of şu konu bi açıklığa kavuşsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zemahşeri

Paylaşımcı
bakın biz üniv de başımızı açıyoruz. niye? çünküü yok kızlar okumamalıdır yok vebal almamak gerekr yok bilmemne diye büyük bi cehaletle boğuşuyoruzzzzzzzzzzz devletn başına geçen adamları görüyoruz başımızı açtırıyorlar özgürlük insan hakları falan laiklik içine gizleniyor.. belki o okula gidemeyen kızlar nice kapasiteler nice beyinler bu cahiliyetin içinde eridi yokoldu şu anda kocasına el açıyor !!!!!!! ayıp yaaa gerçekten biraz MANTIKLI DÜŞÜNÜN SADECEEEE !!! ben hadislere emirlere karşı çıkmıyorum haşa.. ama herkes işine geldiği gibi yorumluyo yaa okadar müslümansınızda neden türkiyedeki kadınların %90 ı dayak yiyor aldatılıyor? kadına gereken önemi değeri verin sonra okumalımı okumamalımı kend karar versin.. küçük beyinleri zehirleyip yok etmeyin unutmayınki başını açan kişiler biçok kişiden davacı olcak bunun mesuliyetinide kabul etmiş oluyorsunuzzzz.......
kimse kırılmasın alınmasın bu iş böyle..:lac[1]:
hadi kalın selametle..........

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Kafam dağınık bu konuda çok sinirliyim .
Taviz verilmeseydi direniş zinciri kırılmasaydı 5 yıldır bekliyorum beklemezdim açan açsın banane!
Amma abanada zararı dokunuyor yetti gayrı!
Değermi para için değermi yetti!

Enes

İhvan Forum Üye
Ne olursa olsun Hakkın emri çiğnenmemeli...

limriemvr kardeşimin bu konuda güzel tesbitleri var... kendisine ÖM atın isterseniz...

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Benim 4 yazım var bu konuda birazdan açacağım konu Selametle...

M

Murat Sâki

Guest
herkes canının istediği gibi davranıyor.

şehidan

Asistan
cEVAP

İslamin BelİrledİĞİ Sinirlari AŞmamalisin Yok EĞer Ben Siniri AŞayimda Sonra Tekrar Telafİ Ederİm Dİye DÜŞÜnÜyorsan Yaniliyorsun

Vallahi terazinin bir kefesine Güneş'i,Ay'ı,dünyayı,dünyadaki bütün sertifikaları,madalyaları,alkışları,paraları ve makamların hepsini koysalar,diğer kefesine de ÖRTÜYÜ koysalar,vallahi benim yanımda örtü ağır basar!"
Evet,o birkaç yüz gram ağırlığındaki örtü,mümin bir bayanın yüreğinde böyle bir makama sahip olmalıdır.!Daha sonra bu inancını başta örtü düşmanları olmak üzere büütün bir dünyaya ilan etmelidir!
Hatırlarsanız,dün Allah'ın Resulü(S.A.W) mekke müşriklerinin kendisine yaptıkları teklife böyle cevap vermişti.
Davasından vazgeçmesi karşılığında kendisini Mekke'nin en zenginiyapacaklarını,başlarına reis yapacaklarını,en güzel kadınla evlendireceklerini
söylemişlerdi........
Resulallah:"Bir elime güneş'i,bir elime ay'ı koysanız,vallahi bu davadan vazgeçmem!"buyurmuştu.
bugün de bilzerden vazgeçmemizi istedikleri dava,inanınız aynı davadır..fakat ne ilginçtir ki,KARŞILIĞINDA RESULALLAH'A TEKLİF EDİLEN ŞEYLER BİLE TEKLİF EDİLMİYOR..
EVET BİR MÜ'MİNİN YANINDA ÖRTÜNMENİN DEĞERİ BÖYLESİNEÖLÇÜLEMEZ OLMALIDIR,KİMSE PAZARLIĞA YELTENMEMELİDİR.! ABARTTIĞIMIZI ZANNEDİYORSANIZ YANILIYORSUNUZ.DÜNYA HAYATI AHİRETLE KIYASLANDIĞINDA KELİMENİN TAM ANLAMIYLA GÜLÜNÇTÜR,BASİTTİR,AZ BİR FAYDALANMADIR,KÜÇÜCÜK BİR MENFAATTAN İBARETTİR!
MUHAMMEDİ ÖLÇÜYE GÖRE:"EĞER ALLAH KATINDA ŞU DÜNAYNIN SİVRİSİNEĞİN KANADI KADAR DEĞERİ OLSAYDI,ONDAN KAFİRLERE BİR YUDUM SU BİLE İÇİRMEZDİ..ÖRTÜNME ÇAĞRISI KİTABINDAN ALINMIŞTIR..
...

