"Nusret Cephesi Alevileri katletti" Dezenformasyonu ! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

"Nusret Cephesi Alevileri katletti" Dezenformasyonu !

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,510
Puanları
113
Suriye'de muhalifler karşısında büyük yenilgi alan Esed ordusu, son günlerde sosyal medya üzerinden kamuoyuna dönük #İstebraktaAleviKatliamıVar Hashtag ile bir dezenformasyon kampanyası yürütüyor.Okunma: 4580


HABER: ISLAH HABER

Suriyeli birkaç muhalif grubun ortaklaşa yürüttüğü operasyon sonrası 25 Nisan'da İdlib kentinin Cisr el Sugur kasabasını ele geçirmesi ardından Suriye ordusu başta olmak üzere,Sol kesim,Esed-İran sempatizanları ve PKK'ya yakın kaynaklar insanların dikkatini çekmek için hep bir ağızdan El Kaide'nin Suriye kolu Nusret Cephesinin İdlib'te bulunan Alevi köyü İştebrak'ta Alevileri katlettiğini iddia eden resim,video ve yazılar yayınlamaya başladı.

DEZENFORMASYON HABERDE ESED'İN KATLİAMLARI VE FARKLI RESİMLER KULLANILIYOR

Özellikle sosyal medyadan yürütülen #İstebraktaAleviKatliamıVar Hashtag'ını kullanan Esed yanlısı yerli ve yabancı Şebbihalar seslerini daha çok duyurmak için de dezenformasyon kampanyasında Esed'in Suriye'de sivillere yönelik işlediği katliamlara ilişkin resimler kullandıkları göze çarpıyor.

Bazı kişilerin olayı daha çok abartarak paylaştıkları resimlerde Mihraç Ural'ın Banyas katliamı,IŞİD'e ait resimler ve muhaliflerin korkusundan bölgeden kaçan Esed askerlerinin sivil alevi gibi gösterilerek resimlerinin kullanıldığı görülmekte.


Bakınız: 500 rejim askeri muhaliflerden böyle kaçtı


ESED REJİMİ ÇÖKTÜKÇE YALAN HABERLERDE DE ARTIŞ GÖRÜLÜYOR


Esed rejim güçlerinin büyük kayıplar vererek kitleler halinde Cisr el Sugur'dan kaçması sonrası Sol kesim,Esed-İran sempatizanları ve haber siteleri, PKK'ya yakın kaynaklar tarafından da desteklenen dezenformasyon kampanyasında iddiayı ispatlayacak hiçbir delilin olmadığı sadece Cisr el Sugur'da sağ ele geçirilen bir Şebbiha'nın muhaliflerce kurşuna dizilmesini içeren videonun delil olarak sunulduğu görülüyor.


Dezenformasyon haberi delilsiz şekilde sunarak yalana ortak olan bazı Sol,PKK,İran yanlısı ve Esed sever haber siteleri

Bakınız: Suriye’de El Nusra Alevileri katlediyor
http://www.imctv.com.tr/84658/2015/04/suriyede-el-nusra-alevileri-katlediyor/
http://www.abna24.com/turkish/service/Syria/archive/2015/04/29/687188/story.html
http://haber.sol.org.tr/dunya/antakyanin-hemen-guneyinde-alevi-katliami-114934
http://www.tahahaber.com/haber/7037-hatay-sinirindaki-alevi-koyu-istebrak-ta-katliam
http://www.sendika.org/2015/04/antakya-istebrak-katliamina-karsi-sokaktaydi-cihatcilardan-destek-cekilene-kadar-sokaktayiz/Sivil bir alevi olarak sunulan ve katledildiği ileri sürülen Şebbiha'nın rejim saflarında ki resmi

YILLAR ÖNCEDE BENZER YALAN HABER YAPILDI

Yıllar öncede Nusret Cephesine buna benzer bir yalan haberle kampanya yürütülmüş ve Sosyal medyada “El Nusra Kürtleri katlediyor” başlığıyla hızla yayılan videodaki katliamın Esed askerleri tarafından işlendiği ortaya çıkmıştı.

Bakınız: http://www.iha.com.tr/haber-rojava-yalani-ortaya-cikti-290649/

https://twitter.com/fecrunislam

Kaynak : ISLAH HABER
 

Mugalata

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
10 Mar 2014
Mesajlar
4,252
Puanları
63
bu konuyu takip etmeye çalışıyorum. fatih tezcan'ı da bu olayla ilgili attığı bir tweet nedeniyle topa tuttular. fatih tezcan da öldürülenler sivillerse öldürenleri lanetlediğini, ama silahlı güçlerse öldürenleri tebrik ettiğini yazdı.

acaba gerçek ne? "aleviler öldürülüyor"şeklinde yayın yapanların iddiası içinde sivillerin ve özellikle çocukların da öldürüldüğü var. ben kuşkuyla yaklaştım bu iddialara. ancak gerçeği güvenilir kaynaklardan öğrenmek isterdim doğrusu.

yukarıdaki alıntıda "aleviler katlediliyor" propagandistlerinin dezenformatif görüntüleri verilmiş. o görüntüler eski olaylara aittir ama bu tek başına iddianın yanlışlığına delil olmaz. yeni görüntüler elde edilememiş olabilir. tabii zayıf ihtimal. çocukların öldürüldüğü bilgisine ulaşan, onun görüntülerine de ulaşabilir.
 
Üst