Nurettin Yıldız’a “halkı tahrik” soruşturması

bi husben

Kıdemli Üye
90 lardan beri fetoyu islami bir cemaat saymıyorum
Pkk daeş ve feto taşeron örgütlerdir
Eğri oturup doğru konuş
Müslüman cemaatlere iftira etme

ben zaten doğruyu konuşuyorum
menzil dediğin topluluk şirk yuvası durumuna gelmiş durumdadır
ve inşaallah en kısa zamanda defterleri dürülür

şeyh himmet etti yağmur yağdı şeyh hımmet etti yaprak dalından düştü diyenler müslüman değil ebu cehilin yandaşlarıdır

asıl sen Allaha ıftıra atanları savunuyor ve kolluyorsun sende Allaha hesap vereceksin

İstesek meleklere ahır temızletırız sen bu lafın arkasındamısın arkasındaysan sende şirk batağındasın vesselam

Hakperest

Kıdemli Üye
ben zaten doğruyu konuşuyorum
menzil dediğin topluluk şirk yuvası durumuna gelmiş durumdadır
ve inşaallah en kısa zamanda defterleri dürülür

şeyh himmet etti yağmur yağdı şeyh hımmet etti yaprak dalından düştü diyenler müslüman değil ebu cehilin yandaşlarıdır

asıl sen Allaha ıftıra atanları savunuyor ve kolluyorsun sende Allaha hesap vereceksin

İstesek meleklere ahır temızletırız sen bu lafın arkasındamısın arkasındaysan sende şirk batağındasın vesselam
Şia, nurculuk, akp vs. Müslümanlar kadar şirk koşarlar ne eksik ne fazla...
Yahu islamoğlu hadisi şeriflere saygısı ne kadar masumsa bunların da meleklere bakışı o kadar masum.. senin demokraside at sürmen ne kadar ne kadar caizse, bunların şeyhinden himmet beklemesi o kadar caiz. İğneyi önce kendine batır gidip önce kerhanerle uğraş.

bi husben

Kıdemli Üye
Şia, nurculuk, akp vs. Müslümanlar kadar şirk koşarlar ne eksik ne fazla...
Yahu islamoğlu hadisi şeriflere saygısı ne kadar masumsa bunların da meleklere bakışı o kadar masum.. senin demokraside at sürmen ne kadar ne kadar caizse, bunların şeyhinden himmet beklemesi o kadar caiz. İğneyi önce kendine batır gidip önce kerhanerle uğraş.

Dur bakalım sapla samanı karıştırma hemşerim ne nurcu ne akpliyim sadece erdoğanı desteklerım o kadar

islamoğlunuda sevmem şimdi bana bunları örnek vererek cevap vereceksen hiç verme

senin demokrasin diyerekte üste çıkmaya çalışma altında kalırsın

ayrıca ağzından kerhane lafıda eksik olmaz oldu adam gibi konuşmayı beceremıyeceksen hiç konuşma bence

sen ıstesende istemesende seninkiler paket olacak o şirk yuvasının dağılmasınıda zevkle ızleyecem

Hakperest

Kıdemli Üye
Dur bakalım sapla samanı karıştırma hemşerim ne nurcu ne akpliyim sadece erdoğanı desteklerım o kadar

islamoğlunuda sevmem şimdi bana bunları örnek vererek cevap vereceksen hiç verme

ayrıca ağzından kerhane lafıda eksik olmaz oldu adam gibi konuşmayı beceremıyeceksen hiç konuşma bence

sen ıstesende istemesende seninkiler paket olacak o şirk yuvasının dağılmasınıda zevkle ızleyecem
Tamam kerhane demeyi bıraktım
Pavyon eğlence vs şirret mekanlara çök
Tarikatler adam ederken, sen bu şirret mekanları es geçersen külahları değişiriz

Demokrasi sadece sana mı caiz
Tarikatler tu kaka
Barlar, eğlnc. kulüpler, futbol kulüpleri demokratik haklarlardan faydalansın bize gelince Allah versin öyle mi
İstihbarat ensenizde öyle mi