BAZEN DİYORUM Kİ NEDEN TÜM MÜSLÜMAN BACILARIM İÇİN BU BÖYLE DEĞİL.NEDNE ONLAR İÇİN OKUL DİPLOMA DAHA AĞIR BASIYOR.....İNSAN O BAŞÖRTÜDEN SIRF DÜNYEVİ BİR MENFAAT İÇİN NASIL VAZGEÇER..........BU YAZI HERŞEYİ ÖZETLEMİYOR MU?ALLLAH'IM BACILARA HAK OLAN YOLU GÖSTER..........KENDİLERİNE GELSİNLER...........OYUNA GELMESİNLER......
BİRDE SÜREKLİ ŞU SZÖLER SÖYLENİR,,BU DAİRELERİ KAFİRLERE Mİ?BIRAKACAĞIZ..BUNUNDA CEVABINI RABBİMİZ VERİYOR...
"Küfürde yarışanlar seni üzmesin.şüphesiz onlar Allah'a hiç bir şeyle zarar veremezler.Allah onlara ahirette hiç bir nasip bırakmamak istiyor.onlar için büyük bir azap vardır.Ali imran_176..

İmandanihsana

Doçent
hanımların okumasımı dogrumu bakınız MARIFETULLAH IBRAHIM HAKKI HZ MUBAREK KITABINA BENCE ALLAH A EMANET OLUNN

ŞehbaL

Kıdemli Üye
azazel' Alıntı:
bakın biz üniv de başımızı açıyoruz. niye? çünküü yok kızlar okumamalıdır yok vebal almamak gerekr yok bilmemne diye büyük bi cehaletle boğuşuyoruzzzzzzzzzzz devletn başına geçen adamları görüyoruz başımızı açtırıyorlar özgürlük insan hakları falan laiklik içine gizleniyor.. belki o okula gidemeyen kızlar nice kapasiteler nice beyinler bu cahiliyetin içinde eridi yokoldu şu anda kocasına el açıyor !!!!!!! ayıp yaaa gerçekten biraz MANTIKLI DÜŞÜNÜN SADECEEEE !!! ben hadislere emirlere karşı çıkmıyorum haşa.. ama herkes işine geldiği gibi yorumluyo yaa okadar müslümansınızda neden türkiyedeki kadınların %90 ı dayak yiyor aldatılıyor? kadına gereken önemi değeri verin sonra okumalımı okumamalımı kend karar versin.. küçük beyinleri zehirleyip yok etmeyin unutmayınki başını açan kişiler biçok kişiden davacı olcak bunun mesuliyetinide kabul etmiş oluyorsunuzzzz.......

kocasına el açıyor ne demek ya hemde insanın dayak yemesi okumuşluğuna göre değişiyo mu? insanlar okuyunca kocaları "aa bu okumuş neyse buna vurmayım " mı diyor çok farklı düşünüyosunuz.tv de o kadar insan çıkıyor üni okumuş olan ama kocasından dayak yiyen.hatta medeni(!) olarak geçinen kaç kişiyide haberlerde görüyoruz dayak yediğini söyleyen(malum haberler artık magazin oldu ya).ve başörtüsü yasağını bi araştırmanızı da tavsiye ederim.bir gazetenin köşe yazarı başörtünün geçmişi hakkında biraz bilgi vermişti.hemencecik açın başınızı dememişler önce yakalara kadar olan başörtüyü içeri koydurmuşlar sonra iğneyi çıkartmışlar sonra boneyi şimdi de başörtüsünü..Eğer ilk başta çıktığında sabr edip hayır deseydik buraya kadar gelmezdi..Hani hepimizin kullandığı bi söz vardır yüz verdik astarını istiyo diye.Aynen bizde başörtü düşmanlarına yüz verdik.Ne dedilerse yaptık yeter ki okuyalım diye şimdide durum malum :(

leyli

Paylaşımcı
ey müslüman kadınlar!!

