Nurettin Yıldız’a “halkı tahrik” soruşturması

adams77

Kanalizasyoncu
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, kadınların dövülmesine yönelik açıklaması nedeniyle Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlattı. Başsavcı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlamasında bulundu.

Ayrıntılar geliyor…

spesifik

آزادی قید و بند
Algı operasyonu tam gaz...
Ya popüler olacak ya itibarsızlaşacak

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
M.Karadaş'tan alıntı :

Cumhurbaşkanımız sadece belli bir kesimin din anlayışını eleştirmedi.Sözde Kurancılık maskesiyleSünnet anlayışını karalayan şaklabanlarıda eleştirdi. Kimse mesajı cımbızlayıp mualifine bel altından vurmasınBu yanlışdaCübbeli,Nureddin Yıldız..ile İslamoğlu giller musavidir

Nasıl ki işportacıdan aldığınmız malın garantisi yoksa tıpkı Islami meselelerde merdivenaltı kayıtdışı vakıf dernek tarikat cemaatin din algısinadadini işportacılık Hatta din mafyası olduğunu bilmemiz gerekir.Bu konuda müracaat kaynağı Diyanet ve Ilahiyat Fakülteleridir.

Cumhurbaşkanımız 16 yılda işporta siyasetini ve siyaset mafyasının vesayetini çöpe attı.Bugün net olarak aynı şekilde her türlü din işportacıliğına ve din mafyasına savaş açtı.Dünya ve ahiret selameti için bu mücadelesine destek olmalıyız.

Nurettin Yıldız ın fikirlerine katılmıyorum. Fikirleri dolayısıyla savcılığın müdahalesine de katılmıyorum.Madem böyle oluyorsa eşit davranılsın.İHL. ve İlahiyat fakülteleri DEAŞ üretiyor vb. hezayanlar saçan kişiye vb'lerine de soruşturma açılmalı değil mi?

İmza atarım.

Verda

Gales
Büşracım algı operasyonu diyorsunda "hırsızın hiç mi suçu yok" şöyle ki; bu insanlar söyledikleri sözler ile toplumun din algısını ve bunu daha ileri taşıyacak toplumsal kültür zeminini oluşturuyorlar. Küçük yaşta kızın evliliğine, din buna sıcak bakmaz fakat yokta saymaz dediğinde kimsenin sıcak bakmaz sözüne kafa yoracağını düşünemezsin ki doğuda bunun fazlaca örneği görülür hem aynı yaş safsatasını geçerek dedelerin torunları yaşındakiyle evliliklerine şahit oluruz... Bu şahısların sözlerinin nelere sebep olduğunun artık farkında olmaları gerekiyor çünkü ciddi anlamda toplumsal bi yıkıma sebep oluyorlar, modernizme tu kaka diyerek ağzı salyalı saldıranlar gözleri önündeki çarpıklıkların farkına varsınlar öncelikle...

spesifik

آزادی قید و بند
Yahu modernizmde yaş sınırı yoktur ki
Hakikati kendi algısında boğazlayıp kabahati başkasına atan zihniyetin nesini savunalım
Bu kadar basit öyle mi bi insanın haysiyeti ile oynamak
Sebep yanlışa mahal cümle kullanmak
Peki yanlışa mahal yapanların suçu yok mu ...
Kendi algılarındaki dinsel tanımları başka fikri ezerek empoze etme hakkına sahip değil kimse
Telegram bir insanlık suçudur kimse kusura bakmasın
Ne diyo ayet sizi adaletsizliğe sürüklemesin nefretiniz...

talib

Kıdemli Üye
AKP o zaman dinini ortaya koysun, kimsin bunun dışına çıkmasın desin, kavga gürültü olmasın!

cemaliii

Kıdemli Üye
Yahu modernizmde yaş sınırı yoktur ki
..

Modernizm dediğiniz şeyde yaş sınırı vardır. Yasal olarak 18 dir. Gayri yasal olarakda modernistler 30 undan önce evlenmez. Bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sevk etmesin.

Savunulacak durumu olmayan bu adamları bu hocaları savunuyorsunuz çok yazık.

adams77

Kanalizasyoncu
AKP o zaman dinini ortaya koysun, kimsin bunun dışına çıkmasın desin, kavga gürültü olmasın!

Yahu her tarikat ve cemaatte senin dediğini yapmıyormu zaten, kendisi gibi olmayanı kim kabul ediyor?

talib

Kıdemli Üye
Yahu her tarikat ve cemaatte senin dediğini yapmıyormu zaten, kendisi gibi olmayanı kim kabul ediyor?

Sana bakarsan herkesi atalım çöpe. Kendi gibi olmayanı ben de kabul ediyorum cemaatim de kabul ediyor. Emin ol, cemaatin önündeki insanlar sen ve ben gibisini insalıkta da ahlakta da bin defa cebinden çıkarır. Öyle bilip bilmeden beylik laflar ederek bir şey olmuyor insan.