Hakperest

Kıdemli Üye

Tamam kerhane demeyi bıraktım
Pavyon eğlence vs şirret mekanlara çök
Tarikatler adam ederken, sen bu şirret mekanları es geçersen külahları değişiriz

Demokrasi sadece sana mı caiz
Tarikatler tu kaka
Barlar, eğlnc. kulüpler, futbol kulüpleri demokratik haklarlardan faydalansın bize gelince Allah versin öyle mi
İstihbarat ensenizde öyle mi

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Silivri davaları, Fetö, birkaç popüler hocanın tutuklanması ve şimdi Adnan Oktar'ın üstüne çöküldü! Bu hassas süreçte herkes kendince yorumlar yapıyor.

Birkaç örnek:

Mezhepsiz tarikat düşmanı tipler: Erdoğan bu şirk yuvalarının hepisini kurutuyor, dolayısıyla bizden biri! diyor
Tarikat ehli arkadaşlar: Erdoğan sadece içimizdeki hainleri temizliyor, bizden biri! diyor
Ulusalcı kemalistler: Erdoğan şu sıra ilticayla mücadele ediyor, sonra icabına bakarız! diyor
Siyasal İslamcılar: Erbakan, Erdoğan'ı özel yetiştirdi, bu bir danışıklı döğüş! diyor
diiyor, diyor da diyor!!!
...

Şimdi geriye dönüp geçmişe bir bakalım, ne olmuş, ne oluyor, ne olacak? Sonra da genel manzaranın değerlendirmesini yapalım.

Ne demişti Hüseyin Kıvrıkoğlu, hatırlayın? 28 Şubat 1000 yıl sürecek! Bu öyle altı boş bir laf değil arkadaşlar. Bunu, bu projeyi bilen birisi söylüyor! Sonradan ''ya zafer sarhoşluğuyla söylenmiş bir laf'' falan dendi geçiştirildi.

...

28 Şubat -bir kenara yazın bunu- koca bir toplumu dönüştürme projesidir. Öyle sanıldığı gibi darbe falan değildir. 28 Şubat darbesi diye literatüre giren darbe bu yol haritasının ilk etabıydı. Ayrıca siz ne sanıyorsunuz, bu herif neye dayanarak ''1000 yıl sürecek'' diyebiliyor? Evet, ortada bir yol haritası var, ve bu yol haritasının ilk etabı Erbakan hükümetini devirmekti.

Sadece merak ettim! Neden 15 Temmuz'da ısrarla ''Demokrasiyi kurtardık'' vurgusu yapılıyor? Bunu hiç düşündünüz mü?

Neyse lafı uzatmaya gerek yok, zaten kimse okumuyor..! ;) Uzun lafın kısası:

Galiba biz Ilımlı İslâm projesinin tam göbeğindeyiz, ve bunu ruhumuz bile duymuyor. Veya bal gibi farkındayız da işimize gelmiyor.

Peki, ya Fetö? Unutmayın, her devrim önce kendi çocuklarını yer!

Bu noktada şu soru akla gelebilir: O halde Türkiye neden sınıf atlıyor? Cevap: Her proje niceliksel yok oluşa dayanmak zorunda değil. Niteliksel de yok edebilirler. Örnek; Çin'de büyüyor ama ruhen yok ola ola büyüyor!

DostunDostu

Hakperest

Kıdemli Üye
Silivri davaları, Fetö, birkaç popüler hocanın tutuklanması ve şimdi Adnan Oktar'ın üstüne çöküldü! Bu hassas süreçte herkes kendince yorumlar yapıyor.

Birkaç örnek:

Mezhepsiz tarikat düşmanı tipler: Erdoğan bu şirk yuvalarının hepisini kurutuyor, dolayısıyla bizden biri! diyor
Tarikat ehli arkadaşlar: Erdoğan sadece içimizdeki hainleri temizliyor, bizden biri! diyor
Ulusalcı kemalistler: Erdoğan şu sıra ilticayla mücadele ediyor, sonra icabına bakarız! diyor
Siyasal İslamcılar: Erbakan, Erdoğan'ı özel yetiştirdi, bu bir danışıklı döğüş! diyor
diiyor, diyor da diyor!!!
...