Evlerinizde oturun, eski cahiliye âdetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin. Allah'a ve Resulüne itaat edin. Ey ehl-i beyt! Allah sizden, ancak günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor. Evlerinizde okunan Allah'ın ayetlerini ve hikmeti düşünün. Şüphesiz Allah, her şeyin iç yüzünü bilendir, her şeyden haberdardır." (Ahzab S.:33 - 34)

bu zmana başörtiüsü sorunu aşılsa bile bayanların okumasını doğru bulmuyorum..!ortam çok kötü çünkü..okuyan birinin imanını muhafaza etmesi çok zor hele birde bayansa ...!
onun haricinde 2. uygun bulmayış sebebim okulda verilen bilgiyle alakalı..mesela arabiztanda okullarda derslere kuran hocaları giriyor we islamı öğretiyorlar siyer bilgileri çok güzel ama türkiyede pisagorun üçgeni.!şimdi size soruyorum hem dünya hem ahirette hangisi bana lazım olur...!?

Allah razı olsun kardeşim..güzel söyledin...insanlar,bu sözlerden o kadar etkilenmiş ki ona okuma,allahın emrini çiğneme denildiğnde hemen bu tür şeyler öne sürüyorlar..ki mantık ve hakikatlerle,o düşüncelrin hepsi çürütülür.çürütülmüşte zaten..Allah emrini çiğnemeyip,kafire boyun eğmeyenler selam olsun...
Allaha boyun eğelim,fanilere değil..

Bedrin_Aslanı

Profesör
handenümâ' Alıntı:
kocasına el açıyor ne demek ya hemde insanın dayak yemesi okumuşluğuna göre değişiyo mu? insanlar okuyunca kocaları "aa bu okumuş neyse buna vurmayım " mı diyor çok farklı düşünüyosunuz.tv de o kadar insan çıkıyor üni okumuş olan ama kocasından dayak yiyen.hatta medeni(!) olarak geçinen kaç kişiyide haberlerde görüyoruz dayak yediğini söyleyen(malum haberler artık magazin oldu ya).ve başörtüsü yasağını bi araştırmanızı da tavsiye ederim.bir gazetenin köşe yazarı başörtünün geçmişi hakkında biraz bilgi vermişti.hemencecik açın başınızı dememişler önce yakalara kadar olan başörtüyü içeri koydurmuşlar sonra iğneyi çıkartmışlar sonra boneyi şimdi de başörtüsünü..Eğer ilk başta çıktığında sabr edip hayır deseydik buraya kadar gelmezdi..Hani hepimizin kullandığı bi söz vardır yüz verdik astarını istiyo diye.Aynen bizde başörtü düşmanlarına yüz verdik.Ne dedilerse yaptık yeter ki okuyalım diye şimdide durum malum :(

Kardeş türbanları çıkartıp insanların ünilere gitmesi dinlerinden ödün vermesi için ellerinden gelenleri yapıyor medya. Neymiş efendim Kadınlar eziliyormuş dayak yiyiyormuş. Bunu söyleyen hiç kusura bakmasın yutayın hadi...
İslamiyet gelmeden önce bayanların durumlarını inceleyin birde zamanımızı göz onunde bulundurun. Siz başınızı açtıranlardan hesabını soracaksınız tamam. size zorlamı açtırdılar başınızı? Şunuda söylüyeyim sizlerden bende hesap soracam kimse alınmasın. Sizleri görerek bir çok genç arkadaşımız başını açıp ünilere gitmek istiyor. Ama ne olurdu kimse Allah C.C emirlerine karşı gelmezdi ve okumak için kültür sahibi olmak için(Kültürünüz batsın yaa) kendini ezdirmemek için(ki ben medyada çıkan bir kaç kukla haricinde hiç bir müslüman erkeğin eşini ezdiğini görmedim. Siz kendi çevrenizde gördünüz mü hiç?) okuyorlar. Sonra işe giriyorlar ve hayatlarının en önemli yıllarını başı açık bir şekilde geçiriyorlar. Sen okuyupda ne hizmeti yapacaksın ki kardeşim anlatda bana hep beraber gülelim. İslamı anlatacaksın ama islamın emrettiği bir şeyi yapmadan. Bir babanın sigarayı pöfürdeterek oğluna sigara zararlı demesi gibi.
Bir bayanı kafirden ayıran en önemli özellik ne sizce? Kıldığı namazı ve yaptığı ibadeti göremeyiz ama başına taktığı o taçı görebiliriz. Müslümanlığın simgesi hangi nedenden ötürü olursa olsun terk edilmeye değer mi? Efendimiz S.A.V sizleri öyle görse hiç yüzünüz kızarır mı acaba? Biz hizmet yapacaktık ondan çıkardık demeye yüzünüz olur mu?