Nureddin Yıldız ile bizim cemaatin anlaşamayacağı noktalar vardır ama ona rağmen kendisine değer verilir, konuşturulur. Kimse kimse gibi yüzde yüz düşünemez.

talib

Kıdemli Üye
"MAŞERİ VİCDANI YARALAMIŞTIR"

Ebubekir Sifil, twitter üzerinden yaptığı açıklamada duruma tepki gösterdi. Sifil, "Nureddin Yıldız hoca hakkında açılan davanın gerekçesi ilginç. Hoca kimi kime karşı kışkırtmış? Kimi tahkir/tahrik etmiş? İlim adamları arasında tartışılması gereken bir hususun dava konusu yapılması -sonunda mahkûmiyet çıksın çıkmasın- maşeri vicdanı yaralamıştır." dedi.

talib

Kıdemli Üye
Muhammed Emin Yıldırım hocanın o paylaşımı:

Alimleri, cemaatleri, vakıfları ve ilmin izzetini itibarsızlaştırma çalışmaları her dönem olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu yolun kaderinde bunlar var... Nureddin Yıldız hocamıza şimdi bu bedel ödettiriliyor. Allah (cc) yardımcısı olsun. Mükâfatı alî olsun.

adams77

Kanalizasyoncu
Sana bakarsan herkesi atalım çöpe. Kendi gibi olmayanı ben de kabul ediyorum cemaatim de kabul ediyor. Emin ol, cemaatin önündeki insanlar sen ve ben gibisini insalıkta da ahlakta da bin defa cebinden çıkarır. Öyle bilip bilmeden beylik laflar ederek bir şey olmuyor insan.

Nureddin Yıldız ile bizim cemaatin anlaşamayacağı noktalar vardır ama ona rağmen kendisine değer verilir, konuşturulur. Kimse kimse gibi yüzde yüz düşünemez.

Bana bakma benden bir tane daha yok.
Ben gördüklerimi ve yaşadıklarımı aktardım sen bunun aksini iddia ediyorsan eğer bulunduğun cemaatten başka bir cemaate gitmedin galiba
anlaşamadığınız noktalar var ama ona rağmen kendisine değer verilir gönülsüz değerin ne değeri vardır ki? zorla güzellik olmaz aynı şeyi islamoğlu için söyleyemezsiniz değil mi?

Gerçekçi olmak gerek vakti zamanında kendimi bir tarikat ve cemaat ararken yaşadığım tecrübe kendisi gibi olmayanı kabul etmiyorlar. Bu yüzden cemaat olunuyor zaten :)

talib

Kıdemli Üye
Toptancı konuşmak için her yeri bilmen lazım. Bir yeri gören ve orası hakkında hüküm ortaya koyanın sözü değer görür ama toptancı konuşan insana sorulur, her yeri biliyor musun da konuşuyorsun. Kahve ağzı olur bu. Atar tutarsın kendi gördüğün bir kaç yere bakarak herkes hakkında. O kadar dolandırıcı müslüman var ki, o zaman sen de dolandırıcısın! O zaman kafir avrupalı haklı, İslam şiddet dini! Böyle toptancı konuşmaların bir değeri yoktur.

Hanefi ile Şafii arasında pek çok ihtilaf vardır. Onların bazı şeylerini doğru bulmuyoruz diye sevmeme neden engel olsun. Bize göre doğrusu bu, ona göre o. Onun farklı düşünmesi ve hüküm vermesi noktasında ehliyetine ve samimiyetine bakılır. Nureddin Yıldız tasavvuf hakkında hoşuma gitmeyecek şeyler söyleyebilir, bu onu müslüman olarak sevmeme mani değildir. Var sen tümden cemaatleri eleştir sonra da kendim gibi olmayanı ben sevmem çelişkisine düş.

İslamoğlunda itikadi hatalar vardır ve kendisini samimi bulmam. Mesele budur. Samimi gerçekten böyle inanıyor diye inansam yine farklı bakardım.

Sami efendi hazretleri bir yerden geçerken bazı ihvanı ile (Sami efendi asla müridlerim vs dememiştir, kardeşlerim manasında ihvanımız derdi hep) bir Şii grubunun Kerbela günü kendilerine vurduklarını görür. Tabi ihvanın çok hoşuna gitmez. Ama Sami efendi cehennem biletçisi değil, rahmet peygamberinin vekili, inşaallah bunlar da ehli beyt hürmetine affedilir diye dua ederek geçer.

Cemaatler noktasında ise bilmiyorum fakir kadar araştıran kaç kişi vardır.

adams77

Kanalizasyoncu
Toptancı konuşmak için her yeri bilmen lazım. Bir yeri gören ve orası hakkında hüküm ortaya koyanın sözü değer görür ama toptancı konuşan insana sorulur, her yeri biliyor musun da konuşuyorsun. Kahve ağzı olur bu. Atar tutarsın kendi gördüğün bir kaç yere bakarak herkes hakkında. O kadar dolandırıcı müslüman var ki, o zaman sen de dolandırıcısın! O zaman kafir avrupalı haklı, İslam şiddet dini! Böyle toptancı konuşmaların bir değeri yoktur.

