Nureddin Yıldızlar Kolay Yetişmiyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Takiyüddin

Yasaklı
İhvan Üyesi
Adamın dediğini cımbızlamışlar. Kimler!? Cahiller!
Sonunda cahil veya değil herkes o konuyu; yani cahilin attığı taşı izliyorlar!
Yakalayamasalar da taşı, kalıyorlar şaşı!

(neden cahillerin sözleirinin azaltıması gerektiğine dair bir ipucu!)

Büşra

'ana hura!!
İhvan Üyesi
Tebliğde sabırlı,güzel bir hatib...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Elbet Nurettinler zor yetişiyor da, 4, 5 dönemdir iktidar olan "senden" birilerinin önündeki hukuk aynı hukuk, yönetim değerleri aynı değerler, sistem aynı sistem. "Öz"e dokunmak asla mümkün değildir. İstersen bir dene. Paçavranı çıkarırlar, istersen en tepede ol.

Dolayısıyla Nurettin Hocaefendi, "bizden" dediklerine eleştirisini bu bilinçte yapmalıydı.

Çünkü, sistemde, cadde ve sokakta, hukukta ve yönetim erkinde değişen hiçbir şey yoktur...

Biz değiştiğini sanıyoruz başka da bir şey yoktur...

Nurettin Hocaefendi ne kadar "mengene"ye sıkışmışsa, falan bir bakanın da ondan farkı yoktur...

Hocaefendi bunları bilmelidir...

Bilmiyorsa yetişse de bir anlamı yoktur... Saygılar...

Büşra

'ana hura!!
İhvan Üyesi

İkincisini görmeyiz inşaallah...
İkincisini görmeyiz derken ?
Neyse ya...
Meyve veren ağaç taşlanır,amel defterini kapatmayacak amelleri olmalı insanın.
Nureddin Yıldız bunu başarabilmiş darısı bütün müslümanlara...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi

İkincisini görmeyiz derken ?
Neyse ya...
Meyve veren ağaç taşlanır,amel defterini kapatmayacak amelleri olmalı insanın.
Nureddin Yıldız bunu başarabilmiş darısı bütün müslümanlara...
Verdiği meyve "6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir" fetvası mı?
Bir bayan olarak bunu savunmanız akıl alır gibi değil....

Ali b. Ebu Taİib (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den işittim. Buyurdu ki:

«Benim ağzımdan yalan uydurmayınız. Her kim benim ağzımdan yalan söylerse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari)

Seleme b. el-Ekva (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den şöyle işittim. Buyurdu ki:

«Benim söylemediklerimi her kim bana isnad ederse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari-Müslim)

Söylemediği şeyi söyledi diyen cehenneme gidiyorsa yapmadığını yaptı diyen nereye gider?

Büşra

'ana hura!!
İhvan Üyesi
İslamoğlu için de kaderi inkar ediyor diyorlar ne fetvası ya
Videoları dinlediniz mi bütünsel olarak...
Kırpıp yorum yapması adet olmuş...

Kuran da evlilik yaşı kaç?
Hz Muhammed Aişe ile ne zaman evlendi...
Çocuk istismarı videosunu yeniden dinleyin...
Kimse altı yaşında ki kız çocuğu evlenebilir demiyor ama o yaşta ki kızların ırzına geçenler
sokaklarda cirit atıyor...

İlim Talebesi

Yasaklı
İhvan Üyesi

Verdiği meyve "6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir" fetvası mı?
Bir bayan olarak bunu savunmanız akıl alır gibi değil....

Ali b. Ebu Taİib (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den işittim. Buyurdu ki:

«Benim ağzımdan yalan uydurmayınız. Her kim benim ağzımdan yalan söylerse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari)

Seleme b. el-Ekva (r.a) şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.s)'den şöyle işittim. Buyurdu ki:

«Benim söylemediklerimi her kim bana isnad ederse cehennemdeki yerini hazırlasın.»

(Buhari-Müslim)

Söylemediği şeyi söyledi diyen cehenneme gidiyorsa yapmadığını yaptı diyen nereye gider?
Size göre Buhari uydurma değil mi? Uydurma ise o verdiğin hadisler de size göre uydurma olur :)

Buhariden nasıl hadis getiriyorsun? :)

Gülünç bir durum :)

Büşra

'ana hura!!
İhvan Üyesi
Sadece Kuranı referans görenlerin bu durumu eleştirmesi ilginç..
Ben Nureddin Hocanın masum olduğunu düşünüyorum,nokta...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Size göre Buhari uydurma değil mi? Uydurma ise o verdiğin hadisler de size göre uydurma olur :)

Buhariden nasıl hadis getiriyorsun? :)

Gülünç bir durum :)
Ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz....