Bazı şeyleri kabullenmek çok zor. Zaten bu konuyu açan arkadaş tahminimce neyin doğru olduğunu biliyor başörtüsünü çıkarmak istemiyor ki böyle bir konu başlığı açtı. Bi çözüm istiyor. 2 çözümü var:
1- Başını kapatırsın hiç birşey Allah'ın emirlerinden öncelikli olamaz dersin. Haramdan helale gidildiği nerede görülmş dersin. ve tarih boyunca örnek aldığımız hangi alimimiz ölüm karşısında bile dininden ödün vermiş dersin.
2- Başını açarsın paşa paşa gidersin. Hizmetini yaparsın.

Son olarak türkiye ilk olarak girdiği güzellik yarışmasında 1. gelmişti sanırım. Ama seçilen kişinin güzelliğinden değil di o birincilik. Adamlar birinci olarak türkiyeyi seçin biz amacımıza ulaştık dediler. Zincir kırılamaya başlamıştı. O kişiye özenen bir çok genç kızınız soyunmaya açılıp saçılmaya başladı. bu özenti giderekde büyüdü. Şuanda dışarıda dolaşmak bile istemiyorum.
Ve başını açıp üniye gidenleride teprik ediyorum sizi örnek alarak size özenerek bir çok genç kardeşimiz başını açarak üniye gircek. Bakalım siz bu vebalden nasıl kurtulacaksınız. Selametle...

İstiğfar Hatmi
100 salevat

1000 estağfirullah ve etubu ileyk

100 salavat

Bedrin_Aslanı

Profesör
çok özür dilerim intte bir sorun vardı bir kaç tane gitmiş :)

Bedrin_Aslanı

Profesör
bu arada istiğfar hatmide araya girmiş masaüstüne kopyalamıştım yazıyı. :)
Günahlarınızdan tövbe etmeyi Allah C.C inşa'Allah bizlere nasip eder...

Leyli kardeş çok güzel yazmışsın ama imzanı hiç beğenmedim. Ne o ingilizce falan yakışmamış size :)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
azazel' Alıntı:

Ne diyeyim;
Allah yardımcın olsun kardeş.
...
Belki kızacaksın; ama tavizler, yeni tavizleri doğurur; bunu unutma.
Asıl sıkıntıyı üniversiteyi bitirince yaşayacaksın.
Öğretmen oldun, diyelim; okul sınırları içinde başın açık olacak, diğer öğretmenlerle konuşmak (hatta şakalaşmak) zorunda kalacaksın. Aksi halde dışlanırsın. Pantolon giyeceksin, aman rahat oluyo diye. Yavaş yavaş makyaj da yapacaksın. Öğrenciler, aman bu öğretmen de bakımsızmış, demesinler diye. Yukarda yazdıklarıma, pek çok defa şahit oldum.
...
Velhasıl; değmez bacım.
...

"okadar müslümansınızda neden türkiyedeki kadınların %90 ı dayak yiyor aldatılıyor?" sözüne çok üzüldüm, belirteyim. %90, abartılmış bir rakam. Ayrıca dayakla baş örtmenin ne alâkası var, anlayamadım.
Kadının parası olunca dayaktan kurtulur sanıyorsan, yanılıyorsun. Hem çalışırım, hem aileme (eşime özellikle de çocuğuma) bakarım diyorsan, seni çok büyük sıkıntılar bekliyor. Allah kuvvet versin...!