Şimdi geriye dönüp geçmişe bir bakalım, ne olmuş, ne oluyor, ne olacak? Sonra da genel manzaranın değerlendirmesini yapalım.

Ne demişti Hüseyin Kıvrıkoğlu, hatırlayın? 28 Şubat 1000 yıl sürecek! Bu öyle altı boş bir laf değil arkadaşlar. Bunu, bu projeyi bilen birisi söylüyor! Sonradan ''ya zafer sarhoşluğuyla söylenmiş bir laf'' falan dendi geçiştirildi.

...

28 Şubat -bir kenara yazın bunu- koca bir toplumu dönüştürme projesidir. Öyle sanıldığı gibi darbe falan değildir. 28 Şubat darbesi diye literatüre giren darbe bu yol haritasının ilk etabıydı. Ayrıca siz ne sanıyorsunuz, bu herif neye dayanarak ''1000 yıl sürecek'' diyebiliyor? Evet, ortada bir yol haritası var, ve bu yol haritasının ilk etabı Erbakan hükümetini devirmekti.

Sadece merak ettim! Neden 15 Temmuz'da ısrarla ''Demokrasiyi kurtardık'' vurgusu yapılıyor? Bunu hiç düşündünüz mü?

Neyse lafı uzatmaya gerek yok, zaten kimse okumuyor..! ;) Uzun lafın kısası:

Galiba biz Ilımlı İslâm projesinin tam göbeğindeyiz, ve bunu ruhumuz bile duymuyor. Veya bal gibi farkındayız da işimize gelmiyor.

Peki, ya Fetö? Unutmayın, her devrim önce kendi çocuklarını yer!

Bu noktada şu soru akla gelebilir: O halde Türkiye neden sınıf atlıyor? Cevap: Her proje niceliksel yok oluşa dayanmak zorunda değil. Niteliksel de yok edebilirler. Örnek; Çin'de büyüyor ama ruhen yok ola ola büyüyor!

DostunDostu
Tesbitler doğru olsa da binayı yanlış konumlandırıyorsunuz..
Darbeler ülkesinden milli ve demokratik bir ülkeye dönüştük bir dönüm noktasıdır.
Şeriat kuracak bir oluşum ve kaynak yok ülkemizde dolayısıyla demokrasi vurgusu devam edecektir. Bazı şeylerin tam bizim istediğimiz gibi gitmemesi batı projesinde kuklayız anlamı çıkmaz. Sayın Başkanımız bizi getirdiği nokta insani, milli, muhafazakar bir konumdur. Devleti adam etti ve iki büyük tehlikeden korudu; pkk bölünme ve cuntalardan zulümden. Geride kalan tarikat vs atakları operasyon söylemleri hane içidir, kardeş arasıdır. Bu tür kavgalar tehlikelidir, kaçınmak lazım.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Tesbitler doğru olsa da binayı yanlış konumlandırıyorsunuz..
Darbeler ülkesinden milli ve demokratik bir ülkeye dönüştük bir dönüm noktasıdır.
Şeriat kuracak bir oluşum ve kaynak yok ülkemizde dolayısıyla demokrasi vurgusu devam edecektir. Bazı şeylerin tam bizim istediğimiz gibi gitmemesi batı projesinde kuklayız anlamı çıkmaz. Sayın Başkanımız bizi getirdiği nokta insani, milli, muhafazakar bir konumdur. Devleti adam etti ve iki büyük tehlikeden korudu; pkk bölünme ve cuntalardan zulümden. Geride kalan tarikat vs atakları operasyon söylemleri hane içidir, kardeş arasıdır. Bu tür kavgalar tehlikelidir, kaçınmak lazım.
Başkanın üstüne çöktüğü yapılar Yeşil ve Kızıl Gladio yapılarıdır. Bunu destekliyorum. Savunma sanayimizin millileşmesi, TİKA, IHH gibi kuruluşların faliyetleri, MİT'in yeniden yapılandırılması, ve buna benzer noktalarda atılan adımlar güzel. Buralarda sorun yok..

Lakin TOKİ'nin yaptıkları ve Eğitim Sistemimizin iyice berbat hale getirilmesini anlamıyorum.