Hadisciler topladıkları rivayretlerin ,Kurana ,akla,mantığa bilime uyup uymadığına bakmaksızın sahihliğini anlamak için rivayet zincirine bakıyorlar,biz de diyoruz ki hadisi uyduran rivayet zincirini de uydurabilir her ihtimale karşı bu rivayetleri Kurana arzedelim diyoruz.
Bu komik mi?

:)

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Nurettin Yildiz'in tasavvufu olumlamasi disinda ki bu cok uzucu, sohbetleri cok guzel. Sizi bilmem ben kendisini severek takip ediyorum. Tabiri caizse piyasadaki hoca musveddelerine bin basar.

İlim Talebesi

Yasaklı
İhvan Üyesi

Ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz....

Hadisciler topladıkları rivayretlerin ,Kurana ,akla,mantığa bilime uyup uymadığına bakmaksızın sahihliğini anlamak için rivayet zincirine bakıyorlar,biz de diyoruz ki hadisi uyduran rivayet zincirini de uydurabilir her ihtimale karşı bu rivayetleri Kurana arzedelim diyoruz.
Bu komik mi?

Komik hemde çok komik :)

Çünkü Kuranda akla,mantığa,bilime uymayan o kadar çok ayet var ki :) O ayetleri nereye arzedeceksiniz :) Güldürdünüz beni :)

-

Hz.İbrahimin ateşte yanmaması , Hz.Süleymanın hayvanlarla konuşması, Peygamberimizin 1 gecede Mescidi aksaya gitmesi , :) Daha sayim mi :)

İmam Şatibinin çok güzel bir sözü var : Bunlar ; kendi amaçlarına ve yollarına aykırı gördükleri hadisleri reddederek, bunun akla aykırı olduğunu, eldeki delillerin öngördüğü ölçüye uymadığını söyleyerek reddederler. Ve bunun da gerekli oIduğunu savunurlar. Mesela kabir azabını inkar etmeleri gibi. Hatta bunlar o derece ileri gidiyorlar ki, sahabe ve tabiin ravilerine dil uzattıkları gibi, adil olduklarında ve imametlerinde ittifak olunan muhaddisleri dahi dillerine hedef seçmişlerdir....”

Şatibi : el-İ’tisam

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Komik hemde çok komik :)

Çünkü Kuranda akla,mantığa,bilime uymayan o kadar çok ayet var ki :) O ayetleri nereye arzedeceksiniz :) Güldürdünüz beni :)

-

Hz.İbrahimin ateşte yanmaması , Hz.Süleymanın hayvanlarla konuşması, Peygamberimizin 1 gecede Mescidi aksaya gitmesi , :) Daha sayim mi :)

İmam Şatibinin çok güzel bir sözü var : Bunlar ; kendi amaçlarına ve yollarına aykırı gördükleri hadisleri reddederek, bunun akla aykırı olduğunu, eldeki delillerin öngördüğü ölçüye uymadığını söyleyerek reddederler. Ve bunun da gerekli oIduğunu savunurlar. Mesela kabir azabını inkar etmeleri gibi. Hatta bunlar o derece ileri gidiyorlar ki, sahabe ve tabiin ravilerine dil uzattıkları gibi, adil olduklarında ve imametlerinde ittifak olunan muhaddisleri dahi dillerine hedef seçmişlerdir....”

Şatibi : el-İ’tisam

Yanlışın var Kuranda akla mantığa bilime uymayan bir şey yok,şu an izah edilemeyen olabilir.

وَوَرِثَ سُلَيْمَانُ دَاوُودَ وَقَالَ يَا أَيُّهَا النَّاسُ عُلِّمْنَا مَنطِقَ الطَّيْرِ وَأُوتِينَا مِن كُلِّ شَيْءٍ إِنَّ هَذَا لَهُوَ الْفَضْلُ الْمُبِينُ
Ve varise suleymânu dâvûde ve kâle yâ eyyuhen nâsu ullimnâ mentıkat tayrı, ve ûtînâ min kulli şey’(şey’in), inne hâzâ le huvel fadlul mubîn(mubînu).