Hanefi ile Şafii arasında pek çok ihtilaf vardır. Onların bazı şeylerini doğru bulmuyoruz diye sevmeme neden engel olsun. Bize göre doğrusu bu, ona göre o. Onun farklı düşünmesi ve hüküm vermesi noktasında ehliyetine ve samimiyetine bakılır. Nureddin Yıldız tasavvuf hakkında hoşuma gitmeyecek şeyler söyleyebilir, bu onu müslüman olarak sevmeme mani değildir. Var sen tümden cemaatleri eleştir sonra da kendim gibi olmayanı ben sevmem çelişkisine düş.

İslamoğlunda itikadi hatalar vardır ve kendisini samimi bulmam. Mesele budur. Samimi gerçekten böyle inanıyor diye inansam yine farklı bakardım.

Sami efendi hazretleri bir yerden geçerken bazı ihvanı ile (Sami efendi asla müridlerim vs dememiştir, kardeşlerim manasında ihvanımız derdi hep) bir Şii grubunun Kerbela günü kendilerine vurduklarını görür. Tabi ihvanın çok hoşuna gitmez. Ama Sami efendi cehennem biletçisi değil, rahmet peygamberinin vekili, inşaallah bunlar da ehli beyt hürmetine affedilir diye dua ederek geçer.

Cemaatler noktasında ise bilmiyorum fakir kadar araştıran kaç kişi vardır.

Buhari ve atını kandıran adamı biliyormusun?

talib

Kıdemli Üye
whatsapp dan yazışmıyoruz ki, kısa sorulu cevaplı takip edelim durmadan. bilmiyormuşum gibi yaz, ne diyeceksen. forum ortamı, bilen de vardır bilmeyen de. ona göre okusun.

adams77

Kanalizasyoncu
whatsapp dan yazışmıyoruz ki, kısa sorulu cevaplı takip edelim durmadan. bilmiyormuşum gibi yaz, ne diyeceksen. forum ortamı, bilen de vardır bilmeyen de. ona göre okusun.

biraz araştırmacı ve sorgulayıcı olmak gerek ee tabi birazda aklı kullanmak gerekiyor.

cemaliii

Kıdemli Üye

Talib ne sami efendiyi nede kendi tarikini henüz anlayamamışsın. Bunda en büyük etken erenköy cemaatine girmedem evvel zihnindeki katı millî görüş kaydı. Sami efendiyle ilgili verdiğin örnek cuk oturup senin tezini çürütüyor. O insanlar kendi bedenlerine zarar veriyor topluma fetva vermiyor. Toplumu yonlendirmiyor, sizde böyle yapın demiyor. Bu işin aslı bu demiyor dinde bunun hükmü bu demiyorlar. Kendileri öyle inanıp öyle uyguluyorlar. Nurettin yıldızda kendi fetvalarini kendi uygulasın bizde sami efendi gibi onun hakkında allah affetsin inşallah diyelim.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Hoca ise devletinden korkacağı yoktur.

Çıkar savunmasını yapar, o kadar...

talib

Kıdemli Üye
biraz araştırmacı ve sorgulayıcı olmak gerek ee tabi birazda aklı kullanmak gerekiyor.

Laf mı söyledin şimdi? Allah selamet versin, ne diyelim..

Talib ne sami efendiyi nede kendi tarikini henüz anlayamamışsın. Bunda en büyük etken erenköy cemaatine girmedem evvel zihnindeki katı millî görüş kaydı. Sami efendiyle ilgili verdiğin örnek cuk oturup senin tezini çürütüyor. O insanlar kendi bedenlerine zarar veriyor topluma fetva vermiyor. Toplumu yonlendirmiyor, sizde böyle yapın demiyor. Bu işin aslı bu demiyor dinde bunun hükmü bu demiyorlar. Kendileri öyle inanıp öyle uyguluyorlar. Nurettin yıldızda kendi fetvalarini kendi uygulasın bizde sami efendi gibi onun hakkında allah affetsin inşallah diyelim.

Katı Milli Görüşçü hiç olmadım. Katı AKP'li de hiç olmadım, olamam da. Ki cemaatimiz genel olarak Erdoğan'ı çok sever. AKP yokken, Milli Görüş partilerine oy verdik, AKP geldi, AKP'ye oy verdik. Ama ne katısı, ne yumuşağı, ne de trolü oldum. Hak ne ise, ona bakarız dedik.

Nureddin Yıldız Hoca'nın işi zaten fetva vermek. Fetvası doğru olabilir yanlış olabilir. Birilerine göre yanlış konuştu diye devlet soruşturma açamaz. Kimse zaten yüzde yüz aynı düşünmez. Herkes herkese soruşturma başlatsın o zaman. Siz Yıldız çocuklar evlenebilir dedi diye itham ediyorsunuz, o ise hayır öyle demedim, buluğa ermekle beraber başka şartlar da saydım diyor. Şimdi birileri yanlış anladı diye birilerini idam edecek isek, Erdoğan'ı da solculara soralım bakalım, ne çıkar sonuç...