . Açılan konuya fdikkatlice ve iyice bakarsan bütün gazetelerin listede olduğunu görürsünüz. Sadece zaman gazetesi diye bir algı ancak bu gazetenin fahri avukatlığına soyunmuşların işi olabilir. Sizin verdiğiniz örneklerin birçoğunu diğer gazetelerin fantikleri de verebilir ve kendilerini savunabilirlerdi. Ama, onların fahri savunmacıları burada hiç yok demek ki !Neyse, kızdığında güldüğünüze :D göre, sevindiğini anlamamız için de somurtmanı :( bekliyoruz !:)

korakademik

Ordinaryus
Sizde de yalana ve yalan habere karşı hiç mi hiç hassasiyet yok gibi görülüyor ! :) Yanılıyormuyuz ?

böyle iddialı lafı söyleyebildiğinize göre eminim tanıyorsunuzdur?

yalanlanmış haber le yalan haber arasındaki farkı üstte aktardım.
ayrıca verdiğiniz haber eski
eğer tarihlerde oynama yaparsanız
zaman gazetesinin sıfırları da ortaya çıkardı.
yalanlanmış veya tekzip edilmiş haberlerin tamamı sonradan mahkemelerce yargılanan kişilere ait:D
zaten ergenekon hakkında yapılan tüm yayınların mahkemelerce yasak ve cezalarla karşılaştıkları son anayasa değişikliğinin gerekliliğini gösterdi.:D