Et fiyatları hele!!! Bu sorunun çözülemiyor oluşu çok saçma geliyor bana. O kadar mı zor hayvancılık? Üç beş zengin çıkıp ülke genelinde bunu düzenli bir organizasyon haline getirebilir. Dolayısıyla yapamıyorlar değil yapmıyorlar! Birileri buradan nemalanıyor gibi geliyor bana!

Gelelim çevreciliğe! Hükümetin çevreci bir politikası yok! Çevreci olmak sırf fidan dikmekle olmaz. Bu iş şehri çevreci bir anlayışa göre tasarlamaktan, çöplerin ve atık maddelerin düzenlenmesinden, hatta çeşmeden akan suyun içilebilir su olmasına kadar gider. Bu en az olması gerekenler! Fabrikaların filitre sisteminden ve egzoz dumanlarından hiç bahsetmedim bile.. Ülkede bu işten anlayan ne doğru düzgün bir çevre mühendisi var, ne de sivil toplum kuruluşu! Bir ara evlerden atık yemek yağı topluyorlardı. İçme suyunu kirletiyormuş. O aslında yemek yağı değil motor yağı olması lazım. Bana öyle geliyor ki AB'nin ''şunu şunu yapın'' diye verdiği listeyi hükümete tercüme edip sunan dangalak MOTOR YAĞINI YEMEK YAĞI diye tercüme etti. Neden dersen yabancı dilde ''Old Oil'' kavramı her iki şekilde anlaşılabilir. Bu tip basit hataları görünce korkuyorum, abi ciddi ciddi korkuyorum. Çünkü bu, yaptığı şeyin neye fayda edeceğini sorgulamaktan aciz bir yönetici kadrosu olduğunu gösteriyor. Bu sadece bir misal.. Hadi sen bilmiyorsun. Bilenleri çalıştır. O da yok! Neymiş efendim, kimin ne olduğu belli değilmiş! Ortam bu olunca fırsatçılara gün doğuyor tabi. Üç beş yağ çekiyorlar, slogan atıyorlar, Erdoğan'ın yakınında olmayı hak ediyorlar. Belki bu ortam 'siyaset böyle bir şey' diye normal görülebilir. Hayır efendim, siyaset böyle bir şey değil. Sizin bu kurduğunuz siyaset ortamı üçüncü dünya ülkelerinin siyasetidir. Almanların ''Vetternwirtschaft'' dediği şey! Yani akrabasını, yakınlarını kayıran zengin eden bir ekonomi ve siyaset anlayışı..

Eğitim sistemini köklü bir şekilde düzenleyeceğiz diye söz verdiler. Bakacağım! Acizane eğitim sistemlerinden anlarım. Eğer bu sistemi afedersiniz koyun yetiştirme şeklinde, statükoyu koruma (böyle iyi) anlayışına göre dizayn ederlerse benim desteğimi kaybederler. Fakir olaya 'ha bir kişi fazla ha bir kişi eksik' diye bakmıyor. Bu işler blok bloktur. Ben desteğimi çekecek noktaya gelmişsem bir yerlerde toplamı milyonlar edecek başkaları da var demektir. Sosyoloji böyle bir şey!

Son düzenleme:

cemaliii

Kıdemli Üye
Tarikatlar raydan çıktığı vakit allah mutlaka bir ıslah edici gönderir. Mustafa kemalin vazifesi ıslah idi ve vazifesini yaptı.

Sayın erdoğan da inşallah şuan ıslah ediyor. Zira yine raydan çıkıldı. Allah dinini korur dedikleri bu galiba.

MAZENDERANİ

İhvan Forum Üye
Tarikatlar raydan çıktığı vakit allah mutlaka bir ıslah edici gönderir. Mustafa kemalin vazifesi ıslah idi ve vazifesini yaptı.

Sayın erdoğan da inşallah şuan ıslah ediyor. Zira yine raydan çıkıldı. Allah dinini korur dedikleri bu galiba.
ama mustafa kemal allahın indirdikleri ile hükmetmedi ? tamam osmanlının son zamanında da kamilen şeri şerif belki ikame edilemiyordu ama en azından insanların dayanabilecegi bir adalet vardı.

adams77

Kanalizasyoncu
ama mustafa kemal allahın indirdikleri ile hükmetmedi ? tamam osmanlının son zamanında da kamilen şeri şerif belki ikame edilemiyordu ama en azından insanların dayanabilecegi bir adalet vardı.