NEML 16:
Ve Süleyman Davûda varis olup ey nâs, didi: bize mantıkuttayr (kuş dili) ta'lim buyuruldu, hem bize her şeyden verildi, şübhesiz ki bu her halde o fazlı mübîn.

Ve Süleyman Davud'un yerine geçip dedi ki: «Ey insanlar, bize kuş dili öğretildi ve bize herşeyden verildi. Şüphesiz ki bu apaçık bir lütufdur.»

Burda kuşların lisanı demiyor,"mantık"ı diyor,kuşların davranış ve seslerinden ne demek istediklerini anladıkları ifade ediliyor.

2-Hz.İbrahimin ateşe düştüğünü ateşin yakmadığını söylemiyor ki?

3-Zaten Hz.Peygamber zamanında mescidi aksa yoktu,Hz.ömer zamanında yapıldı.

Mescid'i Aksanın Süleyman Tapınağı kalıntılarının da bulunduğu tapınak tepesine halife Ömer tarafından M.S. 638 yılı itibariyle yaptırıldığı, daha sonra Emevi halifesi Mervan tarafından genişletilerek Velid zamanında son şeklinin verildiği bilinmektedir.

çağatay

Kısıtlı Erişim
İhvan Üyesi
Nureddin yıldızlar yetişir .Her zamanda yetişebilir.Profosör doktor Abdülaziz bayındır gibi Allah dostları kolay yetişmiyor.Tüm batıl islami harakatlere hedef göstererek savaş açma cesaretini gösterendir Bayındır hocamız.

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Batil rejimlere, izmlere savas acamiyor ama.

İlim Talebesi

Yasaklı
İhvan Üyesi

Yanlışın var Kuranda akla mantığa bilime uymayan bir şey yok,şu an izah edilemeyen olabilir.

وَوَرِثَ سُلَيْمَانُ دَاوُودَ وَقَالَ يَا أَيُّهَا النَّاسُ عُلِّمْنَا مَنطِقَ الطَّيْرِ وَأُوتِينَا مِن كُلِّ شَيْءٍ إِنَّ هَذَا لَهُوَ الْفَضْلُ الْمُبِينُ
Ve varise suleymânu dâvûde ve kâle yâ eyyuhen nâsu ullimnâ mentıkat tayrı, ve ûtînâ min kulli şey’(şey’in), inne hâzâ le huvel fadlul mubîn(mubînu).

NEML 16:
Ve Süleyman Davûda varis olup ey nâs, didi: bize mantıkuttayr (kuş dili) ta'lim buyuruldu, hem bize her şeyden verildi, şübhesiz ki bu her halde o fazlı mübîn.

Ve Süleyman Davud'un yerine geçip dedi ki: «Ey insanlar, bize kuş dili öğretildi ve bize herşeyden verildi. Şüphesiz ki bu apaçık bir lütufdur.»

Burda kuşların lisanı demiyor,"mantık"ı diyor,kuşların davranış ve seslerinden ne demek istediklerini anladıkları ifade ediliyor.

2-Hz.İbrahimin ateşe düştüğünü ateşin yakmadığını söylemiyor ki?

3-Zaten Hz.Peygamber zamanında mescidi aksa yoktu,Hz.ömer zamanında yapıldı.

İlk yorumun iptal :)

Nihayet karınca vadisine geldiklerinde bir dişi karınca: "Ey ka*rıncalar, yuvalarınıza girin, aman Süleyman ve askerleri farkında olmaya*rak sizi ezmesinler." dedi.

Süleyman, karıncanın sözüne hafifçe güldü ve şöyle dedi: "Rab-bim, bana ve anne babama lütfuttiğin nimete şükretmemi, razı olacağın sa*lih amel işlememi bana ilham et. Rahmetinle beni salih kullarının arasına kat."

Neml Suresi

--

''Karıncanın قَوْلِهَا kavline,sözüne güldü'' diyor.Hareketine davranışına demiyor :)

-----------

2. Ayet apaçık gündüz gibi :)

Dediler ki : Onun için bir bina yapın da onu ateşe atın!' (Saffat,97)

“Ey ateş! İbrahim için soğuk ve selametli ol.” (Enbiya/69)

Ona böyle bir tuzak kurmak istediler. Biz de tuttuk onları çok alçak duruma düşürdük.(Saffat,98)

-----------------------

3. Kulunu (Muhammed'i) bir gece Mescidi Haram'dan (Mekke'den), kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa'ya (Kudüs'e) götüren Allah'ın şanı yücedir. Doğrusu O, işitir ve görür.(İsra,17)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...