zemahşeri

Paylaşımcı
%90 ÇOK NORMAL Bİ RAKAM ÇÜNKÜ DAYAK YEMESELER BİLE KÖTÜ MUAMELE GÖRÜYOR ÇOKĞU KADIN NASI HİÇ KARŞILAŞMAZSINIZ YA ANLAMYORM.HERNEYSE KİM BENDEN DAVACI OLUYOMUŞ YA HERKES NEFSİNDEN SORUMLUDUR ÖRNEK ALMASNLAR OZAMAN. KONUYU DAĞITIYORSUNUZ.
:excl[1]: Bİ ARKADAŞ YAZMIŞTI DOKTOR OLMAK İSTŞYODUM AÇMADIM FALAN YAZMIŞTI.ANLATTĞNA GÖRE KENDİNDE O KAPASİTEYİ GÖRÜYODU.NEGÜZEL AMA YAZIK ETMİŞ.SANRM HZ ÖMER İDİ "VÜCÜDUMU ÖYLE BÜYÜK YAPKİ ALLAH M CEHENNEME SADECE BEN SIĞAYIM KİMSE GİRMESİN" BUNU ÖRNEK ALIN OZAMAN BAŞIMIZI AÇTIRANLARA KARŞI ZİNCİR FALAN DEMEYİNDE RESMİ BELGE KOYUN AÇMİCAKLAR KARDEŞİM DEYİN..:rtfm[1]:
SİZ KENDİNİZİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ SADECE YAKIŞIRMI MÜSLÜMANLIĞA.
BEN KENDİMDE O KAPASİTEYİ GÖRMEMEME RAĞMEN DENEYECEĞİM BELKİ BİRİLERİNE Bİ, FAYDAM DOKUNUR. OKUYACAĞM İNŞ VEDE HERŞEYN EN İYSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞM.İSTERSENİZ GÜLÜN İSTERSENİZ SEN AHİRETİNSATIYOSUN DEYİN.. VEDE YZADIĞIM CÜMLELERİ SATIR SATIR MANTIĞINIZLA ÇÜRÜTÜN BAKALIM.
HADİ ŞUNU ÇÜRÜTÜN YA KİMSESİZ PARASIZ PULSUZ KALDIN ŞEREFSZN TEKİ ÇIKTI KARŞINA EVLENDİN VEDE BOŞANDIN ÇOCUĞUNLA KALDIN? YOKMU BÖYLE ÖRNEK YAA..HEP MUHTAÇ YAŞİCAKSINIZ..NE ACI.. AMA KARŞIMA İYİ Bİ İNSANN ÇIKCAĞNI BİLSEM PARAYA İNSANLARA MUHTAÇ OLMİCAMI BİLSEM GİDER BAŞIMI AÇMAM.. BU KEYFİ OLUR İŞTE..
:yes[1]:

€br@r

Paylaşımcı
Bu mektup, Mektup dergisinin vicdan azabı köşesinde alınmıştır. Bu kitap haline getirilerek Mektup Yayınlarından Vicdan azabı olarakta ve Emine Şenlikoğlunun Vicdana Azabı adlı kitaplarında bulabilrsiniz.

KENDİ ELLERİMLE BAŞÖRTÜMÜ ÇIKARDIM​

Orta üçüncü sınıfı okuyordum. Okulun sonlarına doğru İslami tesettüre girmiştim. Okul bitince daha güzel kapanacaktım. Hatta çarşaf giymeyi bile o kadar istiyordum ki? Hem dinimi güzelce öğrenecek ve başkalarına da öğretecektim. Hem kendim okuyacak hem de talebe okutacaktım. Böyle düşünceler içinde zaman yine delice geçi vermişti farkında olmadan. Derken yıl sonu geldi ve karnemi aldım. İki dersten kalmıştım. Fazla üzülmedim, her halde imtihanlara gürünce verirdim. İmtihan günleri nihayet gelmişti. İşte benim azabım imtihan günü başlamıştı. Örtülü imtihana girmem yasaktı. Ne yapacaktım? Ben böyle düşünürken etrafımdakiler, beni benden çok daha iyi düşündüklerinden mükemmel(!) fikirlerini söylemden edemediler:

-"İki ders bu nasılsa verirsin"

-"Diploma ilerde lazım olur"

-"Ne olacak canım, iki kere başını açacaksın. Sanki hiç açmadın mı?"

-"Hem sen kendin isteğinle açmıyorsun ki, kim açtırıyorsa günah onun olur."

-"O kadar okudun hiç olmazsa sonunu getir"

-"Sen bir git beklide öğretmenler seni idare ederler, başını açtırmazlar. Bir dene bakalım?"

Evet işte ben bu son söze dayanarak isteksizce okula gittim. İmtihan yerine girerek hemen müdahale edildi:

-"Başını aç, öyle gir".

-"Açmazsam olmaz mı?" diyebilmiştim sadece.

-"Olmaz bu okulun kuralıdır", cevabını aldım.

Daha fazla ısrar etmeye ne gücüm nede imanım vardı sesimi çıkaramadım. En yakın arkadaşım bile “bir şey olmaz” aç demesiyle, kendi ellerimle başımın örtüsünü aldım….