Allah 'ın indirdiği ile kim hükmediyor merak ettim açıkcası

MAZENDERANİ

İhvan Forum Üye
şimdilik kimse... en azından türkiye sınırları içerisinde...

seringel

İhvan Forum Üye
Aydınlat bildiğin başka ülke varsa; İran da kelle vuruyorlar, kısas yapılıyor.
Arabistanda prens kellesi bile vuruluyor. Ama onlar vahhabi….. gerçek islam şimdi Türkiyedekilerde mi tezahür etmekte? Yoksa bu saydığımız ülkelerde mi?

Veya gerçek sosyal hukuk devleti Türkiye deki gibimidir? Yoksa bir gelişmiş batı daki gibi bir cumhurbaşkanının 3 krş luk hediye saat için yargıya hesap vermesimidir?

Mide kaldırmıyor artık.

Anlıyormusun? Adalet(hukuk) yoksa gerisi teferruattır.

adams77

Kanalizasyoncu
Aydınlat bildiğin başka ülke varsa; İran da kelle vuruyorlar, kısas yapılıyor.
Arabistanda prens kellesi bile vuruluyor. Ama onlar vahhabi….. gerçek islam şimdi Türkiyedekilerde mi tezahür etmekte? Yoksa bu saydığımız ülkelerde mi?

Veya gerçek sosyal hukuk devleti Türkiye deki gibimidir? Yoksa bir gelişmiş batı daki gibi bir cumhurbaşkanının 3 krş luk hediye saat için yargıya hesap vermesimidir?

Mide kaldırmıyor artık.

Anlıyormusun? Adalet(hukuk) yoksa gerisi teferruattır.
Bu şekilde bir şey öğrenmen mümkün değil.
"öğrenci hazır olmadıkça öğretmeni onu bilgilendirmez."
Midenin kaldırmadığı nedir? İslam mı yoksa insanların islamı mı?

seringel

İhvan Forum Üye
Bu şekilde bir şey öğrenmen mümkün değil.
"öğrenci hazır olmadıkça öğretmeni onu bilgilendirmez."
zırva tevil götürmez, dolayısı ile, kendini hoca sanmana mukabil; ben cahilim, sen benden cahil halde iken, bana nasıl hocalık yapabileceğin sanırsındasın? bak burası hakkaten kommik :)

bunun cevabı yukarıda verilmiş bir daha niye soruyorsun? zeka seviyen mi düşük yoksa ? Elif lam mim diye bir ifade mi var yukarıda? Da anlayamadın?? İlerizekakılık durumu var mı ?

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
zırva tevil götürmez, dolayısı ile, kendini hoca sanmana mukabil; ben cahilim, sen benden cahil halde iken, bana nasıl hocalık yapabileceğin sanırsındasın? bak burası hakkaten kommik :)

bunun cevabı yukarıda verilmiş bir daha niye soruyorsun? zeka seviyen mi düşük yoksa ? Elif lam mim diye bir ifade mi var yukarıda? Da anlayamadın?? İlerizekakılık durumu var mı ?

Oyun parkında değiliz ne dediğin anlaşılmıyor. Düşünerek konuşmadın belli lütfen daha anlaşılır konuşurmusun.

seringel

İhvan Forum Üye
çocukpsikiyatristi önerisi istiyorsan. İnan sana bu husus da yardımcı olamayacağım. Ama amcacım- abicim beni bir psikiyatra götürürmüsün riacsında isen tabi seve seve adresini ver alır seni en yakın hastaneye götürürüm. İnsanlık görevimiz olarak! dişçi korkusunu bilirdim ama doktor fobisi olan karşılaştığım ilk vakasın yani.. Yanında dururum ben senin beyaz önlüklü korkunu yeneriz beraber.

adams77

Kanalizasyoncu
Nurettin yıldız bu aralar çok sessiz hayırdır inş