nurettin veren

erciyes_prensi

Asistan
Web sitesi
www.benimblog.com
arkadaşlar nurettin veren olayını birisi bana acıklaya bilirmi onu sizmi ihrac ettiniz yoksa kenmi cemaatten ayrıldı ayrılmasındaki neden neydi ayrıldıktan sonra neden bu kişden nefret edilir oldu cemaat içinde nurettin veren ismi geçtiginde bir duraksama oluryor neden

S

SaLtan

Guest
vermiş vermiş,
vercek bişiyi kalmayınca da hani bana die ağlamış hede.
konu başlığıda burası değildi hem.hareretli tartışmalarla heycanlanmak isteniyorsa,her halukarde başka yerlerdede açılabilirdi.acaba neden nurettin veren birden böyle u dönüşü yapıp bütün din,islam ve cemaat düşmanlarıyla birlik olup hizmeti karalamayla yeltendi.o soruda sorulabilirdi.
her cumartesi akşam ı ulusal kanalda ne işi var bu adamın.ne yapılmışta kendisine,böyle galiz böyle nefret dolu ve sağa sola savrulan çılgın kurtlar gibi.işçi partisine katılması niyetinin ne olduğunu göstermezmi..tamamen rant peşinde,ama ne yapsa ne dese yüzüne gözüne bulaştırıyor..

Enes

İhvan Forum Üye
nurettin veren de kim biri bana tanıtabilirmi...

S

SaLtan

Guest
nurettin veren hocaefendinin ilk görev yeri olan(vaizlik+imamlık)izmir-kestanepazarında çocukken kendisine islamiyeti,kuranı öğrettiği ve son 2005 yılına kadar yanından ayırmadığı şahıs.asya finans ve fatih üniveristesi kurucularındandır,hizmet büyüyüp,semizlendikçe bu adam beş kuruş katkısı8isim olarak mütevelli heyetinde,kanunlar gereği) olmadığı halde asya finanstan büyük meblağda para talep etmiştir.kendine bu para verilmeyince milyon dolardan bahsediliyor....cemate sırt dönüş doğu perincek,hikmet çetinkaya gibi adamlarla işbirliğine girip hocaefendi ve hizmet hakkında ağza gelmeyen iftiralar atmıştır.

iftiralardan bazıları.

fetullah gülen hakkında "..bir mevlana ve yunus emre gibi takdim edilen bir insanın bugün irak'ta 400 bin müslümanın ölümüne yol açan amerika'da ne işi var? siz hiç 137 dönümlük arazide 8 villa içinde 100 hizmetkârla yaşayan bir yunus emre gördünüz mü.." demiş

oysa abd de oturduğu ev yiğenine ait olup yeri geldiğinde oturduğu evin resmini buraya aktaracagım..

bir röportajında.

röportajda belirttiği:
"bana "hoşgeldin" bile demedi fethullah gülen.... ..... sadece yüzüme baktı ve kapıyı kapattı. "
fethullah gülen, öğrencilerini ve müritlerini dövermiş...

nurettin veren anlatıyor:

’’ cevdet türkyolu ’nun kafasında kaç tane sandalye, sehpa kırıldığını gülen’e sormak gerekir...

abdülkadir akşit ’in on iki yaşındaki oğlu mehmet akşit ’i hortumla öldüresiye kaç defa dövdü, onu da sormak gerekir...
siz inanıyormuusnuz bunlara.

iki site bir nurettin verenin resmi sitesi birde hocaefendinin onun iftiralarına verdiği yanıtlar.

http://www.nurettinveren.net/modules/news/

http://tr.fgulen.com/a.page/basindan/roportajlar/gazeteler/milliyette.mehmet.gundemle/a12994.html

islamveinsan

Doçent
Ce: nurettin veren

s.a

Belki içlerine iftiralar sıkıştırılmış olabilir
nurettin veren in cemaat sonra sı gittigi sığındığı yerler de samimiyetini ortaya koyuyor... ajan ım acaba ?

ama benim dikkat çektigim nokta şurası

yine veren in ağzından şunlar var;

Bankanın gölgesinde kalmayın ve dinlenmeyin diyen hoca şimdi bankasyayı niye kurdu/kurdurdu ? Şimdi helal mi ?

Geçenlerde sizin cemaat den birine bu konuya açtım banka haram değilmi dedim ? Hayır dedi.. faiz haram.. banka niye haram olsun ? ????

Abdülsamet in Kur an ından başka bir şey dinlemezdik diyor
Müzik haram değil mi bugün kendi şiirleri besteleniyor..... ? Hüzünlü gurbet gibi

stv de müzik programları var....

daha çokta her bakan göremiyor...

Banka haram diyorum deliller sunuyorum Ayet ve Hadis ile sıkışan cemaat üyeleri şunu diyor : Hoca efendinin bir bildigi hayır vardır bu işte

Tüh.... reziller....
Allah ın bildigi nolacak ?

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

nurettin veren.. cemaatten ayrılır ayrılmaz cemaat hakkında ileri geri konuşan bir zat.. söylemlerinde binbir çelişki olan bir zat.. tabi ki bazı noktalarda doğru yerlere değindi.. ama tvlerde konuşmalarını seyrettim.. çok çelişkili laflar ediyor.. yani açıkçası yakışmadı...

Enes

İhvan Forum Üye

bizim nurettin işte :)

iyi çocuktur (yaşar büyükanıt ağzı kullanıyorum)

tahababa

Üye
La İlahe İllallah

islamı anlamayan müslümanların yani tevhidi bilmemenin neticesidir bunlar. islama girişin şartı olan kelime-i tevhid ki la ilahe illallah la arapçada red kabul etmiyorum demek neyi ilahe yani ilahları ilah nedir kanun koyucu hüküm sahibi kimdir Allah'tır illallah yani Allahtan başka tüm kanun koyucuları red ediyorum demek kanunlar ise Kur'an-ı Kerim de bize gönderilen hükümlerdir. Eğer bu hükümlerle değil başka hükümlerle yönetirse o şahıs tağut olur o düzen ise tağuti düzen olur. "kim tağutu red eder Allah'a iman getirirse kopması mümkün olmayan bir kulpa yapışmıştır." " inanların velisi Allah'tır küfr edenlerin velisi ise tağuttur." Yüce Allahın buyruğu Kur'anı anlamak ve amel etmek gerek. yani bir müslüman olduğunu iddaa eden biri bende müslümanım amma laikim derse bu şahıs bilinçli olarak söylemişse müşrik olur. ve Allahtan başka ilah edinmiştir. şimdi kim tağuta ve onun düzenine dost olur evliya olarak lanse edilse bile tağuti düzeni öğüyorsa o şahıs münafıktır.

hadi_d

Paylaşımcı
Nurettin Veren ile ilgili bir konunun "İslami önderler" başlığı altında ne işi var..:eek:fftp:

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Malesef bu Tür konuları hala bazı arkadaşlar buraya taşıyorlar evet cemaat İçinde bulunmuş ve Sonradan ayrılıp iş partisinin cephesine gitmiştir yani bir kaç gez dinledim haberlerde bir söylediği bir söylediğini tutmuyor ve kafamda sandalyeller kırıldı diyor neden iş partsinin safına geçtikten sonra bunları söylüyor anlamadım bugune kadar nerdeydi....

Bazı ithamları gördüm ve şunu diyorum Bir rezil var ise rezil sözcüğünü söyleyen kişidir....

selamlar...

avrasya

Paylaşımcı
Aynen katılıyorum.Tam ben yazacaktım hadi sen yazmışsın.