İşte bir dünyevi imtihanı kazana bilmek için ALLAH’A c.c böyle isyanda bulundum. Erkek öğretmenler, erkek öğrenciler vardı orada. ALLAH’IN onlardan gizlenmemi “FARZ” kıldığı saçlarımı kendim açarak teşhir oldum. Nasıl yaptım. ALLAH c.c “kapat” emrini vermişti. Bende emre karşılık kendi cüzi irademle “aç” emrini verdim ellerimle. Oysa ben fetva makamında değildim? İslam insanların kendi mantıklarına göre yaşanamayacağına göre? Peki ben bu kararı neye göre vermiştim acaba? Böyle bir saatlik isyan içinde ALLAHIN yüce emrini hiçe saymış, çiğnemiş ve sahte ilahları sevince boğmuştum. Ban ne oluyordu ki, ben Kuran dışına çıkıyordum?

Zorda kalınca başını aç emri hangi hadis de hangi ayette vardı? Ashap kadınlarının hangisi örtüsünü kendi eli ile kafire vermişti? İslam tarihinde böyle bir olayın olmadığına ve İslama ek yapılamayacağına göre, ben bu fiilimle İslam dışına çıkmamış mıydım acaba? Demek ki, bu hareket İslami değil, isyanı bir hareket idi…

Bir saatlik isyandan sonra, bir leş halini alan bedenimi sürükleyerek eve geldim. Bu isyanın üzerimde büyük bir ağırlığı vardı. RABBİMİN emrini ihlal etmenin azabı! Bilmem bundan daha büyük azap olabilir miydi? Bundan daha korkuncu düşünülemez herhalde? Ruhumun şimdi çektiği azab acaba ne zaman ahrette çekeceğim azabın kaçta kaçıydı?

Eve girdim…. Ablam merakla bana hemen sordu:

-"Başını açtın mı?"

-"Evet…"

-"Yani başını açtın… yalan mı diyorsun yoksa? şaka mı?"

-"Sus! Üstüme gelme, ben zaten yeterince sıkıldım…"

-"İmtihan nasıl geçti peki?"

-"Heralde kalırım."

-"Asıl büyük imtihanı küçük imtihana girmekle kaybetmiş oldun. ALLAH seni denedi ve sen imtihanı kaybettin. Fransızcadan geçsen ne çıkar, ahreti kazanma imtihanından geçemedikten sonra? Diplomanı alsan ne fark eder, ahiret diplomasını kaybettikten sonra? Doçent, doktor, prof. Olsan ne çıkar; İslamdan taviz vermeyen, tağuta boyun ve RESULULLAHIN s.av yolunda yürümeyen bir Müslüman olduktan sonra.

Bir saniye bile baş örtüsüz kalmayı zillet, alçaklık ve şerefsizlik telakki eden İslam kadınlarını ağlattıktan ve gücendirdikten sonra “müslümanım” demek abes kaçmaz mı?

-"Peki abla niçin imtihana girmeden söylemedin? O zaman girmezdim ama?"

-"Bir şey söylememe lüzum yoktu. Zira İslam gerekeni söylemiştir. Emirler açık ve net şekilde meydandadır…

-"Evet haklısın Bilerek yaptım, her şeyi biliyordum. Doğruydu. Fakat olmuştu bir kere, çekmiştim isyan bayrağını bir kere? şimdi bu akan göz yaşlarım, bilmem benim isyanımın cezasını siler mi ahirette. ALLAHIN c.c emirlerine karşı ihanetimin ahrette hesabını nasıl soracaktı acaba benden? Ya ALLAH bana “kulum” demezse? Ya PEYGAMBERİM s.a.v bana “ümettim” demezse? Birde ashap kadınları benden yüz çevirirse?...

