Nurettin Yildiz - Basbakan Davutoglu / Faize bereket versin diyen kafir olur

Kaptan

Mecra Yazarı
Nurettin Yildiz - Basbakan Davutoglu / Faize bereket versin diyen kafir olur

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı bir konuşmada kendi iktidarları boyunca kredi kullanımındaki artışı övüyor ve "helali hoş olsun" "Allah bereketini artırsın" diyor.

Nurettin Yıldız: "FAİZE BEREKET VERSİN DİYEN KÂFİR OLUR"

kebîkec

İhvan Forum Üye
Filler tepişirken papatyalar ezilir. Nerenin atasözüydü :(

lafons7275

Kıdemli Üye
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.

Davudoğlu o küfür cümleleri söylüyor ve o salondakiler o sözleri beğendiklerini alkışlayarak gösteriyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
bunu söyleyen Müslüman (!) bir basbakan olunca da "eh faiz o kadar da kötü birsey degilmis" algisi
müslümanlarin beyinlerine yavas yavas isleniyor. Iste müslümanlar böyle dönüstürülüyor.
Tabi bu öyle hemen pat diye olmuyor ;

"bize bir nazar oluyor, cumamiz pazar oluyor,bize ne oluyor ise hep azar azar oluyor"

iyi de lafons sana n'oluyor ? :)

Kaptan

Mecra Yazarı
AKP düzeltecek sen merak etme
Bir oy bir oydur

Kaptan

Mecra Yazarı
Biz düzeltsinler diye oy vermiyoruz, bize gölge etmesinler yeter diye veriyoruz.

-rahat ve huzur icinde yasamaksa tamam sorun yok, AKP bicilmis kaptan
-inancimi yasamak istiyorum diyorsan yine sorun yok AKP imdada yetisiyor
-ancak Allah'ın bizden istedigi islami bir yaşami hayatin her alaninda tesis etmekse derdimiz yolunda gitmeyen seyler var

sen lafons, ikinci kateoriye giriyorsun bu da birinci sikta oldugu gibi Islami bir tavir degildir

insanın fıtratında var ;

baskı altında direnci artar, baskıdan kurtulmak için birliğe ve mücadeleye yönelir (MEKKE)
baskı yoksa tam tersi rahatlık varsa gevşer de gevşer direnci çözüldüğü gibi mücadele etme kararlılığı da körelir (MEDINE )

lafons7275

Kıdemli Üye
1-rahat ve huzur icinde yasamaksa tamam sorun yok, AKP bicilmis kaftan

2-inancimi yasamak istiyorum diyorsan yine sorun yok AKP imdada yetisiyor

-ancak Allah'ın bizden istedigi islami bir yaşami hayatin her alaninda tesis etmekse derdimiz yolunda gitmeyen seyler var

sen lafons, ikinci kateoriye giriyorsun bu da birinci sikta oldugu gibi Islami bir tavir degildir

insanın fıtratında var ;

baskı altında direnci artar, baskıdan kurtulmak için birliğe ve mücadeleye yönelir (MEKKE)
baskı yoksa tam tersi rahatlık varsa gevşer de gevşer direnci çözüldüğü gibi mücadele etme kararlılığı da körelir (MEDINE )

Bak kaptan kendi ağzınla ilk iki madde için AKP nin hakkını veriyorsun.

Bu 2 maddede benimle aynı fikirde olman beni sevindirdi.

İşte bu ilk 2 maddeyi kaybetmemek için oy veriyoruz. Çünkü oy vermemek chp ye yarıyor ve eğer CHP gelirse Akp vesilesiyle kazandığımız ilk 2 madde de elimizden gidecek.

Şimdi çok önemli diğer meseleye gelelim:

sen demişsin ki:

insanın fıtratında var ;

baskı yoksa tam tersi rahatlık varsa gevşer de gevşer direnci çözüldüğü gibi mücadele etme kararlılığı da körelir (MEDINE)

Peki vakia gerçekten böyle mi olmuştur ülkemizde?

ataput dönemini hatırlayalım birlikte. Ardarda inkilaplar yapıldı ve ardından itiraz eden alimler asıldı.

Bu baskı bizi güçlendirdi diyebilir misin?

Kaptan

Mecra Yazarı
uzun uzun cevaplamam lazim bunu
hec halim yok
bugun rahatlama pesindeyim
baska zaman ins.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
.........................................................................

lafons7275

Kıdemli Üye
Nurettin YILDIZ Hocaefendi'den "500TL" istesen ev almak için, ya "yok" diyecektir ya da "vermem" diyecektir... :) :) :)

Biz birbirimizi iyi tanıyoruz...

Verdim de ne oldu borç, ya da verdin de ne oldu: "Geriye alamadın" değil mi..? :) :) :)

Biz birbirimizi iyi tanırız...

Krediye devam... :) :) :)

Keşke devlet sadece borç verse muhataplarına enflasyon farkı da almasa ama inşallah onlar da olur...

Nurettin Hoca için söylemiyorum, parayı çok seven hatta tapma vaziyetinde seven bir sınıf biliyorum işin kötüsü onlar da "dini sohbetin failleri.."

Ben de onların arasındayım ama iyilik mi dersiniz kötülük mü dersiniz, öyle bir hastalığı bana bulaştıramadılar...

:) :) :)

Kredi haramdırdan önce müslümanların birbirlerine güvensizlik hali sorgulanmalıdır...

YILDIZ ucuz oynuyor...

İslamın bu konuda duruşu hakkında fikir edineceğimiz bir makale:

http://www.ihsansenocak.com/islam-iktisat-doktrini-uzerinde-mulahazalar/

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bu sözlerinden dolayı sevaplarını yitiriyorsun. Şu dilimizi çok serbest bırakıyoruz.

O zaman şöyle düzelteyim...

Faiz elbet her türlüsüyle haramdır... Amanne... Tamam teşekkür ederim sizlere, hocamızdan da özür diliyoruz, diğer hocalarımızdan da özür diliyoruz, Rabb'im affetsin...

Ama cidden müslümanlar borç alma ve borç verme noktasında sıkıntı içersindedirler...

Halbuki Allah bunu emreder...

5 lira borç alır 5 lira karşılığında borcunuzu aynıyla verirsiniz...

Mesela, müslüman bir zenginden ev almak için 50.000 TL alıp bu borcumu her ay 500TL olarak ödeyebilirim ama bu halde birbirlerine borç veren çok az...

Müslümanların arasında bu güzellik olmalıdır... Belki de vardır bu da benim cehaletim olsun...

Her söylediğimi geri alıyorum bu hususta...

Faiz haramdır... 5 lira kredi verip 7 lira para almak da faizdir, bu da haramdır, bunu övmek de haramdır...

Lafons teşekkürler...

Rabb'im, emirlerine uygun hareket etmeyi bizlere ihsan eylesin...

Yaptığımız hataları, günahları ve kötü zannımızda affeylesin...

Lafons tekraren teşekkürler...

erdemceerdem

Profesör
Müslümanların imanına olan güvensizliği,

etrafındakilere olan güvensizliği ile paraleldir...