İşte böyle bütün ısrarlara rağmen ikinci imtihana girmedim.. BAŞINI AÇARAK OKUYAN KARDEŞLERİM; bu haraket İslami değil isyanıdır. Başınızı açarak geçirdiğiniz zaman zarfında, ALLAHIN ilahlığından çıkıp, nefsiniz ve diğer ilahların emrine girmiş oluyorsunuz. Zira bu emir ALLAHTAN değil başkasında gelmiştir. Başka ilahların emrine girmek Müslüman’ı kahretmemeli. En büyük azabı diploma almadığımız için değil, ilahlara boyun eğdiğimiz için çekmeliyiz

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM..BEN LİSEYİ BU YIL BİRTİRDİM.ZATEN LİSE 2 DE KAPANMIŞTIM..OKULU BIRAKMAK İSTEDİM LİSE SON'DA AİLEM İZİN VERMEDİ..KAHR OLUYORDUM BAŞIMI AÇTIĞIM HERGÜN KENDİME LANET YAĞDIRIYORDUM..AKLIMA MUSAB BİN UMEYRLER ZEYD BİN HARİSELER GELİYORDU..İSLAM UĞRUNA AİLELERİNE REST ÇEKMİŞTİLEWR..VE ONLARIN GÖRDÜĞÜ ZULMÜN KARŞSISINDA,BENİM ÇEKTİĞİM ÇİMCİK ACISIDIR..AMA ONLAR VAZGEÇMEMİŞ BENSE VAzgeçMİŞTİM...BEN BÖYLE BİR YIL,HERGÜN ÖLÜYORDUM..BU KİTABI YILLAR ÖNCE OKUMUŞTUM AMA ŞANSA YİNE ELİME GEÇMİŞTİ..AKTARDIĞIN YERİ OKUDUM..KENDİMİ NE YAPACAĞIMI BİLMİYORDUM..SIRF VİCDAN AZABI ÇEKMEK İÇİN O KİTABI ELİME ALIR,OKURDUM.VE AĞLARDIM ÇOK İBRETLİK BİR ANIYDI..ÖZELLİKLE ŞURALARI..
İşte böyle bütün ısrarlara rağmen ikinci imtihana girmedim.. BAŞINI AÇARAK OKUYAN KARDEŞLERİM; bu haraket İslami değil isyanıdır. Başınızı açarak geçirdiğiniz zaman zarfında, ALLAHIN ilahlığından çıkıp, nefsiniz ve diğer ilahların emrine girmiş oluyorsunuz. Zira bu emir ALLAHTAN değil başkasında gelmiştir. Başka ilahların emrine girmek Müslüman’ı kahretmemeli. En büyük azabı diploma almadığımız için değil, ilahlara boyun eğdiğimiz için çekmeliyiz
AH AH,BACILARIM KEŞKE,HİÇBİRİ BU HATAYI YAPMASALAR....VALLAHİ HİÇBİR ŞEY ELDE EDEMİYECEKLER NE BU DÜNYADA NE DE AHİRETTE.SONRA O ALLAH'IN,SAHABİ KADINLARIN,MÜ'MİNE ANNELERİMİZN,ALLAH RESULÜNÜN,YÜZÜNE NASIL BAKARIZ...BİRDE RIZKI VEREN ALAH'TIR.DERDİ MAİŞET YÜZÜNDEN ALLAH'IN EMRİ ÇİĞNENMEZ..NE GÜZEL DİYOR RABBİMİZ.ALLAH RIZK VERENLERİN EN HAYIRLISIDIR.

hakan

Paylaşımcı
Başörtüsünün açılması tabiki dinimiz emirlerince yasaklanmıştır ve tartışmasız böyle olması gerekmektedir ama olaya farklı bir pencereden baktığımızda maalesef hergeçen gün dahada çıkmaza dahada batağa girdiğimizide belirtmek istiyorum.. başı kapalı, hanım hanım, dinine düşkün, kardeşlerimiz evde otururken, (afedersiniz) yarıçıplak, allahbilmez, kızlar üniversite koridorlarında dolaşıyor... yarın bugün bunlar devletin çeşitli kademelerinde çeşitli mevkilerde görevlerde bulunacak ve şimdiye kadar önümüzü kesen bütün kararlarda olduğu gibi bundan sonraki kararlarda bu gibi insanlardan gelecektir.
bana göre burda amaç okumak meslek edinmek ekonomik özgürlüğe kavuşmak değildir. burdaki amac bu koltuklara gelip bundan sonraki kararlarda yönetimlerde söz sahibi olmaktır. bu sadece bayan arkadaşlarımız için değil hepimiz için geçerlidir. bana göre böyle düşünen birisi için okumak bir anlamda cihadtır. yoksa yakında bırakın kapalı arkadaşlarımızı üniversiteye almamak sokakta bile dolaşmasına izin verilmedi o zamanda oturur yine bunları tartışırız forumlarda... LÜTFEN OKUMAYA BİRDE BU GÖZLE BAKIN... allahın selamı üzerinize olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...